pax

3

Tylko ta technika powinna czemuś służyć a narazie od kilkunastu miesięcy nie służy niczemu. A elegancko prowadzi piłkę to na pewno tylko czemu tego nie pokazuje lub prowadzi piłkę w szerz boiska a nie w stronę bramki przeciwnika.

pax

2

Zgadza się alves na rękę ma około 5,78 mln.

pax

6

A co jeszcze w przypadku ofensywnego pomocnika? Asyst tzw. Drugiego stopnia też nie ma praktycznie, najgorsze statystyki dryblingow i kluczowych podań od lat. W defensywie też statystyki ani drgnely. Więc co jeszcze?

pax

13

Tylko dwa lata temu po meczu z psg miał kontuzję która ciągnęła się do końca sezonu i odmówiła na jesień. Poza tym zawsze był ostatnio w pełni sił.

pax

3

Ja nie piszę czy zagrał źle czy dobrze, ale nigdy nie spotkałem się w jakichkolwiek oficjalnych statystykach, albo w statystykach podawanych przez szanowane serwisy piłkarskie aby takie statystyki był podawane.

pax

3

Od kiedy liczy się asysta od gola samobójczego?

pax

5

Wystarczy pojechać. Płacisz za wstęp i robisz zdjęcia. Wszystkie puchary są w gablotach. Jednak możesz mieć szczęście. Jak byłem m.in. W 2010 roku to ten puchar był wystawiony w sali konferencyjnej i każdy mógł sobie z nim zdjęcie zrobić. Dlatego takie mam :-)
Czemu wtedy był wystawiony nie pytaj.

pax

2

Alves gra w Barcelonie od 7 lat i przyłozył dość dużą cegiełkę do jej sukcesów. Villa został potraktowany z szacunkiem a klub stracił około 10 milionów euro (była oferta z klubów angielskich, ale Villa chciał grać w Hiszpanii i zgodzono sie aby za "prawie" za darmo przeszedł do Atletico). Zawodnik chce przedłużenia umowy, trener tego chce, kibice tego chcą ale Bartomeu kręci nosem i nawet nie chce sie spotkać z agentem zawodnika i jednoznacznie przedstawić stanowisko klubu. Tu nie chodzi, aby grał za zasługi, ale jeżeli gra tak jak gra i trener go chce to podejście zarządu jest właśnie brakiem szacunku, a umowa na rok również.

pax

4

Widząc kontrakt Mathieu do 35 roku, czy Mascherano i Vermaleena do 34, To kontrakt roczny byłby brakiem szacunku to jak umowa śmieciowa na zlecenie - mamy bana to na rok się przydasz. Nie przypominam sobie któremu ostatnio zawodnikowi zaproponowali zmniejszenie kontraktu, przypomnisz mi?
To, że piłkarze zarabiają za dużo to kwestia innej rozmowy.

pax

3

Ciesz się że nie gramy z anglią bo byłyby skróty z wembley i wywiady z tomaszewskim na każdym kanale.

pax

6

Taka propozycja byłaby brakiem szacunku zarządu wobec zawodnika.

pax

9

Nie klub i nie kibice w Katalonii, była ankieta z miesiąc temu gdzie 3/4 cules chcą pozostania Alvesa.
Zaczęło sie od słabej formy całego zespołu i szukanie kozła ofiarnego i znaleziono go w osobie która cos robiła, czasem lepiej czasem gorzej ale zawsze się starała i cos robiła, za ubiegły sezon a szczególnie jego końcówkę takiej hejterki nie miał Cesc, Iniesta, neymar, a grali dużo gorzej od Alvesa, bo oni nic nie robili źle bo praktycznie nic nie robili.
Sam robiłeś z niego pośmiewisko za wrzucenie jakies fotografii czy filmiku na instagram i jechałes wyzwiskami. jak Alba macha rękami w tym sezonie w każdym meczu, nie zgadza się z decyzjami sędziego to jakos jego nie wyzywasz od pajaców. Alves zasłuzył na taki sam szacunek jak Alba.

pax

1

A co oglądasz / Mecz z Realem ostatni ?

