pax

1

Nie sądzę, że źle zinterpretował. Gdyby tak było to by napisał o co mu chodziło, a nie zarzucał mi braku obiektywizmu, poleciła ironią, zarzucił mi faworyzowanie Alvesa (o którym ja nie pisałem). Moge po raz kolejny odpuścić bez spin, mimo że znowu jestem prowokowany i redakcja znowu zarzuca mi dziwne rzeczy. przyzwyczaiłem sie do tego, mimo że ja od miesięcy unikam spin z redakcją, nie komentuje ocen redakcji, to raczej redakcja nie daje mi zapomnieć o sobie. masz rację, dla dobra portalu, po raz kolejny odpuszczam. Koniec tematu.

pax

1

na dole dałem opis jego gry, przeczytaj i oceń czy to był jego solidny występ.

pax

2

Paganini to Ty ?

pax

1

Alba
Bardzo nierówny mecz Jordiego. W ofensywie praktycznie nie zaistniał przez 85 minut. W defensywie najsłabszy z obrońców, z kilkoma bardzo poważnymi błędami. W 12 minucie zostawił krycie Ronaldo i nie zamknął swojej strefy, Portugalczyk na szczęcie trafił w popreczkę. W 39 Alba przegrywa pojedynek z Bale i gdyby nie Pique byłaby bramka został tylko Pique na Bale i Ronaldo i genialnym wślizgiem naprawił błąd Alby. 43 minuta - dośrodkowania z rzutu rożnego, Alba przestraszył się piłki, dając dojść do piłki Bale który strzela z 6 metrów, piłka minimalnie mija słupek. 48 - Alba próbuje odbioru na raz, niestety się przeliczył i nie trafił, zostawił znowu sytuację Benzema i Ronaldo na Pique, bardzo groźny strzał Benzemy broni Bravo. Można jeszcze kilka mniejszych błędów wymienić. Nie zawsze zdążył wrócić. Przy stracie bramki też można doszukać się jego niepewnej interwencji. Najmniej odbiorów i najwięcej strat z formacji defensywnej. Na szczęście za plecami miał dwóch pewniaków. W ofensywie w pierwszej połowie praktycznie niewidoczny, w drugiej pierwsze przejście do ofensywy to 70 minuta i wrzutka wprost do Casillasa. Rozkręcił się dopiero w 86 minucie świetnie wychodząc do prostopadłej piłki Messiego i równie świetnie ja marnując, minute później dobrze odegrał do Messiego w kolejnej ofensywnej akcji którego strzał obronił bramkarz. Za takie błędy jakie Zrobił Alba płaci się słono, na szczęście dla niego Ronaldo strzelił tylko w poprzeczkę, Benzema w Bravo, Bale pół metra obok bramki, albo Pique naprawił jego błąd.
Ocena przeciętnie minus

Wiem, że jest to nieobiektywne, wiem wymyślam sytuacje,

pax

0

Uwielbiam takie dyskusje z redakcją. "Ja mam rację a z twoimi argumentami się nie zgadzam, ba nawet ich nie chce znać, a do tego wiadomo że jestes nie obioektywny". Powiedz czemu zarzuciłeś mi nieobiektywność? Po wpisie, gdzie napisałem że Alba zagrał słabo? Do tego pojechałeś po ironią, ja jakoś w ten sposób sie do Ciebie nie odnoszę. Bywało bardziej kulturalnie, coś się zmieniło?
Znowu będzie że ja prowokuje, nie napisałem niczego co mógłbys uznac za mój brak obiektywizmu, Korbel za to samo dostał miesięcznego bana,.
zarzucasz mi brak obiektywizmu, dawanie Alvesa jako gracza meczu czego nigdy nie zrobiłem, zawsze mu przez takie wpisy obniżałem ocenę, w meczu z Realem dałem mu niższą note od redakcji. Ale co tam redakcja przecież wie wszystko i może kogoś oczerniać jak chce.
"gdyby to był Alves...." kłamstwa i prowokacje redakcji wciąż na topie. Miałem i mam do Ciebie szacunek bo zawsze starałeś się jakoś łagodzić sytuacje, widzę że jednak i Tobie się udziela ogólny trend redakcji.
Nie prowokujcie, nie atakujcie bo potem dochodzi do bardzo wielu niemiłych sytuacji i to niekoniecznie z winy userów.

