pax

2

Najlepszy piłkarz świata ubiegłego sezonu. To mnie rozbawiłeś. Piszesz że trzeba spojrzeć na talent snajperski, w pierwszych meczach marnował seryjnie 100% sytuacje nie strzelając do pustych bramek. Zbierał asysty jednak wiele asyst to były przypadkowe - raz źle przyjął piłkę odbiła mu się od klatki, podbiegł Neymar i dobił, raz nabili mu stopę, podbiegł Messi i dobił itd... Suarez stał bardzo ważnym zawodnikiem przez ostatnie 2 miesiące i gra koncertowo, wcześniej miał problemy z przyjęciem piłki, dokładnym podaniem, zgraniem itd... Można to zwalać na kwestie adaptacji do zespołu, aklimatyzacji, przerwy w grze itd..., ale nie można pisać bzdur, że od początku grał doskonale.

pax

1

Rakitic jest bardzo słaby w destrukcji, dużo skuteczniejszy był w Sevilli, to jest jego najgorszy sezon pod katem odbiorów, przechwytów itd...
Nie chcę się rozwodzić nad jego grą, bo uważam że zasługuje na czas do zaadoptowania się. Jednak był to gracz za 20 milionów i niewiele pokazuje.

pax

10

Czytając ten felieton wydaje się jakbyśmy na każdej pozycji mieli najwybitniejszych zawodników w historii futbolu. Niestety tak nie jest. Oprócz Messiego każdy zawodnik pola miał załamania formy, niektórzy miesiącami. Suarez początkowo grał nie ukrywajmy tego beznadziejnie, marnował wszystko co mu wystawili, moment w którym stał się niekwestionowaną gwiazdą był pierwszy mecz z PSG. Tam pokazał swoje wybitne zdolności i trzyma je dom końca sezonu. Neymar gra równo chociaż w miał te dwa miesiące kompletnego zastoje luty-marzec. Iniesta jest bez formy i jeden rajd z 40 spotkań w tym sezonie nie zmieni tego obrazu. Rakitic również nie gra tego co powinien, gra bardzo słabo a jedyne usprawiedliwienie które przyjmuję to że jako nowy zawodnik dopiero adoptuje się do nowej taktyki. Alves gra świetnie od stycznia, ale listopad-grudzień miał bardzo słaby, Alba od stycznia jest bez formy kompletnie, Mascherano gra średnio przyzwoicie na stoperze, ale gdy Busi był kontuzjowany nie radził sobie na DP. Pique tu duży plus przez prawie cały sezon, nie licząc kilku baboli,
Nie można cały sezon trzymać idealną wielką formę, ale też nie powinno się pisać w samych superlatywach, albo wymyślać kosmiczne teksty np. o wertykalnej grze Rakiticia. Jak ktoś ogląda heatmapy to wie o czym piszę.
Kluczem do zwycięstw w tym sezonie był oczywiście Messi, potem poprawa stałych fragmentów gry i wsparcie jakie w drugiej części sezonu Messi miał od Suareza, Neymara, Xaviego i Alvesa. Barcelona stanowiła zespół i to też był klucz do poprawy gry.

pax

16

Pelopo znowu bez spodni, hehe "Włosiaki" górą :-)

pax

4

To mi pokazało jak w Barcelonie podchodzi się do współpracy i współzawodnictwa.

http://soccerjoke.com/feed/39015/

:-)

pax

1

Jasne, że nie, jak chcesz mogę wysłać ci wcześniej, tylko na priva musisz napisac maila

pax

1

Tak mojego, niestety albo stety jest obszerny. Nie wiem czy w takiej formie redakcja go puści. w tym tygodniu przesyłam do redakcji.

pax

6

Nawet jak odejdzie teraz na rok czy dwa.

xavi ma 35 lat, swoja karierę już zrobił. 24 lata w jednym klubie to mega czas. Wygrał wszystko co było do wygrania i wie, że nie zostawi Azulgrany osłabionej.

