pax

2

A w kontekście tytułów nie ma RÓZNICY, jeden i drugi grał/zagra incydentalnie. Co do Douglasa nie znamy jego wartości. Alves odchodzi to pewnie z Montoya jednak będą przez rok więcej grać. Wtedy zobaczymy. Teraz Dani jest w takiej formie, że Montoya nie ma szans na wejście.

pax

9

Jaka jest różnica między nimi?

pax

1

pax

2

W przeciągu ostatnich 10 latach Alves miał mniej asyst tylko od Messiego.

pax

1

Tak, w poniedziałek konferencja prasowa

pax

2

tzn. ?? 3 najlepszy wynik ??
w zespole, w lidze, wszechczasów ??

pax

1

Przeczytałeś wczorajszy tekst ? Odpowiedz na pw

pax

1

Zainstaluj sobie jakiś program do czytania ebooków - ja mam Icecream Ebook Reader, jak zainstalujesz to napisz do mnie. Dostaniesz dwie niespodzianki :-)

pax

1

Wiem, wiem, mam chyba wszystkie o Leo - czyli 7.
I chyba większość o klubie i pozostałych zawodnikach - czyli jeszcze 20.

czytasz ebooki ??

pax

1

Ten cytat Xavi contra Ryjek to z Wojciechowskiego - Messi. Król bez korony ?

pax

106

Podczas wręczania czwartej Złotej Piłki Leo Messi powiedział:

"Chciałbym podzielić się tą nagrodą z moim przyjacielem Xavim. To już czwarty raz kiedy jestem tu z tobą. Ty także zasługujesz na tę nagrodę".

pax

1

To ja wiem, jest czarny, je banany i strąca gołębie.

pax

1

Forme trzyma, ostatni ranking to jasno pokazał, poza tym jest pierwszy w lidze hiszpańskiej jeśli chodzi o klasyfikację odbiorów i to z dużą przewagą.
Co do żądań to ich nie znamy.
Wiemy, tylko, że czekał z ruchem zarządu przez wiele miesięcy.

pax

4

Ogólnie to cień zawodnika - tzn.?? kiedy i co to znaczy ogólnie ??

Tu nie jesteś konsekwentny - to że jeden grał w zespole od młodzików nie oznacza, że ktoś kto gra 7 lat w zespole nie czuje przywiązania do klubu. Poza tym jak sądzę uważasz że miłość takich zawodników jak Messi, Xavi, Iniesta jest wieksza od Alvesa do Barcelony to dlaczego wytargowali tak astronomiczne kwoty na wypłaty, ich miłość do Barcelony nie przejawia się w przeliczeniu na pieniądze a jego tak? Przecież to hipokryzja.
Nie wiesz ile sobie zażyczył, ale oceniasz go po ofercie klubu której tez nie znasz. Kolejna hipokryzja ?

pax

5

Dlatego Messi, Iniesta, Xavi nie kochają Barcelony bo zarabiają jeszcze więcej ?

pax

5

Dał dość dziwny wpis na Insatagramie który czytałem i wpis przepełniony rozżaleniem do klubu. Na wtorek zwołuje konferencję prasową.

pax

8

Powiem szczerze, że nie wiem. Nie zastanawiałem sie nad tym. Jednak nie widzę drugiego takiego zawodnika, który potrafi dryblować, podawać, posyłać piłki na nos, biegać box tu box i mieć największą liczbę odbiorów w całej lidze hiszpańskiej z dużą przewagą.
Nie wiem czy nie zastosują wtedy wariantu "ala Abidal" czyli na PO pójdzie ktoś bardziej defensywny z mniejszymi skłonnościami do gry ofensywnej, ale wtedy ktoś z pomocy będzie musiał wejść wyżej i kreować. Iniesta jak na razie bez formy, Rakitic nic wielkiego nie pokazuje. Gundogan to typ Xaviego, świetny przegląd pola, kontrola nad piłką, ale nie jest tak ofensywny.
Powiem tak, odejście Xaviego nic nie zmieni w schemacie i taktyce gry, odejście Alvesa zmieni bardzo dużo.

