siael
Dołączył/a: październik 2011
Katowice
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
w pierwszym składzie najlepszego klubu świata nie ma czegoś takiego jak "średnia klasa"
0
jeden dużo słabszy mecz i już się znalazło kilku którzy wywalili by Tito, zmienili system i zrobili rewolucję kadrową
0
nigdy nie byłem zwolennikiem Alexisa w Barcelonie, z tego samego powodu dla którego nie jestem zwolennikiem sprowadzania Neymara. To piłkarze świetni technicznie, których siłą są indywidualne umiejętności i przebłyski dryblerskiego geniuszu. W systemie Barcy, stworzonym przez Pepa, dla takich graczy nie ma miejsca, bo to jest rola Messiego! Myślę że to jest jeden z wielu powodów dla których kiedyś pożegnaliśmy się z Ronaldinho
0
do redakcji- poprawcie tekst, bo jest napisane że za Alexisa wszedł Alexis a za Pedro wszedł Pedro ;)
0
@dv_7
masz absolutną racje. Dzisiaj Adriano, Villa i Thiago powinni byli zagrać od 1 minuty. Fabs, Pedro i Alves mogli byli odpocząć jeden mecz. Trochę świeżości dla zespołu
0
no ale faktem jest że piłkarze Barcy raczej "twardo" nie grają i nie są agresywni i tu nie ma o czym dyskutować. a to że wszystkie zespoły Mourinho to rzeźnicy to raczej wszyscy już wiedzą. jak ten człowiek opuści Hiszpanię to od razu poziom agresji w lidze zmaleje
0
@dv_7
to że sa zmeczeni to nei jest jakaś fanaberia, tylko fakt. Idź na siłownię, daj z siebie 100%, za 3 dni zrób to samo. I tak na przykład przez 3 tygodnie pod rząd. Nikt, powtarzam, NIKT nie wytrzyma takiego tempa. Są pewne progi regeneracji organizmu których nie da się przeskoczyć, nawet na tym poziomie
0
tak zmęczonych Naszych piłkarzy chyba jeszcze nie widziałem, albo przynajmniej sobie nie przypominam. Widać to było w niedokładności zagrań, pochopnych decyzjach i zdecydowanie mniejszym zaangażowaniu niż to do którego Nas przyzwyczaili
0
Alexis zmarnował dwie albo nawet trzy "setki" w kilkanaście minut. Szkoda
0
Iniesta - kolejny mecz z rzędu w którym był niekwestionowanym bohaterem!
0
@Barcalona_fanatic2809
jest co najmniej tak samo ważny jak mecz z Realem. Puchar Króla ma to do siebie że zagrasz kilka meczów i wygrasz lub nie. Liga to nagroda za cały sezon ciężkiej pracy. Odpaść z CdR to jak zaprzepaścić te kilka zwycięstw, przegrać Ligę to niestety jak zmarnować ich kilkadziesiąt. Muszą się skupić, a nie tak jak ostatnio myśleć na raty a potem się męczyć
0
@Izolda
bardzo prawdopodobne że masz rację. Ja wolę patrzeć na Guardiolę bardziej jak na naukowca, który (np. jak Newton teorię powszechnego ciążenia) odkrył w piłce coś przełomowego, z czego inni teraz czerpią garściami, naśladują i starają się dopasować do swoich koncepcji. Vilanova ze swoim sztabem właśnie rozwija i udoskonala Barcę, bazując na tym co wymyślił Guardiola. Ale nie powinno się absolutnie uważać że po prostu przyszedł na gotowe. W piłce jak w nauce- nieustanny postęp
0
jestem wielkim fanem Tito Vilanowy, ale grzechem było by nie wspomnieć, że Jordi Roura w jego zastępstwie wykonuje fantastyczną robotę. Podobało mi się że po przerwie było widać że zmotywował zawodników. Na prawdę, jego praca jest na rewelacyjnym poziomie. Może kiedyś powinien spróbować poprowadzić jakiś klub na własną rękę
0
Niech skończą wreszcie ględzić o tej dobrej grze nogami. Potrzebujemy, to bramkarza który rzadko wpuszcza babole, świetnie się ustawia i jest mocny psychicznie. Jak im tak zależy na tym żeby bramkarz dobrze kopał to niech wcisną na tę pozycję kogoś z pola...
