pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
9 maja 2014
Wyraźnie zirytowany sytuacją w klubie, ale nie wyrażając tego w tych słowach, Alves przyznał, że opuszczenie Barçy nie jest łatwe z powodu tego, „jak ciężko się tu dostać. Niech boli, kogo boli, ale jestem częścią najpiękniejszej historii tego klubu". Alves ponownie skomentował także decyzję zarządu w sprawie Abidala: „On tu powinien być, ponieważ ma serce większe niż cały klub. Myśli o innych bardziej niż o sobie. Uważam, że powinni potraktować go trochę lepiej".
26 maja 2014
Jak dowiedział się Sport od źródeł z klubu, dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta i prezydent Bartomeu zatwierdzili już wystawienie na sprzedaż zawodników, którzy pełnili ważną rolę w drużynie w ubiegłym sezonie. Barcelona potrzebuje pieniędzy na przeprowadzenie „gruntownej przebudowy”. Z tego powodu klub wystawił na sprzedaż Cesca, Alexisa i Alvesa, za których ma nadzieję dostać w sumie 80 milionów euro.
4 czerwca 2014
Jak pisze Mundo Deportivo, Barça nie chce dokonywać żadnych ruchów, dopóki nie dowie się, czy uda się zawrzeć Alvesa w operacji sprowadzenia Marquinhosa.
7 czerwca 2014
Kataloński Sport informuje dzisiaj, że Barcelona doszła do porozumienia z PSG w sprawie transferu Marquinhosa. Zgodę na przenosiny do stolicy Katalonii wydał również sam piłkarz. Jedyne, czego brakuje, to zielone światło Daniego Alvesa. Problem polega na tym, że chociaż do porozumienia doszły oba kluby, a sam zawodnik również wyraził chęć gry w stolicy Katalonii, na razie brakuje zgody Alvesa. Piłkarz skupia się obecnie na mundialu i przed mistrzostwami nie chciał rozmawiać na temat swojej przyszłości.
3 lipca 2014
FC Barcelona chciałaby zawrzeć Daniego Alvesa w operacji sprowadzenia na Camp Nou Marquinhosa i wycenia go na 10 milionów euro, co po dołożeniu 30 milionów w gotówce dałoby zadowalającą Paris Saint-Germain sumę 40 milionów.
2
Brak szybkości i brak gry ofensywnej , w Barcelonie doskonałe przerzuty to za mało w systemie w którym boczni obrońcy podłączają się w grę ofensywną i często biegną do szybkich ataków.
3
0 co chodzi Alvesowi tego nie wie nikt oprócz Alvesa i Bartomeu. We wczorajszym wywiadzie Alves dwukrotnie podkreślił że nie chodzi o pieniądze i raz się wypowiedział, że nie chodzi o długość kontraktu, ale dwukrotnie tez powiedział, że chodzi o szacunek i "Rozmawiałem z prezydentem i przekazałem mu wiadomość, myślę, że uczciwą, co musi zostać zrobione, abym pozostał w klubie, lecz myślę, że on nie jest przekonany". Czy to jakaś niezrealizowana obietnica czy propozycja? Od dwóch lat Alves miał pretensje o atmosferę w klubie i ostro krytykował zarząd w sprawie np. Abidala. Jak widać, ani jedna ani druga strona nie mówią o pieniądzach, może nie są one tutaj jednak najważniejsze. Może, nie wiem.
Jeśli ktoś czyta newsy tutaj doskonale wie jak fatalnie był przez ostatnie kilkanaście miesięcy traktowany przez zarząd. Jak nie to chętnie przypomnę.
1
Pytanie ile chce lub co chce Alves? Wczoraj dwa razy powiedział, że nie chodzi o pieniądze i raz że nie chodzi o długość kontraktu i że Bartomeu wie o co chodzi.
A klub nie szanował miesiącami i miał go daleko i głęboko, pierwsze rozmowy były dwa miesiące temu a wcześniej klub chciał się go na wszelkie możliwe sposoby pozbyć.
1
Z Aspergerem Messiego info nie jest pewne. Tzn. taką informację podała przewodnicząca jakieś organizacji zajmującej się Aspergerem na podstawie zachowania i wyglądu Messiego, tzn. kształtu twarzy, unikania mediów, "zamkniętego" charakteru, schematów w grze i jej powtarzalności, itd...
To raczej jej spostrzeżenia niż pewna diagnoza, bo Messi nie był badany a jak był to jest to tajemnica lekarska. Nikt tej informacji nie potwierdził.
1
Nie
ale dobre, dobre :-)
3
Zawodowo zajmuję się różnymi aspektami związanymi z tamtym regionem :-)
3
Jordania nie ma ropy, musi ją importować.
1
whoscored.com, squawka.com
1
Piszę z komórki za 2 godziny ci podam kilka
5
tzn. ??
Tą wypowiedź, że był przez wiele miesięcy olewany przez zarząd, że zarząd nie chciał z nim rozmawiać i nagle się Bartomeu obudził? Że robi konferencje prasową, aby uciąć wszelkie spekulacje i plotki pojawiające się w prasie. O tym, że skupia się tylko na grze i do sprawy swojego kontraktu nie zamierza mieszać postronnych osób w tym trenera i że liczy się dobro drużyny? Co tu komentować - uciął spekulacje, dał czas zarządowi do zastanowienia i tyle.
