0

@REALnykibic7
używanie kretyńskiego, gimnazjalnego zwrotu "Farcelona" jest nie na miejscu a już zwłaszcza na forum klubu który obrażasz. Człowieku zastanów się zanim coś napiszesz bo to nie jest forum innych klubów na którym możesz sobie bluzgać

0

Wielki mecz polaka, ale niepokoi zniżkowa tendencja hiszpańskiej (mojej ukochanej) piłki. W tym meczu się przyglądałem Hummelsowi i nie zachwycił mnie. Kolejny powód do niepokoju skoro mamy go sprowadzić

0

być gotowym do gry a być gotowym do gry na najwyższym poziomie to są dwie różne rzeczy

0

tak. koniec ery, bo w tym roku Nasi gracze tak cienko grali, tylko półfinał CdR i Lm, tylko wygrana liga...
to była ironia. Nie gramy równego sezonu i się nam Nam chłopcy trochę wypalili przy finiszu, ale nadal mamy wielki sezon, godzien wielkiego europejskiego klubu

0

ja bym na to popatrzył tak- wygraliśmy TYLKO Ligę, dotarliśmy TYLKO do półfinału LM, TYLKO do półfinału pucharu króla, pobiliśmy TYLKO kilka rekordów drużynowych i indywidualnych. Myślę że jest w Europie mnóstwo wielkich, topowych klubów które takie tegoroczne "TYLKO" wzięły by w ciemno. Rozpieszczali Nas przez kilka lat i niektórzy kibice już zapomnieli ile osiągnął ten zespół

0

za czasów Guardioli NIGDY sie nie zdarzyło żeby ktoś Nas tak zmiażdżył. Najgorsza porażka z jego ery to 1:3 z Interem ale i tak zespół wtedy walczył i pokazał serce

0

Xavi grał pod Naszym polem karnym a Messi się musiał wracać po piłkę na Naszą połowę- już to świadczy o tym jak beznadziejnie byliśmy ustawieni na ten mecz i do niego nie przygotowani

0

najlepsze- zdecydowanie to że Messi wrócił po kontuzji, nie ważne że nie był w dobrej dyspozycji, ważne że już nasz crack wrócił
najgorsze- bezsilność, zaserwowali Nam takie lanie jak my im 4 lata temu

0

nawet porażka 0-4 to dla mnie jako Cule nie problem ale narzekania w stylu Mourinho na sędziów nie jestem w stanie ścierpieć. Rzygać mi się chce jak widzę coś takiego. Odejdźmy z hukiem, niech Nas zapamiętają z przegrywania z honorem i walki do ostatniej chwili w rewanżu a nie z żałosnych wymówek

0

trzeba przewietrzyć szatnię tak jak to zrobił Guardiola przejmując pierwszy zespół. Tito jedzie na jego dokonaniach, czas żeby zrobił coś swojego

0

widzę że po dzisiejszym meczu madryckie psy głośniej szczekają. przypominam im zatem że może ich czekać taki sam los, nikt nie jest niepokonany

0

jeżeli wygramy półfinał to wygramy i finał. Jeżeli odpadniemy, to Ci z którymi przegraliśmy sięgną po trofeum. Historia ostatnich lat Nas tego uczy

0

trofea ani nagrody nie są ostatecznym wyznacznikiem, ale sugerują co nieco. Zespoły prowadzone przez Xaviego w kilka lat wygrały wszystko co było do wygrania. Obronione Euro, Mistrzostwo Swiata, 2 ligi mistrzów, wiele razy liga, puchary krajowe i miedzynarodowe. Nie raz Xavi stawał na podium różnych plebiscytów i robi to z dużą regularnością ( a przegrywał z Messim, najlepszym w historii). Jego styl gry jest wyznacznikiem dobrego rozegrania w dzisiejszych czasach i miał wielki wkład w zdobywane przez klub trofea. Nie można tego umniejszać

0

@ Fernando Torres
skończ obrażać kibiców i klub na którego stronie jesteś. Atakujesz Xaviego i porównujesz go do Zidane'a. Policz sobie trofea Zidane'a (14) i Xaviego (24) (policzyłem trofea zdobyte z klubem i reprezentacją). Indywidualnie w nagrodach zdecydowanie wygrywa Zidane (16) z Xavim (8). Jednakże, w ostatecznym podsumowaniu Xavi bynajmniej nie wypada gorzej

0

na tym polega piękno futbolu że jest naprawdę duży wybór jeżeli chodzi o style i kluby. Lubisz Barcę i jej styl- to się zainteresuj i zostań jej kibicem. Nie lubisz jej stylu- kibicuj komuś kto Ci pasuje. Nie rozumiem napinaczy którzy tutaj próbują udowadniać jakieś absolutne prawdy. A Xavi ma rację- wielki kluby przechodzą do historii nie tylko dzięki wynikom. Przykład? Dream Team Cruyffa czy Milan Sacchiego to były przede wszystkim zespoły które zostawiły po sobie dziedzictwo dzięki stylowi. Myślę że w podobny sposób zapisze się w annałach współczesna Barca i Manchester United. Czy Bayern też? Okaże się. Wątpię natomiast żeby ten sam los spotkał Real Mourinho czy Chelsea

0

Pique ostatnio wyraźnie spadł z formą, ale trudno nei brać w jego kwestii pod uwagę faktu że jest tata od niedawna i że grał w zimie non-stop, nie mając u boku pewnego partnera. Jest współwinny kiepskiej gry Naszej obrony, ale tylko w jakieś tam cześci bo braki kadrowe (tu mam na mysli kontuzje i brak następcy Puyola) i sztab trenerski też mają na to wpływ

