pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
„wyciąga przedziwne wnioski jako że należy pozbyć się jednego wychowanka żeby wprowadzić drugiego. Kompletna bzdura”.
Wychodzi wciąż niezrozumienie mojego tekstu przez Pana i z tego wyciąga Pan błędne wnioski i manipuluje przekazem. Proszę mi wskazać w jaki sposób można w ciągu 10 lat wprowadzić do pierwszego zespołu 30 wychowanków nie pozbywając się obecnych już zawodników w składzie? Ja pisałem w pierwszym poście właśnie o takiej sytuacji (mimo, że jest jedynie teoretyczna to do tej konkretnej sytuacji Pan się przecież odnosił) – wprowadzaniu co roku do pierwszego zespołu zawodników klasy Messiego, Iniesty, Xaviego, CO ROKU. Co trzy lata byłoby w pierwszej jedenastce 9 nowych zawodników. Wystarczy chcieć zrozumieć tekst.
"Proszę wskazać w którym miejscu napisałem ze Laporta nie kupował zawodników lub w którym miejscu napisałem ze nie popełnił błędów". Kolejna manipulacja, czy ja cos takiego Ci zarzucałem? Prosiłem o odpowiedź abyś wskazał gdzie ja Ci cos takiego zarzuciłem, że domagasz się wskazania ode mnie jakiś fragmentów tekstu. Nie sądziłem, że będzie Pan kreował się na pokrzywdzonego i to szukając jakiś wyimaginowanych zarzutów.
3
Nie rozumie Pan przekazu tekstu i z tego powodu jest ta cała dyskusja.
Jak widać nie jest Pan w stanie pokazać gdzie zostały zmanipulowane dane pokazane przeze mnie, ale nie przeszkadza to Panu krzyczeć o manipulacji, bzdurach, nie mówiąc już o debilnym przykładzie. Stara się Pan w przedziwny sposób interpretować cała dyskusję i jeszcze wyciągać wnioski że udowodnił Pan moja manipulację – tylko nigdzie tu tej manipulacji nie ma i niczego Pan nie udowodnił.
„Udowodniłem powyższymi cytatami że Pan pierwszy stwierdził że prezydenci są odpowiedzialni za wprowadzanie wychowanków”
Proszę wskazać gdzie ja napisałem przed Panem, iż JA uważam, że prezydenci są odpowiedzialni za wprowadzenie wychowanków? To kłamstwo, jedynie co napisałem że Bartomeu kupił 14 zawodników i poza tym grał wychowankami. (Może się Pan doszukiwać jakieś dosłownej interpretacji przy skrócie myślowym odnoszącym się do słowa "grał", ale nie ma tam nic co byłoby moim autorskim wywodem o wprowadzaniu zawodników ze szkółki do pierwszego składu). To Pan jako pierwszy napisał o wprowadzaniu wychowanków do składu przez prezydenta klubu, więc proszę nie manipulować tekstem, bo to wszystko można sprawdzić. We wcześniejszym pierwszym akapicie pisałem jedynie o stwierdzeniach userów pod tym newsem a nie o własnym stwierdzeniu, wystarczy chcieć tekst zrozumieć. Pan natomiast w pierwszym komentarzu napisał o wprowadzaniu zawodników do pierwszego składu przez prezydenta klubu. Więc po co to kłamstwo.
61
A co by było gdyby Messi urodził się w Pekinie :-)
5
W 2011 nie mieliśmy trypletu.
W finale przegraliśmy z Realem po dogrywce, bramka Ronaldo w 103 minucie.
