Ajax-Barca 0:2
5 listopada 2014, 19:40
- Przejdź do artykułuPewne zwycięstwo Barçy, Messi wyrównuje rekord Raúla
Po niepewnej grze w pierwszej połowie i całkowitej dominacji w drugiej części gry Barça pokonała AFC Ajax 2:0 w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje wyczyn Leo Messiego, który zaliczając dwa trafienia, wyrównał rekord bramek zdobytych w tych elitarnych rozgrywkach.
Czytaj więcej-
- Kubik23
0
gdyby nie Lio to pewnie bylibysmy gdzies w tabeli kolo bilbao. taka prawda. matoły chca go sprzedac!!!haha
-
- ChristianGrey 6 listopada 2014, 08:37 · DyskusjaPolecają
1
Xavi rozegrał wczoraj 150 mecz w europejskich pucharach. [FCBLIVE].
-
- ChristianGrey 6 listopada 2014, 08:35 · DyskusjaPolecają
2
Pique nie ma najlepszych stosunków zarówno z zarządem jak i trenerem. Jego transfer jest prawdopodobny. [MD], [Sport].
-
- bady48
0
Mnie najbardziej cieszy gra b. wysokim pressingiem, co było widać w meczu. Gdy Barca atakuje wysoko, do tego przekraczając połowę połowy przeciwnika, wówczas może osiągnąć 3 cele:
1. Wywołanie błędu u przeciwnika
2. Zachowuje bezpieczną odległość od swojej bramki
3. Po przejściu piłki może szybko skonstruować akcję mając znacznie mniej metrów do bramki przeciwnika
Ogólnie mecz ok, choć kilka rzeczy irytowało:
1. Dużo gry "do tyłu" łącznie z podawaniem do bramkarza (chyba, że taktyka zakładała jak najwyższe wyciągnięcie przeciwnika z jego połowy)
2. Busi mało widoczny
3. Trochę za dużo gry "na stojaka", przez co rozgrywanie piłki było zbyt wolne.
Masche - jak zwykle wysoki poziom; Barta - trzeba na niego stawiać, pięknie wywalczył piłkę w polu Ajaxu i to będąc obrońcą; Busquets - mało widoczny; Ter Stegen - dalekie podania nogami ich celność robią wrażenie.
A jak zobaczyłem, ze wszedł Pedro, szczęka opadła, a tutaj proszę - szybka asysta.
Cieszy również dublet Messiego - jakże "psychologicznie" potrzebny do wzrostu formy cracka.
Ważna wygrana, ważna odbudowa morale - zarówno zawodników jak i nas...kibiców.
-
- ChristianGrey 6 listopada 2014, 08:30 · Dyskusja
0
Najlepszym zawodnikiem wczorajszego meczu, został wybrany: Leo Messi. #FCBLIVE.
-
- OrzechFCB 6 listopada 2014, 08:03 · DyskusjaPolecają
1
Myślę, że Alves powinien zasiąść na dłużej na ławce. Fatalny mecz w jego wykonaniu. Co do Suareza to ja jestem spokojny. Wejdzie w rytm i zgra się z kolegami to będzie strzelał. Pierwsza połowa z Suarezem na skrzydle i Messim na 9 była tragiczna. W drugiej, kiedy zmieniliśmy ustawienie wyglądało to znacznie lepiej. Na zmiane stylu chyba nie mamy co liczyć, jednak wczorajsza Barca w drugiej połowie przypominała Barce Taty z jesieni. Mam nadzieje, ze Lucho pójdzie właśnie w strone szybkiej piłki, oczywiscie z Suarezem na szpicy.
-
- KingLeonidas 6 listopada 2014, 07:39 · DyskusjaPolecają
4
Gdyby nie Bartra, to o pierwszej połowie można byłoby napisać, że słaba. Czemu ten chłopak nie dostaje więcej szans? Gra pewnie w obronie, daje dużo przy stałych fragmentach gry, a wyprowadza piłki jak profesor.
Fajnie, że wpadły te 3 punkty. Pozostaje tylko wygrać z PSG i wyjść z grupy z pierwszego miejsca. A będzie to zadanie niełatwe.
-
- S.ETO 6 listopada 2014, 07:35 · Dyskusja
0
Cieszy wynik i wiele ciekawych akcji . Razi dyspozycja Daniego Alves. Całkowity brak krycia , odpuszczanie oraz brak agresywności to tylko niektóre słabości tego zawodnika . Fajnie że robi wrzutki i biega do ataku tylko , że to jest obrońca i w pierwszej kolejności powinien mysleć o obronie. Kiedyś nadrabiał doskonała kondycja i rzeczywiście był wszędzie , ale dzisiaj to jedna wielka katastrofa... Dziwi zapewne nie tylko mnie , jakim cudem ten zawodnik gra w pierwszym zespole , mając świadomość że z dużym prawdopodobieństwem odejdzie po sezonie (przy moim wielkiej radości) . Jaki wielu byłem wielkim fanem daniego , ale sprzed ilu lat 3-4 . W takim klubie jak Barca po dwóch całkowicie fatalnych sezonach i świadomości tego że zawodnik nie bedzie młodszy powinni juz dawno go sprzedać, ale u nas jest inaczej ... dlaczego ? nie wiem.
-
- sbp13 6 listopada 2014, 07:20 · Dyskusja
0
Znakomity mecz Alby. Dla mnie gracz meczu.
Dziwne, że nie zostało to zauważone przez komentatorów NC+. Ileż razy Jordi zbiegał z lewej strony i łatał dziury w środku obrony! Zwróciłem na to uwagę, bo to jego stały repertuar w ostatnim czasie. A redaktorzy widzą tylko rajdy ofensywne. Proszę nie szufladkować Alby jako LO dobrego w akcjach oskrzydlających. To również znakomity defensor, co wczoraj potwierdził.
Ktoś wie, czemu nie grał w klasyku?
VeB
-
-
Konto usunięteCiekawostka po meczu - Messi zdobył bramki na 23 różnych stadionach w europie , Ronaldo na 22 :D
-
- Alanooo 6 listopada 2014, 07:08 · DyskusjaPolecają
1
Logika wykonywania niektórych rzutów rożnych przez Barcelone:
W pole karne wbiegają wysocy zawodnicy: Bartra, Busquets, Suarez, Rakitić ale Xavi podaje krótko do Neymara. Następnie piłka przegrana jest wzdłuż linii pola karnego i trafia do Alvesa, który i tak tę piłkę dośrodkowuje w pole karne rywale, z tym, że tam już nikogo nie ma oprócz Messiego...
-
- marcianek Polecają
1
Ta pierwsza połowa mnie bardzo zaskoczyła widząc jak zawodnicy Ajaxu kilkoma szybkimi podaniami byli przy naszej bramce i potrafili oddac strzał. W pewnym momencie nasi zawodnicy nie umieli wyjsc z połowy. Na prawde pierwsza połowa Ajaxu była znakomita lecz bez strzelonej bramki. W drugiej połowie sytuacja sie odwróciła no i ta czerwona kartka. Ogólnie mecz na VeB!
-
- daniel32778 6 listopada 2014, 06:59 · Dyskusja
0
dobrze graliśmy 0-2 na Stadionie Ajaxu to jest dobry wynik
-
- PiotrNazwisko 6 listopada 2014, 06:37 · DyskusjaPolecają
4
Oto skrót meczu z polskim komentarzem i w dobrej jakości! Zapraszam:

Sortowanie