pax

1

Dzisiaj ukazał się tekst Eoren - 7 pucharów waszego króla. Jest tam dużo informacji, kilkanaście cytatów. Jednak nie ma żadnego odsyłacza do źródeł.
Ciekawi mnie czy tekst Eoren też opatrzysz komentarzem:" W obecnej formie równie dobrze - skoro nie jest to opracowanie naukowe - można by w nim zawrzeć informację, iż Xavi jest ósmym, nieślubnym dzieckiem Stalina pochodzącym z nieformalnego związku z Marilyn Monroe. Mało realne, ale czemu nie?".
Zobaczymy, czy chodzi o tekst czy o osobę go piszącą.

pax

2

Skrytykowałeś mój tekst - fajnie. Masz do tego pełne prawo. Tak jak ja mam prawo się obronić wysuwając kontrargumenty. TY na te kontrargumenty nie odpowiadasz. teraz popadasz w megalomanię i śmieszność (xavi - ósmym synem Stalina). Tu nie chodzi o pokonanie w dyskusji.
Widzę też że nie do końca rozumiesz pojęcia felietonu, czy artykułu naukowego. Chcesz abym każdą informację czy cytat opatrzył przypisem, czyli dodał warsztat naukowy, który nie występuje w tego rodzaju tekstach, jakie są publikowane na tym serwisie. Zastanów się co byś chciał. Tekst naukowy - faktograficzny z warsztatem naukowym, czy publikację bez warsztatu z własnymi przemyśleniami i emocjami. Raz chcesz jednego a raz drugiego. Uważasz, że tekst jest zbyt długi, ale jednocześnie chcesz go wydłużyć o źródła. Dziwne.
Być może moją bolączką są zbyt rozbudowane komentarze, Twoją brak chęci dialogu i wymiany poglądów. Napisałeś swoją odpowiedz ale oprócz rozbudowanej formy niewiele jest tu treści. Chciałeś zrecenzować tekst - fajnie, jednak argumentacja do mnie nie przemawia. Powiedziałeś swoje zdanie że tekst jest nudny, zbyt długi i nic nie wnosi - Twoje prawo, wytłumaczyłem Ci dlaczego tak jest, nie przyjmujesz tych argumentów - trudno.
Jednak są osoby które z tekstu coś wyniosły. Ty nie wyniosłeś. Trudno. Nie wszystkim da się dogodzić.
jak zauważyłeś zarzuciłeś mi pewne kwestie merytoryczne wiec prosiłem o wytłumaczenie, ale tego nie dostałem.
- jaka była wina Pepa przy możliwym odejściu Xaviego z drużyn młodzieżowych?
- w jaki sposób Aragones miał wpływ na grę Xaviego gdy gral on w drużynach młodzieżowych?
- Kiedy AC Milan wysunął propozycję przejście Xaviego do Mediolanu gdy grał w drużynach młodzieżowych?.
Prosiłbym o odpowiedź.

ps. zasada kopiuj-wklej w tym tekście występuje tylko w cytatach.


Również pozdrawiam

pax

1

1997/1998 :-)

pax

1

Autobiografii nie bibliografii. Autokorekta:-)

pax

1

Jednak nie przypominam sobie sytuacji aby zawodnikowi pierwszego składu zaproponowano umowę miesiąc przed końcem starej umowy.

pax

1

Mało piszę o emocjach: łzy Xaviego gdy Barca przegrywała final w Pucharu Europy, dziadek który czuł wręcz nienawiść do Realu, łzy wzruszenia matki po prezentach od syna itd…
Teksty publikowane tutaj nie maja wartości naukowej, więc dziwnym jest wymóg innowacyjności w podejściu do tematyki czy prezentacji dotąd nieznanych faktów. Praca jest w dużej mierze kompilacją wszelkich dostępnych źródeł (co zostało powiedziane we wstępie), gdyż musiałbym prowadzić badania środowiskowe, robić wywiady, aby dowiedzieć się czegoś, czego nikt inny przede mną się jeszcze nie dowiedział. A wątpię , aby tak było. Rozumiem, że tylko wtedy ten tekst miałby dla Ciebie jakąś wartość.
Grupą docelową tego tekstu są czytelnicy fcbarca.com, możemy zrobić ankietę czy tekst ten wniósł cos nowego w kwestie ich wiedzy na tematem Pelopo.
Dlatego pomysł by przedrukować biografię uważam za prostszy, a i ciekawszy, bo spisana z większą werwą twórczą.
Nie zwracasz uwagę na to co ja napisałem wcześniej – u mnie masz kondensację informacji, a w autobiografii masz tekst 20 razy dłuży, pomijający wiele istotnych rzeczy. np. Xavi w autobiografii nie przedstawia wypowiedzi innych osób o nim, ja tu przedstawiam. Więc autobiografia mimo, że dłuższa wiele rzeczy by nie miała. Chciałbyś aby tekst zawieral informacje z bibliografii spisane na 200 stronach, do tego fakty i wypowiedzi nie prezentowane w niej, do tego coś nowatorskiego aby nie powielać dotychczasowych znanych już informacji, do tego tekst powinien być napisany z rozmachem, w pięknym języku pełnym ozdobników językowych, wraz z moim własnym zdaniem, oceną i chciałbyś aby było to zwięzłe i krótkie. To się tak nie da.

