pax

1

Asysty
Neymar
Mathieu
Busquets

pax

1

Tylko w drugiej połowie nie było ani jednego ani drugiego, a w pierwszej nie posyłał wertykalnych piłek na skrzydło.

pax

1

tzn.?? chcesz powiedzieć że swoja grą bez piłki ściąga na siebie stoperów bądź bocznych obrońców robiąc miejsce napadziorom ?

pax

1

Tak zgadza się, ale to ujmę w osobnej tabeli, statystyki podaje oficjalna strona Barcelony :-)

pax

1

ja napisałem swoją argumentacje , Ty powtarzasz to co już zostało napisane. Możesz pisać że ofensywa Romy była zabójcza i grała poezje ale dzięki świetnej grze ofensywy Barcelony została wyeliminowana, ja natomiast interpretuje to w odmienny sposób, że słaba ofensywa Romy nie dała się wykazać obrońcą Barcelony. Ofensywnie z meczy presezonu był to najsłabszy ofensywnie zespół.

pax

4

Kluczowe podania

Alves - 2
Messi - 2
Suarez - 2
Halilovic - 2

Rafinha - 1
Mascherano - 1
Pedro - 1
Iniesta - 1
Minir - 1

Rakitic - 0
Vermaelen - 0
Mathieu - 0
Neymar - 0
Pique - 0
Sandro - 0
Alba - 0
Roberto - 0

pax

1

No nie bardzo, dobra obrona wyszłaby w statystyce odbiorów, przechwytów czy wybić i oddaje 2 niecelne strzały jeden z linii pola karnego a drugi zza pola karnego. Można pisać że obrona grała świetnie albo że ofensywa drużyny przeciwnej była słaba , ja jestem za druga opcją.

pax

1

Rozumiem, ale czy traktujemy Rakiticia jako DP który jednak nie wypełnia zadań defensywnych?

pax

1

Walczyć w środku pola? To pewien mit.
Oczywiście jest w środku pola ale z walką w środku pola ma to niewiele wspólnego, przeważnie po prostu wypełnia przestrzeń.
W pierwszej połowie:
0 odbiorów
0 prób odbiorów
0 bloków
1 przechwyt
0 wyczyszczeni (wybić)
1 odzyskanie

Na czym polega ta walka i robienie miejsca Messiemu, poza tym jeśli Messi ma dogrywać to Barcelona jest przy piłce to raczej powinien pokazywać się do podania a nie walczyć w środku pola.

pax

1

No właśnie patrzę, gra do tyłu i w poprzek do najbliższego, w drugiej połowie wyglądało to lepiej bo Roma całkowicie odpuściła skrzydła więc rakitic więcej dogrywał do wychodzących na prawy bok, ale ogólnie delikatnie mówić w rozegraniu nie zachwyca.

pax

4

Halilović- pozytywny mecz .
Bartra - niezłe spotkanie, na pozytyw to przewrócenie zawodnika Romy za co dostał żółtą, wcześniej tego nie potrafił :-)
Rakitić- świetne strzały, słabe rozegranie
MSN - magicznie
Sandro - chaotycznie
Munir - słabo, co piłka to praktycznie strata lub zagranie nie w tempo
Roberto - nieźle
Blebleble świetny mecz Barcy cieszy głównie postawa defensywy może dlatego że Roma nic nie pokazała, oprócz kilku wejść Maicona gdzie lewa obrona była ogrywana przy każdym jego wejściu.
VeB

pax

7

tzn.? opowiedz więcej, rozwiń bo to ciekawe.

pax

6

Rakitic piękny strzał i jeszcze dwa niezłe uderzenia. Jednak jego współpraca z MSN w tym meczu była bardzo zła. Wciąż gra mega asekurancko, w pierwszej połowie jeden tylko przerzut w 21 minucie a tak zawsze do najbliższego w poprzek i do tyłu. Wciąż brakuje w pomocy zawodnika który uruchomi potencjał MSN.

pax

1

Podawał głównie do tyłu, strasznie asekurancko, 0 odbiorów, 1 przechwyt, biegał? a kto nie biegał?
Ja po prostu chcę znać argumentację, tylko tyle, nie mówię że nie zasłużył tylko dlaczego.

pax

1

Chciałem znac argumentację.

pax

1

Dlaczego? Oddał piękny strzał, a poza tym?

pax

1

grał słabo, jednak nie ma konkurencji na swojej pozycji. Np. finał z Juve to była tragedia, ale przy tryplecie wszyscy wpadli w euforię.

pax

1

W dzisiejszym meczu czy w drugiej połowie ubiegłego sezonu?

pax

1

Był co najwyżej średni, większość sezonu grał słabo, ostatnie dwa miesiące miał dobre. Można to zwalać na aklimatyzację w nowym klubie, ale nie był to dobry sezon Rakiticia.

pax

1

Maicon - czwarta akcja na skrzydle i czwarta wrzutka. Mam nadzieję, że Alba nie będzie prezentował formy jaką miał od stycznia tylko odnajdzie swoja lepszą wersję.

pax

1

Właśnie ....... pare

pax

3

Mam nadzieję że Rakitic zacznie rozgrywać tak jak potrafi strzelać.

pax

10

Minusy - Rakitic zniknął na 30 minut pierwszej połowy, Rafinha dużo ale i egoistycznie i nieskutecznie, Verma jeszcze panika w nogach - wybicia na aferę zamiast rozegrania, Masche schowany (Busi - przy tak słabej Romie byłby wsparciem w ofensywie), Messi - nerwy puściły.
Plusy - walka Suareza, rozegranie Alves-Messi, wejścia w pole karne Neymara,

Ogólnie
Obrona nie miała okazji zbytniej do wykazania się
Pomoc - niestety jeszcze nie jest tak jak być powinno
atak - nieziemski

pax

2

A powinien z najlepszymi klepkami z Messim i doskonałymi asystami i odbiorami.

pax

1

Bajka by była gdyby sytuacje były wykorzystane, na razie widać że dobrze przechodzą obronę Romy

pax

3

Messi-Alves-Messi

pax

1

Wskaż tych PIĘCIU ŚRODKOWYCH obrońców, Verma, Bartra, Mathieu i powiedzmy Masche. Kogo piątego widzisz jako środkowego obrońcę ??

pax

2

Tylko ty.

pax

3

Oby nie. Alba bez formy od początku roku. Finał z juve katastrofa..

pax

69

Messi zawsze z reprezentacją miał pod górkę i nie chodzi tylko o brak zwycięstwa w dwóch finałach. Od początku był uważany jako ktoś z zewnątrz, jako "argentyński Hiszpan", jego adaptacja z zespołem trwała bardzo długo. Ma bardzo nieprzychylną prasę w Argentynie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?