pax

8

Nie tylko Messi co rusz pobija własne rekordy.

ANDRES INIESTA ZALICZYŁ 100 ASYSTĘ W BARWACH BARCELONY

Dani Alves 85

źródło: pax :-)

gratuluję

pax

4

NIe o to chodzi. Ja nie krytykowałem Lucho, ale uważam, że bezsensu jest robienie też teraz z niego bohatera. Martino miał świetną jesień a skończył bez tytułu. Barcelona ma tak naprawdę dwa ciężkie meczu w lidze - Espanyol i Atletico, "jest prawie" w półfinale LM, i czeka na finał CdR. Lucho ma świetną sytuację. Naprawdę Enrique ma szanse ponownie pokazać że Barcelona jest najlepsza drużyną świata. Zostało mu 6 spotkań ligowych, miejmy nadzieję że 4 LM i 1 CdR. Po tych 11 spotkaniach można będzie stawiać mu pomniki lub krytykować. Teraz można się cieszyć z ogólnych bardzo dobrych wyników w 49 spotkaniach, ale z pełnym zadowoleniem poczekajmy na wszystkie miejmy nadzieję 60 w sezonie.

pax

3

nożycami, człowiek z zmęczenia babole puszcza :-)

pax

2

Wszędzie tak jest. Nie ma tu znaczenie czy to Hiszpania, Polska, USA, czy inne państwo, jedynie w Izraelu i to tylko w głównych miastach byłoby inaczej.

pax

2

"Gdzie tam widzisz dwóch piłkarzy w strefie Alvesa? Sam napisałeś, że krył jednego zawodnika, później go zostawił i podbiegł zablokować dośrodkowanie - nieskutecznie".
Twoja sprzeczność - skoro kryl jednego zawodnika i go zostawił i pobiegł zablokować dośrodkowanie to piłka sama się nie dośrodkowuje, tylko zrobił to zawodnik który poszedł na obiegnięcie Alvesa. Krył jednego a potem pobiegl do drugiego probując zablokować dośrodkowanie. Gdzie tu nie widzisz dwóch zawodników?

"Chciał pomóc kolegom ze środka defensywy. Jednak później się okazało, że niepotrzebnie przechodził do środka, gdyż nie zdążył wrócić na swoją pozycję i (jak sam napisałeś) Gaya posłał groźne dośrodkowanie w pole karne, ze strefy w której powinien być Alves".
Nie napisałem że w tej strefie powinien być Alves tylko Rakitić, Gaya po wybiciu Xaviego przejął piłkę 25 metrów przed bramką, Alves był w swojej strefie w polu karnym. Ma obstawiać całe boisko?

pax

2

sekunda 22. Popatrz sobie na cała akcje a nie na ten urywek w skrócie, bo tam jest tylko dośrodkowanie. Alves kryje jednego a drugi idzie na obieg.
sekunda 41 w strefie obronnej Alvesa był Pique i Suarez. Wyrzut z autu był w pole karne, Alves został przy zawodniku wyrzucającym piłkę w swojej strefie. czy nie zastanawia Cię, że usiłujesz przy każdej sytuacji obarczyć winą Alvesa, że to że nie kryje 2-3 zawodników na raz?
2;10 W jakim celu stał na środku linii pola bramkowego? Chyba Ci wyjaśniłem.
"3:17 Ja widzę to inaczej. Alves stał zbyt daleko. Wystarczyło dobre, prostopadłe podanie i Alves zostałby zgubiony prawdopodobnie rozkładając ręce". Znowu gdybanie, gdzie prostopadłe podanie skoro Alves był tak ustawiony, że żaden zawodnik nie wychodził bo Alves blokował wejście w pole karne. napisz w który sektor miałoby być prostopadłe podanie. Tu Alves się bardzo dobrze ustawił, gdyby podbiegł do zawodnika z piłką to drugi by zrobił obiegnięcie, a tak Alves miał ich obu przed sobą.

