pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
To cały komentarz? Alba od stycznia był najsłabszy w drużynie. Finał z juve zagrał fatalnie. Ivan dwa ostatnie miesiące miał dobre , reszta sezonu słabo.
2
Alba grał słabo od stycznia, ostatnie miesiące to totalny brak formy, rakitic nie zachwycał przez większość sezonu.
2
W pierwszej rundy pamiętam mecz z PSG czy Z Realem gdzie zagrał mega słabo. Był często oceniany za MŚ. Przypomnij mi te parę spotkań, wystarczy 4-5.
3
Widzisz - przyznałeś mi rację, że jest krytykowany, tylko podałeś według Ciebie powód. Ja nie twierdzę, że nie masz racji, chociaż jest zawodnikiem który zbytnio fochów nie strzela i nie kręci głową, mimo że został zdegradowany z zawodnika podstawowego do rezerwowego.
3
Oceny redakcji FCBarca.com
1. Messi
2. Neymar
3. Suarez
4. Pique
5. Bartra
6. Bravo
7. Ter Stegen
8. Alves
9. Alba
10. Rakitic
11. Xavi
12. Iniesta
13. Mascherano
14. Rafinha
15. Busquets
16. Mathieu
17. Roberto
18. Adriano
19. Vermaelen
20. Pedro
21. Montoya
22. Douglas
23. Masip
Fajnie by było jakby redakcja oprócz artykułu ocenowego w którym są zestawione obok siebie oceny redakcji i userów, dała w zakładce "pierwszy zespół" średnie oceny userów, bo są tylko średnie oceny redakcji za cały sezon :-)
Największy progres według redakcji - Alves z 17 miejsca na 8. Widoczny regres zanotował Bartra który był najlepiej ocenianym zawodnikiem przez redakcję w sezonie 2013/2014, ale i tak w sezonie 2014/2015 zmieścił się w pierwszej piątce, widoczny spadek zaliczył też Iniesta.
2
Bo zagrał kilka spotkań pod nieobecność Busiego i sobie nie radził.
1
Pedro był jednym z najczęściej krytykowanych zawodników, często czy były ku temu podstawy czy nie. Nie twierdzę, że takich podstaw nigdy nie było, ale że nastawienie userów w stosunku do Pedro było bardzo negatywne.
2
Alves miał słabsze, ale nie tragiczne 2 miesiące - chociaż wtedy w kilku spotkaniach grał Montoya. Alba np. grał słabo od stycznia az do finału z Juve gdzie grał tragicznie.
7
Pamiętajcie to ranking popularności, czasami efektu dobrego pijaru lub złego, taki ranking to w dużej części kwestia lubienia lub nie lubienia zawodnika. przez to forum też przetaczały fale nastrojów, hejterów i fanboyów. Czarnymi owcami byli - Pedro, Busquets, Alves, Pique, nad takimi zawodnikami jak Alba, Rakitić, Bartra, Mascherano był parasol ochronny. I co z tego? Nic. Każdy może lubic kogo chce i na odwrót.
2
Masche ogarnął się właśnie w drugiej części sezonu, w pierwszej grał słabiej, ale wielu oceniało go za udane mistrzostwa świata. Przypomnij sobie chociażby mecz z PSG. W drugiej części sezonu mało można krytycznie mówić o Mascherano (może oprócz chwil gdy grał za Busquetsa jako DP).
2
Jasne. Wieczorem napisze na priva.
2
Teraz jest dużo ciężej się przebić młodym zawodnikom bo wielu "mistrzów" chce zakończyć kariery w Barcelonie i mają zapewniony skład.
Nie twierdzę, że szkółka nie jest co raz słabsza, ale nie jest tak jak to przedstawia ten felieton, jeden był super a drugi był fatalny.
Zmienił się też model pierwszej drużyny, gdzie nie stawia się tak na wychowanków, ale robi się trochę jak Real Madryt. Kupuje najlepszych zawodników na świecie lub w lidze za grube pieniądze. To też powód, że tym ze szkółki jest się trudniej przebić.
"Pedro przyszedł w 2004, a Busquets w 2005 roku. Czyli skauting jednak dobrze podziałał" - rozpatrujemy tą sytuację po 10-11 latach, nie wiemy więc jakie perły sa w LaMasii obecnie.
