pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Uwielbiam jak ktoś zamiast skupić się na tekście zaczyna dyskusje od uwag personalnych. 1/3 Twojej wypowiedzi to tekst o mnie, super. Próbujesz być ironiczny, cyniczny, tylko merytorycznie słabo wychodzi a wszystko co napisałeś jest powtórzeniem tego co napisał blazeq. Slabiutko z własną argumentacją.
"A obiektywny kibic widzi jego ambicję" - i co z tego? Co to za argument, każdy profesjonalny zawodnik ma ambicję, Bilbao nie miało ambicji aby wygrać z Barceloną?
pomoc wygra tryplet? Pomoc jest najsłabszą obecnie formacją Barcelony. To, że mamy w składzie nadczłowieka, który ma więcej asyst i kluczowych podań niż cała pomoc razem wzięta to pewnie świadczy o jej jakości. Wskaż mi drugi taki zespół. Messi w tym sezonie swoją grą zamazuje fatalna dyspozycję pomocy w ofensywie.
"W LM nikt w Barcy nie przebiegł tyle metrów na minutę co Rakitić. Ale pewnie to o niczym nie świadczy?" - a o czym to ma świadczyć/ Tylko o tym, że jak jakaś statystyka pasuje Ci pod tezę to nagle statystyki są super, ale jak Ci pod tezę nie pasują to są do dupy. Tylko to widzę z tego tekstu. To się nazywa hipokryzja.
"A może trzeba systematycznie odmładzać pomoc?" - najlepiej co roku kupować nowego pomocnika, wydawało mi się , ze rok temu kupiliśmy klasowego pomocnika - Ivan Rakitic się nazywał.
"kontynuuje mądrym podaniem akcję swojego zespołu, bez asysty albo kluczowego podania" - możesz przybliżyć? On głównie gra do najbliższego zawodnika i jest zawodnikiem który gra najwięcej piłek do tyłu z pomocników więc o jakiej kontynuacji akcji mówisz?
3
Jak będzie czas to zawsze możemy porównać :-)
porównywalne to powiedzmy wartość 90-99%. Ja zauważyłem, że jeśli występują róznice między squawką czy whoscored to głównie jeśli chodzi o odbiory, reszta jest naprawdę porównywalna.
1
Nie jest bardzo niedokładna bo przeważnie staty sa porównywalne z tymi na np.squawce czy fourfourtwo. Czasami się coś zdarzy, że nie zaliczą. Tylko, że w tym przypadku inne portale piłkarskie nie robiły statystyk z Pucharu Króla, więc podawane statystyki są tu tylko z whoscored i jedynie co się nie zgadza to właśnie ta asysta Alvesa.
3
Teraz czekam na news z wywiadu z dzisiejszego wywiadu z Messim :-)
2
"teraz przejąłeś od paxa....hejtowanie Iniesty-może nie hejtowanie, ale w większośći swoich komentarzy poruszasz jego słabę grę. ciekawe".
Popatrz co napisałeś a potem zastanów się nad sensem własnej opinii.
pax hejtuje Inieste a Korbel może nie hejtuje ale w większości komentarzy pisze, że gra słabo. Czy taki jest sens?
3
Możesz mi napisać co oznacza słowo pracuś w tym przypadku? Jego statystyki odbiorów i przechwytów są bardzo słabe, więc na pewno nie chodzi o zadania defensywne, chodzi o ofensywę? Nie wiem, wyjaśnij.
Kupiony za 20 milionów jak jedna z gwiazd ligi hiszpańskiej, w Sevilli kreatywny, intuicyjny, nieszablonowy, w Barcelonie podający do najbliższego przeważnie z tyłu ustawionego zawodnika. Sądzisz, że dlaczego priorytetem dla zarządu jest kupno pomocnika i rozmowy trwają na temat Pogby? Dlatego, że Rakitic ma niesamowity sezon?
1
Tak jak prawie nigdy nie zgadzałem z Toba, to tu napisałeś to co ja często piszę.
2
Faktycznie, umiejętność potwierdzenia własnego zdania za pomocą liczb to piękna umiejętność :-)
1
też tego nie rozumiem, w defensywie słabo w ofensywie również. Niedawno podawałem statystyki i Rakitic jest zawodnikiem który najczęśćiej podaje do tyłu, poza tym ma najkrótsze podania z Barcelony oprócz Alvesa i Messiegi, ale oni wymieniają dziesiątki podań na małej przestrzeni (w finale CdR wymienili między sobą ponad 70 podań), on podaje do najbliższego i przeważnie do tyłu. W obronie patrząc na ilość odbiorów, przechwytów to słabo.
