pax

1

Po raz kolejny piszesz o mnie a nie do mnie, w tym artykule pisaliśmy do siebie i nie odpowiedziałeś mi dlaczego wyrwałeś jedno wyrażenie z kontekstu?

Pisałem: "Ty możesz mieć inne zdanie i na oceny redakcji i na moje oceny. Po tym meczu oceny są dość wyważone, prawie nikt nie ma jakiś wielkich "dodatków" czy "minusów" ocenowych, ja widziałem inaczej wertykalną grę Alvesa i fatalną grę obronna Alby niż redakcja trudno, nie jest to wielka różnica".

Powiedz gdzie tu narzucam swoją ocenę komukolwiek, mam swoje zdanie ale szanuję innych zdanie co nie przeszkadza mi się z nim nie zgadzać.

Zrozumie że sa poprawne względem moich to znaczy że są dość zbieżne jak moje, więc miałem z redakcją podobne odczucia z meczu. Zauważ że challenger i Ty czepiacie się jednego wyrażenia które jest łagodne ale dało podstawy do wyrażanie opinii o nim jako chamskich tekście atakującym redaktora ściacha.

Piszesz kolejny tekst o mnie i nie piszesz gdzie tu masz tą zaborczość którą mi zarzucasz. Przedstawiam zwykłe, nie atakujące, nie chamskie komentarze odnoszące się do ocen, za to dostaje personalny atak na moja osobę i piszesz że ja jestem zaborczy. hmmmm ciekawe.
pozdrawiam

pax

1

Faul był poza polem karnym, ale faul był. Juanfran zrobił teatrzyk co nie oznacza że Mascherano nie zrobił błędu, takie wejście to jest moim zdaniem faul, widać to w powtórkach. Powinna być żółta i przed polem karnym.

pax

3

Napisałem długą odpowiedź która nie zmieściła się w dwóch komentarzach, a po chwili zastanowienia stwierdziłem że to nie ma sensu. Po co udowadniać że nie jest się wielbłądem. Skoro ktoś mi coś wmawia, obraża mnie, wciąż używa ironii, zarzuca trollowanie, pokazuje mnie wobec innych userów w złym świetle, grozi wyrzuceniem z portalu, pisze o moim rzekomym chamstwie postanowiłem nie napinac się, olać te niekulturalne przytyki. To nie mój poziom. To od dawna prowadzona nagonka na mnie, jak na razie skutkowała tylko naganą dla jednego z redaktorów ze strony naczelnego (nie będę mówił za co bo obiecałem to Looky'emu). Wczoraj napisałem wszystko łagodnie i w sposób wyważony (nie zgadzać się z ocenami źle, zgadzać się jeszcze gorzej), tydzień temu szumi również do mnie w podobny sposób pisał, ściach ma zakaz kontaktów, więc pisać nie może, więc robią to inni redaktorzy.

Challenger jak chcesz podyskutować, poprowadzić rozmowę to skupmy się na meczu, skomentujmy go, oceńmy zawodników. Ty stosujesz i nie tylko Ty atak na mnie, ale zapominasz że tu chodzi o piłkę, sport, portal, Barcelonę, zawodników, userów. Tu też chodzi o kulturę wypowiedzi, wzajemny szacunek, naprawdę przemyśl sprawę, bo portal powinien trzymać poziom a atak na usera nie przystoi redakcji. Chcesz dyskutować, nie oceniasz już meczy, ok. Możemy wrócić do meczy które oceniałeś i sobie je przedyskutować oczywiście merytorycznie, proponuję zacząć od finału CdR.

pozdrawiam
ps. widzę wielkie pokłady wrogości, na prawdę odpuść sobie dla dobra portalu, uważasz że nie mam elementarnej zdolności dyskusji, to zacznij dyskutować skup się na tekście a nie na osobie, wykaż mój brak elementarnej zdolności dyskusji, wykaż to że "nie mam startu" do Was, zrób to w sposób merytoryczny odnoszący się do moich komentarzy a nie do mnie.

pax

1

W tamtym sezonie tez grał dobrze, szczególnie w drugiej części sezonu, słaby mecz to miał jedynie z realem i nie CdR gdzie zagrał bardzo dobrze ale w lidze wygranym 4:3. Poza tym meczem grał dobrze.