"To nie są żadne hejty w kierunku Alvesa. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie koloryzuję / nie kłamię na temat jego występów. Zagrał tak, jak zagrał. Alves popełnia w meczach masę błędów w ustawieniu, w podejmowaniu decyzji, a rywale starają się wykorzystać te słabości Daniego". To wykazuj te błędy, a nie szukaj hejtow, bo pisanie że nie pokrył zawodnika który miał być potrojony gdy krył go już Pique czy Suarez, itd... takie właśnie jest. Wskaż gdzie ja kłamię, gdzie wymyślam sytuacje, źle interpretuję, piszę o tym że akcje były prawie wszystkie jedną stroną boiska.

pax

2

Nic nie poradzisz, ale czasem dasz do zrozumienia, że ktoś pisze głupoty.

pax

3

Jak ??
Kto krytykował zarząd za przekręty w Neymargate to lewak, jak krytykował Suareza za niewykorzystane sytuacje to lewak, kto krytykował Mathieu za cenę i wiek to lewak?

pax

5

Co ma lewactwo do krytykowania Suareza, Mathieu i zarządu?

pax

4

i jeszcze dogranie do Messiego w 57 minucie w pole karne gdzie Messi próbował norzycami zgarnąć piłkę.

pax

4

Wyszczególnij mi te straty - ja powołuję się na squawke i ich konsekwencje
Straty po podaniach
5- strata na wlasnej Polowie, pressing Alvesa zmusza zawodnika Valencii do wycofania do stopera, bez zagrożenia dla bramki Barcelony
32- złe podanie Alvesa na wysokości pola karnego Valenci, ktorej zawodnik wybija na aut, bez straty
32- Alves drybluje, strata na wysokości pola karnego Valencii, Pique wybija na aut na połowie Valencii. Bez konsekwencji.
34- Alves zagrywa do wchodzącego w pole karne Valenci Adriano, który jest przepchniety, zawodnik Valencii ma piłkę 2 sekundy po czym odbiera mu ją Suarez, bez zagrożenia dla Barcelony
68- podanie do Messiego w środkowej strefie, piłkarz Valencii musnął piłke która wyszła na aut, piłka dla Barcelony
70- podanie do Pedro w pobliżu pola karnego, muśnięcie przez zawodnika Valencii bez straty
84--przerzut sytuacyjny gdy asekurował Barcelonę po stałym fragmencie gry, piłka dla Valencii na jej połowie, brak kontry, piłka odzyskana w środkowej strefie

Straty po dryblingu
38- strata po dryblingu, jedyna po której Valencia przeprowadziła akcję, zakończona niecelnym strzałem Alcacera
82- strata przy próbie dryblingu na polowie Valencii, Valencia powstrzymana odbiorem Pique 40 metrów od bramki Barcelony
Strata po wrzutce
77- wrzutka, wybicie głowa zawodnika Valencii a następnie próba kontry, ale Alves sam ma bezpośredni odbiór w środkowej strefie.

pax

2

3:17 typowy tekst „miał aż dwóch przeciwników to i tak nie zainteresował się żadnym z nich”. Typowy tekst, bez analizy ustawienia gry defensywnej. Piszesz jakoby Alves nikogo nie krył i nic nie zrobił w obronie. Jest dośrodkowanie gdzie jest jeden zawodnik Valencii w polu karnym trzech zawodników Barcelony plus Bravo. Małe szanse powodzenia wrzutki, ale jednak zawodnik Valencii decyduje się na wrzutke mimo, że na jego stronie jest jeszcze drugi zawodnik Valencii i Alves który nikogo nie kryje. Wytłumacz mi, dlaczego nie zdecydowali się objechać Alvesa, przecież ich było dwóch a Alves nikogo z nich nie krył? Prawda jest taka, że żaden z zawodnik nie wybiegł przed Alvesa, który się świetnie ustawił odcinając zawodników Valencii od wejścia, całkowicie zabezpieczył wejście w pole karne a zawodnikowi Valencii została wrzutka w sytuacji Pique, Mascherano, Mathieu, Bravo na Alcacera. Tu Messi zgubił swojego zawodnika a Rakitic to wiadomo – gdzieś w środku, bo on z asekuracja prawej strony ma niewiele wspólnego.

pax

3

3:07 – tu jak pisałem zrobił błąd, wyszedł na odbiór bo Parejo mijał już Busquetsa, ale piłka po główce Parejo dostała wstecznej rotacji i to zawodnik Valencii był wcześniej przy niej a nie Alves. Tu była błędna decyzja Alvesa o czym pisałem.

4:30 Alves krył samego siebie? A kogo miał kryć skoro w jego strefie nikogo nie było. Najpierw krył Rodrigo i odciął mu drogę do wejścia i dośrodkowania a następnie poszła wrzutka z środka pola, Alves się dobrze wrócił zajął swoja strefę, błąd popełnił najpierw masche z Pique którzy dali się ograć w sytuacji 2 na 2, a następnie wybicie xaviego przejal Gaya na 25 metrze gdzie powinien być Rakitić. Gdzie tu Alves popełnił błąd w kryciu.


