0

Zapalka

Po prostu twór marketingowy.

A co do Zlatana. Ja jestem zadowolony z jego debiutu. Zagrał lepiej niż się spodziewałem.

0

"Ci co uwazaja, ze Assulin zagral dobrze sa albo slepi albo niedorobieni. Zwalnial akcje, praktycznie zaden z jego dryblingow nie byl udany i ogolnie nie wniosl nic pozytecznego swoja gra.

"

Nie ująłbym tego w tak dosadny sposób. Jednak z sensem zdania się w zupełności zgadzam. Gai niestety jeszcze jest za słaby na pierwszy skład Barcy.

0

"...W dodatku jeszcze jakims lalusiem ronalo ;/ ;P"

Ot i tu się w zupełności zgadzam ^^.

0

"Ale jeszcze nawet meczu z realem nie było a już co po niektórzy sraja ;D "

Oj no bo co po niektórzy chcieliby, żeby Barca sobie też parę gwiazdek kupiła. A, że tak nie będzie to tylko czekają na pierwsze (poważne) Realu potknięcie :). Z tym, że póki co Real jakoś tam wygrywa i to ich boli :).

0

"a dla nas 3 Rivaldo, w tym jedną piękną przewrotką. "

Po podaniu Xaviego. Piękna bramka :).

0

Zaczyna się.

A ja za Barca od 1348 roku. Zacząłem im kibicować zanim ten klub powstał eeeeh.

0

Zapalka

Chyba nikt nie jest na tyle ubogi w słownictwo żeby tam iść ;).

0

"Kolejny stereotyp że Eto'o widział tylko bramkę... Jakoś podawał i do Messiego i do Henrego. "

No tak, to dlatego Eto'o miał jedną asystę w lidzę, a Ibra siedem :).

0

"Jakoś Kaka i Ronaldo od pierwszej minuty rządzą i prowadzą grę Realu."

To ja oglądałem inne chyba mecze Realu z ich udziałem. Pierwsze mecze w ich wykonaniu to była porażka po całości. Jeszcze Kaka jako tako grał, ale CR9 to było pośmiewisko.

0

"Eto widzial tylko bramke, Ibra widzi duzo wiecej "

Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Dokładnie tak samo uważam.

0

Ibra zagrał o wiele lepiej niż się spodziewałem, chociaż widać było brak zgrania i tak pokazał jaki potencjał drzemie w tym ataku.

0

W takim razie mea culpa.

Chociaż źródło jest dość wątpliwe (nie uznaje Wiki w żadnym stopniu ;).

Ale skoro jesteś pewny (ja w swoim zdaniu pewny nie jestem) to pewnie tak jest jak piszesz :).

0

lemoniada

Z tego co mi wiadomo to Negredo wrócił do Realu, bo był na wypożyczeniu. Więc o jakim kontrakcie mówisz?

0

Mecz był bardzo wyrównany. Właściwie można rzec, że Celtic przegrał pechowo - dwie bramki po rykoszetach. A tak to głównie walka w środku pola (i to bardzo często bardzo ostra walka) :).

Co do Cesca - przecież to było wiadome, że teraz nie przejdzie. Co do Ebue....kto wie. Ja bym z chęcią zobaczył go w Barcie :).

0

starscream

"odsetka to coz to innego jak nie procent bankowy"

Ot i kolejny brak elementarnej wiedzy na temat finansów.

Procent bankowy mówi Tobie ile procent z kwoty pożyczonej będziesz musiał płacić odsetek. Procent to tylko informacja, a odsetki to pieniądze przeliczane tym procentem i wziętym kredytem. Widzisz różnicę czy trzeba wszystko po raz kolejny na czynniki pierwsze rozłożyć?

Ludzie skąd się biorą takie indywidua :D.

A już najlepsze są Twoje "kontrargumenty". Aż naprawdę nie wiem do czego się odnieść tak mnie zatyka :D. Może dla Ciebie argumentem jest kogoś zwyzywanie ?

