pax

1

Alexis czesto shodzil ze skrzydla do pola karnego, czy to indywidulana akcja czy zepospolowa, takim zejsciem strzlil ostatnia bramke w ubieglym sezonie z atletico.
Piszesz e palnlem glupote, ale nie podajesz na czym ona ma polegac w kontekscie gry Iniesty

pax

1

Tyle napisales, ale argumentu dotyczacego zmiany gry na lewej stronie gdy w poprzednim sezonie byl neymar a w tym jest... neymar nie podales.

pax

1

4 stycznia 2015 1:0 dla RSSS, bramka samobojcza Alby

pax

1

tzn.?? jaki styl?

Z kontry nie gramy prawie wogole bo 80% druzyn stawia przed nami autobus, tak jak w latach ubieglych. Wiec jaka zmiana stylu?

pax

1

Pisze o tym od roku.

pax

1

TY zaczales pisac o calym sezonie Iniesty i jego grze w ofensywie, ja Ci odpisalem ze tak nie bylo bo w pierwszej czesci sezonu Fabregas go przykryl czapka, pisalem odnosnie Caeca tylko o pierwszej czesci sezonu.Chyba masz problemy z zrozumieniem.

pax

1

Ok, rozumiem, przyznajesz mi racje ze w tym sezonie nie skupia sie na decydujacych meczach sezonu, ale uwaasz ze w ubieglym jeszcze czasem zdarzalo mu sie skupiac. Przypomnij mi tylko jak gral na CN w najwazniejszym meczu sezonu - meczu o mistrzostwo z Atletico.

Jak inna rola Iniesty, skoro on mial nad soba Neymara wiec tu roznicy nie ma. To ze przyszedl Suarez za Alexisa i z Messim wymienili sie pozycjami nie oznacza jakiejkolwiek zmiany po drgiej stronie. Powiedz mi dlaczego mogl udzielac sie w ofensywie wiecej? To nie Iniesta ciagna zespol w ubieglym ezonie - w koncowce sezonu Messi, Alexis i Alves.

pax

1

Takie wydarzenie jest wielka trauma i ona nastepuje od razu. Szczegolnie z jednej strony Andres ma juz dziecko, z drugiej po stracie rozpoczal starania o kolejne, wiec sa to pewne kwestie lagodzace ten bol. Ten pierwszy okres jest najgorszy, zwiazany z pochowkiem, wsparciem dla zony (nie wiemy czy urodzila czy byla cesarka).Przez miesiac po stracie dziecka gra dobrze a potem fatalnie a wszystko dlatego ze przez pierwszy miesiac chce uczcic godnie jego pamiec a potem juz nie? Poza tym sa mecze, chociaz to incydenty w ktorych Iniesta gra bardzo dobrze, to jak trauma go dopada w wybranych spotkaniach?

Z bramkarzem jest inaczej, on jednak jet bardzie indywidualny niz zespolowy, nie przebywa tyle z grupa, ma specjalnego trenera, inaczej prowadzone sa treningi. Tutaj Iniesta ma wielu kolegow i i przyjaciol nie sposob mi wyobrazic aby np.Xavi nie dostrzegal jakis zmian u Iniesty.

pax

2

Pique mial babola tydzien wczeniej, Alba strzelil samoboja chyba z Realem SSS i tez przegralismy. Takie rzeczy sie dzieja, nikt nie jest doskonaly. Jednak Alves gra bardzo solidnie w obronie, jest najlepszym obronica ligi w bezposrednich pojedynkach.

pax

2

To odpowiedz mi w jaki sposob po utracie dziecka zanotowal najlepszy miesiac w sezonie?
wytłumacz mi jedną rzecz. 5 dni po tej tragedii asystuje w meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City, 9 dni po utracie dziecka zalicza swój najlepszy występ w sezonie - 2 asysty i bramka z Osasuną. 2 tygodnie po stracie dziecka strzela bramkę Realowi w Madrycie, następnie w ciągu kolejnych 8 dni dokłada asystę Celcie i Atletico w Lidze Mistrzów. Jesteś pewny, że to kwestia utraty dziecka?

pax

1

To jak wytlumaczysz jego najlepsze spotkania w ubieglym sezonie byly wlasnie po utracie dziecka? Na MS tez byl wyrozniajacy.
Gdyby mial depresje to ma w klubie przyaciol, psychologow nic nie uchodzi uwadze sztabu.
Po prostu jest totalnie bez formy i tyle, trzeba to przyjac.

pax

3

chcesz powiedziec ze w tym sezonie obydwa mecze z Realem mu zagral dobrze, skoro piszesz ze skupia sie na decydujacych meczach sezonu?