12
Cały felieton ciekawy, z niektórymi rzeczami się zgadzam, z innymi zupełnie nie. Masz manierę wskazywania na okres 2012-2014 jako totalne nieudany okres, mimo że w tym czasie z trenerem "na terapii" zdobyliśmy rekordowe 100 punktów w lidze i mistrzostwo, do tego w tym okresie był puchar i superpuchar Hiszpanii. Był to słabszy okres na przestrzeni ostatnich 10 lat, ale nie najsłabszy. Z dotkliwych porażek była tylko ta z Bayernem, w ubiegłym sezonie straciliśmy mistrzostwo w ostatnim meczu na rzecz Atletico a szczęście było blisko wystarczyłoby aby sędzia uznał prawidłowego gola Messiego. Z rolą Rakiticia nie do końca się zgadzam a szczególnie że głównie łata dziury po Alvesie (mecze z Realem pokazały że to druga strona boiska potrzebuje łatania), rakitic mimo że po drugiej stronie jest Iniesta łata również drugą strone co było widać po fatalnym występie Alby w finale z Juve. Po prawej stronie raczej zdarza mu się grac niżej od Alvesa, co daje optycznie wrażenie jego asekuracji, ale nie gra wtedy przy linii bocznej, ale bliżej środka boiska. Dodatkowo najlepsze mecze Rakiticia to te które pokazywał się w ofensywie a nie jako drugi pivote.
Ale fajny tekst :-)
3
"Jeśli poziom dyskusji Panu nie odpowiada niech Pan po prostu jej nie kontynuuje, albo zakończy Pan z tymi niepotrzebnymi aluzjami".
Nie poziom dyskusji mi nie odpowiadał ale późna pora a czasami ton dyskusji - bardzo agresywny, pełen iluzji, cynizmu, insynuacji, niepotwierdzonych zarzutów.
Z swojej strony pomyliłem się przy Enrique który nie był wychowankiem ale grał 8 lat w Barcelonie i niby skończył w niej karierę w wieku 34 lat i to był jedyny wyjątek przetrzymywania miejsca w składzie przez "starą gwardię".
3
Wątek nam się rozszerza, trudno.
Pańskie hipotezy sa zastanawiające, tak aby pokazać jaki zły jest obecny zarząd.
"Dlaczego piszę o Guardioli, ponieważ w mojej opinii miał wystarczającą pozycję żeby to robić i nie zważał na opinię Rossela w tej kwestii lub inaczej, Rossel dał mu wolną rękę".
Wniosek jest prosty - Szanownego Pana zdaniem Guardiola wprowadzał młodych zawodników wbrew Rosellowi, albo Rosell nie zajmował się takimi sprawami. Jak rozumiem Tito Villanova i Luis Enrique takiej pozycji jak Guardiola o której Pan pisze nie mieli.
z zakończeniem kariery nie zrozumiał Pan kontekstu - xavi grając do 35 roku, życia zakończył karierę w Barcelonie, 16 lat gry , przeprowadzka do Kataru to emerytura z liga składająca się bodajże z 12 druzyn, Valdes opuścił Barcelonę w wieku 32 lat - 12 lat gry, Iniesta ma 30 lat - 13 lat gry, Messi 28 - 11 lat gry, Puyol 36 lat, gra przez 15 lat. Za czasów Laporty nie było zawodnika który grałby w Barcelonie co najmniej 5 lat i skończyły grać w niej w wieku 32 lub więcej lat, za Rosella/Bartomeu są tacy zawodnicy i to wychowankowie. Przez ostatnie 30-40 lat w historii Barcelony nie było tak stabilnej drużyny jak za Rosella/Bartomeu.
Szkólce "Laporty" zawdzięczamy obecnie jedynie Pedro i Busquetsa, Iniesta debiutował wcześniej, a co do Messiego to w ogóle z tej dyskusji bym go wyłączył, bo w każdym okresie i przy każdym prezydencie wskoczyłby do pierwszego składu, sprowadzony do szkółki wcześniej i wykształcony w szkółce przed Laportą.
