Ajax-Barca 0:2
5 listopada 2014, 19:40
- Przejdź do artykułuPewne zwycięstwo Barçy, Messi wyrównuje rekord Raúla
Po niepewnej grze w pierwszej połowie i całkowitej dominacji w drugiej części gry Barça pokonała AFC Ajax 2:0 w wyjazdowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje wyczyn Leo Messiego, który zaliczając dwa trafienia, wyrównał rekord bramek zdobytych w tych elitarnych rozgrywkach.
Czytaj więcej-
- PiotrNazwisko 6 listopada 2014, 06:28 · Dyskusja
0
Wczoraj Busquets grał świetny mecz. Pedro dobra gra do końca meczu, ter Stegen świetnie czarował nogami. Messi tak jakby czegoś szukał, tylko brak asekuracji m.in. Rakitića dał o sobie znać. Brawa za pressing, grę w obronie i sensowne szukanie bramek.
-
-
Konto usunięteMecz na pewno na duzy plus. Wrocil presing i agresywny odbior po stracie pilki i to mi sie podobalo. To jak gral MATS nogami to bylo po prostu mistrzostwo swiata, brak slow. Alves dzisiaj tragedia. Bartra dzisiaj mega pewny. Busquets przez ostatnie mecze gral kryminal dzisiaj zagral poprawnie i ogolnie sie nie skompromitowal. Rakitic bezproduktywny i to jest nasz najwiekszy problem w kontekscie przyszlosci. Suarez slabo, ale gosciu musi jeszcze sie wdrozyc w rytm meczowy, ale na dzien dzisiejszy Messi musi ogarniac pomoc i atak a jesli mamy walczyc o jakies trofeum musi sie to zmienic. Ogolnie mecz byl przyzwoity w naszym wykoaniu, ale tez bez szalu. VeB !
-
- La4Pulga 6 listopada 2014, 06:26 · DyskusjaPolecają
3
Oglądałem 2 połowę, bo na 1 nie zdążyłem i powiem tak, jest troszkę lepiej ale jednak to nie jest jeszcze to do czego nas przyzwyczaili, brakuje mi tych przeszywających podań z 2 linii. Na plus Bartra i oczywiście Javier. Messi szuka gry, wraca do pressingu i myślę, że jak tak dalej będzie się prezentował to forma wróci szybko (i co najciekawsze myślę, że więcej było widać Leosia jak lekko przesunął się na skrzydło). Suarez minus za zmarnowaną akcję sam na sam ale mimo to cieszy oko tym jak szuka gry i próbuje wkomponować się w nowy zespół. Busi w końcu nie odpuszczał i myślę, że w 2 połowie wywiązał się ze swoich obowiązków.
-
- Forca_Barca 6 listopada 2014, 05:24 · Dyskusja
0
Co jak co ale w tym meczu pressing mnie mocno zaimponował :)
-
-
Konto usuniętePodczas medytacji w trakcie meczu doszedłem do wstrząsających wniosków. Nie jestem prekursorem tego przeświadczenia ale na pewno jednym z przodowników:) Każdy nowy transfer(od pewnego czasu) do Barcelony jest obarczony pewną skazą. Każdy nowy zawodnik jakby płacił wpisowe ze swoich umiejętności na poczet Messiego. Generalizuje być może nadto, ale jest to dość symptomatyczne. Zadam pytanie retoryczne. Kto jest najlepszym graczem Barcy w każdym(jakieś tam wyjątki są) wygranym meczu? Drużyna stała się niewolnikiem(znacznie neutralne) jednego zawodnika...Jego geniuszu, ale również słabości.