pax

1

"Nie wspomniałeś również - a o rodzinie pisałeś - że to matka była rdzenną Katalonką, o bardzo tradycyjnych, jeśli chodzi o interesy Katalonii, poglądach. I to właśnie ona sprzeciwiła się odejściu młodego wówczas Xaviego do Milanu. Przejścia którego nota bene powodem był również Guardiola. O tym etapie życia już pisałeś. Więc z czym się nie zgadzasz?"

dalej uważam, że to co napisałeś nie miało pokrycia w rzeczywistości i jest bez sensu. Ta część kończy się po sezonie 1997/1988, gdy Barca B wchodzi do zaplecza ekstraklasy. Oferta Milanu była później i Ci to napisałem i napisałem, że została omówiona w drugiej części tekstu. Dodatkowo dajesz watek winy Guardioli w możliwym odejściu Xaviego. Poplątałeś chronologie i już Ci to pisałem. Ta część opisuje karierę Xaviego od Terrassy do Barcy B, wiec wyjaśnij mi w jaki sposób Guardiola miał być tu powodem odejścia Xaviego do innego klubu?

" to Aragones - i to wcale nie w okresie trenowania kadry, a w czasie pobytu w Barcelonie - stał się jego piłkarskim patronem i to Aragones wszczepił mu w nogi tiki-takę".

Może rzeczywiście coś przeoczyłem, możesz mi napisać kiedy Aragones w czasie pobytu w Barcelonie stał sie mentorem Xaviego?

pax

3

Oczywiście, masz rację :-)

pax

3

Co do wydarzeń z stycznia mamy rożne relacje (choć w miarę pokrywające się), ale wiemy co po nich nastąpiło i co było wcześniej. Hunter to nawet napisał, tylko inaczej ułożył akcenty. Wiemy że doszło do spięcia i że drużyna wywalczyła pewne przywileje i że wyszło to na dobre. Doszło do pewnego oczyszczenia w szatni, kto podjął taką inicjatywę to wiadomo.

Co do Suareza to wywiad (fcbarca.com, Cope cadena)
- Rozwiązanie znalazł trener czy Messi?
Szczerze mówiąc, w jednym z meczów dużo sie zmienialiśmy, aż w końcu ja zostałem w środku. W pewnym momencie Leo powiedział: „Zostań tam”. Potem trener zobaczył, że znaleźliśmy dobrze rozwiązanie i zaczął to próbować. Nie było nikogo, kto podjął decyzję, choć oczywiście potem trener, opracowując taktykę na mecze, ustawiał mnie na środku.

Tak to wyglądało, trener zaakceptował pomysł Messiego i zobaczył że sie sprawdza, więc Lucho wystawiał później Luisa na szpicy. Fajnie, ze piszesz, że to dobrze gdy członkowie zespołu wykazują inicjatywę, a nie narzucają coś trenerowi. Z relacji Suareza wynika, że pierwotny zamysł był jednak Leo Messiego.