0

Duże posiadanie piłki to nie jest pusta statystyka. Trzeba na to spojrzeć z drugiej strony. Przede wszystkim to przeciwnik w tym czasie jej nie ma! I w ten sposób już na starcie odbieramy im 90% możliwości rozegrania. Z Nami grają praktycznie tylko z kontry- wszystkie inne atuty przeciwnika przeważnie są osłabiane przez to że nei mają jak grac bez piłki, musza sie liczyć z tym że akcji w meczu będa mieli jak na lekarstwo. Mielismy 89% posiadania z Celtikiem a przegralismy- ale to nie znaczy że założenie było złe.Szkoci mieli 2 akcje w meczu(i brawa dla nich że je wykorzystali)- pomyślcie jakby to było z Nami gdybyśmy mieli raptem dwie na mecz. Gra z Barcą to strasznie ciężka i frustrująca sprawa

0

Nie lubić tiki-taki to tak jakby nie lubić piłki nożnej. bo powiedzmy sobie szczerze, to co gra Barca to jest esencja piłki nożnej, finezja, zespołowość, bajeczna technika, agresywny pressing i zawsze gra ofensywna. Monotonna ktoś powie? Kopanina w środku pola, wieczne straty piłek, byle szybko na skrzydło i jakoś to będzie, akcje oparte na dwóch podaniach- to jest dla mnie naprawdę nudne

0

Barca nie ma szans PRZEGRAĆ z Bayernem, tak powinno być

0

szkoda że on zwykle gra w łatwych meczach, bo moim zdaniem jak do tej pory to najlepiej pokazał się w spotkaniu z PSG które było trudne. może chłopak pod dużą presją dostaje dodatkowej motywacji

0

czy Wy też uważacie że druga bramka Tello strasznie przypominała stylem wykończenia Thierrego Henry'ego?

0

nie można mówić że gra Xaviego Nam nic nie dawała bo dzięki niemu trzymaliśmy się przy piłce. To tylko i aż tyle, w meczu w którym chodziło tylko o to żeby nie przegrać zachował chłodną głowę, co było ważne zwłaszcza po strzeleniu przez Nas bramki

0

zdecydowanie Alves powinien odpocząć. to samo dotyczy Pique, no ale dla niego nie mamy zmiennika. oni nie pociągną tego tempa do końca sezonu

0

Pique powinien odpocząć jeden mecz przecież on gra non stop od początku roku

0

czyli zapowiada się finał Borussia-Barcelona :)

0

na Mestalla to muszą Nas już nienawidzić kibice- stracili na Naszą rzecz Davida Ville, Jordiego Albę a teraz chcemy ich bramkarza

0

To jest klub którego najbardziej bym nie chciał trafić w półfinałach bo są bardzo dobrzy i konsekwentni w swojej filozofii. Powinniśmy się spotkać w finale żeby był pamiętny mecz

0

nie rozumiem niektórych decyzji trenera, bo wydają mi się w sposób oczywisty nietrafione a przecież to on powinien to wiedzieć lepiej ode mnie czy kogokolwiek innego. Adriano nie był gotowy na ten mecz fizycznie i to było widać (wszyscy wiemy zresztą że musiał zejść bo mięśnie odmówiły posłuszeństwa). Prawe skrzydło było puste i zupełnie przez Nas niewykorzystane w czasie kiedy Villa i Fabs przeszkadzali sobie nawzajem. Busi nie radził sobie w środku pola więc Xavi musiał sie cofnąć głębiej i przez to stracił w dużej części wpływ na ofensywę.
A wystarczyło wystawić Songa do pomocy Busquetsowi (bo ewidentnie potrzebował wsparcia już w pierwszym meczu) co naturalnie pozwoliło by wyjść Xaviemu do przodu. Iniesta na lewą flankę, Pedro na prawo dzięki czemu Alves cofnął by się troszkę i nie musiał się aż tyle wracać. Villa lub Fabs na środku. I Bartra od poczatku- trochę zaufania do wychowanków. Dupa ze mnie a nie taktyk, ale to było widać gołym, amatorskim okiem.

0

należy się szacunek PSG bo większość z Nas czekała na spacerek i nie doceniała ich, a się okazało że potrafią grać ładnie w piłkę. Postawili Nam twarde warunki, nie bali się grać ofensywnie i nie próbowali cwaniactwa jak niektórzy w pojedynkach z Nami. Chapeau-bas bo do tej pory myślałem że PSG jest jak City (grupka indywidualistów) a okazało się że potrafią grać jak zespół

0

@malutkiFCB
ale musisz wziąć poprawkę na fakt że:
a) ani w Maladze, ani w Borussii ani w Milanie nie ma takiej konkurencji do pierwszego składu jak u Nas
b) każdy z wymienionych przez Ciebie graczy gra pierwsze skrzypce (lub przynajmniej drugie) u siebie w zespole a u Nas niepodzielnie rządzą Messi, Iniesta i Xavi (nie twierdzę że to jest złe).
Nie mam zamiaru bronić Thiago za jego słabe występy, ale trzeba wziąć pod uwagę że chłopak nie ma rytmu meczowego, nie dostaje zbyt wielu szans w ważniejszych meczach i często musi grać w eksperymentalnych rezerwowych składach i ustawieniach (widać jego lepszą grę kiedy np wchodzi za Xaviego i gra z tym składem który teraz uznajemy za Nasz najlepszy, to zupełnie inny zawodnik niż wtedy kiedy gra od pierwszych minut ale z 2 składem). Wszystkie te czynniki trzeba wziąć pod uwagę oceniając go

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?