Ajax-Barca 0:2
5 listopada 2014, 19:40
- Przejdź do artykułuPewne zwycięstwo Barçy, Messi wyrównuje rekord Raúla
Po niepewnej grze w pierwszej połowie i całkowitej dominacji w drugiej części gry Barça pokonała AFC Ajax 2:0 w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje wyczyn Leo Messiego, który zaliczając dwa trafienia, wyrównał rekord bramek zdobytych w tych elitarnych rozgrywkach.
Czytaj więcej-
- ProMILs 5 listopada 2014, 23:22 · Dyskusja
0
Mam świetne, wręcz rewolucyjne rozwiązanie taktyczne dla Barcelony. Patrząc na obecną formę naszych pomocników w pomocy trzeba wystawiać ter Stegena, bo dwóch miejsc w bramce nie ma, żeby się żaden z dwójki bramkarzy nie marnował, a Niemiec ma fenomenalne podania, dzisiaj przyćmił i Xaviego, i Rakitica :D
-
- 20matirix10 5 listopada 2014, 23:21 · DyskusjaPolecają
2
Przykro mi to pisać ale Suarez wygląda fatalnie motorycznie. Strasznie ociężały jest.
-
-
Konto usunięteAle mnie wkurza to BATE,ogórki na których średniak Adriano nabił sobie goli....
-
-
Konto usuniętePowiem szczerze, że takiego podniecenia to się nawet nie spodziewałem. Mecz niezły, ale ludzie, takie błędy w pierwszej połowie to już 0:3 dla PSG. Oni dokopią im w tym momencie. Poza tym zaraz będzie Almeria i kolejna radocha. Potem kolejna bo u siebie z Sevillą to zapewne punkty, bo u siebie. Tak naprawdę niech pokażą klasę z lepszym na wyjeździe. Dziś obrona dno, potem był już spokój, ale El Ghazi kiwał jak chciał wszystkich.
-
-
Konto usunięteAdriano 9 goli( 8 w 2 meczach przeciwko bate, 1 brama przeciwko Fc porto) czyli 9 goli w 4 meczach :P
-
-
Konto usunięteSuárez się zrobił taki wolny, drewniany i bandzior mu wyrósł jak jakiemuś żulowi. Do przerażającego stanu się doprowadził, naprawde...
-
- Michal1995 5 listopada 2014, 23:12 · DyskusjaPolecają
1
A ja wciąż nie mogę uwierzyć w to co wyprawia w Europie Manchester City. Dramat.
-
- ChristianGrey 5 listopada 2014, 23:11 · DyskusjaPolecają
3
Luis Enrique: "Messi to najlepszy piłkarz, jakiego widziałem w swoim życiu". #FCBLIVE.
-
- MarcuFCB 5 listopada 2014, 23:10 · DyskusjaPolecają
2
Rakitic dzisiaj wystraszony za to Xavi niektórymi podaniami otwierał droge do bramki, Pedro troche poprawia grę, czasem ładnie poda, czasem coś strzeli. Dani chyba dzisiaj żadnej wrzutki i jeśli dobrze kojarze to od paru meczy coraz mniej aktywny w ataku to można zaliczyć jako+/-. Busquets troche lepiej, ale jeszcze sporo brakuje do idealnej formy, Alba aktywny w ataku, Bartra Masche wyśmienicie w obronie, atak troche mało bramkostrzelny, ale jeszcze przyjdzie czas i będzie grad goli. Spotkanie ładne, troche niepewne na początku, ale potem się rozkręciliśmy. Jest poprawa.
-
-
Konto usuniętePewnie zaraz rozpocznie się kolejna dyskusja o dyspozycji Luisa Suareza, a ja tymczasem bardziej niż indolencją strzelecką Urugwajczyka martwię się o formę naszej nadziei formacji pomocy, tj. Rafinhi.
W zeszłym sezonie w Celcie, Brazylijczyk grał odważnie (kto nie widział, niech chociaż obejrzy skróty meczu z Realem w jego wykonaniu!), kreował, udzielał się. W Barcelonie (nie licząc całkiem udanego presezonu z "ogórkami"), nie pokazał ani trochę tej swojej magii. Nie chciałabym mówić na wyrost, bo Alcantara nie otrzymał na razie zbyt wiele okazji do zaprezentowania się. Nie chciałabym też oceniać przedwcześnie, tym niemniej, że Rafa zmagał się ostatnio z urazami i być może nie doszedł jeszcze do pełni swoich możliwości sportowych. I właśnie mam taką nadzieję, że to, co obecnie pokazuje wynika właśnie z braku formy fizycznej, a nie mentalnej.
W spotkaniu z Ajaxem wybiegł na murawę na ledwie 10 minut i poza zachowawczymi podaniami, dwoma stratami i próbami pokazania swojej szybkości, nie pokazał nic więcej. Trzymam kciuki za jego rychłe odblokowanie.