Co do Leo to trochę wracamy do naszej dyskusji o Messidependenci. I jak sam zauważasz pisząc o fanboyach Messiego, że jak Messi nie jest w gazie to bardzo często nikt nie stara się brać odpowiedzialności na siebie, jego odciążając. Więc dochodziło do takich sytuacji, albo Messi albo nikt i nie chodziło że Messi to narzucał, tylko ktoś to musiał robić.

ps. Fajnie, że normalnie prowadzimy dyskusję :-)
pozdrawiam

pax

1

Mogli go potraktować jak wszystkich innych. Może tyle, tylko tyle lub aż tyle?

pax

1

Nie rozumiem też wtrącenia trzech groszy. Zupełnie.
A mianowicie totalne pomylenie chronologii. Xavi o Aragonesie wypowiada się w superlatywach w okresie, gdy Luis trenował go w reprezentacji i zrobił z niego najważniejszą postać tej reprezentacji. Ta część kończy się w wieku 18 lat Xaviego dlatego błędem merytorycznym byłoby by przedstawianie sytuacji późniejszych. To samo dotyczy jego przenosin do Milanu, to jest kwestia późniejsza, omówiona w drugiej części artykułu. Tak samo mogłeś sformułować zarzut, dlaczego nie napisałem nic o finale LM w Rzymie, gdy Xavi grał w młodzieżówkach.

pax

1

Każdą krytykę wysłuchuję, jednak nie każdą uznaję. Tutaj jednak nie jestem w stanie się z prawie niczym zgodzić. Ta część ma formę bardziej przyczynku biograficznego. Jednak Twoje zarzuty są wykluczające się z jednej strony piszesz że „Jest o wiele za długi, nudny, niewiele lub nawet nic nie wnoszący” a z drugiej, że jest „ streszczeniem faktów”. Z jednej strony zarzucasz, że tekst jest zbyt długi, zgoda. Według Ciebie nudny, Twoja subiektywna opinia, masz do niej prawo. Jednak nie możesz pisać, że nic nie wnosi skoro jest streszczeniem faktów i to faktów większości formowej nie znanych. Nie tylko gdzie się urodził, kim byli rodzice, jakie ma rodzeństwo, jakie miał zainteresowania jako dziecko, kim był jego dziadek, gdzie rozpoczynał karierę, jak trafił do la Masii, jakie miał problemy w młodości, ciekawostki, anegdoty, wypowiedź kolegi z boiska, ówczesnego trenera czy gwiazdy zespołu o nastoletnim zawodniku. Oczywiście możesz pisać, że zbyt mało pisałem tu o emocjach, jednak trzeba było się zdecydować ale przekazuję głównie wiedzę albo głównie emocję. Zależy czego oczekujesz od tekstu. Nie da się połączyć obu tych kwestii w formie którą byś chciał, czyli w krótszej formie. Mogłem zrezygnować z części informacji, na korzyść przekazu emocji, pisać oratorsko, opisowo, rozbudowywać przekaz, tylko czy przekaz byłby wtedy pełny? Czy nie byłoby to oratorskie lanie wody zamiast przekazu wiedzy? Mogłem zdecydować się na informacje emocje własny komentarz, ale wyszła by z tego saga a nie 2 częściowy tekst. Masz rację redakcja mogła iść w stronę zakupu praw autorskich biografii, tylko czy 200 części nie byłyby dla Ciebie zbyt długie, skoro moje dwie takimi są?

pax

3

O piłkarzach Barcelony wydanych w Polsce wszystkie. Tao mi się wydaje. Około 30

pax

8

Więcej subiektywnych ocen jest w 2 części. Początkowo był to jeden duży tekst, ale ze względu na jego obszerność 15-16 stron redakcja postanowiła go podzielić na 2-3 części. na końcu znajduje się więcej zdań ode mnie i krótkie moje prognozowanie przyszłości Xaviego.

pax

2

Autobiografia jest jedynym opracowaniem w którym sa podane informacje odnośnie młodości Xaviego wszystkie pozostałe powtarzają je w zbliżony sposób. "11 wspaniałych. Xavi" taka jest właśnie, Hunter "Barca. Za kulisami" jest rozdział poświęcony Xaviemu jednak informacje są znów zbieżne a w większości omawiają czasy późniejsze, podobnie z Burnsem i wszystkimi innymi książkami i informacjami o xavim. Nie sposób pewnych kwestii przedstawić inaczej, piszesz że zdania "jakby" wyjęte z książki. Są podobnie, ale każde zostało odpowiednio zmodyfikowane. Oczywiście do nich dołączyłem inne informacje z innych źródeł.

pax

31

Bardzo dziękuję za miłe słowa.

Cieszę się, że felieton przypada do gustu.
Xavi to Barcelona i chciałem złożyć mu hołd za to co nam dał przez te kilkanaście sezonów. Podziękować za trwanie w miłości do bordowo-granatowych barw, mimo wielu przeciwności (o czym będzie w kolejnej części felietonu). Patrząc na lojalność, wierność i oddanie Xaviego dla Barcelony mam w pamięci słowa Tito Villanovy które dla mnie oddają całą istotę tej miłości.