Skoro Iniesta-messi-neymar stanowili o sile ofensywnej to jak Alexis zaliczyl najlepszy seon w Barcelonie? do tego pierwsza polowe sezonu mial fabregas a swoje tez pedro dolozyl.

pax

1

Iniesta wiekszosc spotkan mial slabych, z Realem po prostu na jego niekorzysc przemawiaja bledy w defensywie czy babol do mascherano. Jednak on nie gral dobrze w wielu spotkaniach. To nie wykonczenie, ale sam brak przejscia z glebokiej pomocy do ofensywy. Wszystkie statystyki ofensywne sa na duzo mniejszym poziomie.
Pomoc gra slabo jako calosc zgoda, ale jesli w funkcjach defensywnych busquets ogarnia to w ofensywie nic pomoc nie kreuje. I to nie jest win zmiany taktyki czy ustawienia bo Iniesta gra tak od ponad roku kiedy Lucho nie byl trenerem. Rakitic nie do konca sie wpsowal w styl Barcelony, dlatego dawny Iniesta jest tak potrzebny, ale on chowa sie na srodku pola zamiast. Ostatnie spotkanie przegrane np. z Malaga - Iniesta 0 dryblingow, 0 kluczowych podan. On ze swoimi umiejetnosciami szczegolnie gdy przeciwnicy bronia calym zespolem jest bardzo potrzebny, ale nie wspomaga wtedy zespolu.

pax

1

Powiedz mi w jaki sposob po utracie dziecka Iniesta zanotowuje najlepszy miesiac w sezonie, w cigu 24 dni 5 asyst i 2 bramki? I to bylo wlasnie po utracie dziecka.
Jesli byloby cos nie tak z i yl na skraju stabilnosci umyslu nikt z klubu czy reprezentacji by go do gry nie dopuscil.

pax

5

Nie piszcie głupot, ze fatalna forma Iniesty to wina zmiany taktyki za Lucho. Iniesta grał cofnięty za Martino, jeśli chodzi o poronienie żony, to w ciągu miesiąca po utracie dziecka Iniesta ma najlepszy okres gry w sezonie - w ciągu 24 dni - 2 bramki i 5 asyst. więc ta tragedia nie odbiła się raczej na jego dyspozycji.

Przedstawiam jeden z moich komentarzy napisanych ponad 11 miesięcy temu gry trenerem był Martino o grze Iniesty.

"Wczorajj po raz kolejnym najsłabszym punktem był Iniesta. uważam, że powinien zostać w Barcelonie, jest kluczowy, ale jak każdemu przytrafia się słabszy okres, a Iniesta od wielu miesięcy gra po prostu fatalnie. Iniesta - człowiek który napędzał akcje Barcelony, który robił przewagę, dryblował, miał niesamowite podania, przez ostatnie lata zawsze w pierwszej trójce najlepiej asystujących. teraz cień samego siebie, podający do kolegów na 40-50 metrze, głęboko cofnięty, nie wchodzący w pole karne, nie próbujący nie szablonowych rozwiązań. Najbardziej nie drażnią mnie jego straty, ale totalna indolencja w rozegraniu. Gdzie podział się dawny niesamowity Iniesta? ostatnie 6 spotkań ligowych bez asysty, a w ostatnich 18 asystował tylko wtedy gdy Barcelona robiła kanonadę, - 4 bramki z Sevillą, 6 z Rayo, 7 z Osasuną i 3 z Celtą. Wiem, wiem, będą hejty, ale stwierdzam to jak jest, akcje są zbyt wolne i czytelne i to nie jest wina Messiego, ale ofensywnej pomocy, która nie przyspiesza akcji a tak naprawdę ich nie kreuje".

