Ajax-Barca 0:2
5 listopada 2014, 19:40
- Przejdź do artykułuPewne zwycięstwo Barçy, Messi wyrównuje rekord Raúla
Po niepewnej grze w pierwszej połowie i całkowitej dominacji w drugiej części gry Barça pokonała AFC Ajax 2:0 w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje wyczyn Leo Messiego, który zaliczając dwa trafienia, wyrównał rekord bramek zdobytych w tych elitarnych rozgrywkach.
Czytaj więcej-
- tatonik Polecają
7
Powtórze,to co pisalem podczas meczu: to zwycięstwo bardziej mnie smuci niż cieszy. Wiem nie brzmi to logicznie,ale już piszę dlaczego:
- w ataku zmian pozycji nie uświadczymy: Messi zrobił swoje ,a bramki jakie strzelił,charakteryzują typową 9tke: odnalezienie się w polu karnym i dostawienie nogi.
Szkoda,bo Suarez jest kompletnie bezużyteczny na skrzydle,sam pewnie by te akcje wykończył,a Mesjasz na pewno zrobiłby więcej szumu na skrzydle
- brak alternatywy w pomocy, o przewadze Mashe nad Busim,napisano poniżej już całe rozdziały,ja skoncentruje się na Xavim i Rakitic'u,
Kontuzje leczy Iniesta( zero bramek i asyst w tym sezonie,o zgrozo) Rafinha,jest cieniem gracza z Celty, Sergi Roberto(bitch please).
A na manewr z Mashe,Busim i Xavi/rakitic, Luisowi brakuje jaj
-no i obrona,znowu brak alternatyw dla Alvesa,który jeszcze pare lat temu był ulubieńcem każdego,teraz należalo by stawiać wiadro na wymiociny,każdemu kto ogląda jego grę. Montoya,nie wiadomo czemu skreślony całkowicie, Douglas (kojarzy mi sie tylko z sieciówka perfurmerii), może warto postawić na Adriano,no tak zapomniałem Luis Enrique...
-obrona ,część II, Mashe na środku(pomyłka,każdy wie dlaczego) Bartra,pewnie znowu usiądzie na ławce(btw fajny mecz i zagrożenie pod polem karnym przeciwnika)
A przede wszystkim irytuje mnie ciągła rotacja na środku obrony...tam para powinna się zgrywać,być stałym ,pewnym elementem.Chelsea,Atletico,Real,Bayern,Juve we wszystkich drużynach z Topu,środkowi to stały element drużyny,tylko u nas jak zwykle widzimy jakieś cyrki i wieczną rotacje praktycznie co mecz. .
To tyle wypocin,ulżyło mi troche:)
-
-
Konto usuniętenie oczekuje szybkiej poprawy Enrique i Barcy bo na to był czas pare spotkań temu. znów nie można się cieszyć z wyniku bo gra średnia . Busquets w pomocy dalej pokazuje wielką głupote Enrique, szkoda, bardzo w niego wierzyłem.
-
- pedroroddrriguues 5 listopada 2014, 23:57 · Dyskusja
0
Nadal problemy nie zostały rozwiązane,ale zdobyli 3 punkty.Piłkarze zdali egzamin,a Messi wyrównuje rekord.Bartra i Pedro z asystami,wiedziałem że jeszcze się przydadzą.Mecz na plus.
-
- pax 5 listopada 2014, 23:57 · DyskusjaPolecają
1
Do Sin Mistico
Możesz pisać że Alves grał słabo z Ajaxem i był najsłabszy w czym masz moje poparcie, ale chcąc go krytykować i pokazujesz statystyki wrzutek z których 18% skończyło się strzałami na bramkę to jest najlepszy wynik w Barcelonie z osób wrzucających piłkę do pola karnego. Strzelasz sobie w stopę, chcesz go krytykowac a tak naprawdę go zachwalasz. Podam Ci statystyki wrzutek po drugiej stronie boiska.
Jordi Alba i jego wrzutki
Elche 4 celne 0, strzały po wrzutkach 0
Ajax 2, celne 0, stzrały po wrzutkach 0
PSG 2, celne 0, strzały po wrzutkach 0
Atletic 4 celno 0, strzały po wrzutkach 0
Villareal 4 celne 1, strzały po wrzutkach 0
Levante 2, celne 0, strzały po wrzutkach 0
Malaga 9, celne 0, strzały po wrzutkach 0,
Eibar 4, celna 1, strzały po wrzutkach 0
Celta 1, 0 celnych, strzały po wrzutkach 0
Ajax 4, celnych 0, strzały po wrzutkach 0
Alba 36 wrzutki, celne 2, strzały po wrzutkach 0
Procent celnych wrzutek niecałe 6 procent, procent strzałów po wrzutkach 0.
