pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Tylko ta technika powinna czemuś służyć a narazie od kilkunastu miesięcy nie służy niczemu. A elegancko prowadzi piłkę to na pewno tylko czemu tego nie pokazuje lub prowadzi piłkę w szerz boiska a nie w stronę bramki przeciwnika.
2
Zgadza się alves na rękę ma około 5,78 mln.
6
A co jeszcze w przypadku ofensywnego pomocnika? Asyst tzw. Drugiego stopnia też nie ma praktycznie, najgorsze statystyki dryblingow i kluczowych podań od lat. W defensywie też statystyki ani drgnely. Więc co jeszcze?
13
Tylko dwa lata temu po meczu z psg miał kontuzję która ciągnęła się do końca sezonu i odmówiła na jesień. Poza tym zawsze był ostatnio w pełni sił.
3
Ja nie piszę czy zagrał źle czy dobrze, ale nigdy nie spotkałem się w jakichkolwiek oficjalnych statystykach, albo w statystykach podawanych przez szanowane serwisy piłkarskie aby takie statystyki był podawane.
3
Od kiedy liczy się asysta od gola samobójczego?
5
Wystarczy pojechać. Płacisz za wstęp i robisz zdjęcia. Wszystkie puchary są w gablotach. Jednak możesz mieć szczęście. Jak byłem m.in. W 2010 roku to ten puchar był wystawiony w sali konferencyjnej i każdy mógł sobie z nim zdjęcie zrobić. Dlatego takie mam :-)
Czemu wtedy był wystawiony nie pytaj.
2
Alves gra w Barcelonie od 7 lat i przyłozył dość dużą cegiełkę do jej sukcesów. Villa został potraktowany z szacunkiem a klub stracił około 10 milionów euro (była oferta z klubów angielskich, ale Villa chciał grać w Hiszpanii i zgodzono sie aby za "prawie" za darmo przeszedł do Atletico). Zawodnik chce przedłużenia umowy, trener tego chce, kibice tego chcą ale Bartomeu kręci nosem i nawet nie chce sie spotkać z agentem zawodnika i jednoznacznie przedstawić stanowisko klubu. Tu nie chodzi, aby grał za zasługi, ale jeżeli gra tak jak gra i trener go chce to podejście zarządu jest właśnie brakiem szacunku, a umowa na rok również.
4
Widząc kontrakt Mathieu do 35 roku, czy Mascherano i Vermaleena do 34, To kontrakt roczny byłby brakiem szacunku to jak umowa śmieciowa na zlecenie - mamy bana to na rok się przydasz. Nie przypominam sobie któremu ostatnio zawodnikowi zaproponowali zmniejszenie kontraktu, przypomnisz mi?
To, że piłkarze zarabiają za dużo to kwestia innej rozmowy.
3
Ciesz się że nie gramy z anglią bo byłyby skróty z wembley i wywiady z tomaszewskim na każdym kanale.
6
Taka propozycja byłaby brakiem szacunku zarządu wobec zawodnika.
9
Nie klub i nie kibice w Katalonii, była ankieta z miesiąc temu gdzie 3/4 cules chcą pozostania Alvesa.
Zaczęło sie od słabej formy całego zespołu i szukanie kozła ofiarnego i znaleziono go w osobie która cos robiła, czasem lepiej czasem gorzej ale zawsze się starała i cos robiła, za ubiegły sezon a szczególnie jego końcówkę takiej hejterki nie miał Cesc, Iniesta, neymar, a grali dużo gorzej od Alvesa, bo oni nic nie robili źle bo praktycznie nic nie robili.
Sam robiłeś z niego pośmiewisko za wrzucenie jakies fotografii czy filmiku na instagram i jechałes wyzwiskami. jak Alba macha rękami w tym sezonie w każdym meczu, nie zgadza się z decyzjami sędziego to jakos jego nie wyzywasz od pajaców. Alves zasłuzył na taki sam szacunek jak Alba.
1
A co oglądasz / Mecz z Realem ostatni ?