Trzeba prawdzie spojrzeć w oczy - Iniesta od kilkunastu miesięcy jest totalnie bez formy i jego oceny na tym portalu tego nie zmianią, o czym pisałem miesiącami przedstawiając ilość kolejnych spotkań bez bramki lub asysty w lidze.

pax

2

W poprzednim sezonie miał więcej odbiorów, więc raczej nie chodzi o zadania defensywne i raczej tak nie walczy w defensywie jak piszesz. Kiedy Iniesta potrafi przyśpieszyć? Zwolnić, uspokoić - tak, ale przyspieszyć ?

pax

1

Jego słaba gra była już za Martino, więc to nie taktyka. Poza tym w 80% spotkaniach przeciwnicy grają autobusem gdzie Barcelona ma 75% posiadania piłki, Iniesta nie musi być pomocnikiem box to box, ale on w takich spotkaniach nie ma za dużo do wykazania się w bieganiu. Do przodu za często nie idzie a akcje z tyłu przeciwnicy konstruują 3-4 w ciągu 45 minut.

pax

1

To wytłumacz mi jedną rzecz. 5 dni po tej tragedii asystuje w meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City, 9 dni po poronieniu zalicza swój najlepszy występ w sezonie - 2 asysty i bramka z Osasuną. 2 tygodnie po poronieniu strzela bramkę Realowi w Madrycie, następnie w ciągu kolejnych 8 dni dokłada asystę Celcie i Atletico w Lidze Mistrzów. Jesteś pewny, że to kwestia "poronienia" żony ? W 7 miesiącu nie ma mowy o poronieniu ale o stracie dziecka. W ciągu miesiąca od utraty dziecka Iniesta ma najlepszy okres gry w sezonie. Możesz to wytłumaczyć?

pax

1

Odpisywałem Ci tak jak pisałeś o poronieniu, ale prawda jest taka że nie da się poronić dziecka w 7 miesiącu. Wtedy się traci dziecko,

pax

1

Andres jest codziennie w klubie, na treningach, meczach, zawsze na zgrupowaniach reprezentacji itd... Jeśli jego dyspozycja psychiczna nie byłaby dobra z pewnością klub dałby mu możliwości stabilizacji psychicznej. Wątpię aby trauma zaczęła się miesiąc po poronieniu, to moje zdanie. A w pierwszym miesiącu po poronieniu grał świetnie. Poza tym żona Iniesty obecnie jest obecnie w kolejnej ciąży.

pax

5

To wytłumacz mi jedną rzecz. 5 dni po tej tragedii asystuje w meczu Ligi Mistrzów z Manchesterem City, 9 dni po poronieniu zalicza swój najlepszy występ w sezonie - 2 asysty i bramka z Osasuną. 2 tygodnie po poronieniu strzela bramkę Realowi w Madrycie, następnie w ciągu kolejnych 8 dni dokłada asystę Celcie i Atletico w Lidze Mistrzów. Jesteś pewny, że to kwestia poronienia żony ?

pax

2

Jakie inne zadania? Heatmapy pokazują gdzie przesiaduje, ale nie pokazuje jego gry. Iniesta rzadko przechodzi do przodu i to właśnie jest widoczne gdy drużyny się murują a Messi schodzi na środek po piłkę bo pomocnicy nie są w stanie podejść wyżej. Ostatni mecz przegrany z Malagą - Iniesta - 0 kluczowych podań, 0 dryblingów. Właśnie z swoja szybkościa i techniką w takich spotkaniach jest najbardziej potrzebny i wtedy najbardziej zawodzi.

pax

6

W Barcelonie nigdy nie możesz być w złej formie. Jeśli nie zasługujesz przynajmniej na notę 8, czas działa na twoją niekorzyść [...] Tutaj bycie w formie niczemu nie służy. Liczy się tylko doskonałość.

Xavi w autobiografii

pax

12

O Inieście piszę od ponad roku, że z forma leci na łeb na szyję. Wyzywano mnie tutaj od najróżniejszych za to, że kalam świętość.
Iniesta niestety ma brak formy od półtora roku. W defensywie nie gra lepiej niż w latach ubiegłych - nie wiem skąd ta informacja u autora? Może tak się jedynie wydaje, bo gra bardziej cofnięty i nie przechodzi do ofensywy tak często mimo, że druzyna tego potrzebuje. W każdym aspekcie ofensywy jest to najgorszy sezon Andresa i nie ma co ukrywać. On nie strzelił bramki czy asystował od ponad roku w lidze. Oczywiście to tylko statystyki, ale gołym okiem widać iż Iniesta nie próbuje nawet prostopadłych podań, mając zbiegającego Alvesa do pola karnego czy Suareza on wybiera mascherano czy Busquetsa grając do tyłu.
Nie ma tez co szukać usprawiedliwienia w grze wertykalnej bo takową Barcelona stosowała w 6-7 spotkaniach sezonu. Gdy druzyny przeciwne stawiają autobus to nie da się grać wertykalnie tyle robiąc przewagę w poszczególnych sektorach dryblingiem czy szybkim rozegraniem zdobywać teren. Iniesta praktycznie nie uczestniczy w kreowaniu sytuacji.