pax

1

Statystyki z whoscored, przeważnie są dobre, jednak ja wynotowałem co najmniej 9 odbiorów Alvesa - co najmniej. Więc moim zdaniem liczba 6 jest w tym przypadku nie adekwatna. W sumie whoscored po raz pierwszy (te dwumecze) robi statystyki do CdR, więc może coś jest nie tak, albo to ja się mylę :-)

Odbiory Alvesa
6.02 – na skrzydle Alves przechwytuje piłkę dograną przez Torresa do Ardy.
12.14 – pojedynek jeden na jeden Ardy i Alvesa, Turan próbuje ścinać do linii i wyprzedza Alvesa, ale ten odbiera mu piłkę gdy ten wybiega za linię końcową.
13.40 – po główce Pique piłkę przejmuje Torres, spod nóg wybija mu ją Mascherano a ona ląduje u Griezmana którą przejmuje Alves
26.31 – przy piłce Torres na 23 metrze od bramki Barcelony, piłkę spod nóg zabiera mu Alves.
35.30 – piłkę do Griezmana przechwytuje Alves zagrywając głową do Rakiticia
35.54 – Siqueira przy piłce w rogu własnego pola karnego, Alves stosuje pressing, spycha go na naroznika, Siqueira próbuje wybić piłkę, ale Alves blokuje to w taki sposób że nabija zawodnika Atletico – rzut różny dla Barcelony.
42.23 – Alves wybija piłkę spod nóg Ardy, piłke przejmuje Rakitić, który traci ją w wyniku pressingu Ardy i ponowny odbiór Alvesa.
46.50 – Arda przy piłce, Alves wybija mu ją spod nóg do Suareza (akcja z łatającym butem, Ardy)
56.20 – Alves odbiera piłkę Siqueirze

pax

1

To był 5 z rzędu słaby mecz Alby, listopad -grudzień bardzo dobre ale styczeń i teraz luty bardzo słabo.

pax

1

to był dobry mecz Iniesty ale nie bardzo dobry. Jeden z najlepszych w sezonie - w większości spotkań w tym sezonie grał słabo lub przeciętnie.

pax

2

Jeszcze jedno spostrzeżenie.

"Pax chyba bierze to za serio, bo praktycznie co oceny musi wrzucić swoje 3 grosze (absolutnie mi to nie przeszkadza), ale po prostu jeżeli się nie zgadzam - to odpuszczam, mówię jak to jest według mnie i koniec - natomiast Pax chyba chce aż nadto udowodnić swoje racje idąc na wojenki z redakcją - kompletnie tego nie rozumiem to "tylko" Oceny".

Nie idę na wojenki z redakcją, przedstawiam swoje opinie a ostatnio oceny i nic więcej, co najwyżej dyskutuję z innymi userami. z redakcją nie idę na wojenki bo redakcja nie odpowiada na moje komentarze w sposób merytoryczny, tylko personalnym atakiem na moja osobę. Więc z redakcja nie ma i nie było wymiany opinii.

Popatrz co napisałem 6 godzin temu: "Ostatnio tak robiłem, że zanim ukazały się oceny redakcji w innym miejscu pokazywałem swoje, tylko dlatego, aby nikt mi nie zarzucił że swoje oceny specjalnie pisze w kontrze do ocen redakcji, aby wzbudzić jakiś konflikt. Tak nie jest, więc wcześniej publikuje swoje, aby "być w porządku".

Poza tym staram się zawsze skupiać na tekście a nie na redaktorach, oni robią odwrotnie, atakuje mnie a nie argumenty którymi się posługuję.

pax

1

Dla mnie karny był dość ewidentny. Juanfran szukał kontaktu, położył sie na Mascherano, ale piłka nożna to nie koszykówka i nie można stawać na "ofens". mascherano wszedl w tor bioegu Juanfrana i zastawil wejście w pole karne, dostał siatkę między nogami i nie był w ogóle zainteresowany piłką tylko uniemożliwieniem Juanfranowi wejściem w pole karne.

pax

0

Tzn. ??

pax

1

asyst od 22 meczów, bramki od 23

pax

1

Zapomniałem o Pique :-)