- Dlaczego kochasz Barcelonę?
- To jak pytać dlaczego kocha się rodziców.

Kolejna część powinna się ukazać dość szybko, czeka tylko na odpowiedni moment :-)


Dziękuję Endlessowi i Don Lucasowi za pomoc przy korekcie.

pax

0

Ja problemu nie mam. Ty masz problem bo powypisywałeś głupoty i jak sam widzisz nie potrafisz odpowiedzieć na kilka prostych pytań.

Wciąż czekam na odpowiedzi
Wystarczy że napiszesz:

Ad 1.
Ad.2
Ad.3
Ad.4
Ad.5
Ad.6
Ad.7
Ad.8
Ad.9

Ty jednak jak tchórz nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytania i uciekasz od dyskusji. Chłopie, ludzie śledzą ten watek i naprawdę widzą co wypisujesz i w jaki sposób nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania.
odpowiedz na pytania a potem zadawaj swoje

pax

0

Odpowiesz czy dalej uciekasz od odpowiedzi ? Na razie tylko rozpaczliwie uciekasz od odpowiedzi. Masz jasno wypisane pytania, wszystkie jak sądzę sa zrozumiałe.

Wciąż czekam a Ty wciąż uciekasz od merytorycznej dyskusji, w sumie spodziewałem się takiego zachowania.

Masz 9 pytań, czekam na odpowiedzi...

pax

2

Gdy przeczytałem felieton na początku, zareagowałem tak jak Ty. Też napisałem tekst o zaniżaniu wpływu Messiego na zespół i wyniki oraz o wywyższaniu trenera czy innych zawodników. Po czym skasowałem wiadomość.
Uświadomiłem sobie, że Lucho powinien mieć rację, Barcelona nie powinna być tylko Messim. Hunter podjął sie dość karkołomnego zadania - wywyższenia całej drużyny z trenerem włącznie pokazując ich wpływ na zwycięstwa, obniżając tym samym wpływ Messiego, próbując przy tym nie krzywdzić Leo. Troche dla mnie źle rozłożył akcenty, źle niektóre kwestie przedstawił. Mógł bardziej pokazać, iż Pique, Alves i Busquets się ogarneli, że Neymar potrafił czasem wziąć ciężar gry na siebie. Co Lucho też nie pokazał pewnych kwestii taktycznych Lucho, doskonałego przygotowania medycznego i kondycyjnego itd...

pax

14

Oj, chyba dziennikarz Sportu sie pomylił.



Barcelona przegrała chociażby Superpuchar Europy w 2006 roku gdzie Messi rozegrał całe spotkanie. Niestety Blaugrana dostała baty od Sevilli 0:3. bramki Renato, Kanoute i Maresca.

pax

13


"To Luis Enrique odpowiada za zestrojenie się Suáreza na środku ataku i schodzącego ze skrzydła Messiego". Ja natomiast pamiętam pierwsze ustawienie Suareza z Realem i jego grę na skrzydle i kilka następnych, bo tak go tam ustawił Lucho. A potem wywiad z Suarezem w którym mówił, że Messi chce abym grał na szpicy i poniekąd on go tam ustawił "Szczerze mówiąc, to przez przypadek. W trakcie jednego ze spotkań zbiegłem na kilka minut do środka, po czym podszedł do mnie Messi i powiedział, bym tam został. Trener uznał, że znaleźliśmy dobre rozwiązanie i uznał to ustawienie za wyjściowe. Nie było zatem oficjalnej zmiany, wszystko naturalnie zostało wcielone w życie". Książka Huntera świetna, ale w tym felietonie na siłę szuka argumentów, aby pokazać że Messi choć jest pierwsza planową postacią nie jest, aż tak decydujący. Niestety jest.
Messi jest Jordanem Barcelony.

pax

16

Pytanie jakie stawia Hunter to pytanie o istnienie Messidependenci? Odpowiada twierdząco, jednak niezbyt pewnie, zastrzega że choć Messi jest dominujący to pozostali nie są już biernymi statystami, czasami jednak dobiera przy tym dość nietrafione argumenty.

