pax

1

Zrównoważony czy chodzi o stan umysłu?
Dużo daje w defensywie tzn. co konkretnie? Ma mało odbiorów, przechwytów, słaba asekuracja.
Znakomity strzał z dystansu - to ma ale go nie wykorzystuje, wczorajsza bramka to ewenement, ile bramek takich strzelił w poprzednim sezonie?
Wysoki, silny - może koszykarzy zatrudnimy? Warunki fizycznie dobre, ale ich nie wykorzystuje w czasie gry.
Przegląd pola? Gra najmniej wertykalnie ze wszystkich pomocników, głównie podania do najbliższego i do tyłu, popatrz na heat mape jego podań z wczorajszej pierwszej połowy, gra sekurancko do bólu.
Może potrafi wykonać stałe fragmenty gry ale to wykonywania wolnych jest 2-5 w kolejce więc nie jest to mu dane tym się wykazać.
Dobre wykończenie może ma ale i powracamy do strzału z dystansu i stałych fragmentów, zbyt rzadko to pokazuje.

pax

1

Nie ja pisałem o piątce tylko DonMatteo

pax

1

Ja bym chciał aby Alba odzyskał formę a kwestia z Francuzem jest dobra dla zespołu i tez potrafi się w ofensywie pokazać.

pax

1

najgorsze że wczoraj ani na centymetr gra pomocy się nie poprawiła, wszystko kreował Messi, - podanie do Mathieu z bramka Neymara, trzy świetne piłki do Alby, super przerzuty na Neymara, otwierające akcje z Alvesem.
Rakitic zero kluczowych podań, Masche jedno, rafinha jedno, busi jedno, Alen dwa. Przy fatalnej obronie Romy to taki Rakitic czy Rafinha powinni mieć 3-5 kluczowych podań.

pax

7

Niestety wczorajszy mecz w moim odczuciu nie był jakimkolwiek sprawdzianem. Roma zagrała bardzo słabo, kompletnie bez pomysłu, wolno i przewidywalnie. Co wiemy po takim "sparingu"? MSN ma głód gry, pomoc wciąż zawodzi chociaż Rakitic potrafi uderzyć, młodzi nie potrafili się pokazać (a mieli szanse i okazje), obrona to zagadka bo Roma nie postawiła jakichkolwiek ofensywnych argumentów.
Bartra- dobre spotkanie
Vermaelen - nieźle ale niepewnie
Alves - światna współpraca z Messim, jedna świetna wrzutka i jedna bardzo zła
Mathieu - dobry występ, chociaż gdyby nie asysta to niezauważalny
rakitic- bramka cudo a poza tym przeciętność w rozegraniu
mascherano - wejście Busiego i jego odbiór i asysta do Ivana pokazały że miejsce Jeffecito jest w obronie a nie w pomocy, występ solidny i nic więcej
Rafinha - występ byłby naprawdę dobry - gdyby nie ta skutecznośc, aktywny, walczył, dryblował, ale jeszcze słaba współpraca z MSN i zmarnowana setka na pustaka
Messi - klasa ( idealne podania do Mathieu, Alby, neymara, klepki z Alvesem), bramka, trochę zbyt nerwowy, ale bezdyskusyjnie ZM
Suarez - trochę przygasł przy MN ale występ powiedzmy niezły ale bez błysku
Alba - niestety słabo, fajne podłączanie się do ofensywy ale p[otem brak pomysłu i skuteczności w ofensywie najsłabszy objeżdżany przez Maicona kilkakrotnie
sandro, Munir - trema zjadła ich i wypluła, większość piłek do nich to straty, liczyłem na więcej, a mieli swoje okazje w meczu
Pedro - kilka szybkich wejść, dryblingi, dogrania, wciąż bardzo pożyteczny zawodnika
Halilović - było widać chęci do gry i kilka niezłych wejść, nie bał się brać piłki i ruszać z nią do ataku, ale jednak brak doświadczenia wystrczył aby akcje kończyły się na stratach, ale pokazał więcej niż sandro i Munir
Iniesta - wciąż potrafił czarować, kilka wejść ale bez wisienki na torcie, dobrze ale bez błysku

pax

1

No jeśli chodzi o pomoc to wczoraj nie zagrała oszałamiająco.

pax

1

Wytłumacz mi na czym polega jego fenomen skoro uważasz że jest w pierwszej piątce pomocników świata.

pax

3

To Twoje zdanie i masz do niego prawo, jak tez kieruje się swoim i widziałem że przez większość sezonu spisywał się słabo a pomoc była najsłabsza formacją. Ivan gra strasznie asekurancko, podaje do najbliższego i do tyłu, nie próbuje prostopadłych podań,

pax

3

"Nasz styl opiera się na próbie większego posiadania piłki".