0
Casillas jest 100% Madritistą który mogłby zasiadać na trybunie ich ultrasów- to słowa jego przyjaciela Xaviego. Nie ma najmniejszych szans że przeniósłby się do Nas
0
No tak, mieliśmy dużo mniej straconych bramek. Ale znacznie mniej punktów ;)
0
przegraliśmy mecz z tego samego powodu z jakiego był remis w CdR z Malagą. Piłkarze ewidentnie wyszli na drugą połowę zdekoncentrowani i niezmotywowani. Popatrzcie na dzisiejszą liczę fauli popełnionych przez Naszych graczy. Możliwe że są przemęczeni
0
Nie podoba mi się, że niektórzy tutaj obrażają tych, którzy krytykują Alexisa nazywając ich sezonowcami itd. Co jak co, ale mamy prawo do krytyki bo naprawdę Naszej 9 w tym sezonie już się nazbierało. Ibrę też atakowałem kiedy kiepsko grał, nie można wielbić piłkarzy małpią miłością. To jest najlepszy klub świata, jako kibice mamy prawo mieć duże oczekiwania wobec postawy zawodników. To, że kogoś krytykuję nie znaczy od razu że go nienawidzę albo nie respektuje. Trochę szacunku do innych forumowiczów
0
za te pieniądze jakie Alexis dostaje to ja myślę że wielu z Nas tutaj na forum też mogłyby "się starać" i to z podobnym efektem (może nawet lepszym). Mieć pretensje do tych którzy go atakują, to tak jak gdyby lekarz uciął pacjentowi nie tę nogę co trzeba ale "się starał" więc nie wolno go krytykować
0
dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Alexis nie gra tu żeby się starać, tylko po to żeby dobrze grać. Nie twierdzę że należy się go pozbywać, ale skoro gra fatlnie to powinien przegrywać konkurencję przy ustalaniu składu
0
za bardzo się rozluźnili w drugiej połowie i oto efekty, szkoda że nie dobili Malagi kiedy mieli okazję
0
chyba wybrał Niemcy dlatego że tamtejsze szkółki dają możliwość rozwijania podobnej tradycji piłkarskiej do Naszej. Pep chce stworzyć nową szkołę
0
Dwie bramki Alexisa zupełnie nie oddają tego że zagrał dzisiaj fatalnie. Co dotykał piłki to byłą strata, marnował świetne sytuacje (jestem ciekaw jaka będzie jego liczba strat w statystykach). Jest daleki o lata świetlne od "przełamania". Villa dzisiaj błysnął, ale prawdziwy geniusz pokazał Thiago. To co on wyczyniał przed polem karnym... Rewelacja!
0
scorpion i "prawda" którą tylko on dostrzega, klasyka co drugiego newsa.
O tym jak mocna jest la liga świadczy fakt, że hiszpańskie kluby dominują we wszystkich międzynarodowych turniejach
(2011/2012 - 3 zespoły z Hiszpanii w finale LE, tryumf Atletico w LE i SE, 2 Hiszpańskie zespoły w półfinałach LM ;
2012/2013 Malaga i Walencja w LM wyszły z grupy, Barca i Real oczywiscie też, Atletico i Mallorca w LE;
można to ciągnąć dalej wstecz).
Piłkarze z La Liga wyróżniają się gdziekolwiek nie pojadą (Silva, Mata, Yaya Toure, Eto'o). Nie bez powodu w top5 kandydatów do złotej piłki jest zawsze 3 zawodników z ligi Hiszpańskiej (gdy spojrzeć na kilka lat wstecz- Messi, Ronaldo, Xavi, Iniesta, Casillas a za rok może i Falcao). Gdy się na spokojnie zastanowić to wychodzi, że większość najbardziej wyróżniających się gwiazd piłki gra w La Liga, albo z niej się wywodzi. Jestem ciekaw jaka liga na świecie może się równać z wymienionymi wyżej faktami
0
mimo że David jest jednym z moich ulubionych piłkarzy, chyba jednak wolałbym żeby odszedł. Nie chcę żeby żeby kończył karierę albo odszedł od Nas w złej formie lub w złej atmosferze. A prawdą jest że po prostu zmiany jakie nastały w Naszym zespole od 2010 roku zaszły tak daleko że jego rola została zmarginalizowana. On jest klasycznym goleadorem, a od 1,5 sezon to nie jest już zadanie skrzydłowych u Nas. Szkoda żeby jego potencjał i talent się zmarnowały
0
mam wrażenie że Nasi skrzydłowi przestali strzelać bramki między innymi dlatego, że od ubiegłego sezonu drastycznie zmieniła się ich rola w zespole. Po raz pierwszy zauważyłem to przez Cuencę rok temu. Wydaje mi się, że aktualnie Nasi skrzydłowi napastnicy są tylko formacją przejściową a formalnie skrzydła tworzą boczni obrońcy (wiem, kiedyś było podobnie ale nie było to aż tak podkreślone). Dlatego Fabregas w końcu znalazł miejsce w zespole, bo Iniesta sprawdził się na skrzydle gdzie nie ma się bawić w napastnika, tylko siać zamęt i tworzyć szanse dla kolegów. Pedro też czasami dobrze to robi (w końcu jest w top 10 asyst w tym sezonie)
0
a ja się nie dziwię się że wybrał Naszą szkółkę a nie Castillę. Widać jak dorośnie to woli grać w Barcie a nie w Getafe
0
tylko ktoś kto naprawdę zna się na piłce i potrafi wychwycić jej niuanse potrafi docenić Sergio, dla niektórych którzy przygodę z Barcą zaczynają to może być z początku trudne ale wystarczy przez cały obserwować Barcę i w szczególności Busquetsa żeby zrozumieć że jest kluczowy w klubie
0
Jedyny piłkarz z czasów Rijkarda którego nie lubiłem, i to na długo przed przyjściem do Nas
0
za każdym razie kiedy pomyślę o Guardioli trenującym inny klub czuję się zdradzony. To on stworzył Nasz współczesny zespół i myśl że mógłby Nas kiedyś np pokonać w LM z kimś innym jest wyjątkowo nieprzyjemna