0

wynik nijaki, ani dobry ani zły, ale utrata Mascherano i Messiego to dramat. bez Masche nie mamy kim bronić, bez Messiego nie będzie komu magicznie odwrócić losów meczu

0

wydrukowali Ibrze odwieszenie kary to mogli i bramkę ustawić. to jest UEFA, tu się liczy kasiora i dochody

0

w przypadku Thiago to warto zaznaczyć że jego straty w środku pola narażają Nas na kontry. Poza tym nie są wymuszone, on zwyczajnie niecelnie podaje. Nie podam dokładnych minut meczu ale co najmniej 2x widziałem jak wyciął taki numer z "zezowatym" celownikiem w środku pola

0

prawdę mówiąc bardziej interesuje mnie jaką taktykę jutro obiorą Nasi trenerzy, personalia do jej wykonania nie są aż takie istotne. Co z tego że wyjdzie np Tello, jeżeli jedynym jego zadaniem będzie, tak jak kiedyś w przypadku Cuenci, bieganie wzdłuż linii bocznej, rozciąganie pola gry i tworzenie przestrzeni dla innych bez większej możliwości na wkład własny?

0

i pomyśleć że gdyby lepiej poprowadzono negocjacje to on mógł być w tym sezonie Naszym zawodnikiem...

0

Nie chciałbym finału z białymi, o wiele weselszą perspektywą wg mnie byłby finał z Bayernem, który by ich w półfinale wyeliminował (2 rok pod rząd, coś pięknego). Rzygam już powoli el Classico, głównie za sprawą Mourinho i komentarzy Szpakowskiego (który podnieca się Ronaldo do tego stopnia, że czasami nie mam pewności co on robi z rękami na tym stanowisku komentatorskim)

0

@ Cochise
nie ma szans żeby ktokolwiek ryzykował z Nami wymianę ciosów, jeżeli nie ma potem okazji na naprawę błędów jak to ma miejsce w przypadku dwumeczów

0

ktoś mogłby powiedzieć że on jest ekspertem od ogrywania ogórków... no ale z ogórkami też trzeba wygrywać, takie mecze to jest połowa meczów w sezonie. A z czasem się wyrobi i tymi trudniejszymi przeciwnikami też będzie kręcił

0

dobrze że nie wyszedł dzisiaj, Abidal zasługuje na to żeby swój pierwszy mecz po przerwie rozegrać na Camp Nou. Owacja 90 tys kibiców, to by było coś. Nigdy nie zapomnę jak Puyol dał mu wznieść puchar LM na Wembley i nigdy nie zapomnę jego bramki z pucharu Hiszpanii z Realem

0

* przepraszam, napisałem w obronie a chodziło mi o rozegranie

0

dowodem na beznadzieję Cesca i Thiago w obronie jest fakt że jedynym jaki dzisiaj próbował prostopadłych podań oprócz Messiego był Song (szkoda że przeważnie nieskutecznie, no ale bił głową w mur i wyręczał kolegów). ten duet w środku pola się nie sprawdza i myślę że trenerzy na prawdę powinni zwrócić na to uwagę i coś z tym zrobic

0

Alexis dzisiaj parę razy genialnie otworzył przestrzeń Messiemu i Alvesowi, tak zbiegając do środka idealnie w tempo że "zabierał" za sobą obronców. Fakt, że z tych sytuacji nic nie było wynika z tego że ani Fabs ani Thiago nie umieli chociaż raz dobrze zagrać prostopadłej piłki

0

to kolejny mecz w którym widać że Thiago i Fabregas na boisku razem to niewypał. Dublują tak na prawdę swoje zadania na boisku i kończy się tak że nie mamy ani dobrego rozegrania ani ofensywnego pomocnika i nie dominujemy w środku pola

0

Bartra, Pique, Fabregas i Thiago zagrali dzisiaj fatalnie- na uwagę zasługuje fakt że: ten pierwszy i drugi mieli spory(!) udzial przy obu straconych bramkach, a Fabregas ani Thiago nie mieli absolutnie żadnego udziału przy obu strzelonych bramkach. To najlepiej oddaje dzisiaj grę Naszych 4 wychowanków. Niepewnie w obronie, brak kontroli w środku pola i ratuje Nas po dzisiejszym meczu jedynie indywidualny geniusz Messiego i Tello