pax

1

NIe, my możemy nawet kupować zawodników. Nie możemy ich rejestrować, więc czy ktoś przyjdzie za darmo czy za 50 milionów nie ma znaczenia, grać nie może

pax

14

Alvesa broniłem od niezasłużonej krytyki i wyzwisk, co nie znaczy że jestem jego wielkim fanem, po prostu nie przyłączałem się do hejterki. W lecie pisałem, że jak Lucho chce to niech sprowadzą Cuadrado i jesli Alves zostanie to niech walczy o pierwszy skład. teraz mi to obojętne, a tak na serio jestem jedynie za tym aby Alvesowi zarząd okazał więcej szacunku bo za tyle lat gry i to co zrobił dla klubu i zostawił na boisku mu się należy. Alvesowi zyczę jedynie jeszcze 5 asyst w lidze hiszpańskiej, aby wszedł do grona zawodników mających sto asyst i wiecej. ma 95 asyst i jest 4 na liście wszechczasów.

pax

10

Oj destro destro.

Ty musisz mieć wspólnego z tą agentą Santaną od Alvesa bo ja nic nie slyszałem aby Alves domagał się 4 letniego kontraktu.
Teraz ma 31 lat i niespełna 11 miesięcy, a Ty piszesz o kontrakcie do 36 roku życia. W tych tekstach antyalvesowskich brniesz coraz dalej.

Co do jego kontraktu raczej się nie wypowiadam, wypowiadam sie jedynie o jego grze, gdy ktoś pisze bzdury na ten temat.

pax

1

Częściowo tak, dlatego napisałem że wczoraj je przeglądałem :-)

pax

32

Przeglądałem sobie wczoraj statystyki z tego sezonu i patrzę na grę obronną. Ktoś tu narzekał na grę obronną Alvesa. Dani ma najwyższą średnią odbiorów bezpośrednich na przeciwniku w całej lidze hiszpańskiej, średnia 4 na mecz. Szkoda, że tak mało osób widzi grę obronną Alvesa, a gość genialnie potrafi wejść wślizgiem nie aby wybić piłkę, ale aby ją zagarnąć.

Niby to tylko statystyka i niby znowu – pax, statystyka, Alves, ale jednak coś musi być w tym że w bezpośrednich pojedynkach z przeciwnikiem Alves jest najlepszy w lidze.

Z czego w dwumeczu z Realem miał bezpośrednich odbiorów 12. W pierwszym meczu z Realem miał 8 bezpośrednich odbiorów co jest rekordem ligi w tym sezonie. 3 razy odbierał piłkę Ronaldo, 3 razy Isco, raz Marcelo i Benzemie. I był to moment gdy Real był na fali wznoszącej, a ich atak był w wyśmienitej formie. Ale to przecież słaby obrońca. Chciałbym zobaczyć jak Montoya radzi sobie z Ronaldo, albo gasi Isco jak żul peta pod sklepem.

pax

1

Dostał 5 spotkań zawieszenia a powinien dostać bana.

pax

1

Dla mnie Roy Keane powinien się tam znaleźć.

pax

2

Niestety nie jest. To nie jest typ dryblera, nie ma za bardzo techniki w dryblingu. Jedyny co mu wychodzi to nawinięcie obrońcy na próbę strzału. Jest 21 w lidze w tej kategorii. Pierwszy jest Messi drugi Neymar. Messi ma trzy razy więcej udanych dryblingów a neymar dwa razy więcej. Średnia Suareza to 1.6 dryblingu na mecz.ps. możesz mi odpowiedzieć w newsie o "analiza taktyczna barcelona - real", gdy zarzuciłeś mi intencyjne ocenianie zawodników i specjalnie szukanie błędów tylko u jednego gracza.

pax

1

Suarez jest takim właśnie typem. Nie jest to technik, drybler, ale właśnie walczak. Chodzi raczej właśnie o dobrego zmiennika na wypadek kontuzji.

