pax

2

Nie patrz na mnie pod kątem statystyk.
To mamy go wystawiać tylko w LM bo tam potrafi się jakoś sprężyć, a w lidze gra od miesięcy piach? Z tą bramką z Chelsea chodziło mi o to, że do dziś dzień jest ona przypominana jako zaprzeczenia aktualnej formy. Nie ważne jak gra obecnie, przecież strzelił mega ważną bramkę Chelsea. Po prostu jest kimś wyjątkowym, ale jak gra słabo to mam prawo to napisać, tak jak mam prawo napisać że gra świetnie po świetnej grze. A tu jest tak, że po nie oszukujmy się średnio-słabym sezonie patrząc na jego całość opisywany jest jako crack robiący różnicę w każdym spotkaniu.

pax

2

Zgadza się, tylko problem jest inny. Jak ktoś gra np. 8 lat na niebotycznym sezonie, a 2 słabo, to czy mamy prawo mówić o tych dwóch słabych sezonach. Moim zdaniem tak. Zauważyłem, że jak się pojawia hasło Iniesta to od razu jest mecz z Chelsea. Przecież to było kilka lat temu.

pax

3

Gdyby Alves zdobył Złotą Piłkę to i tak by go nie powołał - osobiste uprzedzenia i inny styl. Dunga unikał powołań Alvesa był te 6-7 lat temu, gdy Dani był bezsprzecznie numerem jeden PO na świecie.

pax

2

Jednak wciąż jest na czarnej liście Światowego Związku Ornitologicznego :-)

pax

1

właśnie o to aka chodzi - ISSIS już dawno nie ma tylko IS, poza tym Katar nie sponsoruje IS

pax

2

Co to ISIS ??

pax

1

A co z pozostałymi w których grał i nie strzelał ?

pax

2

Sugeruje się grą przez ostatnie dwa sezony. Więcej piłek do tyłu niż do przodu, spowalnianie akcji, prawie nie brał udziału w akcjach ofensywnych , nawet na ich początkowym etapie. Dlatego prawie nie ma asyst tzw. 2 czy 3 stopnia. W zadaniach defensywnych też nie błyszczał.

pax

2

W tym sezonie pomoc była najsłabszą formacją.

pax

2

W zeszłym roku nie zawodził? Przez większość tego sezonu nie zawodził? W październikowym meczu z realem nie zawodził? Każdy ma słabsze okresy i iniesta ostatnie dwa sezony miał w większości takie.

pax

2

Nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź.

pax

17

Co ma jedno do drugiego?

Trzeba chwalić gdy ktoś gra dobrze i jest kluczowy, a jak gra słabo to dalej chwalić?

pax

3

spoko, całość fajna, czasem diabeł tkwi w szczegółach, a ja często jestem tak postrzegany :-)
pozdrawiam

pax

4

Alves - w wieku 25 lat, jego ostatni sezon w Sevilli
5 bramek, 18 asyst

pax

1

Tak, juz znalazłem, dzieki. Źródło opta

pax

1

możesz podać źródło ??

pax

4

"Efektem presji wywieranej przez Barcelonę były bardzo częste odbiory piłek w tej właśnie strefie. Pod tym względem świetnie spisał się duet Rakitić-Busquets, którzy we dwóch pokryli niemal całą powierzchnię środka pola. Pomocników trzeba więc pochwalić za świetne ustawianie się i timing – kilka razy przechwytywali futbolówkę metodą „na wyprzedzenie".

Ilość przechwytów pomocników
Busquets - 2 (1 w środkowej strefie)
Rakitic - 0
Iniesta - 0

Odbiory
Busquets 2 ( 1 w środkowej strefie, 1 na środku własnej połowy)
Rakitic 2 (1 w środkowej strefie, 1 pod własnym polem karnym)
Iniesta 1 (1 na środku własnej połowy).

Możecie pisać, że dobrze sie ustawiali, był timing, skracali strefy podań dobrym ustawieniem się, ale nie piszcie o ich odbiorach czy przechwytach. Wszyscy nasi pomocnicy w środkowej strefie zaliczyli 3 udane interwencje a Wy piszecie, że mieli BARDZO CZĘSTE odbiory i KILKA przechwytów. Aż, nie wiem jak to skomentować.

pax

0

fajnie wiedzieć, że się ma takiego fana, który przegląda tysiące twoich wpisów, moje zdjęcie nad łóżkiem też masz?

Szkoda, że nic nie rozumiesz z tego co piszesz. Eoren odpowiedziała nie tylko w imieniu swoim, ale również całej redakcji. Czyli w imieniu tych panów o których pisałem. Więc zostali wywołani, a jeden z redaktorów (Eoren) zabrała głos w imieniu pozostałych. To po pierwsze, po drugie mój komentarz nie jest komentarzem oznajmującym, tylko pytającym, Uważasz, że gdyby w tym miejscu pojawiła się odpowiedź redaktora challengera - Tak, będą tu tez moje teksty. Byłaby nie na miejscu? Nie narzucam tutaj zdania, poglądu czy zachowania komukolwiek tak jak Ty to zrobiłeś odnosząc sie do mnie w komentarzu do Korbela. Proste.
To jak, było odniesienie do mnie w Twoim komentarzu do Korbela rozpoczynające całą dyskusje czy nie? Zarzuciłeś mi tam, że hejtuje (może nie hejtuje?) Iniestę? ja challengerowi czy Bystrzyckiemu nic tu nie zarzuciłem , tak jak ty to zrobiłeś.
Mam świetną zabawę patrząc, jak robisz uniki, odpowiadasz na pytania które nie padły, tłumaczysz coś, zamiast jasno i precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie.

pax

0

No i ??
Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie, tylko śledzisz moje wpisy, szukasz jakiś nieścisłości. Nerwica natręctw, zakompleksienie? Szukaj dalej spisków, ośmieszasz się cały czas.