pax

9

Przyznam że nie wiem jak gra teraz. Jak widziałem go 2 lata temu w finale Ligi Mistrzów, to była klasa światowa. Mimo, że Bayern wygrał dla mnie Gundogan był najlepszym zawodnikiem na boisku.

pax

5

każdy by chciał.
Z jednej strony chciałbym, aby Leo pobił rekord Xaviego występów dla Azulgrany z drugiej .....hmmm

pax

4

Wątpię, czekal pół roku na porządną ofertę z Barcelony. Okienko transferowe zaraz się otworzy. ma oferty z kilku klubów ale one też nie będą wiecznie czekały. Czytalem ten wpis dzisiejszy Alvesa na Instagramie a potem artykuł w katalońskim Sporcie. Raczej to przesądzone, we wtorek konferencja prasowa.
Ten wpis na Instagramie widać że podszyty żalem do zarządu.

pax

7

Nie tylko. Messi ma szacunek u wszystkich. Alba jak zaczął dyskutować z Lahozem to zobaczył czerwoną kartkę, podbiegł Messi i Lahoz zmiękł i zaczął się tłumaczyć przed Leo z swojej decyzji.
Leo nigdy nie idzie do sędziego po faulach czy sytuacjach związanych z sobą ale z innymi jest jednym z pierwszych.

pax

21

Za 3 tygodnie z 25 osobowego składu Barcelony za Guardioli w pierwszym sezonie zostanie tylko 5 zawodników – Pique, Busquets, Pedro, Iniesta, Messi. A Pedro tez może opuścić Barcelonę. Iniesta jeszcze 3 lata pogra, Messiemu kontrakt się kończy za trzy lata.

A potem zostanie czytać tylko wspomnienia, pamiętniki

pax

36

tam matka rządzi. W 2000 roku xavi dostał mega ofertę z Milanu - pewny pierwszy skład, 6-krotna podwyżka pensji, plus od razu 12 krotna wartość rocznej gaży w barcelonie do podziału z agentem, dom z 4 służącymi, samochód, darmowe przeloty mediolan-barcelona. Cała rodzina byla za, oprcz jego matki. Maria Creus powiedziała nie, a jak się to by ojcu xaviego nie podobało, to musi sie liczyc z rozwodem, bo albo xavi zostaje w Barcelonie albo rozpad rodziny.

pax

1

W tym sezonie był najlepszy z środkowo/ofenensywnych pomocników.

pax

1

Nie, Xaviego. mam nadzieję, że za niedługo będzie artykuł na stronie. Xaviego chciano sprzedać, wypożyczyć, chciano dokonać zamiany za Fabregasa. Chciano go na siłę wypier... z klubu, szukano dla niego innego klubu. Obarczano go winą za porażki.
Swego czasu zarząd uznał że xavi jest zbyt mało medialny i szukał klubu dla niego.

pax

5

Pogbie pępek byłoby widać :-)

pax

3

I pomyśleć, że przez lata klub traktował go jak gówno.

pax

1

tak
18 stycznia 2012 do Puyola w 49 minucie
z 2009 na 2010 tez się zgadza tam strzelił Ibra po podaniu Alvesa a tu xavi po podaniu Iniesty rozpoczynając manitę :-)

pax

2

I już wiadomo,
Time to say goodbye

pax

1

Masz rację, moje niedopatrzenie :-)

Bramki

16 marca 2001
25 kwietnia 2004
29 listopad 2009
10 grudzień 2011
23 sierpnia 2012

Asysty

1. 21.10.2000 – do L. Enrique
2. 03.13.2003 – do Kluiverta
3. 02.05.2009 – do Puyola
4. 02.05.2009 – do Messiego
5. 02.05.2009 – do Henry
6. 02.05.2009 – do Messiego
7. 10.04 2010 – do Messiego
8. 10.04.2010 – do Pedro
9. 16.04.2014 – do Bartry

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?