Pique –
Kolejny bardzo dobry mecz Gerarda. W tym meczu był tym który po raz kolejny trzymał defensywę. Jako jedyny wygrał większość pojedynków główkowych, walczył, wślizg z 92 minuty zrobił wrażenie. 7 skutecznych przerzutów z 70% skutecznością. Był murem nie do przejścia. Mała liczba strat, z czego tylko jedna mogła stanowić jakieś zagrożenie. Nie próbował udzielać się w ofensywie, ale przy meczu tak otwartym to dość zrozumiałe. Tylko trzy straty, ale przydarzały mu się też takie jak ta z 7 minuty, gdy z dziecinną łatwością przeciwnika odbiera mu piłkę. Ogólnie bardzo dobry występ.
Ocena bardzo dobra (7)

pax

1

Ja nie wojuję, dawno sobie odpuściłem, a niektóre rzeczy poszły w niepamięć. Nie odnoszę się do redaktorów tylko do tekstu, oceniam tekst nie redaktorów, nie piszę jacy oni są a jacy nie są. Staram się pisać merytorycznie.

pax

2

czemu nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi, ale wyrwałeś ją z kontekstu?
Pisałem: "Ty możesz mieć inne zdanie i na oceny redakcji i na moje oceny. Po tym meczu oceny są dość wyważone, prawie nikt nie ma jakiś wielkich "dodatków" czy "minusów" ocenowych, ja widziałem inaczej wertykalną grę Alvesa i fatalną grę obronna Alby niż redakcja trudno, nie jest to wielka różnica".

Powiedz gdzie tu narzucam swoją ocenę komukolwiek, mam swoje zdanie ale szanuję innych zdanie co nie przeszkadza mi się z nim nie zgadzać.

pax

6

Drogi redaktorze challenger

Wytłumacz co to znaczy trollowanie w tym przypadku? Wielokrotnie redakcja, w tym i Ty gdy jeszcze oceniałeś mecze, wzywałeś do komentowania, pisania opinii byleby merytorycznych, pełnych argumentów. Gdy Ty jeszcze oceniałeś, jak pamiętasz oceny mogły ulegać zmianie.

Nie rozumiem tego wściekłego ataku na mnie, mam sobie życie inne znaleźć? gdzie tu piszę chamskie teksty? Gdzie tu piszę chamskie teksty wobec redaktora ściacha? Z chamstwem to raczej ja mam tu do czynienia.

Nie odniosłem się tu do redaktora ściacha, nie odniosłem się do żadnego redaktora, zaprezentowałem swoje oceny i przedstawiłem kwestie opisowe które kolidują z moim postrzeganiem meczu. Zrobiłem to w sposób delikatny i wyważony. Ty zaatakowałeś mnie osobiście, ja nie odniosłem się do żadnej osoby. Nie dam się sprowokować i oleję kolejny brak kultury ze strony kolejnego z redaktorów.
Może i trolluję może i merytorycznie nie mam startu ani do redaktora ściacha ani do Ciebie, ani do żadnego innego redaktora, nie uzurpuję sobie jakiegoś startu do WAS. Wyjaśnij mi tylko jedno skoro ja nie mam startu dlaczego nie doczekałem się merytorycznej odpowiedzi na moje komentarze pod finałem CdR czy w innych miejscach? Zamiast tego dostaje prowokatorskie ataki redakcji. faktycznie, nie mam startu.

Wskaż gdzie ja tu nie szanuje kogokolwiek pracy, wielokrotnie pisałem że bardzo szanuję pracę redaktora ściacha uważając za najbardziej niewdzięczną. Jak się nie zgadzam z ocenami to źle, jak się w miarę zgadzam z ocenami to też źle.

Naprawdę ironia, cynizm, groźba permanentnego wyrzucenia z serwisu - pozwolę sobie nie skomentować.

pax

6

Są poprawne względem moich, z niektórymi opisami się nie zgadzam. Ty możesz mieć inne zdanie i na oceny redakcji i na moje oceny. Po tym meczu oceny są dość wyważone, prawie nikt nie ma jakiś wielkich "dodatków" czy "minusów" ocenowych, ja widziałem inaczej wertykalną grę Alvesa i fatalną grę obronna Alby niż redakcja trudno, nie jest to wielka różnica, tylko Iniesta znów mnie zastanawia bo to co robi Andres to nie jest dobra gra (a taka dostał ocenę), a usprawiedliwianie go, że gra jako drugi czy trzeci defensywny pomocnik jest dziwne.