Jeśli chodzi o odpowiedź z której strony częściej akcje przeprowadzała Valencia to podałem Ci dogrania z bocznych sektorów i źródło. Przeczy to Twojej teorii jakoby prawie wszystkie akcje Valencii szły prawą stroną.

pax

3

0:22 Alves jak zwykle kryje dwóch – trudno aby nie dopuścił jak kryje jednego zawodnika który przepuszcza podanie do wchodzącego zawodnika na obieg – gdzie byli pomocnicy ? Alves bardzo dobrze krył Rodrigo, ale w jego strefę wszedł Orban.Wszyscy pomocnicy patrząc na linię środkową byli po drugiej stronie, w tej strefie był tylko Messi który nie wspomagał.

0:41 typowy hejt. „Nikogo nie krył, nikomu nie próbował zabrać piłki”. Pytanie komu miał zabrac piłkę? Wyrzut z autu do Rodrigo, a on podwojony przez Pique i Suareza, Alves się bardzo dobrze ustawił na linii zwrotnego podania gdyby do niego doszło. To co napisałeś moim zdaniem jest bez sensu w tej sytuacji. Napisz komu miał zabrać piłkę?

2:10 kolejny hejt. Zgubił krycie? Kto mu uciekł? Nikt, napisałeś bo coś musiałeś. Alves kryje Rodrigo, a cała akcje idzie lewą stroną i kończy się obroną Bravo i piłka ani razu nie jest nawet na prawej stronie. Tu nie był zgubienia krycia, tylko Alves asekurował środek – 6 metr bo Busquets nie zszedł niżej bo miał dwóch zawodników Valencii obok siebie i nikt nie asekurował środka. Gdyby piłka poszła wzdłuż bramki to Rodrigo by strzelił i wina byłaby Alvesa że nie zamknął strefy, jakby piłka poszła na środek a do niej dopadł Rodrigo obiegając Alvesa tez byłaby jego wina. Wybrał jedną z dwóch możliwości. Czy zgubił krycie? To Twoje interpretacja, ale ja nie widziałem aby mu ktokolwiek w tej sytuacji uciekł. Napisałeś przy tej sytuacji , że znowu zgubił krycie, ale wczesniej takiej sytuacji nie było, więc o co chodziło z tym „znowu”?

pax

2

dziury na prawej stronie to głównie zasługa pomocy - wysłałem Ci komentarz do filmiku który dałeś, popatrz w tych sytuacjach na ustawienie, Alves jest w swojej strefie i kryje, ale nic nie zrobi jak jeden czy dwóch dodatkowych zawodników wchodzi w jego strefę a nikt z obrony nie idzie na asekurację. Szczególnie ta jedna sytuacja pokazuje jak bardzo "pomaga" Rakitic w obronie na prawej stronie.

pax

2

Dogrania (dośrodkowania)z bocznych sektorów Valencii
z strony prawej - 10
z strony lewej - 13

źródło squawka

z prawej strony na filmiku są cztery sytuacje -
0:20, 0:43, 3:08, 3:19 i nie widzę tam gubienia krycia, w jednej sytuacji z 3:08, podjął zła decyzję próby odbioru gdy Busquets minął się z piłką, w sytuacji z karnym nie było jego błędu (0:43), a pozostałe dwie sytuacje to błędy pomocy która jak zawsze olewa prawą stronę - Alves ma wtedy dwóch a często trzech zawodników do krycia, jak popatrzysz kto jest kolejnym zawodnikiem który zmierz w tą strefę ale nie ma szans zdążyć czy wspomóc jest Messi, rakitic i Busquets nie asekurują tej strefy. Popatrz na sytuację z 3:19 i popatrz gdzie jest Rakitic i tak jest często, że Alves ma dwóch-trzech na stronie i jest sam.

pax

3

Nie rozumiem Twoich kłamstw. Bo na filmiku nie widać aby prawie wszystkie akcje szły prawą stroną.
Po drugie pokaż te sytuacje na filmiku w których widać te sytuacje w których Alves grał słabo. To filmik o Bravo a nie o Alvesie, tam nawet nie ma sytuacji z 39 minuty.
Musisz się bardziej postarać.

pax

3

To że dla ciebie alves jest w pierwszej trójce najgorszych to wiadomo. Faule nie były przy polu karnym. 2 na połowie rywala, 2 w środkowej strefie przy linii i dwa przy linii gdzieś 35 metrów od bramki. Piszesz bzdury że był przez wszystkich ogrywany, na 16 prób odbiorów tylko jeden raz go zawodnik przeszedł a tak to odbiory bezpośrednie lub umiejętne faule pozwalające się drużynie ustawić. Pamiętam jak uważałes że squawka jest świetna gdy surowo oceniała alvesa. Teraz gdy alvesa oceniła jako drugiego najlepszego zawodnika to się nią nie sugerujesz?