-
- Shadow_Man 5 listopada 2014, 23:09 · DyskusjaPolecają
2
Poza tym.. mam do Was pytanie z nieco innej beki:
Czy da się jakoś wyzerować licznik odpowiedzi na komentarze/wiadomości (w moim przypadku tylko komentarze) nie kilkając ich każdego z osobna żeby zostały uznane jako wyświetlone (swoją drogą.. niekiedy muszę to zrobić ze 4 razy przy jednej odpowiedzi..)?
Irytuje mnie to trochę, chcę mieć tam 0 a przejrzenie tego wszystkiego.. jestem zbyt leniwy :v
Mam nauczkę, by przeglądać wszystko na bieżąco :v
-
- MaTi1515 5 listopada 2014, 23:08 · DyskusjaPolecają
17
Wielu popada w huraoptymizm po tym meczu ale:
Pierwsza połowa była jedną ze słabszych w tym sezonie Barcy. Gol to tylko i wyłącznie zasługa bramkarza drużyny przeciwnej. W drugiej połowie było już lepiej ale wcale nie tak dobrze. Najlepszy okres to ostatnie 20 minut czyli ten w którym Ajax grał w 10 i cofnął się do obrony. Messi to wykorzystał i wyrównał rekord Raula za co należą mu się brawa. Suarez dzisiaj moim zdaniem był najsłabszy na boisku. Błagam... nie tłumaczcie tej setki brakiem gry przez 4 miesiące bo to była więcej niż setka. Tyle ile on miał tam miejsca i czasu... spanikował. Ale jemu trzeba dać czas, strzeli pierwszego gola to zacznie grać jak na niego przystało. Nie przekonuje mnie Rakitic mimo, iż pochwaliłem go za pierwszą połowę to później fatalnie. Ciągle nie podoba mi się zwalnianie kontr, jak mamy okazję to zaraz jakiś Xavi czy Busquets poda do tyłu. Wstrzymałbym się z komentarzami, że zaraz wszystko wygramy a Messi ZP bo wynik lepszy niż gra. Cieszy zwycięstwo po dwóch porażkach ale widać, że jest bardzo dużo do poprawy.
-
-
Konto usunięteOglądałem pierwszą i początek drugiej połowy meczu bayernu i musze powiedzieć , że jak zaczołem oglądać mecz Barcelony od 60 min to musze stwierdzić , że Bawarczycy grają atrakcyjniejszy dla oka football , piłka tam się toczy zdecydowanie szybciej , barcelona czasem gra tak wolno , że wygląda to tak , jak by już nie mieli sił i łapały ich skurcze. Xavi który ma 34 lata jak grał koło rafinhi pomyślałem sobie , jaka jest różnica poziomu pomiędzy tymi piłkarzami . Xavi dostaje i ładnie szybko posyła piłke , natomiast Rafinha w tym wieku już nie wytrzymuje tempa i podaje wolniej . Powiem tak jak jest xavi , sergio i messi, ( iniesta nieobecny) w pełni sił koło siebie to akcje się jeszcze czasami rozkręcają jak za dawnych lat ale jak dostanie piłke już ktoś inny to akcja już stoi. Jedyni kto jeszcze przyśpieszą tempo to Neymar z Albą , reszta siedzi .Obrona tragedia . Tak wolna piłka świadczy o tym , że jest u nas coraz gorzej z kondycją . Strach pomyśleć jak będzie zadyszka.
-
- Barcelonista01 5 listopada 2014, 23:07 · Dyskusja
0
Najlepsi na boisku dzisiaj byli
1. Messi
2. Neymar
3. Masche
4. Alba
-
- Wolny 5 listopada 2014, 23:07 · DyskusjaPolecają
4
Dla mnie 3 największe plusy:
+ Messi - szukał kolegów, sam wykorzystał swoje sytuacje, jedynie hat tricka zabrakło do pełni szczęścia, ale jak to się mówi: lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.
+ Suarez - szukał gry i kolegów, często przy piłce, bez głupich strat, bardzo dobre utrzymanie się przy piłce i próby gry 1 vs 1, zmarnowana 100% to jedyna skaza na dzisiejszym występie
+ Busquets - wkońcu zagrał jak za dawnych lat, nic obok niego nie przechodziło, bardzo pewny w obronie (jestem ciekaw jakbyśmy zagrali z Busim i Mascherano na 2 ŚPD), bez głupich strat, każda próba dryblingu praktycznie wygrana, walczył o każdą piłkę (najlepsza akcja z blokowaniem barkiem od którego piłkarz Ajaxu odbił się jak od ściany xD) OBY WIĘCEJ TAKICH MECZY! BRAWO BUSI

Sortowanie