-
- Korbel 5 listopada 2014, 23:50 · DyskusjaPolecają
3
Fajnie, że udało się wygrać, ale w cholerę jest jeszcze do poprawy.
Pierwsza połowa była momentami naprawdę bardzo słaba w wykonaniu Barcy - Ajax miał przewagę i spokojnie mogli wpakować gola. Wymieniając niektórych: Busquets znowu się snuł, Alves tracił, Messi sobie człapał na środku ataku i czekał na piłki, a Suarez... no, to jest osobny temat. On grał głównie jako prawoskrzydłowy, ale wracał sporo do obrony, więc chwilami pojawiał się nawet na prawej obronie, a już szczytem szczytów było, jak raz walczył o piłkę na pozycji DEFENSYWNEGO POMOCNIKA! Myślałem, że się posram na rzadko, jak na to patrzyłem.
Dobrze, że Holendrzy nic nie strzelili, a za to nam się udało (dość fartowna). Inaczej mogłoby być ciężko o 3 punkty. Niedługo później (około 40. min.) ustawienie zaczęło się zmieniać: Suarez na stałe zameldował się na "9". Mniej więcej od tego momentu gra była coraz lepsza i w pewnym momencie można już było być spokojnym o wynik.
Mascherano musi na stałe opuścić formację obrony - znowu kiepsko się zaprezentował. Dla niego jest tylko i wyłącznie pomoc.
Suarez niech gra na środku ataku, a nie biega po skrzydle / obronie, bo to kabaret jest.
Messi musi grać cofnięty i trochę bardziej z prawej strony. To wciąż daje mu największe szanse na jego ulubione akcje: dryblingi, klepki, rozciągnięcia i strzały lewą nogą.
Nie pomyliłem się, dając "zielone światło" Pedro po meczu z Celtą. Coś znowu drgnęło w jego grze i oby to była stała tendencja zwyżkowa.
-
-
Konto usunięteGość który wyrównuje rekord wszechczasów pomijany we wszystkich tegorocznych nominacjach..
-
- Wafelo 5 listopada 2014, 23:45 · DyskusjaPolecają
2
Pozdrawiam MESSIah16 i innych tego typu użytkowników płaczących iż Adriano nabił sobie gole z takimi ogórkami jak BATE zapominając przy tym jak piali z zachwytu jak Messi strzelał piątaka Leverkusen.
Ja osobiście gratuluje Adriano tych bramek i życzę mu aby pobił rekord fazy grupowej który teraz współdzieli z Ronaldo.
-
-
Konto usuniętePo Almerii pewnie popłynie fala zachwytu, bo zapewne tam Barca pozostawi manitę, ale jednak ja dalej czekam na te zmiany składu, pełną rewolkę i to drużyny i zarządu, bo jednak nie widzę w tym dobrego projektu sportowego na lata. Dziś się zepnęli, by nie było narzekania ze strony dzieci oraz chcieli zachować spokój i wywalczyć awans w LM. Jak widać umiejętności dalej posiadają, chodzi o motywację i tyle. Więc wypalenie pełną parą + za dużo w dupie hajsu i trofeów z klubem i kadrą. Mimo to udany meczyk, przyjemny dla oka, więc należą się graty, choć umiarkowany zachwyt.
-
- SinMistico 5 listopada 2014, 23:36 · Dyskusja
0
Jak informuje BILD, Marco Reus "sercem" chce dojść do Barcelony. Niemiec od dziecka ma zachwycać się Barçą, która odwzajemnia to uczucie :)
via Kręcidło
szkoda, że nasz "kochany" zarząd sobie tak nasrał w papiery przy kontaktowaniu młodzieży :/
-
- RosjaninBut 5 listopada 2014, 23:36 · DyskusjaPolecają
1
Jakoś nie zachwycił mnie styl w którym wygraliśmy ten mecz.
Ajax to w sumie chłopcy do bicia mimo że się starają.
Suarez chyba jednak potrzebuje sporo czasu żeby się zaadoptować.
A wydawało się że od razu się wkręci..
-
-
Konto usunięteJak myślicie, skoro już wywalczyliśmy awans do kolejnego etapu LM, to czy Lucho w następnych spotkaniach postanowi wystawiać przede wszystkim graczy rezerwowych czy jednak będziemy zdecydowanie walczyć o pierwsze miejsce w grupie?

Sortowanie