pax

4

Mam na pieńku z redakcją a to duży pieniek a nie byle tam drzazga, więc jest to niemożliwe. Ale skoro można dawać komentarze pod ocenami redakcji, to korzystam z tego przywileju.

pax

4

NIe do końca, pisałem wcześniej tylko o 3 zawodnikach a i tak zmieniłem opis Alvesa po trzecim razie obejrzenia meczu. Ostatnio tak robiłem, że zanim ukazały się oceny redakcji w innym miejscu pokazywałem swoje, tylko dlatego, aby nikt mi nie zarzucił że swoje oceny specjalnie pisze w kontrze do ocen redakcji, aby wzbudzić jakiś konflikt. Tak nie jest, więc wcześniej publikuje swoje, aby "być w porządku".

pax

2

Był zły, bo był balonowaty, piłka zbyt długo leciała a przez to przeciwnik miał czas podbiec i przejąć piłkę. Potem Torres zrobił z nim co chciał.
Przy karnym (którego być nie powinno) tu zawinił Alba a następnie Mascherano. Alba strata a następnie Juanfran zrobił z nim co Torres z Mascherano. Javier nie był zainteresowany odbiorem a powstrzymaniem Juanfrana, który wykorzystał całą sytuację.

pax

16

Alves - "Jedna ze strat, z 17.min., była wyjątkowo bezmyślana i mogła zakończyć się stratą bramki". - strata była w 18 minucie i przeciwnik nie oddał strzału i nawet nie przedostał się w pole karne, cała akcja z stratą została zneutralizowana w 2 sekundy. Zastanawia mnie dlaczego nie ma nic o stratach Alby na własnej połowie a szczególnie stracie gdy odgwizdano karny - najpierw Alba traci piłkę fatalnym podaniem a następnie Juanfran robi z niego wiatrak. W obronie Alba był najsłabszy obok Mascherano.

Moje oceny zbliżone co widać, jedynie większa różnica niż 0,5 czyli granica błędu jest jak zawsze u Iniesty, bo to nie były dobre zawody don Andresa, a Albę z Alvesem zamieniłbym punkty i tyle. Oceny niezły i dość zbieżne

pax

8

Rakitić
Dobry mecz Ivana, ale to wszystko. Widać, że Messi ma wsparcie na prawej stronie gdy gra Ivan (a nie Xavi) z którym gra na małej przestrzeni wygląda co raz lepiej. Statystyki wykazują dość słabą grę Rakiticia, jednak tak do końca nie było, chociaż bardzo dobrze też nie. Gdyby wykorzystał podanie od Alvesa ocena byłaby wyższa. W defensywie mało aktywny, często wspomagany przez Busquetsa i Pique, w powietrzu walczył, ale słabo stosował pressing (np. dośrodkowanie Ardy z 7 minuty)
Ocena 6.0

Suarez
Znów niemrawy występ, chaotyczny, troszkę mniej problemów z przyjęciem piłki. W ofensywie taktycznie jeszcze nie ogarnia, nie potrafi grać na małych przestrzeniach, w sytuacjach podbramkowych wciąż nieskuteczny. Jednak dwie sytuacje znacznie podnoszą mu ocenę – asysta do Neymara, mimo że piłka nie była zagrana idealnie, ale najważniejsze że jednak była skuteczna, a bramka uspokoiła grę. Dostał idealną piłkę od Messiego, był nieatakowany a Neymar wychodził na czystą pozycję, tu nie było wirtuozerii, ale znalazł się tam gdzie powinien i zrobił to co powinien, choć piłka powinna być troszkę mocniej zagrana. Wyżej cenie jego podanie do Neymara rozpoczynającą kontrę w 45 minucie, gdyby Ney dokładnie podał do Messiego byłaby czwarta bramka. Te dwie sytuacje mocno zawyżają mu ocenę, w pressingu, odbiorze bardzo słabo.
Ocena 6.0

pax

8

Messi – cichy bohater. Aktywny przez całe spotkanie, szarpał, regulował tempo, wdawał się w dryblingi z których w większości wychodził zwycięsko, ciągnął prawe skrzydło. Nie zaliczył bramki ani asysty a mimo to obydwie bramki zaliczyć można na jego konto poprzez świetne dogrania do Suareza i Alby. Nie można zapominać o kilku rajdach przez kilkanaście metrów, czy idealnym dograniu do Iniesty. Na minus nie wykorzystana sytuacja po odegraniu Neymara. On skupiał na sobie większość agresji rywala. W trakcie meczu wielokrotnie kopany przez przeciwników. Jest w gazie, walczył w pressingu, nawet jeśli nie strzela i nie asystuje to czy można się do czegoś przyczepić w tym meczu? Nie sądzę.