pax

0

Przeczytaj mój opis gry alby pod ocenami. Poznasz błędy alby

pax

4

Najsłabszy Mascherano i Alba. Jak Jeffecito będzie popełniał takie błędy taktyczne a Alba indywidualne to żadna taktyka nie pomoże. Jeszcze jak można było dać Albie tak wysoką ocenę ?

pax

4

Rakitić nie asekuruje Messiego. Kiedy Messi schodzi do środka to na jego pozycje przeważnie idzie Suarez, albo Alves, ale nawet jak idzie Rakitic to nie jest asekuracja, tylko przesunięcie Rakiticia do formacji ofensywnej co daje mu większą możliwość kreacji sytuacji bramkowych czy strzałów. Gdy Messi schodzi do środka po co Ivan miałby się cofać? Dubluje pozycje Messiego czyli schodzi do środka? czyli ma większą możliwość kreacji ofensywnej. Robi Messiemu wolna przestrzeń? Musiałby grac przed Messim więc albo na "9", albo Messi by musiał schodzić do pomocy a Rakitic do ataku.
Nie chodzi mi, aby go nie doceniać, bo nie gra źle, ale gra jak na razie słabo. Tych walorów defensywnych też za dużo nie ma - średnia 2.5 odbioru na mecz.
Po prostu jestem za tym aby nie usprawiedliwiać słabej postawy zawodników wyimaginowanymi zadaniami których tak naprawde nie mają zbyt wiele. Były spotkania ze słabymi druzynami, czerwonymi latarniami ligi, gdzie Rakitic mógł wykazac się w ofensywie, pokazać świetna kreację, jednak nie robił tego.

pax

3

To jest pogląd który moim zdaniem za bardzo nie ma przełożeniu w meczu. Ciągle czytam wypowiedzi usprawiedliwiające Iniestę i rakiticia, że nie grają ofensywnie bo maja zadania defensywne i asekurują innych zawodników. Pytanie jest czy my gramy 7 defensywnymi zawodnikami? Nagle mamy 3 defensywnych pomocników? Jak Rakitic i Iniesta nie sprawdzają się w kreacji to robimy z nich na siłę defensywnych pomocników i tym ich usprawiedliwiamy? Gdzie on asekuruje Messiego? Tzn.? Gdy Messi idzie do ataku? On gra w ataku. Rakitic w wielu spotkaniach jest zagubiony i nie łapie jeszcze gry kombinacyjnej, taktyki, jak wyjdzie mu jakis mecz robimy z niego cracka. On musi sie jeszcze wiele nauczyc bo na razie gra słabo, mam nadzieję, że w kolejnym sezonie pokaże co potrafi.

pax

2

Sam wypowiedzial sie ze w sevilli od niego zalezalo rozegranie i na niego pracowano, tutaj to on musi pracowac na innych.

Od niego zależało rozegranie, więc także pracował dla innych. Wypowiadał się w kwestii, że przy rozegraniu musi bardziej uważać, bo w barcelonie jest więcej zawodników z przodu, co błędy w rozegraniu mogą narażać na kontry. Nie mówił tego w kontekście, że nie musi rozgrywać w Barcelonie, albo że tu pracuje na innych.

pax

1

Tu nie chodzi o końcowy wynik spotkań, tylko o uproszczenie argumentacji o którym pisał DaniAlves95

pax

1

Dzięki za miłe słowa :-)

Argument jest strasznie uproszczony. Jednak w Barcelonie też nigdy nie byli uważani za cracków. Mieli świetne pierwsze części sezonów w Chelsea i Arsenalu i z tego powodu zaczęto ich tak traktować. To, że w 1/8 finałów nie stali się głównym motorem w swoich drużynach, nie usprawiedliwia tezy jakoby cały zespół nie awansował przez nich a Barcelona tylko dzięki Rakiticiowi i Suarezowi pokonał MC (to też moje uproszczenie).

pax

1

"Odpowiedź była jasna: tęsknimy i to bardzo, jego sprzedaż to jedno z najgorszych posunięć Barçy w ostatnich latach. Czy aby na pewno?"