Zawsze go nie bronię, jak gra słabo to go krytykuję.
2
Popatrz ile tu osób śledzi stronę Los Blancos i wkleja wypowiedzi hala dzieci i pokazuje jaki tam lament po Carlo, albo po niezdobyciu mistrza, albo najazd na Ronaldo czy Casillasa.
9
Nasze forumowe Visca Dzieci wchodzące na polską stronę kibiców Realu i nabijające się z Hala Dzieci przypominają mi zachowanie dziadka Xaviego.
Dziadek Jaume Creus (dziadek od strony matki), gdy Real przegrywał, kupował madrycki AS, tylko po to, aby upajać się jego porażką.
Widać, że z pewnych zachowań z wiekiem się nie wyrasta :-)
1
Spoko, zdarza się i spóźnienie i niedopatrzenie :-)
Jednak to trochę sam przyznajesz że tej pozycji brakuje. Trzy pozycje pomocników i jedna obrońców. Ale zostawmy to, w przyszłym sezonie jak piszesz będzie tez boczny obrońca :-).
Jeszcze raz napisze te Wasze z Eoren podsumowania to jedne z najlepszych, cyklicznych tekstów (i na szczęście autorskich) które się tu pojawiają.
1
Może to nie jest wada, bo to wiara we własne siły w samego siebie. Jednak jest to rożnie odbierane. Zawsze wolimy osoby bardzie skromne niż te które się wywyższają. Małysz miał sukces sportowy ale ludzie go kochali za skromność. Ronaldo nie można mu odmówić talentu i gry na najwyższym poziomie, ale często jest krytykowany za pewną "wywyższającą się" postawę. Wszystko własnie chodzi o to, aby znaleźć złoty środek między wywyższaniem sie a uświadomieniem sobie i innym, że sie jest w czymś dobrym.
2
wiadomo - gołębiarz :-)
4
Tylko czy sam chce odejść czy chcą się go pozbyć ?
10
Alves według whoscored po raz kolejny najlepszym prawym obrońcą ligi. Wygrywał ta klasyfikację 5 razy z ostatnich 6 lat.
2
masz rację
jeden był 02.04.2013
drugi 21.08.2013
3
Faktycznie, było to mało skromne. Może i prawdziwe, ale mało skromne.
14
Alves - 90 asyst dla Barcelony.
W tym dwie w finale KMŚ z Santosem, jedyna dająca superpuchar Hiszpanii w 2013/2014 i w tym samym sezonie podanie do Messiego zewnętrzną częścią stopy z PSG dającej awans do półfinału, ostatnio bardzo ważna na nogę Suareza - 40 metrowy cross z Realem Madryt.
Chociaż w sumie w ofensywie oprócz strącania gołębi jest bezproduktywny.
1
Dziwne pytanie. A Ty tak wyrażasz ?
3
Najlepszy boczny obrońca ligi według Uefa, najlepszy boczny obrońca według CIES, największa liczba bezpośrednich odbiorów w całej lidze, 6 asyst w tym ta na centymetry mierzona najważniejsza do Suareza w Klasyku.
1
Może trochę, ale w zeszłym roku klub chciał go wywalić, potem go ignorowali, nikt nie chciał się z nim i jego agentka spotkać, Teraz nagle klub jest zainteresowany.
ważne, że nie miesza w to drużyny czy trenera i chce skupić się na grze. A ogłaszając, iż ogłosi decyzje po finale LM przynajmniej oczyszcza atmosferę.
10
Możecie mi odpowiedzieć.
Kilkadziesiąt tutaj osób wypowiada się o żądaniach finansowych Alvesa. I pisze o jego chciwości, pazerności, braku szacunku i przywiązania do klubu itd...
Czy ktos może mi z Was napisać jakich zarobków domaga sie Alves ? Jaka to ma być podwyżka? Też bym go chętnie powyzywał jak Wy, albo przynajmniej pokazał jakim jest pazernym materialistą, tylko napiszcie mi czy mam podstawy tak o nim sądzić.
nie mówię, że tak jest lub tak nie jest, Wy wiecie więcej ode mnie, to proszę napiszcie mi żądania Alvesa.
2
pokazuje że jest wiele plotek i on chce je ukrócić i mając dobro drużyny chce się poświęcić grze i nie mieszać w swoje sprawy chociażby trenera.
1
Sępy wyczuły padline.
Żałosne.
2
Oj nie, najlepsza asysta Xaviego to ta z grand derbi z 2:6 gdy sam nawinął jednym kółeczkiem dwóch zawodników a w sumie związał zagraniem trzech i wystawił Messiemu sam na sam.
2
Tylko które rano :-)
1
I oczekuje podwyżki ...
Skąd o tym wiesz?
Jest pazerny?
Skąd o tym wiesz?
Uzasadnia że nie chodzi mu o szmal.
Nie ja wygłaszał radykalne opinie, tylko pisze iż nie mając danych nie powinniśmy stygmatyzowac nikogo.
Ty sam przyznajesz że nie wiesz jak jest ale nie przeszkadza ci wygłaszać negatywnych opinii o zawodniku blaugrany.