1
NIe, my możemy nawet kupować zawodników. Nie możemy ich rejestrować, więc czy ktoś przyjdzie za darmo czy za 50 milionów nie ma znaczenia, grać nie może
14
Alvesa broniłem od niezasłużonej krytyki i wyzwisk, co nie znaczy że jestem jego wielkim fanem, po prostu nie przyłączałem się do hejterki. W lecie pisałem, że jak Lucho chce to niech sprowadzą Cuadrado i jesli Alves zostanie to niech walczy o pierwszy skład. teraz mi to obojętne, a tak na serio jestem jedynie za tym aby Alvesowi zarząd okazał więcej szacunku bo za tyle lat gry i to co zrobił dla klubu i zostawił na boisku mu się należy. Alvesowi zyczę jedynie jeszcze 5 asyst w lidze hiszpańskiej, aby wszedł do grona zawodników mających sto asyst i wiecej. ma 95 asyst i jest 4 na liście wszechczasów.
10
Oj destro destro.
Ty musisz mieć wspólnego z tą agentą Santaną od Alvesa bo ja nic nie slyszałem aby Alves domagał się 4 letniego kontraktu.
Teraz ma 31 lat i niespełna 11 miesięcy, a Ty piszesz o kontrakcie do 36 roku życia. W tych tekstach antyalvesowskich brniesz coraz dalej.
Co do jego kontraktu raczej się nie wypowiadam, wypowiadam sie jedynie o jego grze, gdy ktoś pisze bzdury na ten temat.
1
Częściowo tak, dlatego napisałem że wczoraj je przeglądałem :-)
32
Przeglądałem sobie wczoraj statystyki z tego sezonu i patrzę na grę obronną. Ktoś tu narzekał na grę obronną Alvesa. Dani ma najwyższą średnią odbiorów bezpośrednich na przeciwniku w całej lidze hiszpańskiej, średnia 4 na mecz. Szkoda, że tak mało osób widzi grę obronną Alvesa, a gość genialnie potrafi wejść wślizgiem nie aby wybić piłkę, ale aby ją zagarnąć.
Niby to tylko statystyka i niby znowu – pax, statystyka, Alves, ale jednak coś musi być w tym że w bezpośrednich pojedynkach z przeciwnikiem Alves jest najlepszy w lidze.
Z czego w dwumeczu z Realem miał bezpośrednich odbiorów 12. W pierwszym meczu z Realem miał 8 bezpośrednich odbiorów co jest rekordem ligi w tym sezonie. 3 razy odbierał piłkę Ronaldo, 3 razy Isco, raz Marcelo i Benzemie. I był to moment gdy Real był na fali wznoszącej, a ich atak był w wyśmienitej formie. Ale to przecież słaby obrońca. Chciałbym zobaczyć jak Montoya radzi sobie z Ronaldo, albo gasi Isco jak żul peta pod sklepem.
1
Dostał 5 spotkań zawieszenia a powinien dostać bana.
1
Dla mnie Roy Keane powinien się tam znaleźć.
2
Niestety nie jest. To nie jest typ dryblera, nie ma za bardzo techniki w dryblingu. Jedyny co mu wychodzi to nawinięcie obrońcy na próbę strzału. Jest 21 w lidze w tej kategorii. Pierwszy jest Messi drugi Neymar. Messi ma trzy razy więcej udanych dryblingów a neymar dwa razy więcej. Średnia Suareza to 1.6 dryblingu na mecz.ps. możesz mi odpowiedzieć w newsie o "analiza taktyczna barcelona - real", gdy zarzuciłeś mi intencyjne ocenianie zawodników i specjalnie szukanie błędów tylko u jednego gracza.
1
Suarez jest takim właśnie typem. Nie jest to technik, drybler, ale właśnie walczak. Chodzi raczej właśnie o dobrego zmiennika na wypadek kontuzji.
