Aequlibre
Dołączył/a: luty 2026
Mielno
1 obserwujący
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Karol145 Statystyki mogą być użyteczne, bo obejmują duże grupy ludzi. pokazują trendy, ale trzeba patrzeć na właściwe wskaźniki, nie tylko na jeden (np. samą długość życia). Dlatego obok długości życia analizuje się też zdrowie metaboliczne, częstość chorób przewlekłych, jakość życia. Sama długość to pomyłka. Otyłość – bardzo dobry przykład. To, co mówisz o otyłości, jest trafione i dobrze udokumentowane — również w Polska. Otyłość jest szczególnie ważna, ponieważ zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2, prowadzi do chorób serca, obciąża stawy i układ ruchu, no i wpływa na długość i jakość życia. Ciekawy paradoks jest taki, że medycyna wydłuża życie, ale styl życia o który nie dba (np. dieta, brak ruchu) pogarsza jego jakość.
kiedyś: krócej żyliśmy, częściej umieraliśmy nagle
dziś: żyjemy dłużej, ale częściej z chorobami
2
Temat jest prosty :
Potrzebujemy bardzo dobrego napastnika, więc conajmniej jeden musi odejść. Dla mnie zarówno Lewandowski jak i Ferran powinni odejść, ale to może być niewykonalne. Dlatego powinien odejść w tym roku Ferran, ponieważ jest gorszym piłkarzem i można na nim jeszcze zarobić. Lewandowski może zostać na rok, z mniejszym kontraktem i rywalizować z tym lepszym napastnikiem.
Cancelo powinien być wykupiony.
Rashforda trzeba odpuścić i za 25 mln Godts z Ajaxu.
0
@Karol145 Dla Flicka LM jest ważniejsza z pewnością, ale prawdopodobnie dlatego, że dawno jej Barcelona nie wygrała.
0
@LAMC_10 Możesz przegrać wszystkie mecze z bezpośrednimi rywalami do tytułu, a ogrywać placków ze strefy spadkowej i wygrać. To by oznaczało, że bezpośredni rywale są plackami ziemniaczanymi, którzy nie potrafią wygrać z innymi plackami i w efekcie nie zasługują na mistrza. Każdy gra z każdym i każdy ma takie same szanse. To obiektywny obraz bycia najlepszym. Nic bardziej obiektywnego nie można wymyśleć. W LM możesz mieć sporo szczęścia, przychylności losowania, przychylności sędziego, trafić na gorszy dzień lepszego rywala, wykorzystać jego nieskuteczność lub wyeliminować go w karnych. Słabizna. To nie jest obiektywnie lepsza drużyna.
0
@Karol145 W krajach takich jak Niemcy, Norwegia, Szwecja czy Holandia rzeczywiście: ludzie żyją dłużej, mają lepszy dostęp do leczenia, choroby rzadziej kończą się śmiercią, ale to nie znaczy automatycznie, że spędzają więcej lat w pełnym zdrowiu. To nonsens. Lepsza medycyna = więcej ludzi przeżywa choroby (np. raka, choroby serca), ale część z nich żyje później z przewlekłymi problemami. Mniej osób umiera szybko, lecz więcej osób żyje długo, ale z chorobą. Kraj może mieć świetną medycynę, ale przez dobrobyt mamy dużo otyłości, a więc i więcej chorób przewlekłych, to oznacza więcej lat życia, ale gorszej jakości. Statystyki mogą „ukrywać” realne problemy (np. długie życie, ale z bólem czy ograniczeniami).
0
@Zoker Każdą ligę wygrywa lepsza drużyna, nawet jak to nie jest Barcelona. Każdy gra z każdym, mecz i rewanż. Masz dołek, to masz szanse z niego wyjść tak samo jak każdy. Najbardziej obiektywne rozgrywki. Jak kiedyś LM zmieni format na ligowy, to będzie można mówić na kogoś "mistrz" lub "najlepsza drużyna Europy"
0
@Gaucho z tego całego grona to jedynie Godts jest warty uwagi. Najlepsza cena do jakości. W końcu Yamal odciążony.
3
Po wczorajszym meczu, mogę tylko potwierdzić to co mówię w kółko - LM nie wygrywa zawsze najlepszy. To turniej, wystarczy jeden gorszy mecz, wystarczy bronić jak Częstochowy i w karnych sobie przejść dalej, wystarczy jeden mecz pełen nieskuteczności, jeden przekręt sędziego i wylatujesz. Taki szit nie może mówić, że jakaś drużyna jest najlepsza w Europie. Wystarczy prześledzić ostatnie 20 lat historii, kto tam wygrywał, kto tam daleko zachodził i w jakich okolicznościach. LM jest bardzo ważna, bo kasa i prestiż, ale najważniejsza jest liga krajowa.
0
@Karol145 statystyką możesz wszystko zmanipulować na własne potrzeby lub totalnie nieświadomy, przykład pierwszy z brzegu - zawodnik zagrał 30 spotkań, strzelił 7 bramek, więc się mówi, że w 30 meczach ma tylko 7 goli, jednak gdy się przeliczy minuty, to wychodzi na to, że zagrał łącznie w 11 całych spotkaniach, to co już całkowicie zmienia obraz. Statystyka ma w czymś ewentualnie pomagać, a nie być wyznacznikiem totalnej prawdy. Wg statystyk to Pedri jest przeciętny, bo ma 2 gole ledwo, a inni więcej na jego pozycji, jednak kto ogląda ten wie jaki to jest grajek.
Długość życia nie idzie w parze z lepszym zdrowiem, ludzie żyją dłużej, ale w chorobie niestety. Medycyna walczy z objawami, więc do końca życia ludzie się leczą i niestety często umierają cierpiąc.
