pax

2

Bartra pognał za nim bo był najbliżej, poza tym powinien naprawić swój błąd, poza tym zawodnik wbiegł w jego strefę i był sam na sam. Był najbliższym obrońcą, trudno żeby inni biegli do zawodnika będąc w dalszej odległości.

Pisałem, że Bravo zrobił błąd, jednak Marc nie upilnował zawodnika którego krył. Zawodnik zobaczył ze Bravo za daleko wyszedł i oddał świetny strzał - fakt było to 3 metrowa świeca z drugiej strony najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji. Obrońca umożliwił mu oddanie bardzo dobrego strzału. Kto był tym obrońcą ?

pax

3

Nie sądzę że to był gwałt. Miałem wrażenie, że Getafe samo tego chciało :-)
Ani się nie broniło, ani nie krzyczało, wiedziało po co przyjeżdża i co i ile razy dostanie :-)

pax

1

???? z jaki mecz ???

pax

3

Przy strzale w słupek, Bartra nie wiem po co podbiega do Montoyi, który kiksuje. Prawie zderza się z Martinem czego skutkiem jest odsłonięcie strefy Bartry, w to miejsce wbiega zawodnik. Bartra próbuje naprawić swój błąd, umiejetnie naciska, ale i tak Barcelona ma szczescie, strzal wylądował na słupku.



W sytuacji z wybiciem Bravo on odpowiadał za tego zawodnika i dał mu uciec i oddać strzał.

pax

16

Czy Barcelona spuściła z tonu od około 60 minuty? I tak i nie. Tak naprawdę spowolnienie gry było wynikiem zejścia jednego z najlepszych w tym spotkaniu Xaviego. Nie chodzi tylko o spektakularna bramkę czy asystę piętką. To Xavi dawał jakość w drugiej linii, do momentu gdy grał Xavi to Messi grał wysoko, gdy Xavi zszedł Messi musiał zejść do drugiej linii. Xavi podaje celnie 59 razy na 61 podań, dwie niecelne piłki to świetne pomysły w rozegraniu – jedna na środek pola karnego, druga zbyt mocne wypuszczenie Alvesa. Xavi chyba najlepszy mecz w sezonie. W tym spotkaniu był zaraz za Suarezem i Messim. Za ten mecz należała mu się owacja na stojąco. Po jego zejściu gra siadła, zaczęło się klepanie w środku i ogólne upajanie się wynikiem.

pax

1

Zagrał bardzo dobre zawody i miał kilka świetnych interwencji, ale jednak 2-3 sytuacje które były bardzo widoczne w pewien sposób znaczą jego grę. Kto Twoim zdaniem był słabszy?

pax

1

kto zawalił przy strzale w słupek getafe ??
komu uciekł zawodnik przy wybiciu Bravo z linii bramkowej? (błąd Bravo był sam w sobie mega)

pax

1

Zgadza się, jednak zachowaliśmy czyste konto i strzeliliśmy 6 bramek. I to wielki plus, jednak analizując spotkanie, zastanawiając się czy Getafe nam zagrażał przypominamy sobie dwie sytuacje które cudem nie skończyły się utratą bramki, raz Bravo wybija z linii bramkowej po własnym błędzie jednak to Bartrze uciekł zawodnik a następnie jego błąd przy słupku Getafe. teraz pomyśl gdyby to był mecz z bayernem. Ja liczę na Bartrę, ale ten sezon to krok w tył.

pax

1

Najlepszy Suarez mimo słabszej drugiej połowy to najlepszy, potem Messi, świetną robotę Robił Rafinha, Xavi jak zwykle klasa generalska, Alves świetne 15 minut potem mocno przeciętnie, najsłabszy niestety Bartra - Getafe miał 2-3 sytuacje w każdej zawalił Bartra, chciałbym aby był przyszłością Barcelony ale ten sezon to krok w tył niestety.

pax

1

Bartra słabo zagrał, wszystkie sytuacja groźne to po jego błędach, Rafinha robił czarną robotę w środku pola, niewidoczny ale bardzo dobry, Roberto niezłe zawody.

pax

1

155

pax

1

Widzę że się uniosłeś jak Cię złapałem na braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Kto pisze jakby grał za darmo? Wmawiasz coś komuś czego nie napisał. Tylko po co ?

pax

1

W jednym roku NIE BYŁ !!!!!!!!!