1
Ale on tego nie robi
14
Statystyki podawane są z whoscored i tam Alves ma 2 asysty. Oczywiście pierwsza to tak się przy niej napracował jak biały plantator przy zbiorze bawełny, ale jednak w statystykach jest.
Zastanawia mnie w jakim gazie jest Messi - on odebrał przeciwnikom więcej piłek niż Alba, Rakitic i Iniesta razem wzięci.
On 3 piłki a oni w trójkę 2.
4
Wrrrr bo pogryze. :-)
3
Jak patrzę na te sytuacje i zawodników, to zastanawiam się co się stało Andresem. Messi jak czarował tak wciąż potrafi czarować, Xavi wciąż potrafi zagrać świetna prostopadłą piłkę, a Iniesta? Jak widze tutaj jego magiczne dogranie do Leo w meczu z Arsenalem to się zastanawiam gdzie podziała się jego magia. Takich zagrań w ciagu całego tego sezonu wyliczyłbym na palcach jednej ręki.
Andres syn Ci sie urodził to teraz uczcij jego narodziny czymś wspaniałym w finale LM. Wszyscy cules na to czekają.
1
Sam pomysł na tekst był dobry. Często jako jedyny redaktor kończysz swoje teksty czymś w rodzaju "a co wy o tym sądzicie". Chcąc rozpocząć dyskusję i to jest fajne. Jak widać i pod tym tekstem rozpoczęła się dość burzliwa gdzieniegdzie dyskusja. Pamiętam wszystkie wcześniejsze teksty i były lepsze. Sorry, za krytyke, ale tak było. Tutaj trochę zbyt emocjonalnie podszedłeś i forma przerosła treść. Sama krytyka wobec massmediów, poprawności politycznej, telewizji publicznej za... złe Twoim zdaniem zinterpretowanie jednej sytuacji boiskowej w spotkaniu pomiędzy dwoma hiszpańskimi drużynami bardzo na wyrost (moje zdanie).
Jak dla mnie trochę za dużo podobnych zwrotów, zdań, przemyśleń co daje w wyniku powielenie juz tego co zostało wcześniej napisane. Tyle ode mnie.
Również pozdrawiam i czekam na kolejne teksty, bo tematy które podejmujesz są ciekawe :-)
1
Może nie mają nikogo innego?
Wiesz, my jesteśmy kibicami Barcelony, może do zarządu TVP dochodzą tylko pochwały Żewłakowa, od kibiców Realu:-)
W meczach w których nie gra Barcelona wypowiada sie pewnie mniej stronniczo.
2
Wskaż gdzie hejtowałem Iniestę?
Naucz się znaczenia tego słowa.
Jest różnica między słowem krytyka a słowem hejtowanie.
1
Nie porównuj Telewizji Urbana do tego co jest dzisiaj. To dwa inne światy i trzeba to pamiętać aby wiedzieć jak było.
tak, tekst jest słaby. Tu nie chodzi o treść, bo treść choć polemiczna jakoś by się obroniła, ale o samą formę.
Cała wartość merytoryczna co autor chciał przekazać powinna zająć dosłownie jeden akapit.
Podam przykład:
"Dowiedzieliśmy się, że zachowanie Neymara i jego zagranie były przejawami braku szacunku do rywala. [...]Kompletnie nie rozumiem, jak można twierdzić, że stosowanie sztuczek piłkarskich (będących jednym z elementów tego najpiękniejszego sportu na świecie) jest okazywaniem braku szacunku dla rywala […]Neymar, który w spektakularny sposób starał się ograć obrońcę rywali i co więcej, zrobił to w sposób skuteczny, okazał wobec niego brak szacunku. […]Jeżeli takie zagranie Neymara jest brakiem szacunku, to co powiedzieć o Gauchó […] Dlaczego on śmiał tak bezczelnie okazywać swój brak szacunku wobec rywali?" itd...
W taki sposób każdy tekst można wydłużyć nie do 7 akapitów, ale do 77.
1
Tylko czy przed zaproszeniem gościa maja pytać o sympatie klubowe i pytać czy będzie starał się obiektywnie oceniać mecz? Jak powie, że nie. To zaproszą kogoś do przeciwwagi a jak powie że tak, to nie zaproszą. Żewłakow powinien znać się na piłce, grał w licznych klubach czy reprezentacji, komentował spotkania. Więc referencje ma, naraził się na śmieszność to raczej idzie na jego konto a nie telewizji czy poprawności politycznej.