Jednak mnie bardziej zainteresowały dwie kwestie – psychologiczna rola Messiego i jego wpływ na jakość gry zespołu, iż przy nim zawodnicy stają się jeszcze lepsi. Dość ciekawa i prawdziwa jak się wydaje teza. To jednak pokazuje jeszcze inny aspekt uzależnienia, jak Messi gra słabo reszta gra słabo, jak Messi jest w gazie, inni też.

Druga to ten styczeń i pytanie o interpretację wydarzeń. Czy to nie wtedy do zmiany gry, nastroju w szatni i wielu innych aspektów doprowadziło właśnie zachowani czwartego kapitana zespołu? Czy to że Messi z Lucho starli się twarzą w twarz nie odwróciło sytuacji i wyników? Czy była w tym zasługa Lucho? Z tego co wiemy (niestety tylko po szczątkowych wywiadach z np. Mathieu, Pique) to nie Enrique odmienił oblicze zespołu, ale właśnie Messi. Jak pisze Hunter Lucho chciał być Panem i Władcą, jednak mu się to zupełnie nie udało, musiał dostosować się do drużyny i ugiąć się przed wewnętrzna krytyką wprowadzając liczne zmiany. Opis nowych nabytków dość powierzchowny, np. o Rakiticiu nie ma ani słowa na temat poziomu gry Rakiticia w Barcelonie i w sumie się tego nie dziwię.

pax

4

W wielu miejscach się zgadzam. Jednak za Martino Messi był inny. Czy to z powodu krytyki, spraw poza boiskowych, ciągnącej sie wcześniej kontuzji itd... Teraz Messi "gazuje" wtedy jak to mówili "człapał" (chociaż ja się z tym do końca nie zgadzałem).

Co do Enrique doceniam u niego dbałość o szczegóły, a szczególnie poprawę stałych fragmentów gry, nie ujmuje mu zasług, ale zmiana nadeszła z postawieniem się Messiego. Do grudnia styl nie był zadowalający a wyniki jak na Barcelony średnie.

pax

0

Odpowiedz więc na pytania, a potem zadaj swoje. Bardzo uczciwy układ.
Mam nadzieję, że nie zaczniesz kręcić, znów odnosić się personalnie i wymijać się na różne sposoby od odpowiedzi. Ja mam czas na bezrobociu, więc chwile mogę poczekać na Twoją odpowiedź. Mam nadzieję, że zachowasz się jak mężczyzna.

czekam więc ponownie

pax

1

7. Naprawdę uważasz, ze chec sprzedazy zawodnika, który nie spełnia oczekiwań, jest przejawem złego traktowania?
- To jak? Chcesz ode mnie źródło na krytykę Alvesa przez zarząd a sam piszesz o tej krytyce, że dla zarządu Alves nie spełniał oczekiwań. Wyjaśmnij?
8. Ankieta z lutego? O Fuck! O czym ja cały czas piszę? Chyba termin OKNO TRANSFEROWE jest każdemu znane?
Primo, czemu nie uznawałeś zimowego okienka transferowego pisząc o zarządzie, że tylko w lecie mogli go sprzedać? Po drugie co ma tu okno transferowe do znaczenia skoro z kontekstu wypowiedzi i całości sytuacji oraz samego newsa o ankiecie Cules, wynika że chodzi o przedłużenie umowy z Alvesem po sezonie, a nie o odejście w czasie okna transferowego?
9. Skoro chciał sie go pozbyć w lecie, to po kiego grzyba piszesz o sondazu wśród kibiców z okresu 8 msc!!!! później? Zdecyduj sie w końcu czy chodzi ci o okres letni czy o zimę 2015.
- Czy ja nie piszę cały czas, że klub chciał się go pozbyć najpierw sprzedając go, a potem nie przedłużając z nim umowy? Cały ten wątek zaczął się od mojego przedruku tekstó1) na tym portalu od maja 2014 do lutego 2015. Ty sztucznie rozdzieliłeś kwestię lata i zimy, nie wiem po co, bo zachowanie zarządu było jednoznaczne przez cały ten okres. Tu skomentowałeś moją wypowiedź "Skoro trener uważa że jest niezbędny, kibice (a taka ankieta była przeprowadzana) uważają że jest niezbędny, a kilka osób z zarządu chce się go pozbyć to jest inna sytuacja" Ocena trenera – 3 luty, ocena kibiców 7 luty, chęć nie przedłużenia umowy z Alvesem (3 luty). Wszystko praktycznie w jednym czasie.