Wciąż czekam na odpowiedź. A co do przytoczonego komentarza przez Ciebie, to pisałem do Seweryna ale odniosłem się do destro. Tak jak ty pisząc do Korbela odniosłeś sie do mnie. Gdyby destro odpisał byłoby to zrozumiałe, bo pisałem o nim w komentarzu, tak jak ja odpisałem po Twoim wpisie do Korbela. Sam siebie pogrążasz, używając argumentów które obracają się przeciwko Tobie. Ten tekst nie był do Ciebie i nie był o Tobie i nie odnosił się do Ciebie, ale chciałeś go wykorzystac - spoko. Śledzisz moje wpisy - świetnie. Chcesz więcej wiedzieć o mnie? Aż , tak Ci imponuję.

Wyzywaj , wyzywaj, tylko to Ci pozostało, hahahaha

Pisz więcej, co raz bardziej zabawne są Twoje wpisy.

pax

1

Jak mówiłem, mi to obojętne. Na pewno Alvesa będzie dużo trudniej zastąpić niż Xaviego. trzeba będzie zmienić taktykę, bo obecnie pomocnicy grają cofnięci przy wychodzącym do przodu Alvesem. Gdy nie będzie tak ofensywnego PO to któryś z pomocników (pewnie Rakitic) będzie musiał wchodzić na skrzydło, zmieniając się pozycjami z Messim, wiadomo, ze nikt z Messim nie ma takiej klepki jak Alves. W finale CdR wymienili między sobą ponad 70 podań. Alba od stycznia jest bez formy, więc gdyby taka sytuacja była dziś to nie byłoby skrzydeł. Trzeba byłoby trochę zmienić w taktyce. Do tego Alves świetnie bronił w tym sezonie.
Ciężko będzie go zastąpić, ale nic nie trwa wiecznie.

pax

41

Jak Alves zaczął przemawiać cały stadion krzyczał:

Alves quédate - Alves zostań

Wątpię aby został, odchodzi w wielkim stylu. Mi to obojętne czy zostanie czy odejdzie. Szacunek za 7 lat mu się należy, za chęć oddania części wątroby Abidalowi, atmosferę, akcję z bananem i wiele innych wspaniałych chwil. Mam nadzieję, że Vidal pokaże, że Alves ma godnego następcę, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić Douglasa czy Montoyę nakładających czapką Ronaldo czy Isco w GD, jak robił to Alves.

pax

2

Masz rację, będę wtedy kibicowal MU, czy Ac Milan bo tam pewnie przejdzie, jak przejdzie do Szczakowaianki to będę kibicem druzyny z Jaworzna. Bo ja to tylko Alves :-)

pax

29

Alves z łzami w oczach:
"Nie wiem jak długo potrwa ten sen, nie wiem czy on się już skończył, ale póki trwa jest wieczny. Tutaj byłem szczęśliwy i jeśli mnie już tu nie będzie, zawsze będę jednym z was".

pax

1

To co napisałem to 3 miesiące poprzedniego sezonu.

pax

1

Robiłem zestawienie błędów (winy) poszczególnych zawodników za ubiegły sezon i Alves nie jest jakimś negatywnym bohaterem, cała defensywa nie była monolitem, Mascherano najsłabiej krył taktycznie i krył na radar, do tego przegrywał kluczowe pojedynki główkowe i mial straty na własnej połowie skutkujace utratą bramek, Pique przegrywał pojedynki główkowe (strata 3 bramekI ) pojedynki 1 na 1, Adriano też zawalał bramki, Busquets. Alves jako jedyny przysłuzył się do 2 karnych, z pozostałych kwestii - krycie na radar, brak powrotów itd..., nie był negatywnych bohaterem.
Kilka osób na forum zrobiło na niego nagonke a potem juz tak zostało.

pax

5

W decydującej fazie sezonu był jednym z najlepszych zawodników Barcelony.
W Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co najmniej bardzo dobrze, jego dwie bramki w dwumeczu przyczyniły się do awansu do ćwierćfinału.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału.
W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych, a żadna z jego 17 wrzutek nie skończyła się na aucie czy ponad bramką, wszystkie były bite w pole karne (jednak czytając komentarze po tym meczu i w ocenach co najmniej kilkanaście osób pisało bzdury, że znowu strąca wyrzutkami gołębie z dachu, a wrzutki lądują na trybunach – nie oglądali meczu).
Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Mecz z Atletico Bilbao – jego indywidualna akcja na skrzydle, rajd prawym skrzydłem, okiwał trzech obrońców, penetracja pola karnego zakończona golem Pedro.
Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo.
Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie do Messiego który zamienił je na bramkę.
W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie
itd...

pax

3

lęk przed konkurencją? dziwne, że przez całe lato wypowiadał się , że chetnie widziałby Cuadrado w Barcelonie i nie może się doczekać rywalizacji.

W sumie masz rację, Destro wie najlepiej jakie żądania wysuwa Alves. Powiedz ile Alves żąda skoro piszesz że chce podwyżki i kontrakt na 3 lata.

pax

3

Nic nie grał? Tylko przez cała ubiegła wiosne razem z Messim i chwilami Alexisem ciągnał cały zespół.

pax

1

Pewnie pisze o kilku innych sytuacjach. Chyba to zrozumiałe.

pax

1

Rakitic też. Chyba nawet lepsze

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?