pax

1

W pierwszym meczu z Realem miał jednak 8 bezpośrednich odbiorów co jest rekordem ligi w tym sezonie. 3 razy odbierał piłkę Ronaldo, 3 razy Isco, raz Marcelo i Benzemie. I był to moment gdy Real był na fali wznoszącej, a ich atak był w wyśmienitej formie. Ale to przecież słaby obrońca.
U nas dostał ocenę przeciętną, no bo to Alves.

pax

1

Iniesta musiałby być w formie

pax

1

Nie rozumiem wypowiedzi na temat napastnika. Może są sprawy o których nie wiemy, np. Pedro poprosił o odejście. I wyobraźmy sobie kontuzję któregoś z MSN - trener nie widzi szansy powrotu Delu, Munir się jak na razie nie sprawdza, Tello dobrze w Porto. Nikt z Barcy B nie jest gotowy aby przejść do podstawowego składu, nawet gdyby obyło się bez kontuzji a odszedł by Pedro to nie ma dobrych zmienników w ofensywie. Sam wolałbym zasilić pomoc kimś szybkim i kreatywnym.

pax

1

Bardzo rzadko bawię się w takie propozycje, 2-3 lata temu podobał mi się Gundogan ale miał teraz długa kontuzje i nie ma formy. Podobała mi sie opcja z przesunięciem Messiego na fałszywą"9" lub ofensywnego pomocnika a na prawo skrzydło np. Reus, ale to wymagałoby totalnej przebudowy w defensywie i gry na dwóch DP, chociaż teraz gra Iniesty i Rakiticia tak trochę to przypomina. Są spekulacje Pogba, Veratti czy Koke. Z tej trójki nie wiem, poza tym wszystko zależy kto dopasowałby się pod styl Barcelony. Zbyt mało widzialem Pogbe i Verattiego, chociaz ten ostatni robi lepsze wrażenie. Widziałem Koke i nie jest to dla mnie tak kluczowa postac mogąca zastąpić Xaviego czy Iniestę.

pax

2

Nie, nie miałbym czasu, zbyt dużo innych obowiązków, poza tym nie jestem taki, aby chłopakom tutaj robić konkurencję :-)
Raczej tutaj raz na jakiś czas jakiś tekścik opublikuję

pax

1

Nie siedzieli cicho. Firma która miał 40% praw do Neymara dostała niecałe 20% z transferu bo reszta przez różnego rodzaju "słupowe transakcje" poszła do ojca Neymara. Tu nie mozna się dziwić.

pax

3

Rakitic – gra obronna

Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.3 0.9 0.3 2.5
2013/2014 1.6 1.8 0.9 4.3
2012/2013 1.5 0.9 1.2 3.6
2011/2012 1.0 2.0 0.4 3.4
2010/2011 2.2 2.1 0.5 4.8
Jest to zdecydowanie najgorszy sezon Rakiticia jesli chodzi o zadania defensywne.

Rakitic gra ofensywna
Bramki asysty kluczowe podania dryblingi
2014/2015 4 6 1.2 0.2
2013/2014 12 10 2.3 0.8
2012/2013 8 10 2.9 0.6
2011/2012 0 6 2.0 0.3
2010/2011 5 2 1.8 0.8
W ofensywie jest to jeden z gorszych sezonów, a daleko do formy sprzed roku czy dwóch.

pax

10

Iniesta defensywa
Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.4 0.5 0.4 2.3
2013/2014 1.4 0.7 0.4 2.5
2012/2013 1.1 0.5 0.3 1.9
2011/2012 1.1 1.1 0.1 2.3
2010/2011 1.5 1.5 0.3 3.3
Gra obronna Iniesty wcale sie nie polepszyła, nieznacznie się pogorszyła z okresem wcześniejszych 4 lat. Nie ma on dodatkowych zadań defensywnych, a jeśli ma to wykonuje je bardzo słabo.

Iniesta gra ofensywna
Bramki asysty kluczowe podania dryblingi
2014/2015 0 0 1.1 1.8
2013/2014 3 7 1.5 2.4
2012/2013 3 16 1.4 2.2
2011/2012 2 9 1.2 1.9
2010/2011 8 3 2.1 2.9
W ofensywie jest to zdecydowanie najgorszy sezon Iniesty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?