4
Ville zakontraktował jeszcze Laporta, a była to gwiazda ale kupiona za późno. Ty za to wybielasz transfery laporty - Chygrynski, Caceres, Hleb kosztowali grune miliony i nic z nich nie było. A ile gwiazd sprowadził Rosell/Laporta? Fabregasa którego pozbył się Laporta, Alexis był gwiazdą ale tylko w lidze włoskiej, Alba był dobry ale w lidze hiszpańskiej i jego tez pozbył się wcześniej Laporta, Rakitic gwiazda tylko ligi hiszpańskiej, tylko Suarez był gwiazdą którą sprowadził Bartomeu i dobrze zapowiadającą się gwiazda był Neymar i to wszystko.
Nie wybielam Bartomeu tylko tłumaczę że nieprawdziwe jest stwierdzenie że jeden stawiał na wychowanków a drugi nie.
Thiago odszedł bo pociągnął go za sobą Guardiola, który notabene nie dał mu zagrać większej ilości minut aby Barcelona wzięła za transfer więcej.
Tello jest za słaby na Barcelonę.
4
Szanowny Panie,
"uważa Pan, iż to właśnie prezydenci odpowiadają za wprowadzanie wychowanków do pierwszego skladu co Pan mi zarzucał, że głoszę" ... " Bartomeu "gra" wychowankami których wprowadził głownie Laporta".
To szanowny Pan napisał, że za czasów Bartomeu Barcelona gra wychowankami których WPROWADZIŁ Laporta.
"Szanowny Pan pomija to iż za początkowe transfery Laporty odpowiada również Sandro". To jest właśnie manipulacja. To Rosell podpisywał kontrakty? Był przez 2 lata dyrektorem sportowym, odpowiedzialnym za transfery, ale nie on był najwyższą instancja podejmująca decyzje. jeśli w tak zmanipulowany sposób chce szanowny Pan stawiać sytuacje to czemu pisze o transferach Rosella i Bartomeu a nie Zubiego?
Nie zwraca Szanowny Pan uwagi na moje argumenty, w żaden sposób się do nich nie odnosząc. Dlaczego Pique, Fabregas, Alba zostali sprzedani do innych klubów a potem sprowadzeni za 53 miliony? Źle rokowali? Ktoś zajmował im miejsca?
6
Nie zrozumiałeś wypowiedzi. Bardzo często sukcesy druzyny wpisywane sa jako zmienne, tak np. jest w umowie Vermaelena, jeżeli druzyna wygra lige mistrzów z Vermą w składzie to wypłacana byłaby zmienna. Tutaj Verma nie zagrał ani minuty, więc nie zostanie wyplacona, ale jak pisze bardzo często tytuły druzyny sa wpisywane jako zmienne do kontraktu.
2
Ta dyskusja jest strasznie jałowa, więc odpowiem na to pytanie a następnie ide spać i resztę dokończę jutro.
Widzę, że rozbijasz już prezydenturę Rossela i Bartomeu na okres Guardioli i po Guardioli. dziwne, no ale jak Ci tak lepiej aby szukać czegoś, Twoja sprawa.
Swoje debiuty w pierwszej drużynie w ostatnich dwóch latach ze szkółki zaliczyli:
Sergi Samper
Adama Traoré
Alen Halilović
Sandro Ramírez
Munir El Haddadi
Edgar Ié
Gerard Gumbau
Jordi Masip
3
"jednak pisanie o jednym że stawiał na wychowanków w pierwszej drużynie a drugi nie to totalna bzdura"
"uważasz, że Bartomeu/Rosell powinien się pozbyć "wychowanków Laporty" i wcześniejszych i wprowadzić swoich bo to byłoby dobre dla La Masii?"