pax

1

3. „Trener uznał, ze jest mu potrzebny w lutym”.
- Wskaż który zawodnik do lutego był najczęściej wystawianym zawodnikiem w drużynie na Prawej obronie? Potrzebny mu był od lutego czy od początku sezonu?
4. A to, ze po dwóch jego średnich poprzednich sezonach, zarząd doszedł do wniosku, ze nalezy go sprzedać, jest całkowicie normalne i praktykowane od kilkudziesieciu lat po kilkaset razy w jednym okienku transferowym w całej Europie.
- Po pierwsze skąd taka ocena, że grał średnio – subiektywna? Alves był w Najlepszej jedenastce w 2013 roku FIFA i FIFPro, także według np. whoscored był zawsze najlepszym PO w lidze hiszpańskiej. Wskaż źródło jego oceny.
5. Grał piach dwa lata - to zarząd i (wbrew temu co piszesz) wiekszość kibicow (wystarczy poczytać w przedsezonowych komentarzach) chciała go zastąpić kimś nowszym.
Podaj jakieś potwierdzenie na to, że WIĘKSZOŚĆ kibiców (jakieś konkretne liczby by się przydały), Podaj następnie źródło swoich danych.
6. Chciiał się go pozbyć, ale w letnim okienku (a za co, to wystarczy obejrzeć mecze z dwóch poprzednich sezonów - ja oglądałem). Bo niby kiedy można sie pozbyć zawodnika? W grudniu, w marcu?
- Zawodnika można się było pozbyć w zimowym okienku, ale też nie przedłużając z nim umowy. Skoro chciał się go pozbyć tylko w lecie to po co były wypowiedzi Bartomeu na jesieni, że przyszłośc Barcelony to Montoya i Douglas a nie Alves?

pax

1

Pisałeś: "wiec odpowiem ci jak wrócę, bo jest na co. CDN,"

Aby ułatwić, Ci swoją odpowiedź przygotowałem kilka kwestii z tej dyskusji które wymagają Twojej odpowiedzi, mogłem więcej, ale nie będę Cię zarzucał od razu. Aby, wyciszyć dyskusję, ja się nie obrażam, jak ktoś używa wobec mnie obraźliwych zwrotów, bo jak pisałem to świadczy o nim nie o mnie. Skoro jest to mój wątek który zapragnąłeś komentować, więc pozwolę sobie zadać Ci kilka pytań odnośnie naszej dyskusji, po czym ja odpowiem na Twoje. Mam nadzieję, że nie uciekniesz jak tchórz od dyskusji, ani nie będziesz tworzył nowych wątków czy odpowiadał pytaniem na pytanie, tylko rzetelnie i konkretnie odpowiesz. To chyba uczciwa propozycja?

1.„Oczywistym było, ze w sytuacji bana i braku sensownego zastepcy, klub zaproponuje mu dobre warunki ( jak dla mnie za dobre, jak sie okazało), a nie przyjecie ich, w dodatku bez uzasadnienia musi spotkać sie z krytyką”.
- Wskaż wypowiedź Alvesa w której odrzuca kontrakt zaproponowany przez Barcelonę ?
2. Są tylko dwa możliwe powody tej całej bufonady Alvesa:
- chce więcej pieniędzy (wbrew temu, co twierdzi)
- facet najzwyczajniej w świecie jest megalomanem i chce, aby go błagano na kleczkach o pozostanie
- Wskaż źródło że tak jest, napisałeś że to są jedyne możliwe powody, bardzo kategoryczny osąd, podaj na jakiej podstawie tak sądzisz i wskaż źródło.

pax

2

Na pytanie odnośnie krytyki kibiców odpowiedziałem, a że nigdy nie uciekam od odpowiedzi to i odpowiem w kwestii zarządu. Lucho przedstawiał pozytywna opinię o Alvesie natomiast zarząd miał odmienne zdanie na temat jego gry.