2
Na wprowadzanie nowych do pierwszego składu to jednak jest inna sytuacja, Laporta obejmował rządy gdy w szkółce były już prawie wyszlifowane diamenty, a pierwsza drużyna od kilku sezonów nie odnosiła sukcesów. Przyszedł nowy trener i odeszło 8 zawodników a 3 z szkółki dano na rezerwę 3 (Iniesta, Valdez i Oleguer), w kolejnym pozbyto się 10 zawodników i przyszło 2 z szkółki (Jorquera i Damia), w kolejnym odeszło 5 (z szkółki tylko Messi), w kolejnym znów 5 się pozbyto (nikt z szkółki nie przeszedł), w kolejnym odeszło 6 zawodników z szkółki doszło dwóch (Bojan i dos Santos),pierwszy sezon za Guardioli - odeszło 10 zawodników (ze szkółki przyszło 2 - Busquets, Pedro plus Pique) i ostatnio sezon Laporty odeszło 7 zawodników i przyszedł tylko Jeffren. Za czasów Laporty pierwszą drużynę opuściło 41 zawodników a ze szkółki doszło 11 plus Pique. Więc była większa rotacja i możliwość sprawdzenia i ewentualnej promocji z rezerw do pierwszej drużyny.Za Rosella i Bartomeu Barcelonę opuściło 26 zawodników a 6 przeszło z szkółki plus Alba i Fabregas. Więc nie było tak, że za Laporty było idealnie a później już fatalnie.
4
Odpisywałem komuś innemu i mi zresetowało, to Tobie napiszę co chciałem tam napisać (chyba Ras nigga).
Każdy kij ma dwa końce. Zaczyna się od skautingu, wyszukania perełek aby je oszlifować. Nie jestem przeciwko Laporcie, ale przeciwko takiemu stawianiu sprawy jak tutaj. Skauting za czasów Laporty był słaby. Wszyscy podstawowi gracze już byli w LaMasii zanim przyszedł Laporta, dodatkowo nie poznano się za jego czasów na takich perełkach jak Alba, Pique czy Fabregas.
Mi nie chodziło o to że Lucho został zatrudniony a była lepsza kandydatura, ale że szanse na powodzenie jego w trenerce rezerw były mniejsze niż później np. Eusebio który miał już doświadczenie. moim zdaniem nie można winić, Rosella że nie wszystko układało się dobrze, przez 3 lata Barca B funkcjonowała, w 4 sezonie spadła.
Były też trochę inne możliwości trenera, rotacji składem i "czystki" w składzie.
6
Oczywiście pomijając retorykę, obwinianie o wszystko Rosella i Bartomeu a wywyższanie Laporty to rozumiem kampanią i tendycyjnym specjalnym zabiegiem.
Jednak jak czytam że zatrudnienie Lucho jako trenera rezerw było od razu świetnym pomysłem a Eusebio fatalnym to sam nie wiem co czytam. Luis Enrique nie jest wychowankiem Barcelony, nie był w LaMasii, nie miał żadnego doświadczenia trenerskiego a zatrudnienie jego okazało się jednak udane. Eusebio też nie był w LaMasii, ale wcześniej był przez 5 lat 2 asystentem pierwszego trenera Barcelony - 3 lata u Ryjka i 2 u Guardioli. Miał większe doświadczenie z trenerką od Lucho. Nie wina Rosella, że Eusebio się nie sprawdził, miał na to papiery.
dziwi mnie też ten rykoszet w strone Amora.
Poza tym można poczęści zrozumieć brak rotacji młodymi przez ostatnie 5 lat - mieliśmy najlepszych zawodników na świecie, którzy chcieli lub chcąc dograć w tym klubie do końca karier. Na świecie ze świecą szukać kogos kto mógł być zmiennikiem Puyol-Pique czy Xavi-Iniesta-Messi-Busquets, taka dekada zdarza się raz w historii.
19
Dawno takiego felietonu nie czytałem, równie dobrze można rozdawać plakaty Laporty. Tekst tak kampanijny, że aż zęby trzeszczą.
Wiele nieścisłości i wykluczających się wniosków. Nie jestem za Laportą czy Bartomeu, ale tekst przyjąłem z niesmakiem.
Korbel nie chodzi oczywiście o tłumaczenie :-)
3
Tu nie chodzi o zostawienie ofensywy na głowie MSN, Xavi potrafił napędzać akcje, Iniesta tego nie robił w ogóle. Iniesty nie było przy tzw. asyst Ii i III stopnia gdy powstawała akcja, on nie włączał się w rozegranie. Iniesta pod koniec sezonu miał 3-4 lepsze spotkania a tak grał bardzo słabo, zachowawczo, brak kreacji, brania odpowiedzialności, robienia przewagi, nic. Tu nie chodzi że w LaLiga uzbierał przez cały sezon jedna asystę, ale o całokształt.
Rakitic w kreacji równie słabo, choć minimalnie lepiej, w obronie popełniał błędy co było widać w meczu z Realem. Rakitic nie asekurował zbyt dobrze po Alvesu, bo przeważnie robił to Pique, a Alves mimo że grał czasem niżej od Alvesa grał bliżej środka boiska. Rakitic bardzo słabo w obronie sprawdza się w pojedynkach bezpośrednich. Rakitic broni lepiej od Xaviego, ale ofensywnie traci ta przewagę nad generałem.
nie wiem z jakiego powodu zrobiła się "moda" na Rakiticia, pamiętam jak przez 3/4 sezonu 70% użytkowników czekało aż Ivana zmieni Xavi i gra się z jednej strony uspokoi z drugiej Barcelona zacznie grać wertykalnie. Zauważ, że najlepsze mecze Rakiticia to te w których dobrze zagrał w ofensywie.