Troszkę jak dla mnie jest to teza nie zrozumiała w kontekście całego felietonu. Teza dotyczy tęsknoty za zawodnikami a felieton udowadnia, że bez nich radzimy sobie. Co ma jedno do drugiego? Tęsknię za Puyolem czy Valdesem ale uznaję zmienników za godnych następców, co nie oznacza że nie chciałbym jeszcze zobaczyć Puyola na boisku nawet z powodu pewnej tęsknoty. Tęsknota za zawodnikami to pewna subiektywna ocena rozpatrywana też pod katem odczuć, dlatego chyba lepszym pytaniem zadanym w ankiecie służącym analizie i przyczynkiem do felietonu byłoby: Czy uważasz zmienników za godnych następców, a nie czy tęsknimy za "starymi" zawodnikami. Takie mam odczucia.

pax

1

Chcesz powiedzieć że gra jako defensywny pomocnik?

pax

6

"Problem w tym, że przeciętnego kibica Blaugrany mało interesuje analiza heatmap zawodników, liczba udanych dryblingów, strat czy popełnionych fauli".

Nie traktujcie nas jak przeciętniaków :-)
Ja bym chętnie przeczytał taka dogłębną analizę.


"Gdzie zaś w tych rozgrywkach są Chelsea i Arsenal? Cóż... wszyscy dobrze to wiemy. Powstrzymam się od komentarza na ten temat, pozostawiając Wam pole do popisu pod artykułem".

To akuratnie słaba argumentacja, Chelsea przegrała nieznacznie z dobrą drużyna jaką jest PSG. Gdyby PSG wygrało z Barceloną to taka argumentacja nie będzie miała sensu. Poza tym ocenianie jednego zawodnika pod kątem awansu całej jedenastoosobowej drużyny jest po prostu bezsensowne.

pax

2

Tylko np. z Atletikiem oprócz cudownej bramki grał fatalnie, będąc praktycznie 12 zawodnikiem Atletikiem. W II połowie gdy Barcelona goniła wynik każda piłka podana do Alexisa oznaczała stratę.

pax

2

O odejściu Fabregasa nie raz pisałem podając fatalne statystyki II części sezonów, tak jak Alexisa który osiągnął przyzwoity poziom dopiero w trzecim sezonie, ale jego charakterystyka piłkarska nie pasowała do gry Barcelony. Liczba strat i zmarnowanych sytuacji zatrważała. Tu pełna zgoda z autorem, ze nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Cesc nigdy nie został crackiem w Barcelonie.

Nie zgodzę się jedynie z analiza gry Rakiticia, on nie gra defensywnie, on po prostu gra słabo. A szukanie usprawiedliwienia w zadaniach ofensywnych jest szukaniem na siłę. Brakowało jeszcze tekstu o asekurowaniu Alvesa i dlatego zapewne Rakitic gra dużo słabiej niż od niego oczekujemy.

pax

4

Iniesta nigdy nie miał wielu asyst? 7 asystent wszechczasów LaLiga, 2 lata temu wygrał tą klasyfikację w sezonie 2012/2013.
Nie pisz też bzdur, że Iniesta ma mnóstwo przedostatnich podań, Barcelona strzeliła 80 bramek, Iniesta nie asystował ani razu, przedostatnich podań nie zliczysz nawet trzech, on praktycznie nie bierze udziału w akcjach ofensywnych. Różnicy Iniesta nie robi od kilkunastu miesięcy.
Statystyki nie są najważniejsze, ale obecnie statystyki Iniesty odpowiadają jego rzeczywistej formie.