0

tak na prawdę to Nam jest potrzebnych dwóch klasowych stoperów, bo w obronie nie ma prawdziwej rywalizacji- Mascherano gra w kratkę, Puyol niestety ma problemy ze zdrowiem, Pique się rozpuścił bo nie ma konkurencji (w reprezentacji ostatnio masa błędów, u Nas też niestety też na dodatek traci koncentrację i daje się wyprzedzać nawet graczom Rayo, a co dopiero miałby zatrzymać takiego Ronaldo), Bartra nie dostaje szans na grę, a nawet jak dostanie to nie jest bynajmniej Varane'm. Za to w ataku mamy przesyt

0

Morinho faktycznie kozak, w 3 lata ugrał z Realem za grubą kasiorę aż 3 trofea. Ancelotti mu może buty czyścić (to jest sarkazm jakby co :)

0

@ Cochise
powinienem sprostować co rozumiem przez antyfutbol- to jest dla mnie dosyć szeroko pojęty synonim catenaccio. Wolę żeby Barca przegrywała, niż grała brzydko, bez stylu, polegając na faulach, totalnej obronie i cwaniakowaniu ze stałymi fragmentami gry. Nieprawdą jest np że Chelsea w ubiegłym sezonie grała antyfutbol tylko z Nami- to był zespół który uskuteczniał catenaccio w każdym meczu i każdy mecz z ich udziałem był przede wszystkim pokazem cwaniactwa a nie pieknej gry. Masz rację że taka gra to często środek do celu jakim jest zwycięstwo. Tylko że dla Nas, cules, zwycięstwo nie jest celem samo w sobie. Sport to nie wojna, tu nie chodzi o ludzkie życie tylko o rozrywkę. Nigdy nie zapomnę finały MŚ2006 między Włochami i Francją który był najbrzydszym jaki w życiu widziałem (mimo że ten w 2010r to też był cyrk). Grały dwa defensywne zespoły, faulujące na potęgę, broniące wyniku zaciekle, pełno było prowokacji, chamstwa i przede wszystkim zero ciekawych akcji, zero prawdziwej gry piłką (i obie bramki padły ze stałych fragmentów). Antyfutbol może i jest skuteczny, ale jeżeli wszyscy zaczęli by tak grać to pies z kulawą nogą by tego nie oglądał bo ty by było zwyczajnie nie atrakcyjne.

0

przed meczem na San Siro też wszyscy mówili o spacerku, pamiętam że nawet w "Metrze" był cały artykuł o tym jak się po Milanie przejedziemy jak walec. A jakimi emocjami się to skończyło- wszyscy pamiętamy

0

akurat taki doświadczony trener jak Carlo Ancelotti potrzebuje pomocy od kogokolwiek do przygotowywania swojego zespołu do gry. Na jego miejscu na zaoferowanie przez Real takich filmów tylko bym to wyśmiał i odpowiedział " Nie ucz ojca dzieci robić"

0

fajny artykuł, ale nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem usprawiedliwiającym antyfutbol jako drogę do zwycięstwa. Właśnie dlatego zacząłem jako dzieciak kibicować Barcie bo ona była dokładnie zaprzeczeniem czegoś takiego. Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak można kibicować zespołom dla których cel uświęca środki. Dlatego to właśnie Barcelona to coś więcej niż klub i jest taka wyjątkowa

0

Moim zdaniem takie coś nie powinno mieć miejsca, choćby ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli warunki na jakimś stadionie uniemożliwiają normalną grę to nie powinno się tam grać. To tak jakby ktoś sobie wybudował stadion pod wodą i tam kazał odbywać mecze. Absurd trochę

0

ani on ani klub nic by nie zyskali na jego odejściu. My stracilibyśmy człowieka od "czarnej roboty" w ataku, on stracił by możliwość gry w najlepszym klubie świata. Na ten moment jego transfer nie ma najmniejszego sensu