Co tutaj jest dziwnego? jedno zdanie nie jest zaprzeczeniem drugiego. Aby zrozumieć czasy laporty trzeba się cofnąć w tamte lata i wiedzieć że były dwie rewolucje kadrowe za Ryjka i Guardioli, a za czasów Rosella/Bartomeu jedynie jedna przebudowa rok temu. Ryjek i Guardiola przyszli po nieudanych sezonach i mieli możliwość pozbycia się dużej części składu i zakup nowych zawodników plus dobrali resztę z szkółki, za Ros/Bart takiego czegos nie było bo oprócz jednego nieudanego sezonu drużyna była zwycięska i nie potrzebne były radykalne zmiany, a mimo to do składu wskakiwali Montoya, Bartra, Cuenca, Tello, Montoya, Roberto, ostatnio samper, Munir, Traore itd... Nigdy jak sobie przypominam nie było tak że wielkie legendy chciały wszystkie zakonczyc grę w Barcelonie zamykając gre młodym graczom - Xavi, Iniesta, Messi, Pique, Puyol, wcześnij nawet Guardiola, Enrique nie kończyli kariery w Barcelonie.
"ponieważ zatrudnia trenerów, musi dbać o dobro szkółki i zawodników których ta szkółka szkoli to nie wiem czy ta dyskusja ma jakikolwiek sens".
To normalne, że tak to funkcjonuje, co nie oznacza, że jest nakaz powoływania graczy z szkółki, to trener pierwszego zespołu o tym decyduje czy dany zawodnik z szkółki znajdzie się w kadrze pierwszego zespołu.
"Proszę wskazać w którym miejscu napisałem ze Laporta nie kupował zawodników lub w którym miejscu napisałem ze nie popełnił błędów".
Bez sensu. Czy ja coś takiego napisałem, że Ty uważasz że Laporta nie kupował zawodników albo że nie popełniał błędów? Proszę wskaż to.
4
To chyba logiczne, że aby wprowadzić nowych zawodników tych starszych trzeba się pozbyć, liczebność drużyny jest ograniczona przepisami.
Za prezydentury Bartomeu nie było tak naszpikowanej wychowankami drużyny od co najmniej 30 lat jak nie dłużej. W sezonie 2010/2011 w drużynie zagrało 21 wychowanków na 31 zawodników którzy zagrali w sezonie. Za Laporty nigdy takiego wyniku nie było.
I powtarzam, to nie prezydent wprowadza zawodników z rezerw do pierwszej drużyny ale trener.
7
Dobrze, że Laporta nie sprowadzał gwiazd - od razu spadł mi ciężar z serca - Davids, Giuly, Albertini, Edmilson, Beletti, Ronaldinho, Deco, Sylvinho, Eto, quaresma, Marquez, van Bronkhorst, van Bommel, Zambrotta, Thuram, Godhjonsen, Henry, Toure, Larsson, Abidal, Milito, Keita, Caceres, Alves, Hleb, Ibrahimovic itd...
Dobrze, że nie pozbył się młodych ale już piłkarsko wykształconych zawodników - Pique, Fabregas, Alba których trzeba było odkupić za 53 miliony, sprowadzając gwiazdy z zagranicy.
To nie prezydent ale trener wprowadza zawodników do pierwszej drużyny. Pomyliło Ci się.
3
To raczej kwestia ilości rozegranych spotkań i zdobytych tytułów przez drużynę.
Rozumiem, że wypisujesz te 41 milionów bo jesteś Nostradamusem i pewny jesteś kolejnego trypletu :-)
W innym przypadku to naginanie rzeczywistości.
7
Dlaczego mieliby się pozbywać wychowanków żeby wprowadzać innych ?
Nie zrozumiałeś tekstu mojego, teraz swojego, trudno.
Widzę, że przyswoiłeś wiedze tylko z dwóch ostatnich felietonów na tej stronie.
Skoro nie ma wartościowych zmienników to wiadomo że kupują spoza szkółki, jakby Laporta robił coś innego.