pax

4

Trzeba uzmysłowić sobie że od 2 lat Iniesta ma gwałtowną obniżkę formy, a od roku gra wprost fatalnie. Szacunek mu się należy. Nie rozumiem jednak szukania zmiany taktyki Barcelony czy zmianę sposobu gry , aby usprawiedliwić słabą grę piłkarzy. Przez 2/3 sezonu słyszę usprawiedliwienia mizernej formy Rakiticia i Iniesty spowodowanej niby dodatkowymi obowiązkami defensywnymi i cofnięciem ich w „głębię pomocy”. Nagle wychodzi, że gramy 4 obrońcami i 3 defensywnymi pomocnikami – bo jak Rakitic i Iniesta nie grają dobrze w kreacji czy pod bramką rywala to najlepiej napisać że są wycofani i co najlepsze - asekurują bocznych obrońców. Takich bzdur dawno nie czytałem. Chłopaki są bez formy i trzeba zdać sobie z tego sprawę. Taktyka na 7 defensywnych zawodników? Jeszcze z takimi zespołami jak Real czy PSG można gdzieś tego się doszukać czy spróbować zrozumieć, ale z takimi zespołami jak Granada, Eibar, Elche, także bronimy 7 zawodnikami defensywnymi? Nie, nasza pomoc nie funkcjonuje od miesięcy i nie ma tutaj zbytniego usprawiedliwienia.

pax

5

Początek sezonu miał bardzo dobry - real, eibar, granada i jeszcze kilka spotkań, obniżenie formy było od połowy października do grudnia. Odpoczątku roku trzyma dobrą dyspozycję.

pax

2

Dla mnie ten sam przeciętny poziom i tak ich ocenilem. Na rowni.

pax

2

A nie 31?

pax

2

Ile lat ma alves a ile terry? Więc głupi przykład.

pax

12

Bez formy od roku. Gra strasznie słabo. Z realem po mascherano, albie i rakiticiu najsłabszy. Rok bez bramki i asysty w lidze - tragedia.

pax

46

29 letni Vermaleen podpisuje kontrakt 5 letni do 34 roku życia.
30 letni Mascherano podpisuje 4 letni kontrakt do 34 roku życia.
31 letni Mathieu podpisuje 4 letni kontrakt do 35 roku życia.

Ja się nie dziwię że Alves też chciałby grać do 34 roku życia w Barcelonie.

Z tych Panów dla Barcelony zrobił najwięcej.

pax

2

Gdyby to był Alves to by taka dostał, ale jeszcze niżej, a jaki byłby hejt za zmarnowana setkę. W poprzednim Klasyku był w obranie klasą sam dla siebie, najlepszym obrońcą, który miał więcej bezpośrednich odbiorów w sezonie z wszystkich obrońców - 7. Był ścianą nie do przejścia, a praktycznie sam grał ciągle na na Ronaldo, isco i Marcelo. NIektórzy pisali że przy ręcę Pique zawalił bo krył Isco a [powinien sie rozdwoić i kryć jeszcze Marcelo. Dali mu ocenę przeciętną co przy fatalnej grze obronnej Alby w kolejnym Klasyku ale ocenie bardzo dobrej minus jest trudne do zrozumienia. Ja sie przyzwyczaiłem, bo hejt na Alvesa jest przez większość sezonu. Nie wiem czy to chodzi o kolor skóry, jego sympatie do egzotycznych owoców, ekscentryczne stroje czy że nie jest wychowankiem. Alba jest biały, grzeczny i wychowanek i to wielu wystarczy :-)

pax

1

Uwielbiam noty Alby, gość grał fatalnie w obronie, robiąc wielkie błędy i doprowadzając do co najmniej czterech bardzo groźnych sytuacji i dostaje wysokie noty. Jak można dać mu powyżej oceny przeciętnej za ogranie przez Bale, fatalne ustawienia, błędne decyzje w defensywie, sprokurowanie kilku sytuacji, miał swój udział w utracie bramki. Zmarnowana setka to tylko dodatek. Ocena bardzo dobra z minusem pokazuje jedynie że jest bardzo lubiany a nie jego grę. Może się mylę?