Taki styl ma Barcelona i lucho tego nie zmieni, a szybkie kontry nie zależą od zmiany stylu tylko od ustawienia i taktyki przeciwnika. Jak nie gra autobusem to wtedy Barca gra wertykalnie ale jak broni całym zespołem to największe zaklęcie nie pomogą. Lucho tutaj nic nie zmienił i jak dla mnie dobrze. Skąd sukcesy w ubiegłym sezonie - przede wszystkim "odzyskaliśmy" najlepszego zawodnika świata który robił różnicę w ataku i pomocy, formę pokazał Xavi, Alves, Pique, dobrze wkomponował się Suarez od nowego roku (listopad-grudzień jeszcze słabo) i poprawa stałych fragmentów gry.

pax

1

Dwa ostatnie miesiące miał dobre a reszta słabo. usprawiedliwiam go pierwszym sezonem. Xavi w rozegraniu zjadał go bez obgryzania. Poczytaj sobie komentarze w trakcie spotakań z jesieni i wiosny jak wiekszośc modliła się aby wprowadzić Xaviego bo Ivan nie ma pomysłu na grę, gra wolno, statystycznie i głównie do tyłu.

pax

5

Oby nie, mam nadzieję że najlepsza wersja to jeszcze daleko przed nami.

pax

3

Pomoc jest wciąż mega słaba w porównaniu z innymi formacjami, zobaczymy co da Arda drużynie, przez cały ubiegły sezon pomoc ciągnął w ofensywie........Messi i Xavi. Rakitic miał bardzo przeciętny sezon delikatnie mówiąc ale to pierwszy sezon więc mam nadzieję że się wyrobi, jednak wczorajszy mecz w jego wykonaniu w drugiej linii oprócz strzałów był słaby a współpraca z MSN wręcz tragiczna. W presezonie trąbiono i świetnym rozumieniu się na boisku Rakitic-Suarez i nic z tego wczoraj nie widzieliśmy. Ivan piłki do najbliższego lub do tyłu.

pax

1

Fajnie się wypowiada. Oby w tym sezonie odpalił w drugiej linii.

pax

1

Sądzę że z Vermą, Mathieu spokojnie mógłby powalczyć o miejsce w składzie a i z Mascherano też byłaby szansa. jakby był pierwszym zmiennikiem to byłby już sukces, na razie jest 5 w kolejce do składu.

pax

1

Bramka to był majstersztyk, ale co to ma do dyrygowania drugą linią?

pax

1

Może marketingowo na rynkach azjatyckich bo nie wiem gdzie we Włoszech Milan sprzedaje koszulki. Ta budka pod San Siro wielkości warzywniaka (3 razy mniejsza od zwykłej żabki) i jeden sklepik w centrum i to wszystko. Z takim marketingiem Milan czy Inter daleko nie zajadą. Botiga przy sklepie Milanu to jak An-225 Mrija przy Antku.

pax

2

Po czym twierdzisz że może dyrygować drugą linią? Wczoraj pokazał, że jednak nie za bardzo mu to wychodzi.

pax

1

Dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełni sprawności i formy, wczorajszy mecz niestety znowu mu nie wyszedł, w ofensywie 2-3 świetne piłki od Messiego i fajnie że podłącza się do ofensywy ale gdy ma już piłkę brakuje pomysłu lub skuteczności, a w defensywie niemiłosiernie wkręcany przez Maicona.

pax

1

Ciągle się pytam ludzi co było fenomenalnego w grze Rakiticia wczoraj, pomijając strzały które mu wychodziły? U niego rozegranie i wyprowadzenie szybkiej piłki totalnie leży, a współpraca z MSN woła o pomstę do nieba.

pax

6

243

pax

1

tylko 5 :-), Alba go goni

pax

4

Nowy projekt i biorą emerytów którzy nie łapią się w innych klubach. Jeszcze niech wezmę Hakeema, Charlesa, Scottiego, Earvina i Michaela, a przynajmniej Sabonisa czy Schrempfa.
Nowy projekt? To tak jakby Milan zatrudnił do gry Maldiniego, Costacurtę czy Baresiego i ogłosił nowe otwarcie.