1
W pierwszym meczu z Realem miał jednak 8 bezpośrednich odbiorów co jest rekordem ligi w tym sezonie. 3 razy odbierał piłkę Ronaldo, 3 razy Isco, raz Marcelo i Benzemie. I był to moment gdy Real był na fali wznoszącej, a ich atak był w wyśmienitej formie. Ale to przecież słaby obrońca.
U nas dostał ocenę przeciętną, no bo to Alves.
1
Iniesta musiałby być w formie
1
Nie rozumiem wypowiedzi na temat napastnika. Może są sprawy o których nie wiemy, np. Pedro poprosił o odejście. I wyobraźmy sobie kontuzję któregoś z MSN - trener nie widzi szansy powrotu Delu, Munir się jak na razie nie sprawdza, Tello dobrze w Porto. Nikt z Barcy B nie jest gotowy aby przejść do podstawowego składu, nawet gdyby obyło się bez kontuzji a odszedł by Pedro to nie ma dobrych zmienników w ofensywie. Sam wolałbym zasilić pomoc kimś szybkim i kreatywnym.
1
Bardzo rzadko bawię się w takie propozycje, 2-3 lata temu podobał mi się Gundogan ale miał teraz długa kontuzje i nie ma formy. Podobała mi sie opcja z przesunięciem Messiego na fałszywą"9" lub ofensywnego pomocnika a na prawo skrzydło np. Reus, ale to wymagałoby totalnej przebudowy w defensywie i gry na dwóch DP, chociaż teraz gra Iniesty i Rakiticia tak trochę to przypomina. Są spekulacje Pogba, Veratti czy Koke. Z tej trójki nie wiem, poza tym wszystko zależy kto dopasowałby się pod styl Barcelony. Zbyt mało widzialem Pogbe i Verattiego, chociaz ten ostatni robi lepsze wrażenie. Widziałem Koke i nie jest to dla mnie tak kluczowa postac mogąca zastąpić Xaviego czy Iniestę.
2
Nie, nie miałbym czasu, zbyt dużo innych obowiązków, poza tym nie jestem taki, aby chłopakom tutaj robić konkurencję :-)
Raczej tutaj raz na jakiś czas jakiś tekścik opublikuję
1
Nie siedzieli cicho. Firma która miał 40% praw do Neymara dostała niecałe 20% z transferu bo reszta przez różnego rodzaju "słupowe transakcje" poszła do ojca Neymara. Tu nie mozna się dziwić.
3
Rakitic – gra obronna
Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.3 0.9 0.3 2.5
2013/2014 1.6 1.8 0.9 4.3
2012/2013 1.5 0.9 1.2 3.6
2011/2012 1.0 2.0 0.4 3.4
2010/2011 2.2 2.1 0.5 4.8
Jest to zdecydowanie najgorszy sezon Rakiticia jesli chodzi o zadania defensywne.
Rakitic gra ofensywna
Bramki asysty kluczowe podania dryblingi
2014/2015 4 6 1.2 0.2
2013/2014 12 10 2.3 0.8
2012/2013 8 10 2.9 0.6
2011/2012 0 6 2.0 0.3
2010/2011 5 2 1.8 0.8
W ofensywie jest to jeden z gorszych sezonów, a daleko do formy sprzed roku czy dwóch.
10
Iniesta defensywa
Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.4 0.5 0.4 2.3
2013/2014 1.4 0.7 0.4 2.5
2012/2013 1.1 0.5 0.3 1.9
2011/2012 1.1 1.1 0.1 2.3
2010/2011 1.5 1.5 0.3 3.3
Gra obronna Iniesty wcale sie nie polepszyła, nieznacznie się pogorszyła z okresem wcześniejszych 4 lat. Nie ma on dodatkowych zadań defensywnych, a jeśli ma to wykonuje je bardzo słabo.
Iniesta gra ofensywna
Bramki asysty kluczowe podania dryblingi
2014/2015 0 0 1.1 1.8
2013/2014 3 7 1.5 2.4
2012/2013 3 16 1.4 2.2
2011/2012 2 9 1.2 1.9
2010/2011 8 3 2.1 2.9
W ofensywie jest to zdecydowanie najgorszy sezon Iniesty