1
Mam własne zdanie, które potrafię dodatkowo podeprzeć statystykami. Ty jedynie co potrafisz napisać to komentarz personalny.
1
To
Cały komentarz?
3
nie miał najwięcej asyst bo asyst i kluczowych podań więcej miał xavi rozgrywając mniej minut - 8 asyst i 57 kluczowych podań.
Tzn.? jaka role pełni? Pivota?
W obronie w tym sezonie miał 99 odbiorów w Sevilli 120.
4
Można napisać, że każdy zawodnik nie raz ratował Barcę, tylko że Rakitic jest usprawiedliwiany że nie gra tak ofensywnie jak potrafi bo ma dodatkowe zadania defensywne, niestety tego nie było widać w trakcie sezonu. Słaba asekuracja, nie za dobrze skraca możliwość podania, słabo w odbiorach i w pojedynkach jeden na jeden.
9
Rakitic został kupiony bo grał świetnie w Sevilli i każdy myślał że tak samo będzie grał w Barcelonie. Z jednej strony inny zespół i inni gracze z drugiej jednak miał grać tak jak tam i grać ofensywnie i wertykalnie, wyszedł trochę niewypał z jego gra wertykalna, bo na mapach podań widać , że jest zawodnikiem z największa ilością podań do tylu wśród pomocników.
LaLiga i LM - Barcelona
44 spotkania i 7 asyst.
44 spotkania - 7 bramek
44 spotkania - 48 kluczowych podań
LaLiga i LE - Sevilla
48 spotkań i 12 asyst
48 spotkań i 13 bramek
48 spotkań - 108 KLUCZOWYCH PODAŃ
Jedyne co go usprawiedliwia to pierwszy sezon, dlatego mam nadzieje, że następne będą lepsze, ale nie będę zaklinał rzeczywistości i pisał, że ten był dobry.
8
No powaliłeś mnie argumentami, naprawdę powaliłeś, teraz leżę na podłodze kolego :-)
25
Niestety Iniesta i Rakitic mieli słabe sezony, jak kogoś urażę to napiszę przeciętne. Pomoc jest formacją która potrzebuje wzmocnienia i widzą to wszyscy oprócz zapatrzonych w Ivana i Andresa kibiców. Wieczne usprawiedliwianie ich postawy zmianą obowiązków w zespole, innymi zadaniami. W ofensywie Iniesta słabiutko, Rakitic też nie powala, o wertykalnej grze obu zawodników można było mówić w zaledwie kilku spotkaniach na cały sezon. W defensywie obaj również bez czegoś widocznego. Złe ustawianie się, słaba gra w kontakcie. xavi w tym sezonie był 2 poziomy wyżej od obu panów. Oby się ogarnęli w przyszłym sezonie. Ivana to pierwszy sezon więc to kwestia mam nadzieję zgrania i większej pewności (gra głównie do najbliższego i w pomocy miał najwięcej piłek do tyłu).
1
Aż tak łakomy nie był, mial kilka okazji na strzał a oddawał lepiej ustawionym, jak przy bramce-dobitce di Marii, mógł strzelać z 16 metrów a podał do Pastore który strzelił w bramkarza a di Maria dobił. Chciał strzelić, ale było widać, że nic na siłę.
26
Mam wrażenie że kibicom bardziej zależy na bramce Leo niż samemu Messimu. On chce wygrać mecz a potem kolejny zdobywając tytuł, a swoja grą pomagać drużynie. Nie zależy mu tak na zdobywaniu jakiegoś króla strzelców a na tytułach całej drużyny.
2
Mur miał odległość chyba z 6-7 metrów od piłki
1
Pierwsza część
http://www.fcbarca.com/63812-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-i.html
druga część
http://www.fcbarca.com/63937-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-ii.html
miłej lektury :-)
1
Gospodarz Chille -
neymar wyautowany, czas na leo, wystarczy jedna żółta i Leo ne ma w finale.
3
warto kupić sobie mapę i samemu pozwiedzać całe miasto, w 2 dni obejdziesz praktycznie wszystko i to na nogach, ale musisz poświęcić całe 2 dni. Warto.
Nie polecam tylko Mcdonalda przy Sagrada Familia.
Lepiej samemu zobaczyć zamki, pałace, fontanny, pomniki, stadiony jak na CN byłeś, to przynajmniej olimpijski warto. nawet widok na port z Montujic jest niesamowity :-)
Jak to są wakacje to 2 dni na zwiedzanie a reszta na plaży :-)