3
Ja dostrzegam troszkę inne nadużycia w tym tekście, ale chyba i tak jesteśmy jedynymi którym tekst nie przypadł w pełni do gustu.
2
Tylko to nie wina poprawności politycznej, czy ogólnie telewizji publicznej, że Żewłakow robi z siebie pośmiewisko. A tak to tutaj brzmi.
1
A czy są to wyrażenie wykluczające się?
Pisałem że był pisany przy pewnej dozie emocji (i może dlatego słabo to wyszło).
3
Tak jak do redaktora majerra mam wiele szacunku bo czasami pracuje po godzinach za czterech i potrafi dać 5-10 newsów w późnych porach, czy sam wiele razy ostatnio bierze na siebie odpowiedzialność za aktualności na serwisie. Do tego pisze własne teksty ad hoc, w stosunku do bieżących wydarzeń. To niestety ten tekst jest bardzo słaby.
2
"Nie dajmy się ogłupić telewizji i środkom masowego przekazu, które przeżarte są w dzisiejszych czasach poprawnością polityczną i mają na celu zrobić z nas wszystkich idiotów".
Jeśli sam tekst redaktor napisał przy pewnej dozie emocji co emanuje z tekstu, to kilka stwierdzeń jest bardzo na wyrost. Krytyka tekstów Żewłakowa na miejscu i należałoby podać więcej przykładów (a bzdur było sporo), ale ... Co ma poprawność polityczna do sytuacji ze sztuczkami piłkarskimi? Gdzie ta telewizja ma ogłupiać przekazem z meczu piłkarskiego? Tutaj niestety troszeczkę ktoś się zapędził, za bardzo wyszedł przed szereg, uogólnił.
To, że Żewłakow kibic Realu nie prezentuje poziomu eksperckiego ani nie jest nawet obiektywnym obserwatorem to coś zupełnie innego, niż poprawność polityczna massmediów.
Tutaj dostało się całej telewizji publicznej, całemu środowisku opiniotwórczego bo... zaproszono do studia zakompleksionego byłego piłkarza, który sztuczki piłkarskie a'la Neymar to jedynie na playstation jest w stanie zaprezentować. Gość zaproszony do studia, który nie jest pracownikiem telewizji i to co mówi jest na żywo (czyli telewizja nie ma możliwości ingerencji w prezentowane bzdury Żewłakowa) ma być punktem odniesienia dla robienia ze społeczeństwa idiotów przez środki masowego przekazu?
Nie wiem czy to zdanie ściągnięte z wiecu politycznego, spotkania związkowego, wybory na jesień, może czas kampanię zacząć :-)
5
Messi - zielono
Messi w gazie. Nie tylko w ofensywie. Był tym któremu się chciało i tym który walczył. Messi ma 3 odbiory w meczu a Iniesta, Rakitic i Alba lącznie dwa. No i Golazo
7
I co z tego że Masip bronił, nie zawinił przy bramkach.
1
Tutaj oceniłem go pod kątem tego spotkania. Tylko tyle :-)
1
Oboje grają sinusoidalnie. Na początku sezonu Alves grał dobrze a Alba trochę słabiej, potem od połowy października do końca grudnia Alves grał słabo a Alba dobrze i wtedy krytykowałem Alvesa. Od stycznia Alves gra dobrze a Alba słabo.
0
Nie chcę się tutaj sprzeczać bo to nie ma sensu. Teraz jest czas aby się cieszyć. Według mnie Alba był ogrywany, zaliczył fatalną stratę i był niepewny w polu karnym, do tego miał zero odbiorów.
Po prostu martwi mnie jego postawa i mam nadzieję, że z Juve się ogarnie.
2
Jak cały zespół gra bardzo dobrze lub dobrze, to gdy ktoś gra "średnio" to i tak jest najsłabszy.
5
Barca grała świetnie. Jedynie co mnie martwi to lewa obrona. Alba od stycznia bez formy, dzisiaj ta strata na własnej połowie zakończona strzałem w poprzeczkę, potem kilka niepewnych interwencji, zero odbiorów. Jednym słowem najsłabszy. Mam nadzieję, że z Juve się ogarnie i pokaże na co go stać.Poza tym kapitalny Messi, bardzo dobrze Suarez, Alves, dobrze Mascherano,Dzięki za zwrócenie uwagi:-) Chyba za bardzo świętuję