Nie rozumiem jednego, większość woli aby zakończył karierę, niż na rok czy dwa przeniósł się do zespołu gdzie dojdzie do piłkarskiej emerytury. Może sam czuje, że nie jest w stanie dać Barcelonie w swoim wieku tyle ile by chciał, a Barca rozgrywa po 50-60 spotkań w sezonie.
Może nie chce tak jak on był blokowany, blokować miejsce innym młodym zawodnikom.
Laporta powiedział Xaviemu w szatni po świetnym spotkaniu z Milanem – Eres un crack (Jesteś wielki). I taki właśnie jest.

W ciągu miesiąca powinien ukazać się na portalu (jeśli redakcja zdecyduje się go opublikować) bardzo obszerny felieton o Xavim :-)

pax

4

Ile razy Totti wygrał ligę Mistrzów?

Puyol ma o jedno mistrzostwo mniej.

Maldini ma 7 tytułów mistrza Włoch, ale aż 5 Pucharów Europy, natomiast nie ma złotych medali mistrzostw świata i Europy

pax

44

Najbardziej utytułowany aktywny piłkarz świata.

Poza tym, aby zdobyć szacunek musiał naprawdę znosić wiele upokorzeń. Klub przez lata chciał się go pozbyć, kibice gwizdali gdy przez pierwsze trzy lata wchodził na murawę, potem był przez nich obarczany niepowodzeniami za van Gaala, czy ostatnie sezony Rijkaarda. On trwał przy bordowo-granatowym trykocie. Znosił wiele upokorzeń, ale stał się legendą.

On został mimo, że inne kluby oferowały mu 6-krotnie wyższe zarobki.

pax

6

hejterka już poleciała jadem na Alvesa,

pax

1

Dokładnie chodziło mi o tą sytuację


pax

1

Nie pisałem o "TWOJEJ" wrzutce, tylko, że była jeszcze jedna "niby-wrzutka" która wyszła ponad bramką, ona nie ma nic wspólnego z tą którą pokazałeś, bo ta którą pokazałeś to piłka nie opuściła nawet boiska.

jak będę miał czas to może uda mi się znaleźć tą "niby-wrzutkę".

Ja napisałem: "Gwarantuję Ci, że nie znajdziesz więcej wrzutek niż 2 ponad bramką, jedną Ci napisałem druga to nie była raczej wrzutka co ratowanie złego podania i wybicie z końcowej linii z pierwszej piłki".

Chodziło o wrzutki ponad bramką, tzw. jak to napisałeś "Panu Bogu w okno".

pax

1

Ja nigdzie nie piszę że on ma 100% idealne wrzutki. Wrzuca najlepiej z druzyny, ale do tego aby większość wrzutek było idealnych to mu daleko. Gwarantuję Ci, że nie znajdziesz więcej wrzutek niż 2 ponad bramką, jedną Ci napisałem druga to nie była raczej wrzutka co ratowanie złego podania i wybicie z końcowej linii z pierwszej piłki. Możesz szukać, ale nie znajdziesz.
Alves miał jedną wrzutkę ponad bramką.
Wiele wrzutek mu nie wyszło (robiłem dość niedawno takie zestawienia wrzutek, celne, niecelne, wrzutki po których padał strzał, po których było przejęcie itd...), ale określenie "Panu Bogu w okno" sugeruje wrzutkę na trzecie pietro trybun Camp Nou, a jak pisze miał tylko jedna taką wrzutke w całym sezonie.

W poprzednim sezonie było różnie, ale był krytykowany za to że wrzuca, tylko wtedy tak jak teraz pomoc stała i nic nie robił w ofensywie a Messi jak to określano "człapał", więc Alves brał na siebie odpowiedzialność. raz mu wyszło, dwa razy nie, ale coś robił.

pax

36

Ale pierdy.

messi ma frustrację że Ronaldo go wyprzedza w pichichi i gdy jest końcówka sezonu oddaje karnego?
Messi był gotów posunąć się nie mal do wszystkiego? Skąd to wiadomo? I co znaczy niemal do wszystkiego? Samobójstwo, odejście z klubu, akt terrorystyczny.

