pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
ok, dzięki, właśnie tego szukałem, mi brakuje jednej knigi o leo, ale chciałem napisac felieton o Messim z zupelnie innej strony i właśnie tego typu informacji poszukiwałem. Felieton nawiązujący do tematu mojej batalii z challengerem
http://www.fcbarca.com/53182-arogancja-messiego-czy-jedyna-opcja-ofensywna.html
Podobnie jak Leo zachował się Xavi gdy w jednym ze spotkań 3 minuty przed końcem miał wykonywać rzut wolny i dał wszystkim znak, że on będzie wykonawcą, miał już kilka lat gry w Barcelonie, a do piłki podleciał sprowadzony sprzed 2 miesięcy Gio i walnął w trybuny. Wtedy Xavi z pięściami i wyzwiskami pognał za nim do szatni :-)
1
To kto jest w półfinale nie oznacza że Ramos grał dobrze. To kto zdominował środek pola główna zasługa była Kroosa a nie Ramosa. To, że Carlo był zmuszony przez kontuzje dać stopera do pomocy nie oznacza że taka decyzja może się komuś podobać. Nie oceniam tu decyzji Carlo, tylko Twój wpis, w którym napisałeś że chora jest sama krytyka posunięcia trenera. Athletico się zamurowało, a Ramos nie musiał się zbytnio starać w destrukcji, o czym świadczy liczba odbiorów, w ofensywie oprócz przerzutów niczym się nie wyróżniał, ale tak grał też jako stoper. Z Ramosem gra była spowolniona i brakowało przyspieszenia.
To, że Mundo zapewne dodało sporo od siebie to osobna kwestia.
3
Tzn.?? Mozesz wytłumaczyć?
Wszystkie gazety są chore, ale o Ramosie pisała tylko jedna?
Poza tym jeśli gazeta miała takie informacje to dlaczego nie miała ich publikować?
To, że Tobie się podobała taktyka Carlo a zarządowi nie, nie oznacza, że ktos jest chory.
Czy zadziałało? Jesteś pewien?
1
Kto zna negatywne sytuacje z udziałem Messiego? Tzn. konflikty z innymi piłkarzami Barcelony, wywyższanie się, docinki, pretensje itd...? prosiłbym o przykład i ewentualnie źródło. Tylko prosiłbym o niepodawanie sytuacji z Villą, Tello i Alexisem, bo o tym czytałem. Jakieś inne jak ktoś zna.
1
Kto zna negatywne sytuacje z udziałem Messiego? Tzn. konflikty z innymi piłkarzami Barcelony, wywyższanie się, docinki, pretensje itd...? prosiłbym o przykład i ewentualnie źródło. Tylko prosiłbym o niepodawanie sytuacji z Villą, Tello i Alexisem, bo o tym czytałem. Jakieś inne jak ktoś zna.
7
jednym z pięciu którzy przekroczyli tą liczbę grając w hiszpańskich drużynach (Xavi, Messi, Figo, Alves).
Xavi rozbieżności 177-169
Messi 154
Alves 128
Figo (nie mam pełnych danych tzn. z Lm i CdR z czasów Barcelony)
16
Jednak 102 asysty.
Przeliczyłem wszystko, wypisałem, znów przeliczyłem.
Szkoda, że nie pojawił się żaden news 16 grudnia po meczu z Huescą w CdR, gdy Iniesta zanotował swoją 100 asystę. Czas to naprawić. Swoje asystowanie rozpoczął 5 stycznia 2003 roku w meczu z Recreativo Huelva wykładając piłkę przy bramce Fabio Rochembacka w 9 minucie. W sezonie 2012/2013 był najlepiej asystującym zawodnikiem w LaLiga. O to jego dorobek asyst w koszulce Barcelony. Jest trzecim zawodnikiem Barcelony który przekroczył magiczną liczbę 100 asyst (Xavi, Messi) i jednym z czterech którzy przekroczyli tą liczbę grając w hiszpańskich drużynach (Xavi, Messi, Figo).