pax

3

Dani jest najlepiej odbierającym piłkę w całej lidze hiszpańskiej z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi zawodnikami. Ogólnie gra dobrze, praktycznie zawsze tak grał. najwięcerj czarnej roboty robi Busquets, masche gra nieźle ale jako stoper bo na DP w Barcelonie gra słabo, Rakitic niestety nie jest od czarnej roboty i to widać, mała liczba odbiorów i dość słabe ustawiania się w obronie. W defensywie i ofensywie jeszcze nie ogarnia, ale to pierwszy rok, mam nadzieję że ogarnie :-)

pax

2

JiM ma rację, zsumowałem dwa sezony i wyszło 21 bramek. Tu nie chodzi o to że jest szarą myszką przy Inieście czy Xavim, bo nie jest. Oni też nie mają super formy, Xavi gra solidnie ale bez błysku a Iniesta gra słabo z bardzo rzadkimi przebłyskami. Tu widziałbym szansę dla Ivana, ale on nie podejmuje wyzwania, może to strach jak piszesz. Jednak ja go często widziałem że zamieniał się z Messim pozycjami i grał na prawym skrzydle, a nawet widziałem go momentami na "9". więc on uczestniczy w zadaniach ofensywnych i ma takie zadania, to że mało z tego wychodzi to niestety jego słabsza dyspozycja.
Wątpię , aby to była pozycja w zespole, raczej bym stawiał na słabe jeszcze zrozumienie szybkiej gry jesli chodzi o grę na małych przestrzeniach a jesli chodzi o grę na "dużych przestrzeniach" to strach przed stratą, dlatego woli podać do najbliższego na asekurację niż zaryzykować prostopadłego podania na wychodzącego zawodnika.

pax

1

Nic, nie był. Sprawdź lepiej !!

pax

4

Cyferki nie są najważniejsze, jednak dzięki niem można dokonywać klasyfikacji, podsumowań, prowadzić ewaluacje itd...
O jakiej czarnej robocie i o kim piszesz? Busquets? Alves? Iniesta ?

pax

2

2012/2014 - 21 bramek - 5 po rzutach karnych - to nawet nie jest 25% a co dopiero mówić o połowie.
Oby odpalił :-)

pax

2

A jak wytłumaczysz że ma dużo mniej odbiorów?

Tutaj w Barcelonie, też dostaje piłkę, tylko oddaje przeważnie do najbliższego. W momencie gry xavi miał tylko przebłyski, Iniesta pod forma prawie przez cały sezon to Rakitic miał grać pierwsze skrzypce. Nie pisz mi tylko, że jego gra jest taka jaka jest bo gra cofnięty bo musi asekurować Alvesa.
Messi schodzi z skrzydła na pozycję Rakiticia i rozgrywa bo Ivan jednak przestał kreować, a nie zmienił pozycję. Jaka rolę ma rakitić? Skoro w obronie i ataku notuje gorsze statystyki niż w sevilli, poza tym ściągnięto go z powodu właśnie świetnej kreacji z czego się nie wywiązuje.

pax

1

Ronaldo może zostać pierwszym piłkarzem w historii ligi który będzie miał najwięcej bramek i asyst, czego z całego serca mu nie życzę :-)

pax

2

Rakitic - liga hiszpańska

2012/2013 - 9 bramek, 10 asyst
2013/2014 - 12 bramek, 10 asyst
2014/2015 - 4 bramki, 6 asyst

W obronie gra gorzej niż w Sevilli, nie hejtowałem Rakiticia bo nie robię tego w stosunku do żadnego zawodnika, ale nie da się ukryć dużo słabszej dyspozycji niż w Sevilli, mam nadzieję, że to jedynie kwestia aklimatyzacji. Ma mniej odbiorów niż w Sevilli więc nie jest to kwestia jakiś dodatkowych zadań defensywnych.

pax

1

Jest mowa o kwestiach ekonomicznych... może dla Ciebie kwestie ekonomiczne nie wiążę się z pieniędzmi.

pax

35

Nie wiem czy to prawda, czy zostanie czy nie, jak zostanie to za ile i na ile. Jednak jakby został i wybrał mniej korzystną ofertę finansową i został w Blaugranie to kilkanaście osób na tym forum które pisały o tym "pajacu", że zależy mu tylko i wyłącznie na kasie i tylko kasa się dla niego liczy będą musiały uderzyć się w pierś.

pax

1

Też tak sądzę, jeśli miałbym inne zdanie to w granicach interpretacji czyli 0,5, ale oceny są odpowiednie.

pax

1

Z rekordów to Leo nie pobije Zubiego, ale dobrze by było aby pobił Xaviego, ale to wymagałoby przedłużenia kontraktu o 3 lata, tylko czy za trzy lata Messi wciąż będzie chciał grać w Barcelonie.

pax

1

jak go nie bedzie krył adriano to bedzie dobrze

pax

2

Z drugiej strony Ronaldo ma szanse dogonić Messiego w asystach i być pierwszym zawodnikiem w La Liga który w jednym sezonie był najlepszym strzelcem i asystentem. Oczywiście może to zrobić tez Messi czego mu życzę, co nie zmienia faktu, że obaj mogą to zrobić.

pax

4

Ostatnio mało się udzielam ale czuwam.

pax

7

110.

pax

12

Xavi - 108 asyst dla barcelony w la liga.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?