pax

1

Mathieu

Kompletne zawody Francuza, choć nie idealne. Minimalnie słabszy w defensywie od Pique w destrukcji, jednak strzelona bramka zniwelowała przewagę Gerarda. Nie był tak wyrazisty i tak kluczowy jak Gerard chociaż tak jak on zaliczył 100% udanych odbiorów bezpośrednich (3 na 3) a łącznie nazbierał ich 12. W 26 minucie blokuje strzał Marcelo by po kilku sekundach popisać się genialnym wślizgiem na Benzemie. Świetnie asekuruje kilka razy Albę. Bramka w 19 minucie gubiąc Ramosa przedniej jakości. Najlepszy mecz Francuza w Barcelonie. Oj, Bartrze ucieka coraz bardziej pierwszy skład.

Ocena: rewelacyjnie

pax

1

Bardzo nierówny mecz Jordiego. W ofensywie praktycznie nie zaistniał przez 85 minut. W defensywie najsłabszy z obrońców, z kilkoma bardzo poważnymi błędami. W 12 minucie zostawił krycie Ronaldo i nie zamknął swojej strefy, Portugalczyk na szczęcie trafił w popreczkę. W 39 Alba przegrywa pojedynek z Bale i gdyby nie Pique byłaby bramka został tylko Pique na Bale i Ronaldo i genialnym wślizgiem naprawił błąd Alby. 43 minuta - dośrodkowania z rzutu rożnego, Alba przestraszył się piłki, dając dojść do piłki Bale który strzela z 6 metrów, piłka minimalnie mija słupek. 48 - Alba próbuje odbioru na raz, niestety się przeliczył i nie trafił, zostawił znowu sytuację Benzema i Ronaldo na Pique, bardzo groźny strzał Benzemy broni Bravo. Można jeszcze kilka mniejszych błędów wymienić. Nie zawsze zdążył wrócić. Przy stracie bramki też można doszukać się jego niepewnej interwencji. Najmniej odbiorów i najwięcej strat z formacji defensywnej. Na szczęście za plecami miał dwóch pewniaków. W ofensywie w pierwszej połowie praktycznie niewidoczny, w drugiej pierwsze przejście do ofensywy to 70 minuta i wrzutka wprost do Casillasa. Rozkręcił się dopiero w 86 minucie świetnie wychodząc do prostopadłej piłki Messiego i równie świetnie ja marnując, minute później dobrze odegrał do Messiego w kolejnej ofensywnej akcji którego strzał obronił bramkarz. Za takie błędy jakie Zrobił Alba płaci się słono, na szczęście dla niego Ronaldo strzelił tylko w poprzeczkę, Benzema w Bravo, Bale pół metra obok bramki, albo Pique naprawił jego błąd.
Ocena przeciętnie minus

pax

1

Pique
Najlepszy w defensywie, był murem nie do sforsowania. Ostatnia instancją. Po licznych błędach pomocników czy bocznych obrońców jego wślizgi ratowały Barcelonę od utraty bramki. 16 odbiorów to nie lada wyczyn, dodając do tego przeciwko jakiemu zespołowi to trzeba tylko wstać i bić brawo. Przy bramce zachował się poprawnie, przy świetnym podaniu Benzemy nie miał szans na reakcje kryjąc Francuza od wejścia w pole karne. Miał genialne interwencje w polu karnym w 39, 45 czy 53 minucie. Bardzo pewny w interwencjach. Do ofensywy przechodził przy stałych fragmentach gry, gdzie zapamiętamy go z próby przewrotki. Miał 100% skuteczność w starciach z graczami Realu - 5 na 5 bezpośrednich odbiorów. Był to wielki występ Pique. Gdyby Mathieu bramki nie strzelił to Pique byłby ZM.
Ocena rewelacyjnie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?