Jest mowa o jakims pakcie, umowie, ale w tekście ani słowem nie ma, więc o co chodzi. Po co pisac o umowie jak nie wiadomo po co została zawarta, czego dotyczy i czy w ogóle miała miejsce?

Felieton o wszystkim i o niczym z tym że nie wiadomo o co chodzi.

pax

1

A gol pada niby po czym?

pax

2

Każdemu ciężko, jak sie naczytało miesiącami hejterów jaki Alves jest i co nie robi, to potem się wierzy w takie bzdury, że w każdym meczu strąca gołębie z dachu.

Jedyna wrzutka ponad bramką była w 30 kolejce, w 39 minucie w meczu z Almerią.

Alves wykonał grubo ponad 200 wrzutek w tym sezonie i miał tylko jedną "Panu Bogu w okno".

pax

7

Wystarczy znac regulamin.

pax

1

Ja zliczyłem :-)

Ze wszystkich swoich dośrodkowań w tym sezonie - ponad bramka było tylko jedno !!!

pax

2

Nie jest z definicją zgodne.
Kluczowe podanie to takie po którym pada strzał, w tym przypadku po podaniach Messeiego do Suareza były tez podania, więc nie mozna pisac że podanie było kluczowe.

pax

1

Tak czytalem. Byl felieton o odrodzonej Barcelonie i nowych zadaniach Iniesty i Rakicia. Ze graja wspaniale ale mniej widowiskowo. tak cytalem w opiniach wielu userow.

pax

9

Pernambucano się nie zna. Iniesta trzyma cały czas idealną, równą, wysoką formę. Po prostu zmieniły się jego zadania boiskowe. Czytałem o tym w felietonie i komentarzach.

pax

1

To nie wynikało z cudu ale z przebiegu spotkania.

pax

2

Moglbys nie wycierac sie moim nickiem.

Jak podajesz statystyki z squawki to badz konsekwentny
Alba - odbiory bezposrenie 0 (0na 2 proby) 4 przechwyty 3 wybicia - lacznie 7
Alves - odbiory bezposrednie 3 (3 udane,3 faule,3 niieudane), 3 przechwyty, 6 wybic - lacznie 12

wrzutki
alves 1/1
alba 0

kluczowe podania
alves 2
alba 0

dryblingi
alba 1 skuteczny na 2 wykonane
alves 1 na 1

pojedynki glowkowe
alves 2 wygrane na 2
alba 0

wrutki z strony alvesa 6
wrzutki z strony alby 9

Chyba widaç kto walczyl, biegal box to box, udzielal sie w obronie i ataku. Kto mial kluczowa interwencj i to nie po swojej stronie, wiec kto kogo asekurowal?. Znam Twoj stosunek do Alvesa i stosunek do Alby, ale jak podajesz statystyki z squawke to badz konsekwentny. alves ma wiecej strat ale wynikaly one glownie z gry box to box i wiekszego zaangazoania w kreacje i rozgrywanie.

poza tym squawka dala albie 6 punktow, alvesowi 8, te 2 punkciki roznicy to moze wlasnie 0,5 redakcji. Nie rozumiem o co Ci chodzi, oprocz zwyczajowej krytyki alvesa.

pax

2

Moim zdaniem chłopak jest za słaby na barcelone.

pax

2

Ale to Juve wygrało po dogrywce :-(

pax

2

Aniu, Aniu, głodnej "chleb" na myśli :-)

pax

0

Vermaelen na rozgrzewce dostaje kontuzji

pax

2

jak buldożer - możesz wytłumaczyć?
przewraca przeciwników, wygrywa pojedynki główkowe, zalicza seryjnie odbiory, przechwytuje piłki, zmusza do błędów ?

pax

1

Podałem za whoscored. Podałem zbiorczo tak jak robi redakcja. Odbiory bezpośrednie, przechwyty, wybicia łącznie jako odbiory

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?