Tutaj lista wszystkich asyst Andresa Iniesty.
2002/2003
LaLiga-Recreativo
2003/2004
Laliga- Saragossa, Espanyol
2004/2005
LaLiga- Osasuna, Malaga
LM – Shakhtar, Chelsea
2005/2006
La Liga – Betis, Cadiz, Celta, Athletico
LM – Panathinaikos, Panathinaikos
2006/2007
La Liga – Celta, Bilbao, Mallorca, Villareal
2007/2008
LaLiga – Betis, Villareal, Betis
LM-Lyon
2008/2009
LaLiga- Gijon, Gijon, Numancia, Malaga, Sevilla, Sevilla, Sevilla, Valencia, Villareal
LM-Sporting, Bayern,MU
2009/2010
LaLiga- Saragossa, Saragossa, Gijon, Saragossa, Osasuna
LM-
KMŚ-Atlante
CdR-Cultural
2010/2011
LaLiga – Racing, Villarael, Real
LM-Fc Kopenhaga, Panathinaikos, Arsenal, Shakhtar, Real, MU
SPH-Sevilla
CdR-Betis,Betis, Almeria,
2011/2012
LaLiga- Villarael, Racing, Levante, Levante, Gijon, Sevilla, Getafe, Malaga, Malaga
LM-Bayer,
CdR- Athletic
2012/2013
LaLiga – Sociedad, Celta, Levante, Levante, Levante, Bilbao, Betis, Betis, Athletico, Valladolid, Espanyol, Sociedad, Getafe, Mallorca, Mallorca, Betis, Malaga
SPH-Real
CdR- Alaves, Malaga, Real
LM-Milan
2013/2014
LaLiga – Real, Getafe, Sevilla, Rayo, Osasuna, Osasuna, Celta
LM-Milan, MC, Athletico
CdR- Cartagena
2014/2015
LM- PSG, Ajax, PSG, PSG
CdR- Huesca, Huesca
1
mecze towarzyskie to nie są sparingi. Niby nie są to mecze oficjalne ale jednak są to mecze miedzypaństwowe w terminach Fifa gdzie Fifa prowadzi oficjalne statystyki.
1
9
tylko trwa ona od wakacji, wiec nie wiem ile już przesiedział
1
Turniej tego typu to kasa dla klubu. A kasa jest za to że graja gwiazdy
1
Na pewno nie zagra ??
7
Jestem ciekaw jak to będzie w przyszłym sezonie.
Zawodnicy będą zajechani bez szans na jakąkolwiek regenerację fizyczna i psychiczną. Leo, Suarez, Neymar to będzie miazga.
Teraz grają w każdym spotkaniu i zostały już spotkania w których muszą grać. a po Leo już widać zmęczenie sezonem (grał w każdym meczu ligowym), grać będzie do końca maja, zaraz po sezonie klubowym rozpoczyna się Copa America przez cały czerwiec, z którego Leo i reszta południowców dołączy do drużyny na miesięczny turniej po USA który skończy się na początku sierpnia, potem na mecze przedsezonowe i w połowie sierpnia początek sezonu. Masakra kto to wymyślił.
Dobrze, że chociaż mają 15 minutowe przerwy między połówkami spotkań przynajmniej będą mieli szanse się odlać :-)
0
Jestem ciekaw jak będzie w przyszłym sezonie. Zawodnicy będą zajechani bez szans na jakąkolwiek regenerację fizyczna i psychiczną. Leo, Suarez, Neymar to będzie miazga.
teraz grają w każdym spotkaniu i zostały już spotkania w których muszą grać. a po Leo już widać zmęczenie sezonem (grał w każdym meczu ligowym), grać będzie do końca maja, zaraz po sezonie klubowym rozpoczyna się Copa America przez cały czerwiec, z którego Leo i reszta południowców dołączy do drużyny na miesięczny turniej po USA który skończy się na początku sierpnia, potem na mecze przedsezonowe i w połowie sierpnia początek sezonu. Masakra kto to wymyślił.