Ocena 8.0
Neymar
Nie tak aktywny jak Messi, nie tak kreatywny, ale to on zapisał przy swoim koncie dwie bramki. Obie z dobrych ale nie idealnych pozycji – spokój, opanowanie i precyzja wystarczyły. Skuteczny na 100% - w meczu oddał dwa strzały i to były dwie bramki. Pracował przez cały czas, co raz lepiej układa się współpraca z Messim i Suarezem, szczególnie z Leo co było widać w dograniu do niego w końcówce spotkania którego Messi nie wykorzystał. Jak na niego znikoma liczba strat a dwa odbiory, konsekwentny taktycznie. W doskonały sposób absorbował uwagę obrońców. Obie bramki strzelił jako „9” a nie skrzydłowy co pokazuje wymienność pozycji u LE. Naprawdę świetny mecz Neymara.
Ocena 8.5

pax

8

Busquets – niezastąpiony jeśli chodzi o dolne piłki, świetnie się ustawiał i walczył. Najwięcej odbiorów i dobra gra defensywna. W ataku mało aktywny, co przy co przy grze wertykalnej z obu stron z pożytkiem dla drużyny, chociaż strzał zaliczył. Na minus bardzo słaba gra głową, tylko dwa wygrane pojedynki z siedmiu, szczególnie widoczne na własnej połowie. Unikał walki lub ją przegrywał, nadrabiał to czytaniem gry przeciwnika i wyprzedzaniem jego intencji. Słabsze strony całkowicie zneutralizowane pozytywami.
Ocena 6.5
Iniesta
Kolejny bezbarwny mecz Andresa. Dwa strzały – jeden dobry z dalszej odległości pod koniec spotkania, drugi to zmarnowanie świetnego podania od Messiego. W kreacji po raz kolejny słabiutko, niczym szczególnym się nie wyróżnił. Kilka razy zbytecznym dryblingiem i robieniem kółeczka spowalniał rozegranie dobrej kontry (np.20 minuta). W defensywie nie tak aktywny jak w wcześniejszych spotkaniach, wciąż jego występ można nazwać co najwyżej przeciętnym.
Ocena 5.0

pax

7

Alves
To czego nie da się dostrzec oglądając grę Alvesa w trakcie spotkania, a widoczne jest gdy obejrzy się mecz 2-3 raz to gra wertykalna . W ofensywie jednak dużo aktywniejszy od Alby mimo, iż pierwsze wrażenie miałem wprost odmienne, był najbardziej wertykalnym zawodnikiem swojego zespołu. On rozpoczynał prawie połowę wszystkich kontr Barcelony, dokładnym kilkunastometrowym uruchomieniem Messiego na skrzydle, lub Rakiticia. Te kontry rozpoczynał po własnych odbiorach. Nie starał się grać w szerz czy do tyłu, ale zdecydowaną większość piłek zagrywał do przodu. Odbierał piłkę przeciwnikom w 7,13,27, 36,36,43,47,57 minucie (6 odbiorów, 2 przechwyty – nawet whoscored się myli:-)). Zaliczył świetne dogranie do Rakiticia które mogło skończyć się asystą w 36 minucie, rozciągał grę na swojej stronie, jednak dogrania w pole karne nie przynosiły korzyści. Kilkukrotnie dobrym wypuszczenie Messiego rozpoczynał kontry (np. 14, 27, 43), dobrze klepiąc z nim w ataku pozycyjnym. W defensywie dobra gra bez większych błędów (tu odnotowałem trzy w konsekwencji niegroźne błędy - 18’ zagapił się bez konsekwencji przed polem karnym, raz przy rzucie rożnym uciekł mu Torres, strata na połowie przeciwnika zakończona kontrą Atletico w 71)., nie przegrywał pojedynków jeden na jeden. Występ pomiędzy dobrym a bardzo dobrym.
Ocena 6.5