"teraz widac jakimi kretynami sa kibice Barcelony hahahaha"

Ot i właśnie przykład na "wyższość" (według Ciebie) Twojej racji. Zero totalnie jakichkolwiek argumentów, ale powyzywać można nie?.

0

AxelF

Ot i w zupełności się zgadzam. Ale wiesz, przez ten sam okres w życiu przechodziłem (ja wiem wszystko najlepiej), ale już wyrosłem.

das boot

Nikt normalny chyba nie myśli, że Barca będzie w stanie go ściągnąć. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to dzisiaj rusza liga w Anglii. Już widzę jak Wenger pozbywa się swojej kluczowej postaci w dniu rozpoczęcia ligi ^^.

0

"Im większy dług tym szybciej naliczają się odsetki i więcej jest do spłaty- to napisale ja widze ze ty nie wiesz i nie masz sam pojecia i kontroli wogole o czy ty piszesz"

To, że prostych zdań nie potrafisz zrozumieć to już naprawdę nie jest moja wina. Naprawdę nie sadziłem, że to zdanie wymaga większego komentarza - wyjaśnienie tego zdania masz w poście poniżej

. Wychodzę z założenia, że większość ludzi liznęła chociaż trochę finanse. Stąd też piszę dość ogólnikowo. Widać niezbyt zrozumiale i trzeba to rozwijać

A kontrolę nad tym co piszę ma w zupełności.

0

"Nie kłóć się z idiotą. Sprowadzi Cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem."

Właśnie dlatego staram się z Tobą nie kłócić.

Widzę po raz kolejny, że nie znasz nawet podstaw finansów.

"czyli co odsetki sa naliczane im dlug wiekszy szybciej im mniejszy wolniej bo to ten kretnizm napisales"

Słowem kluczem tutaj są NALICZANE ODESTKI. Jak masz 7% w miesiącu z 300 mln to miesięcznie masz do spłaty więcej kasy niż w przypadku 7% z 250 mln czyż nie?

Czyli jeśli np masz umowę z bankiem, że odsetki płacisz po roku dopiero, to z której kwoty odsetki naliczane są szybciej (nie chodzi o jednostkę czasu tylko o wielkość kwoty - że też takie proste rzeczy trzeba tłumaczyć eeeh)? z 300 czy 250?

Mam wrażenie, że odsetki mylisz z procentem (chociaż jedno związane jest z drugim to tożsame nie jest). I stąd kolejne nieporozumienie.

0

Ot i piękne podsumowanie.

Też idę w kimę :). Dobranoc.

0

starscream

Oczywiście, że procentów nie znamy. Ale banki to nie jest fundacja charytatywna. Im się musi opłacać komuś pożyczyć pieniądze.

0

starscream

"stopniu procentowym i raczej im wiekszy pieniadz(pozyczka) tym ten procent mniejszy(kozystniejszy)"

Nie bardzo widzę zrozumiałeś co miałem na myśli (bądź też źle to przekazałem).

"hmmm ciekawe bo raczej odsetki sa naliczane nie w jednostkach czasu a stopniu procentowym"

Tylko, że ja nie napisałem nic o wysokościach odsetek . Tylko o naliczaniu tychże, a to jest znacząca różnica. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Lepiej mieć 7% odsetek z 250 mln niż 7% z 300 mln . Ale chyba jest to oczywiste.

"...nie osmieszaj sie prosze "

Nie będę wskazywał kto tu "błyszczy" wiedzą^^.

0

starscream

Tylko długi Gasparta odbijają się mocną czkawką do dnia dzisiejszego i mają bardzo duży wpływ na finanse Barcy. Nie wiem czy wiesz, ale długi generują odsetki. Im większy dług tym szybciej naliczają się odsetki i więcej jest do spłaty. Jak myślisz? Barca woli, żeby odsetki spowodowały niewypłacalność klubu? Czy może chcą kredytu się pozbywać w miarę możliwości?