pax

5

Alves rekord odbiorów bezpośrednich w sezonie - az 10. Poprzedni rekord należał do niego i wyniósł 8 w meczu z Realem. Strasznie duzo biegał, był zawodnikiem box to box, nawet jak nie dostawał piłki to wbiegał na obieg zdejmując z Messiego 1-2 obrońców. dryblował, przerzucał, w defensywie miał prawie 30 różnego rodzaju interwencji. Jego strona jak zwykle przed nim była pusta bo Xavi nie kryje prawej pomocy a Rakitic tez raczej schodzi do środka co widać na heatmapach. Na minus dwie sytuacje - ta z 39 minuty gdzie miał stratę w dryblingu i wcześniej przegrany pojedynek główkowy który tez spowodował groźną sytuację, jednak już w 2 czy 3 minucie doskonałym odbiorem w własnym polu karnym uratował Barcelone od utraty bramki. Na 16 sytuacji w których podbiegał do przeciwnika, tylko raz został miniety w niegroźnej sytuacji.
Jednemu sie dziwie, jak umiejętne faule taktyczne, nie pozwalające rozpędzić sie przeciwnikowi w środkowej (niegroźniej strefie) popelnia Mascherano - to userzy piszecie, że to boiskowa mądrość, jak Alves to głupota.

pax

3

No chyba jednak nie zawsze

pax

3

7 fauli, nie było to faule pod polem karnym, 2 w bocznym sektorze dobre 30 metrów od bramki, 4 w środkowej strefie rówież przy linii bocznej i dwa na połowie przeciwnika. Faule były w bardzo dobrych miejscach dla obrony, często w sytuacjach które wymagały czasu na ustawienie szyków obronnych. Właąsnie dzieki faulom Alves też był nie do przejścia na 16 interwencji na przeciwniku tylko raz udało się go obejść. Dodatkowo 10 odbiorów bezpośrednich to rekord ligi w tym sezonie, a już w 3 minucie takim odbiorem uratował drożynę od straty bramki. Przez większość światowych serwisów dostał po Messim najwyższą notę.

pax

1

Akuratnie ta jedna strata była w środkowej strefie przy linii bocznej. to nie była strata pod własna bramką

pax

2

Ibra kompromitował się nie trafiając autentycznie po parę razy na pustą bramkę w meczu :)
Suarez tego nie robi ?

4 tytuły z Ibrą składzie. liga hiszpańska wygrana z 99 punktami.

Chyba przesadzasz.

pax

4

NIebo a ziemia??

Statystyki są dość porównywalne, patrząc na przesunięcie Ibry z '9" na skrzydło, a do tego na fakt iż w 24 spotkaniach na 41 wchodził jako rezerwowy lub schodził z boiska wcześniej to wynik nie jest "niebo a ziemia". Suarez w 13 spotkaniach wchodził jako rezerwowy lub był zmieniany.
Ibra - 41 spotkań , 21 bramek, 10 asyst
Suarez - 34 spotkania , 19 bramek, 10 asyst

pax

10

Na razie gra pół sezonu, więc poczekajmy z ocenami. Wolałby, aby za takie pieniądze mówić, że to najlepszy ofensywny zakup od czasów Eto.

pax

2

Nie tyle zmarnował co zerwał więzadła dość szybko, potem nie odzyskał już takiej formy. nie można mówić że się zmarnował albo został zmarnowany.

pax

1

Widziałem i to go obciążą, była to 39 minuta. poza tym jeszcze raz przegrał pojedynkę główkowy w środkowej strefie po którym mogło być groźnie i miał jeszcze jedną stratę przy kiwaniu, ale sam ją wyczyścił. Do tego świetnie się poruszał box to box i 16 razy doskakiwał do przeciwników , z czego tylko raz przeciwnikom udało się minąć, 10 razy odbierał im piłkę poza tym umiejętnie faulował nie zbierając kartki za 7 fauli, dając czas drużynie do ustawienie się w obronie. Prawie wszystkie serwisy doceniają grę Alvesa, popatrz na squawkę.

pax

1

To może inaczej zapytam, kto z nich był PO w tym tygodniu ?

pax

1

A dlaczego nie dałeś tam np. Alvesa ?

pax

2

Czytać umiem, ale wynik 17 strat nie jest żadnym rekordem, w jednym meczu Messi, Suarez czy Neymar mieli już powyżej 17 strat w jednym meczu.
Poza tym odbiorów miał 14 - 10 bezpośrednich przejęć, 3 przechwyty i 1 wybicie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?