Dobrze, że chociaż mają 15 minutowe przerwy między połówkami spotkań przynajmniej będą mieli szanse się odlać :-)
1
Wyjaśniałem tą kwestie chyba pod newsem z wypowiedzą iniesty.
7
„Cruyffowo-guardiolowska” Barcelona właśnie taka była. Nie trzymała piłki w nieskończoność, nie klepała w środkowej strefie boiska, była nieprzewidywalna. Szybkie podania na małej przestrzeni a następnie prostopadła piłka do wychodzącego zawodnika. Tak samo grała wertykalnie, kto grał otwarty futbol dostawał lanie z kontry – (Barcelona – Real 5:0). Nikt nie opracował na nią planu zniszczenia. Wystarczy zauważyć, iż w ciągu 4 lat Guardioli Barcelona przegrała tylko dwa dwumecze w LM. Nie było planu zniszczenia Barcelony. Mourinho starał się, szczęśliwie udało mu się z Interem, gdy seria pomyłek sędziowskich uratowała mediolańczyków od porażki. Jak Barcelona grała swoje, nie było autobusu którego by nie rozjechała. Tito przez cały swój sezon zmagał się z chorobą, czy nie chciał zmian? To on naciskał na szybszą grę z wzmocnieniem ataku przez Neymara, to za jego kadencji Barcelona zdobyła 100 punktów w lidze. Martino który rozpoczął świetnie, wprowadzał zmiany, były strzały z dystansu i przerzuty z pominięciem drugiej linii. Miał pecha, iż był to pierwszy sezon Neymara który się aklimatyzował, najsłabszy sezon Messiego od lat i bardzo słabego Cesca i Iniestę w końcówce sezonu. Martino przegrał wszystkie puchary w dwa tygodnie. Iniesta przez cały ten sezon nie błyszczał formą więc Lucho za dużo tu nie pomógł. Gra wertykalna i nieprzewidywalna jest tylko w spotkaniach gdy przeciwnik się odkryje, a to jest w góra 15% spotkaniach Barcelony, reszta jest tak jak było. Po prostu na razie jest szansa na trzy puchary i tu jest różnica. Nie można mówić że Barcelona Tito czy Taty była słaba, po prostu Blaugrana Lucho jeszcze niczego nie przegrała.
Mimo, że z kilkoma kwestiami się z autorem nie zgadzam, doceniam jak mi to tłumaczył chyba Endless pozytywną energię wypływającą z felietonów przy Canaletes ...
55
103 asysta Iniesty i 85 Alvesa dla Barcelony.
1
Patrząc na całokształt to Alvesa zacząłem bronić od ubiegłorocznego finału CdR, gdzie dostał tak potężną dawkę niezasłużonej krytyki i nienawiści, że postanowiłem o tamtym meczu wykazać kłamstwa o nim wypisywane i od tamtego czasu jedynie konfrontowałem kłamstwa na jego temat z rzeczywistością. I tak zostało
2
Przecież nigdzie nie skrytykowałem Twojego zdania :-)
Napisałem tylko, że jeszcze można wymienić kilka spotkań gdzie zagrał równie dobrze, ja zapamiętałem te dwa, bo grał tam z porównywalnymi przeciwnikami, chociaż moim zdaniem Real dużo lepiej się prezentował od PSG. Może masz takie zdanie bo ten mecz był spokojny, "ładny dla oka", oglądało się go na luzie, bez trwogi o wynik, PSG nie stworzyło praktycznie zagrożenia, więc do obrońców za bardzo nie można się przyczepić o zadania defensywne. To nawet nie oni zagrali świetnie, ale PSG bardzo słabo. Masz rację, że był to bardzo dobry mecz Alvesa, przyjmijmy, że jeden z trzech najlepszych w tym sezonie, tylko tu świetnie grał w ofensywie, w defensywie się nie wykazywał bo zbytnio nie musiał.