0

Faktycznie, to że piłka była na boisku sprawia że chamski perfidny faul stał się jedynie nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. Gdyby to był na przykład Pique (chociaż powiedzmy sobie szczerze, nikt z Barcelony nigdy takiego koszmarnego chamstwa nie pokazał ) to miał by te 2 mecze kary. Ale PSG ma kasę a Ibra jest popularny i napędza widownię (kasiorę) wiec tym samym jest świętą krową

0

Jest genialny w grze bez piłki, świetnie się ustawia, przyjmuje nogą piłki mocno bite nad jego głowę, ciężko pracuje przy pressingu i w defensywie. To bycia jednym z najlepszych w zespole brakuje mu tylko bramek (a to jest kwestia przełamania się psychicznego i odrobiny szczęścia). Nie wiem czy jest aktualnie ktokolwiek kogo moglibyśmy sprowadzić żeby go zastąpić

0

to nie tiki-taka jest problemem Alexisa tylko fakt że grający z Nami przeciwnicy zamykają się na 30 metrach i nie ma pola do gry. Też potrafimy wyprowadzać kontry jak trzeba i Alexis zawsze się przy tym dobrze spisuje. Problemem dla Nas nie są personalnie zawodnicy tylko fakt że w przeciwieństwie do klubów typu Real nie możemy wykorzystać atutu gry głową przy "autobusach" przeciwnika i się męczymy z nimi. Alexis jest zdolny, jak tylko ma trochę miejsca zawsze dobrze się pokazuje (i aktualnie nie ma u Nas absolutnie nikogo lepszego w grze bez piłki)

0

myślę że to co powiedział o Rourze jest dla mediów, bo powiedzmy sobie szczerze takie sprawy to jest kwestia między klubem i trenerem a nie dziennikarzami. Roura podejmując zadanie na pewno wiedział co robi i jakie są tego warunki ;)

0

Pewnie, kupmy Neymara, Aguero, najlepiej jeszcze Van Persiego, Lewandowskiego, Falcao i miliard innych napastników. Co z tego że mamy młodych zdolnych za darmo na wyciągnięcie ręki

0

nikt kto był na wypożyczeniu do pierwszego składu nie wróci- to jest pewne. jeżeli dojdzie do Nas Neymar- najprawdopodobniej David Villa odejdzie (wątpię żeby chciał znowu robić za rezerwowego napastnika i grzać ławę cały sezon). Tello, Pedro, Alexis, Deulofeu - jeden z nich będzie tylko mógł liczyć na regularne występy (przez co stawiam że Tello może odejść na wypożyczenie). W pomocy zapewne zostaną Ci sami co w tym roku i zmian nie będzie (nie widzę tu miejsca ani dla Roberto ani dla Rafinhi, a co dpoiero dla Dos Santosa). Z obrony najprawdopodobniej odejdzie Bartra. Oier też nie ma niestety wielu perspektyw

0

świetny artykuł, a najbardziej podoba mi się podsumowanie w dwóch ostatnich zdaniach- idealnie powiedziane(!). 4:3:3 wymieniane na 3:4:3 albo 4:2:3:1 wszystko w zależności od aktualnej sytuacji na boisku- to jest recepta na sukces. Bo czego w miarę trwałego nie wymyślimy- w końcu ludzie pokroju Mourinho (bądź co bądź geniusz pod względem taktycznym) to rozpracują. powodzenia za to im życzę przy rozpracowywaniu formacji która jest zmienna nie w zależności od czasu meczu (jak to np robi Real) ale od potrzeb. Jestem strasznie ciekaw czy Nasz sztab szkoleniowy wyciąga podobne wnioski z ostatnich dwóch miesięcy

0

jakich kontrowersji?! jak ktoś uważa decyzję o dbaniu o swoje zdrowie i bezpieczeństwo za kontrowersyjną i sprzeczną ze interesem klubu to znaczy że sam ma problem ze zdrowiem- psychicznym

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?