pax

7

Alba
Asysta po szybkim biegu do ofensywy na duży plus. W trzeciej minucie miał rajd zakończony faulem na nim, następnie akcja z asysta i próba obiegnięcia w 70 minucie zakończona odbiorem Mirandy i jedno dogranie po którym pada strzał. To wszystko co Alba zdziałał w ofensywie, 4 razy był na skrzydle – to bardzo mało na 90 minut w meczu. Nie grał tak wysoko jak w innych meczach. Był aktywny w środkowej strefie, ale rzadko przechodził do ataku, lepiej już układała się jego współpraca z Neymarem niż w poprzednich spotkaniach. Niestety w defensywie słabiutko – jego strata na własnej połowie rozpoczęła akcję z rzutem karnym, następnie jednym zwodem dał się przejść Juanfarnowi i jego błąd musiał ratować Jeffecito z wiadomym skutkiem. Asysta częściowo zrekompensowała ten błąd. W 27 minucie akcja z Torresm gdy, dośrodkowanie z prawej strony poszło na środek pola karnego a Alba stał i przyglądał się sytuacji odpuszczając zupełnie krycie, na szczęście Fernando zbyt lekko uderzył i ter Stegen wyłapał piłkę. Większość strat które zaliczył były na własnej połowie, a nawet na wysokości własnego pola karnego. W 41. minucie zagrał ręką w polu karnym, ale „na szczęście” była to błędna decyzja arbitra.
Ocena 6 (Alves dostałby za ten mecz od redakcji 2 – vide Eibar – gdzie miał fenomenalny mecz – asysta, 6 kluczowych podań, świetne odbiory, najlepszy obrońca kolejki wg whoscored, tutaj dostał ocenę 4 czyli – słabo, bo miał dwa błędy w obronie bez konsekwencji)

pax

7

Mascherano
Niestety to co przez kilka sezonów było wizytówką Mascherano – brak przegranych pojedynków jeden na jeden w tym sezonie odchodzi do lamusa. Pierwsza bramka 100 procent odpowiedzialności – zaczęło się od zbyt wysokiego przerzutu co skutkowało przejęciem a następnie, jeden zwód Torresa i Mascherano był pozamiatany. W dalszej części pewniejszy, aż do sytuacji z karnym. Trudno ocenić zachowanie przy karnym – oczywiście faul przed polem karnym, Juanfran szukał kontaktu, założył siatkę Jeffecito który mu zastawił wejście w pole karne. Jeffecito nie był zainteresowany odbiorem a jedynie zatrzymaniem Juanfrana. Niestety po raz kolejny w tym sezonie z mocniejszym przeciwnikiem (pierwszy mecz z PSG czy z mecz z Realem) ewidentnie nie ogarnia obrony. Na plus jedynie asekuracja skrzydła Alby choć czasami zbyt nerwowa (niepotrzebne wybicia na aut na własnej połowie na wysokości pola karnego, zamiast do przodu), czy niepewne interwencje np. 17 minuta gdy sytuacje ratował Pique.
Ocena - 3,0 (nie za takie błędy Alves dostawał już 1 – vide finał CdR – tam za bardzo dobry mecz, ale jedną stratę 70 metrów od bramki dostał obniżenie noty do 1!)

pax

1

Oceniasz go poprzez sympatię. Na razie jest miej-więcej na poziomie Mathieu. Pique jest obecnie najlepszy, Mascherano drugi - chociaż zaczyna przegrywać co raz więcej pojedynków jeden na jeden.
Pokazałem 3 mecze, na szybko przykładowe z ewidentnymi błędami.
Bartra może być najlepszy, na dzień dzisiejszy nie jest.

pax

1

Niby te w trybuny ??

pax

2

Mathieu w tym sezonie nie miał takich błędów jak Bartra, poza tym napisałem że Bartra jest 3-4 stoperem i musi pokazać że jest lepszy od Mascherano, bo obecnie Pique nie wygryzie ze składu.

pax

2

Wszystko więc zależy od postawy na treningu. Bartra to najlepszy stoper jaki wychowała "la Masia" w ostatnich latach, jednak jak na razie jest 3-4 w klubie i taki tez reprezentuje obecnie poziom.
czasem trudno pogodzić - wpuszczać młodszego ale słabszego aby się ogrywał bo stanowi potencjał na przyszłość , czy starszego który pomału kończy karierę ale obecnie jest po prostu lepszy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?