-
- 20matirix10 6 listopada 2014, 01:56 · Dyskusja
0
Suarez jest wolny i ociężały ;/
-
-
Konto usunięteMecz wygrany to i nastroje się uspokoiły, ale zastanawiam się, na jak długo. Potencjał kadrowy mamy, tylko trzeba go odpowiednio wykorzystać. Zobaczcie sobie, co działa taka rzecz, jak KONKURENCJA. Zaczął grać Suarez, to od razu forma Pedro poszła w górę. Największym problemem tej drużyny jest brak rywalizacji na kilku pozycjach, szczególnie zaś na DM-ie oraz PO. Sergio spadł z formą w dół nie dlatego, że mu się odechciało grać, tylko dlatego, że Masche gra tam za rzadko i nie ma rywalizacji o pozycję. To samo tyczy się Alvesa - jakby Montoya czy Adriano występowali częściej, na pewno grałby zdecydowanie lepiej, a tak czuje się pewnie, bo jaką kaszanę by nie odstawił, pierwszy plac ma z urzędu. To jest przecież normalna ludzka psychologia, że ktoś, kto czuje się niekwestionowanym liderem, może pozwolić sobie na więcej błędów, za które nie ponosi kary.
Mam nadzieję, że Enrique przejrzy wreszcie na oczy i zacznie się walka o miejsce. Zmiana ustawienia na 4-2-3-1 wydaje mi się dobrym pomysłem. Na ŚO rywalizacja Bartry, Pique, Mathieu i w przyszłości Vermaelena, na bokach - Adriano, Alba, Alves, Montoya, na ŚPD - Masche, Sergio, Ivan, na ŚPO - Ineista, Xavi, Rafinha, z przodu Pedro na zmianę - od razu obroty wszystkich pójdą w górę i wykrystalizuje się 11 na najważniejsze mecze.
-
- MaTi1515 Polecają
3
Przejrzałem trochę komentarzy na tej stronie i wiele osób chce koniecznie, żeby Luis Enrique wystawiał częściej Montoye zamiast Alvesa. Powiedzcie mi czym wam tam Montoya zaimponował bo ja z tego co pamiętam to gdy grał to zazwyczaj notował marne spotkania. Żaden z niego obiecujący talent, niestety ale smutna prawda jest taka, że to DANI ALVES jest aktualnie naszym najlepszym prawym obrońcą jakkolwiek śmiesznie to brzmi. Zarząd po prostu dał ciała z tym kupnem Douglasa którego Enrique nie chce i ciągle odsyła go na trybuny. Już mógł zostać w tej Brazylii i grać a tak to marnuje kariere. Zamiast kupić w miare dobrego PO to wymyślili nie wiadomo co i są tego skutki. Za rok Alves odejdzie i zostaniemy z Montoyą i tym Douglasem.
-
- 20matirix10 6 listopada 2014, 01:15 · Dyskusja
0
Ciekawostka :)
Ładny koks z Traore w nowym Fmie :)
http://screenshooter.net/100278678/iffbcej
-
- degor102 6 listopada 2014, 01:02 · Dyskusja
0
patrze sobie teraz na terminarz LM i widze że Barca gra z Apoelem 25.10 a Real na wyjezdzie z Basel 26.11 więc raczej to Leo stuknie Raula szybciej,czy te daty na sport.pl sa przekrecone???dziwne bo 4 kolejki z rzedu to przescieradla graly dzien predzej przed nami
-
- bo0mbell 6 listopada 2014, 00:56 · Dyskusja
0
Mnie strasznie irytowało szukanie na siłę Messiego, który odniosłem wrażenie do czasu strzelenia drugiej bramki grał jakby od niechcenia. Wiadomo, że kolo ma rekord do pobicia, ale było wiele sytuacji, gdzie można śmiało "lutnąć" w bramkę, lecz zamiast tego trwały poszukiwania naszej 10. Kolejna sprawa to nagminne holowanie piłki w sytuacji gdzie w lepszej sytuacji na boisku znajduje się kolega z drużyny. Podanie mogłoby wiele w takiej sytuacji zmienić. Przydałoby się czasem go zmienić by poczuł, że nie jest nietykalny i może więcej wtedy by dawał od siebie.

Sortowanie