pax

0

maradona i pele też i co z tego ??

pax

7

Iniesta defensywa
Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.4 0.5 0.4 2.3
2013/2014 1.4 0.7 0.4 2.5
2012/2013 1.1 0.5 0.3 1.9
2011/2012 1.1 1.1 0.1 2.3
2010/2011 1.5 1.5 0.3 3.3

Gra obronna Iniesty wcale sie nie polepszyła, nieznacznie się pogorszyła z okresem wcześniejszych 4 lat. Nie ma on dodatkowych zadań defensywnych, a jeśli ma to wykonuje je bardzo słabo.

Iniesta gra ofensywna
Bramki asysty kluczowe podania dryblingi
2014/2015 0 0 1.1 1.8
2013/2014 3 7 1.5 2.4
2012/2013 3 16 1.4 2.2
2011/2012 2 9 1.2 1.9
2010/2011 8 3 2.1 2.9
W ofensywie jest to zdecydowanie najgorszy sezon Iniesty.
najgorszy sezon pod względem asyst, bramek, dryblingów czy kluczowych podań, w ofensywie głównie zwalnia i podaje do tyłu.

pax

1

grzać :-)

pax

19

„Ósemka" Barçy poprawiła też poziom gry w pressingu i odbiór piłki".

Odbiory LaLiga
2014/2015 2.3
2013/2014 2.5
2012/2013 1.9
2011/2012 2.3
2010/2011 3.3

Ciekawe

pax

1

A nie 34 lata ??

pax

0

"Co więcej, jaką łatkę miałoby to przyklejać skoro postawa piłkarza jest pokazana bez kontekstu?"

Czy naprawdę wszystkich uważasz za nieogarniętych, którzy kibicują Barcelonie od tygodnia i nie znają kontekstu zachowania Busquetsa w tej sytuacji. Uważasz, że jak nie napiszesz, tego grubymi literami to nikt nie wie co to za sytuacja z Busquetsem i można ją dowolnie interpretować, ba robić po 6 latach szlagier na serwisie?

"Sam gest wyraźnie pokazuje, że zawodnik na coś patrzy co wyraźnie łączy się z nagłówkiem o braku istnienia strony, jakieś szuka użytkownik".
Widok turlającego się Busquetsa, chcącego wymusić czerwona kartkę pokazuje jedynie oszustwo Busquetsa. Jest to w pewien sposób najbardziej znany i wykorzystywany przez przeciwników Barcelony do pokazania jej oszustwa. Nie myl tego z dystansem do siebie.

"Piszesz, że równie dobrze mogliśmy tam inna sytuacje, jak spudłowanie piłkarza na pusta bramkę, poślizgnięcie, czy samobój. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to równie dobrze byłoby przypinanie łatki np. Pedro, że jest kiepskim piłkarzem, bo nie trafia na pustą etc."

Wyrywasz moją wypowiedź z kontekstu. Ty pisałeś że chcesz aby ta strona była bardziej humorystyczna, ja że jeśli taki efekt chciałbyś osiągnąć to powinieneś dać śmieszne sytuacje pokazujące kiksy zawodników które zdarzają się wszystkim graczom, a nie przykład oszustwa. To jest różnica z postrzeganiem humoru między nami. Jest różnica między pokazaniem złego przyjęcia piłki przez zawodnika a oszustwem. Szkoda, że tego nie dostrzegasz. Poza tym ja pisałem o tym, aby nie chcąc być posądzonym o nagonkę to co pewien czas powinno sie zmieniać tego "bohatera", wiec nie byłoby oskarżeń o przypinanie łatki komuś skoro kiksy popełniają wszyscy i wszyscy byliby tam pokazani. Więc zupełnie błędnie postrzegasz mój tok rozumowania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?