5
Nie pisz bzdur że za Laporty Barca B była w czołówce ligi a za Rosella/bartomeu nie, utrzymywały się na podobnych miejscach, sprawdź zanim napiszesz cos co nie ma związku z prawdą.
laporta
2003/2004 - 8 miejsce
2004/2005 - 11miejsce
2005/2006 - 6 miejsce
2006/2007 - spadek do Tercera
2007/2008 - awans do secunda
2008/2009 - 5 miejsce
2009/2010 - 2 miesjce
bartomeu/Rosell
2010/2011 - 3 miejsce
2011/2012 - 8 miejsce
2012/2013 - 9 miejsce
2013/2014 - 3 miejsce
2014/2015 - spadek do Tercera
5
Nie zrozumiałeś tekstu, trudno.
uważasz, że Bartomeu/Rosell powinien się pozbyć "wychowanków Laporty" i wcześniejszych i wprowadzić swoich bo to byłoby dobre dla La Masii?
4
Fajnie by było, ale jak na razie jest 34.
9
Śmiać się ? Płakać?
czytam te wypowiedzi i sam już nie wiem. Nie jestem z Laportę ani za Bartomeu, jednak pisanie o jednym że stawiał na wychowanków w pierwszej drużynie a drugi nie to totalna bzdura.
Laporta kupił do pierwszego składu 35 nie-wychowanków w tym 31 obcokrajowców. TRZYDZIESTU PIĘCIU.
Bartomeu kupił 14 zawodników z czego ponad połowę w ciągu ostatniego roku, a przez ten czas grał głównie wychowankami. Mieliśmy najlepszych wychowanków w historii piłki nożnej - trzech zajęło w jednym roku wszystkie trzy miejsca na podium Złotej Piłki, to kto miał z LaMasii zająć ich miejsce? Pewnie co roku LaMasia miałaby produkować takich geniuszy jak Messi, Iniesta czy Xavi a oni sami po 2-3 latach powinni odchodzić bo zajmują miejsca nowych produktom z fabryki.
3
Nie chce wchodzić w dyskusje, ale jaki sąd uznał że Barcelona skończyła na plusie okres Laporty? Dasz linka
7
Nie chciał kłamać więc powiedział prawdę.
1
Mogłeś wkleic inne. Te statystyki to tylko uzupełnienie statystyk bramek i asyst już podawanych. Wskaz inne statystyki zamiast pisać o braku obiektywizmu.no ale jak sie nie jest kibicem barcelony to potem pisze się posty bez argumentacji.
Pozdrawiam
4
Messi // Ronaldo
Ofensywa
Dryblingi 312 nieudane138, udane 174 // 111 nieudane 57, udane 54 (miażdżąca przewaga Messiego)
Przerzuty (gra wertykalna) 104 // 20 (miażdżąca przewaga Messiego, on kreuje rozgrywa, nakręca grę ofensywną)
Kluczowe podania (udział w kreacji) 95 // 76 (duża przewaga Messiego)
Asysty 18 // 16 (wynik Ronaldo zbliżony do Messiego)
Podania (udział w grze) 2334 // 1181 (miażdżąca przewaga Messiego)
Liczba wykonywanych rzutów karnych 6 // 12 (duża przewaga Ronaldo)
Bramki ogółem 43, bramki bez karnych 38 // Bramki ogółem 48, bez karnych 38 (wynik bramkowy porównywalny)
Strzały 187 // 225 (gorsza skuteczność Ronaldo)
Ronaldo szanuję, bo jako jedyny potrafił zbliżyć się do poziomu Leo i trwać przez wiele lat, był jedyny który podniósł rękawicę rzuconą światu przez Messiego, gdzie Robbeny, Rooneye, Ribery, van Persie, Hazardy itd… dlatego Ronaldo należy się szacunek, co nie oznacza że nie jest słabszy. Jest słabszy ale jest jedynym którego można porównywać do Messiego.
2
Przeczytałem sobie tą dyskusję i widzę jak skrzętnie omijasz właśnie statystyki i pozycję obu zawodników. Obaj obecnie grają na skrzydle, tylko jeden gra trochę wyżej od drugiego gdy schodzą bliżej środka.