pax

14

W meczu o Puchar Gampera zagrał bardzo solidnie chociaż bez błysku, na pewno najlepszy jeśli chodzi o zadania typowo defensywne. Na minus trochę problemów z wyprowadzeniem piłki i wchodzenie Vermealenowi w jego strefę, w jednej interwencji spóźniony musiał go "ratować" Mascherano, na plus duża aktywność i przy akcji Romy wreszcie powalenie zawodnika na ziemie (mimo żółtej kartki jak dla mnie plus) co 15 miesięcy temu nie wyszło z Balem a kilka miesięcy temu z Thievym. Widziałbym go na lewym środkowym obrońcy z Pique niż z verma na prawym. Roma zagrała bardzo słabo w ofensywie więc też nie było powodu do lepszej defensywy. Nie był to mecz w którym wywalczyłby sobie miejsce w podstawowej 11-stce, ale moim zdaniem lepiej się zaprezentował niż Verma.

pax

1

mam zupełnie inne postrzeganie ale przyjmując Twoja argumentację skoro Ivan odcina napastników od podań ustawiając się na linii podania pomoc-atak przeciwnika to wytłumacz co on robi przez około 70% spotkania. Barcelona średnio w spotkaniach jest 70% czasu przy piłce, Ivan odcina wtedy napadziorów przeciwnika od podań? Nie kreuje, nie gra wertykalnie, nie uruchamia naszej ofensywy bo robi to z musu Messi schodząc ze skrzydła do środka (vide wczorajszy mecz i piłki na Mathieu, Albę, Neymara, klepki z Alvesem).
Zauważ że Ci co wywyższają Ivana przytaczają jedynie argumenty których nie są w stanie udowodnić :-)
Nie twierdzę że powinien grac jak Xavi bo Creus był tylko jeden ale jego asekuracyjna, bojaźliwa gra nie daje zbyt wiele.

pax

21

Bardzo solidnie chociaż bez błysku, na pewno najlepszy jeśli chodzi o zadania typowo defensywne. Na minus trochę problemów z wyprowadzeniem piłki i wchodzenie vermealenowi w jego strefę, na plus duża aktywność i przy akcji Romy wreszcie powalenie zawodnika na ziemie co 15 miesięcy temu nie wyszło z balem a kilka miesięcy temu z thievym. Widzialbym go na lewym środkowym obrońcy z pique niż z verma na prawym. Roma zagrała bardzo słabo w
Ofensywie więc też nie było powodu do lepszej defensywy. Ocena tak jak phenomen.

pax

1

Chyba alen za inieste a rafa za Ivana, halilovic nie jest dp

pax

1

Pojechałes z argumentami, wachlarz zróżnicowanych merytorycznych wypowiedzi i celna a jakże przenikliwa odpowiedź po prostu zmiażdżyła mój post. A tak na serio to potrafisz napisać dlaczego czy jednak nie?

pax

1

Defensywa (niektóre boiskowe interwencje sa inaczej interpretowane przez oficjalna strone Barcelony niż np. przez squawkę, whoscored czy fourfourtwo)
Odbiory
Alves - 2
Iniesta - 2
Pedro - 1
Busquets - 1
sandro - 1
Munir - 1
Vermaelen - 1
reszta - 0

Nieudane odbiory
Mathieu - 1
reszta - 0

zablokowane piłki
Bartra - 1
reszta - 0

Przechwyty
Pique - 1
Rakitic - 2
Busquets - 1
Alves - 1
Neymar - 1
Mascherano - 1
Bartra - 5
Vermaelen - 1
Mathieu - 1
reszta - 0

wybicia

Ter Stegen - 1
Bartra - 3
Mathieu - 2
Busquets - 2

Odzysk (cokolwiek to znaczy)
Ter Stegen - 4
Alves - 1
Bartra - 9
Vermaelen - 4
Mathieu - 3
Rakitic - 3
Rafinha - 3
Mascherano - 7
Suarez - 0
Messi - 5
Neymar - 1
Pique - 0
Busquets - 3
Pedro - 1
Iniesta - 2
Sandro - 1
Bravo - 1
Munir - 2
Alba - 0
Roberto - 2
Alen - 1

pax

1

Chyba że chodzi o napadziorów drużyny przeciwnej w takim przypadku uważasz że Rakitic odpowiada za strefę podań do napadziorów blokując im możliwość podań. Hmmm, jest to ciężkie do udowodnienia jak i do zaprzeczenia, to rola raczej Busquetsa który nie notuje tylu odbiorów właśnie dobrze się ustawiając, Rakitic przebywa w drugiej linii. Nie udowodnisz mi że Rakitic odcina napastników od podań tak jak ja Ci nie udowodnię że tego nie robi, pozostaje nam obserwacja gry z której wyciągamy odmienne wnioski.

pax

2

Strzały
Bartra - 1
Rakitic - 4
Rafinha - 3
Suarez - 1
Messi - 5
Neymar - 2
Pedro - 2
Munir - 1
Alba - 1
Sandro - 2
reszta - 0

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?