AxelF

Na edukację nigdy nie jest za późno ^^.

0

AxelF

Niem sprawy.

To, że ludzie mylą przychód z zyskiem to przecież, ani nie moja, ani nie Twoja wina ;). A stąd się biorą później problemy w dogadaniu ;).

0

starscream

Ja na prawdę nie wiem czego nie rozumiesz w wypowiedziach Axel'a. Ludzie to jest proste jak konstrukcja cepa.

To, że Barca miała 390 mln przychodu to super. Co z tego jak miała też wydatki. Odejmij koszty od przychodów i masz zysk. A ten według OFICJALNEGO raportu Fc Barcelony wyniósł parę milionów na plusie. I tu nie ma zgadywanek, wszystko jest podane na papierze.

Co do 30 paru mln na transfery i ewentualnego przesunięcia. Chodzi o to, że 10-15 mln jeszcze można skądś zabrać. Ot np w tym roku damy milion mniej na szkółkę, 2 miliony na bidony itd itp. Ale "zabrać" tak koleje 45 mln już będzie chyba ciężko nie??.

Ludzie to nie jest trudne do rozkminienia.

0

klemens

"a co do tego kto droższy to kurde nie jestem do końca pewien"

No w tym wypadku jestem akurat pewien ja. Xavi - podstawowy zawodnik w reprezentacji (Fabregas to ławka). Xavi to mvp Mistrzostw Europy nie tak dawnych i mózg drużyny, która zdobyła potrójną koronę.

Przy tym Fabregas wygląda bardzo blado :). Ale fakt faktem niewiele ustępuje Xavi'emu i byłby idealnym zmiennikiem, a w przyszłości następcą Xavi'ego.

0

klemens87

No tak, bo przecież Barca oferuje Arsenalowi bramkarza i bocznego obrońcę.

Zawodnicy zaproponowani przez Barcę nie są przypadkowi. Nie tak dawno przecież Arsenal pozbył się Kolo Toure i Adebayora. W ten sposób Barca niejako chce załatać te dziury.

Wiadomym jest, że to nie ten sam poziom.

Co do Twojej oferty klemens. No sory, ale Xavi nie jest tyle wart ile Fabregas. Jest wart więcej. Z prostych powodów, których nie chce mi się wymieniać, a które każdy chyba tutaj zna.

0

elmo

Owszem był zmuszony do odejścia - przez własnego ojca.

0

hubymess

Właśnie to czytam :D. Im na rm naprawdę musi się nudzić :D.

Co do news'a. Dobry pomysł. Guardiola chce mieć izolację to ma :)

0

czarna wołga

Kto wie. Też o tym czytałem.

Pomijając fakt, że The Sun to Fakt ^^, to zastanawia mnie jedno. Dlaczego uważacie, że Fabregas byłby rezerwowym??.

Załóżmy, że przyjdzie. Jest parę opcji jak to rozegrać. Fabregas w pierwszej kolejności zmiennik Iniesty i Xaviego. Meczy jest tyle, że prawdopodobnie każdy z tej trójki będzie grał podobną ilość meczy.

Henry ma już swoje lata i nie wytrzyma prawdopodobnie tylu spotkań. Iniesta mógłby go zastąpić bez obawy o osłabienie środka (Fabregas).

Ja nawet widzę opcję, że cała trójce gra -Xavi, Iniesta, Fabregas - przeciwko zespołom, które bronią się w 9ciu.

Jedynym problemem może być zestawienie środka na domniemany finał (czy to Pucharu Króla, czy LM) czy na GD. Bo w takiej sytuacji kogo posadzić na ławcę? Xaviego, Iniestę, Fabregasa czy Toure? - tylko taki problem widzę związany z jego transferem.

0

adriano

I widać to było po ilościach bramek jakie zdobywał, a było ich sporo mniej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?