0
Czerwona dla Gaviego
2
Dla mnie to był karny
4
Tych dwóch bramek jak Ryż strzelił z realem nie zapomnę, dzisiaj może powtórzyć :)
1
@BulaKG Twarowski najlepszy
0
Przecież my nawet bez Yamala byśmy to wzieli
0
Dzisiaj 1-0 dla Arsenalu po rzucie rożnym
0
@cules100pro czyli z tym nieszanowanie pracowników to prawda
1
@pt9 to może być jeden z powodów, ale powodów jest wiele.
0
@Batigol22 ja nie posiadam przynależności do żadnej partii. Gardzę wszystkimi. Wszyscy won. A z tym konfogłupkiem, to sobie sam wystawiłeś wizytówkę.
1
@Batigol22 Po pierwsze: mamy tylko 3 rodzaje kłamstw : 1. Kłamstwo 2. Bezczelne kłamstwo 3. Statystyka
Demograficzne statystyki w krajach zachodniej Europy bazują właśnie na imigrantach, nawet nie trzeba daleko szukać, popatrz na samą Barcelone ile w niej białych Hiszpanów. O Francji nie wspomnę.
Po drugie: Ja mówię o najgorszych krajach okupowanych przez imigrantów - Francja, Niemcy, Holandia, Belgia, Anglia i ogólnie wyspy brytyjskie, Hiszpania i Szwecja gdzie jest ich najwięcej. Nie potrzebuje żadnego poparcia w statystykach, kto mieszkał za granicą ten wie, oczywiście w ostatnich czasie trochę to się zmieniło.
Po trzecie: Wszystko można podważyć, długość życia lepsza, ale niekoniecznie w zdrowiu. Wszystko to tak czy inaczej na nic, skoro tam jest i będzie niebezpiecznie, jak już tak lubisz statystyki, to możesz zbliżyć jakieś o incydentach z imigrantami. Pamiętaj tylko, że podasz to co zarejestrowano, a rzeczywistość ma się o wiele gorzej.
Po czwarte : W Polsce jest jeszcze bezpiecznie, ale możemy to szybko zepsuć, przez jakiś pakt migracyjny, który nic nie wniesie. U nas mogą pracować imigranci, ale z normalnych krajów cywilizacji łacińskiej.
3
Wypłacił mu liścia laurowego :D
0
@tbas Europa zachodnia, jak chcesz to zwiewaj
8
Dembele, który kosztował 10x tyle po jednym dobrym sezonie w BVB. Mbappe to samo. Griezmann, który nigdy nie pasował do Barcelony. Coutinho niestety szkoda, bo to bardzo dobry piłkarz, szkoda, że wtedy taki Flick nie trenował.
1
@blakkudium zaraz wszyscy będą łączeni z Barceloną.
0
@tbas dlaczego mam uciekać ? to wszyscy do Polski min. będą uciekać, ale też Czech, Węgier, Słowacji.
4
@macio_944 serio gościu nie pisz nic w moim kierunku na temat polityki, ja zwyczajnie nie wciągam w ten syf, a tym bardziej z kimś, kto uważa, że wszystko jest spoko. Tylko w samych "bezpiecznych" Niemczech od początku roku "tylko 1225" ugodzeń nożem w ramach przyjaźni. Ajaj przepraszam, tylko zarejestrowanych. Ile zabitych w strzelaninie ? ile gwałtów ? ile razy wjechano autem w ludzi ? W Holandii toczą się już wojny rasowe, w Anglii też, w Szkocji jest już prawdziwa wojna. Nie mówiąc już nic o Szwecji, Belgii czy Francji...
Jedź zobacz, sprawdź sam jak wygląda tam życie. Mieszkałem w Anglii, mam masę znajomych za granicą, jakoś wszyscy mówią to samo. Tak Europa jest stracona. Biali ludzie się nie mnożą, bo pracują na muzułmanów, żeby Ci się mogli mnożyć. Kwestią krótkiego czasu jest wojna na tle rasowym/religijnym w pełnym wymiarze lub całkowite podbicie kontynentu przez zasiedlenie. Jak nie widzisz problemu, jak uważasz, że to farmazon to jesteś ignorantem.
https://messerinzidenz.de/
1
@esem91 coraz częściej słyszę o tym i widzę różne nagrania, Europa jest stracona
6
@blakkudium to z pewnością musiał się im spodobać, oglądałem ten mecz ze względu na niego, zaliczył asystę i strzelił bramkę. Ja bym go kupił niezależnie od wszystkiego.
2
@DragonxNF idealny na browar :D
13
Najlepiej gdyby został w realu, razem z męczennikiem i hamem z bellinga. Niech się tam mucą razem następnie 5 lat. Co to będzie jak dostaną baty na Camp Nou...?
P.S. 800 mln podpisów, to przesada chyba, ale tak z ciekawości kolega pyta gdzie podpisać ? ;)
2
@skarfacze od 9 grudnia do 11 kwietnia załadował całe 3 gole, zero asyst. A te 15 meczów bez bramki to od nowego roku 1 stycznia do 11 kwietnia 0 bramek i asyst.
Co to za argument, że wygrywamy ligę z dużą przewagą punktową ? Wygrywamy ją, bo real jest mizerny, miał przewagę i ją roztrwonił. Strzelamy, bo Yamal w pojedynkę ciągnie drużynę, Fermin dorzuca swoje, choć nie zawsze gra na rzecz Olmo. Lewy oczywiście też sporo marnował, ale nie był tak irytujący jak Ferran. Oboje już powinni odejść moim zdaniem, ale jak ma jeden zostać, to lepiej będzie teraz sprzedać Ferrana, ponieważ można jeszcze jakąś kasę dostać.