pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Asysty
Neymar
Mathieu
Busquets
1
Tylko w drugiej połowie nie było ani jednego ani drugiego, a w pierwszej nie posyłał wertykalnych piłek na skrzydło.
1
tzn.?? chcesz powiedzieć że swoja grą bez piłki ściąga na siebie stoperów bądź bocznych obrońców robiąc miejsce napadziorom ?
1
Tak zgadza się, ale to ujmę w osobnej tabeli, statystyki podaje oficjalna strona Barcelony :-)
1
ja napisałem swoją argumentacje , Ty powtarzasz to co już zostało napisane. Możesz pisać że ofensywa Romy była zabójcza i grała poezje ale dzięki świetnej grze ofensywy Barcelony została wyeliminowana, ja natomiast interpretuje to w odmienny sposób, że słaba ofensywa Romy nie dała się wykazać obrońcą Barcelony. Ofensywnie z meczy presezonu był to najsłabszy ofensywnie zespół.
4
Kluczowe podania
Alves - 2
Messi - 2
Suarez - 2
Halilovic - 2
Rafinha - 1
Mascherano - 1
Pedro - 1
Iniesta - 1
Minir - 1
Rakitic - 0
Vermaelen - 0
Mathieu - 0
Neymar - 0
Pique - 0
Sandro - 0
Alba - 0
Roberto - 0
1
No nie bardzo, dobra obrona wyszłaby w statystyce odbiorów, przechwytów czy wybić i oddaje 2 niecelne strzały jeden z linii pola karnego a drugi zza pola karnego. Można pisać że obrona grała świetnie albo że ofensywa drużyny przeciwnej była słaba , ja jestem za druga opcją.
1
Rozumiem, ale czy traktujemy Rakiticia jako DP który jednak nie wypełnia zadań defensywnych?
1
Walczyć w środku pola? To pewien mit.
Oczywiście jest w środku pola ale z walką w środku pola ma to niewiele wspólnego, przeważnie po prostu wypełnia przestrzeń.
W pierwszej połowie:
0 odbiorów
0 prób odbiorów
0 bloków
1 przechwyt
0 wyczyszczeni (wybić)
1 odzyskanie
Na czym polega ta walka i robienie miejsca Messiemu, poza tym jeśli Messi ma dogrywać to Barcelona jest przy piłce to raczej powinien pokazywać się do podania a nie walczyć w środku pola.
1
No właśnie patrzę, gra do tyłu i w poprzek do najbliższego, w drugiej połowie wyglądało to lepiej bo Roma całkowicie odpuściła skrzydła więc rakitic więcej dogrywał do wychodzących na prawy bok, ale ogólnie delikatnie mówić w rozegraniu nie zachwyca.
4
Halilović- pozytywny mecz .
Bartra - niezłe spotkanie, na pozytyw to przewrócenie zawodnika Romy za co dostał żółtą, wcześniej tego nie potrafił :-)
Rakitić- świetne strzały, słabe rozegranie
MSN - magicznie
Sandro - chaotycznie
Munir - słabo, co piłka to praktycznie strata lub zagranie nie w tempo
Roberto - nieźle
Blebleble świetny mecz Barcy cieszy głównie postawa defensywy może dlatego że Roma nic nie pokazała, oprócz kilku wejść Maicona gdzie lewa obrona była ogrywana przy każdym jego wejściu.
VeB
7
tzn.? opowiedz więcej, rozwiń bo to ciekawe.
6
Rakitic piękny strzał i jeszcze dwa niezłe uderzenia. Jednak jego współpraca z MSN w tym meczu była bardzo zła. Wciąż gra mega asekurancko, w pierwszej połowie jeden tylko przerzut w 21 minucie a tak zawsze do najbliższego w poprzek i do tyłu. Wciąż brakuje w pomocy zawodnika który uruchomi potencjał MSN.
1
Podawał głównie do tyłu, strasznie asekurancko, 0 odbiorów, 1 przechwyt, biegał? a kto nie biegał?
Ja po prostu chcę znać argumentację, tylko tyle, nie mówię że nie zasłużył tylko dlaczego.
1
Chciałem znac argumentację.
1
Dlaczego? Oddał piękny strzał, a poza tym?
1
grał słabo, jednak nie ma konkurencji na swojej pozycji. Np. finał z Juve to była tragedia, ale przy tryplecie wszyscy wpadli w euforię.
1
W dzisiejszym meczu czy w drugiej połowie ubiegłego sezonu?
1
Był co najwyżej średni, większość sezonu grał słabo, ostatnie dwa miesiące miał dobre. Można to zwalać na aklimatyzację w nowym klubie, ale nie był to dobry sezon Rakiticia.
1
Maicon - czwarta akcja na skrzydle i czwarta wrzutka. Mam nadzieję, że Alba nie będzie prezentował formy jaką miał od stycznia tylko odnajdzie swoja lepszą wersję.
1
Właśnie ....... pare
3
Mam nadzieję że Rakitic zacznie rozgrywać tak jak potrafi strzelać.
10
Minusy - Rakitic zniknął na 30 minut pierwszej połowy, Rafinha dużo ale i egoistycznie i nieskutecznie, Verma jeszcze panika w nogach - wybicia na aferę zamiast rozegrania, Masche schowany (Busi - przy tak słabej Romie byłby wsparciem w ofensywie), Messi - nerwy puściły.
Plusy - walka Suareza, rozegranie Alves-Messi, wejścia w pole karne Neymara,
Ogólnie
Obrona nie miała okazji zbytniej do wykazania się
Pomoc - niestety jeszcze nie jest tak jak być powinno
atak - nieziemski
2
A powinien z najlepszymi klepkami z Messim i doskonałymi asystami i odbiorami.
1
Bajka by była gdyby sytuacje były wykorzystane, na razie widać że dobrze przechodzą obronę Romy
3
Messi-Alves-Messi
1
Wskaż tych PIĘCIU ŚRODKOWYCH obrońców, Verma, Bartra, Mathieu i powiedzmy Masche. Kogo piątego widzisz jako środkowego obrońcę ??
2
Tylko ty.
3
Oby nie. Alba bez formy od początku roku. Finał z juve katastrofa..
69
Messi zawsze z reprezentacją miał pod górkę i nie chodzi tylko o brak zwycięstwa w dwóch finałach. Od początku był uważany jako ktoś z zewnątrz, jako "argentyński Hiszpan", jego adaptacja z zespołem trwała bardzo długo. Ma bardzo nieprzychylną prasę w Argentynie.