Piszesz że Ronaldo dysponuje potężnym strzałem, tylko ile on bramek z dystansu strzelił w tym sezonie czy w ubiegłych, Messi strzelił więcej bramek zza pola karnego niż Ronaldo od momentu przyjścia Ronaldo do Realu, więc argument nie na miejscu.
Jeśli pod względem bramek można ich spokojnie porównać, nie będę pisał o przewadze w karnych jaka ma Ronaldo nad Messim. To w rozegraniu, kreacji a nawet w destrukcji już nie.
Próbujesz zepchnąć dyskusje na taki tor, że obaj są świetni ale jeden gra na innej pozycji i tego nie da się porównać. Jeśli porównywać ich grę jako napastników to wychodzi mniej-więcej na remis, jeśli chodzi o grę w kreacji i wpływ na akcje to Messi ma znaczną przewagę - Messi jest bardziej wszechstronny. Ronaldo jest tylko napastnikiem, Messi napastnikiem i pomocnikiem.
"A gdybanie czy Ronaldo grałby tak samo dobrze w środku pola jak na skrzydle jest tak samo głupie jak gdybanie czy Messi były taki dobry w innej drużynie".
To jest głupie bo przesunięcie się na pozycji gdy drużyna tego potrzebuje jest czymś innym niż zmiana barw klubowych". Messi schodzi bliżej środka gdy drużyna tego potrzebuje.
Dyskusja nie jest skazana na kopa w zad jeśli przedstawia się dobre argumenty, nie ma tu zbytnio komentarzy że Messi jest lepszy i już, tylko że Messi jest lepszy bo ...
6
Z wieloma Twoimi wnioskami się zgadzam.
Nie pasuje mi tylko zdanie:"Styl PepTeamu przestal byc obowiazujacy bo przestal być konkurencyjny. Widzialem pogrzeb systemu "mikropodan". Madryt, Monachium, nawet Camp Nou w maju 2014 ".
Styl gry nie uległ większym modyfikacjom, dalej jest niezliczona liczba mikropodań bo ... Barcelona dostosowuje się do przeciwnika. jak ten się muruje na własnej połowie cała drużyną to nie ma mowy o grze wertykalnej, długich przerzutach, omijaniu strefy pomocy, tylko mozolne budowanie akcji na małych przestrzeniach. Kryzys dopadł Barcelonę jednak w sezonie Bayernu to Barca zrównała rekord liczby punktów w sezonie ligowym, a sam dwumecz z Bayernem był "prawie" pod nieobecność Messiego (w jednym grał z kontuzją w drugim już nie grał, w mocno rezerwowym składzie np. z Adriano i Bartrą). Styl pepa był dobry i niedościgniony, ale później to zawodnicy nie potrafili mieć takiego poziom aby pokazywać ten styl. Niektórzy formy nie odzyskali do dzisiaj (Iniesta) inni prezentują ją nieregularnie (Busquets, Mascherano, Alves). Za Pepa gra wyglądała podobnie, jak była możliwość to grano szybki atak, wystarczy zobaczyć skrót z Manity z Realem.
10
Ronaldo strzelił 14 bramek Barcelonie. Ronaldo w 80-90% spotkań grał na lewym skrzydle.
4 bramki po karnych
4 z prawego skrzydła (kryli go wtedy Adriano, Abidal, Mascherano, Alba)
3 bramki z lewego skrzydła (2X Alves, Montoya)
3 z środka pola karnego (2X Pique, Busquets).
Alvesowi można przyznać utrate dwóch bramek, Ronaldo robił co mógł na prawej stronie ale tam za dużo sobie nie pogrywał.
1
No i ?
2
Nie Łukasz, ale podeśle skoro się do mnie zwróciłeś :-)
http://www.fcbarca.com/64438-la-masia-kontrowersyjne-decyzje-zaniedbania-i-brak-odpowiedzialnosci.html
0
tylko dyskusja jest o czyms innym. Wystarczy zrozumieć wypowiedź Alvesa. Dziękuję, dobranoc :-)