3 lutego 2015,
Kwestia przyszłości Daniego Alvesa w Barcelonie zaczyna przybierać na znaczeniu. O ile bowiem Luis Enrique jest zadowolony z postawy piłkarza i widzi dla niego miejsce w drużynie, o tyle klubowy zarząd uważa, iż cykl Brazylijczyka dobiegł końca i od czerwca powinien on rozpocząć poszukiwania nowego klubu.
Sam trener skupia się tylko i wyłącznie na aspektach sportowych pracy Brazylijczyka i pod tym względem ocena jest pozytywna - Alves stanowi przykład dla kolegów na treningach, zaś w trakcie spotkań rzetelnie wykonuje swoje zadania: wyprowadza piłkę, odbiera ją, dużo biega i jest kluczowym elementem akcji w ofensywie. Postawa obrońcy spodobała się sztabowi Barçy do tego stopnia, że na zebraniach określano go mianem "najlepiej trenującego w całym zespole", uwzględniając zarówno dane zebrane w czasie spotkań, jak i wyniki testów sprawnościowych. Oczekiwania Lucho NIE POKRYWAJĄ SIĘ JEDNAK Z OCENĄ ZARZĄDU dowodzonego przez Josepa Marie Bartomeu.

To tylko przykład ale dość wyraźny pokazujący iż opinia zarządu o Alvesie jest negatywna wobec pozytywnej opinii trenera, więcej masz powyżej w jaki sposób zarząd odnosił się do przedłużenia umowy z Alvesem.

pax

0

Jak widać Twój poziom to inwektywy. Oprócz wyzwisk nic konkretnego nie napisałeś, merytorycznie nie odniosłeś się do żadnego mojego pytania. Próbujesz bezsens swojej argumentacji nadrobić personalnymi atakami na moja osobę. Nic ponad to nie piszesz. Oprócz tego nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Nie będę przypominał o pisaniu "Ty" czy "Ci" z dużej litery, pisałem już raz i jak widać, brak kultury to normalność jeśli chodzi o Ciebie.
Każdy widzi, że wijesz się w tym co piszesz. Zadałem wiele pytań na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć.

Po raz enty pytam o źródło skąd pochodzi informacja, że większość kibiców Barcelony chciała się go pozbyć. Jest to pierwsze pytanie jakie się pojawiło w tej dyskusji odnośnie krytyki: (27 maja 2015, 02:01) "ja mam wyniki ankiety kibiców Barcelony w Barcelonie a Ty?"
Dopiero później chcąc uciec od odpowiedzi, wbrew kulturze i dobremu wychowaniu odpowiedziałeś pytaniem na moje pytanie 27 maja 2015, 02:10 "Wrzuć też wycinek o tej rzekomej krytyce. Może być nawet sprzed sezonu (chociaż wtedy była ona na miejscu)". Ja A a Ty B.
Ja chętnie odpowiem na to pytanie, jak zarząd nie chciał przedłużyć z Alvesem umowy, jak nie chciał z nim rozmawiać, jak mimo poparcia trenera i kibiców nie chciał z nim podpisać przedłużenia umowy tym samym chcąc się go pozbyć. Tylko czy Ty odpowiesz na moje pytania i nawet to które pojawiło się przed Twoim? ja wątpię i inni czytający tą dyskusję również.

pax

3

Cała dyskusja dotyczy kontraktu Alvesa i traktowania go przez zarząd jakim i czyim poparciem Alves dysponuje w stosunku do rozmów z zarządem.

Moja pierwsza wypowiedź odnośnie kibiców brzmiała: "Skoro trener uważa że jest niezbędny, kibice (a taka ankieta była przeprowadzana) uważają że jest niezbędny, a kilka osób z zarządu chce się go pozbyć to jest inna sytuacja".
w dalszej części przedstawiłem link do ankiety w katalońskim dzienniku gdzie grupa badawczą byli barcelońscy cules.

Mój adwesarz następnie napisał:
"Grał piach dwa lata - to zarząd i (wbrew temu co piszesz) wiekszość kibicow (wystarczy poczytać w przedsezonowych komentarzach) chciała go zastąpić kimś nowszym"

Więc ja spytałem go o źródła takiej wypowiedzi:
"ja mam wyniki ankiety kibiców Barcelony w Barcelonie a Ty? Podasz kilka nicków hejterów z fcbarca.com, no bo co innego ??"

I nie doczekałem się odpowiedzi, ani podania źródeł.

Co innego jest działalność kilku czy kilkunastu hejterów na polskim serwisie o czym nikt w Barcelonie nie wie, a co innego poparcie jakie ma Alves w Barcelonie na podstawie ankiety przeprowadzonej przez kataloński dziennik. Ja nie mówię, że tak nie było, ale poprosiłem o źródło a nie dostałem nic. Co może napisać? Że Alves nie cieszył się poparciem kibiców w Katalonii bo go destro z Lioneyem krytykowali ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?