3
Rozumiem, tylko powiedz mi co tu było takiego wielce zachwalającego? seedoor333: napisał że to był najlepszy mecz Alvesa w tym sezonie a ja mu odpisałem, że równie dobrze zagrał z Realem. Tu nie było nic co mogłoby go wywyższać. Alves zagrał słabo w fazie grupowej LM, ale gra na odpowiednim poziomie w wielu spotkaniach. Skąd mi się to wzięło? Nigdy nie stroniłem od zasłużonej krytyki Alvesa jak mu się należała, tylko z niego zrobiono kozła ofiarnego za ubiegły sezon, gdzie w końcówce sezonu razem z Messim i częściowo z Alexisem ciągnęli ten wózek. Kłamano na temat Alvesa w różnych miejscach - tak jak teraz pisze sie bzdury o jego wrzutkach, że morduje nimi gołębie, a ona miał na ponad 30 spotkań, około 250 wrzutek, jedna wrzutke ponad bramką, na caly sezon. Walczyłem z hejterstwem i brakiem szacunku.
Podam Ci przykład wpisów z opisów Iniesty i Alvesa.
Jak Iniesta zagra słaby mecz to komentarze sa takie: "Bez formy, wypalił się, miał problemy osobiste, zmienił pozycję, ławka by mu dobrze zrobiła".
Jak Alves zagra słaby mecz to komentarze sa takie:" pajac, idiota, pojeb, wyjebać go, padaka, szmata".
Mam nadzieję, że dostrzegasz różnicę.
9
Dodaj bramkę dodaną CR7
3
Na pewno to zaplanował. To cwaniaczek :-)
1
Alves zagrał obydwa mecze z Realem równie dobrze - w pierwszym grał niesamowicie w obronie - 8 odbiorów bezpośrednich na Isco, Marcelo i Ronaldo, w drugim grał w obronie bardzo dobrze i świetna asysta na nogę Suareza.
4
W reprezentacji ma 14 asyst
12
Andres Iniesta w meczu z PSG zaliczył swoją 103 asystę w barwach Barcelony. Swoje asystowanie rozpoczął 5 stycznia 2003 roku w meczu z Recreativo Huelva wykładając piłkę przy bramce Fabio Rochembacka w 9 minucie.
5
Staram się zawsze być rzetelnym, nawet jeśli miałoby to oznaczać poprawianie samego siebie :-)
5
Guardiola miał genialnych piłkarzy, ale on stworzył zespół. pozbył sie najwiekszych gwiazd (Ronaldinho, Deco), wprowadził do zespołu gówniarzy Busquets, Pedro, ściągnał Pique i Alvesa, zrobił króla środka pola z zapchaj dziury Xaviego i przesunał Messiego na cofnięta "9". Wprowadził futbol totalny.
20
Policzyłem wszystkie asysty Iniesty, W tym roku przekroczył już jednak 100, szkoda, że nikt tego nie odnotował, żadna weloba czy inne serwisy.
La Liga 65 asyst
Liga Mistrzów 21
CdR-14
Superpuchar Hiszpanii - 2
Klubowe Mistrzostwa Świata - 1
łącznie 103
Sam na szybko policzyłem że w meczu z Psg miał "tą" 100, ale już ją przekroczył :-)
1
Alves w barcelonie gra 7 sezon, Iniesta 13. Wcześniej Alves dla Sevilli Alves miał ponad 50 asyst, ale musiałbym policzyć. Tak czy Inaczej oboje przekraczają magiczne liczby.
5
Bardzo dobre spotkanie całego zespołu. Nie było jakiegoś jednego negatywnego bohatera in minus. Cieszy dobra współpraca w ofensywie i niezła w defensywie. A co do Andresa to jest trzecim zawodnikiem Barcelony z największą ilością asyst.
23
ANDRES INIESTA ZALICZYŁ 100 ASYSTĘ W BARWACH BARCELONY
Dani Alves 85
źródło: pax :-)
gratuluję