0

W ogóle ogarnął ktoś, że Tuchel to jedyny mądry trener i wystawia rezerwy na Urugwaj w meczu o nic ?

3

Anglia wystawia rezerwę na Urugwaj. Brazylia i Hiszpania musi grać pierwszym składem jak o życie !

0

@Gibbon_FCB Eliminacje i wszystkie inne kadrowe mecze tylko po sezonie.

0

2-0 dla Hiszpanii niech łysy kopiec kreta robi zmiany !! To tylko mecz o złote kalesony Sołtysa !!

10

Okienka reprezentacyjne można przesunąć na koniec sezonu klubowego. Kluby kończą wszystkie rozgrywki w kwietniu i kadra ma cały maj, czerwiec i jeszcze lipiec na grę. Mogą co rok grać eliminacje i mistrzostwa. Same plusy.
Federacja Brazylii też jest temu winna - można zaplanować mecze towarzyskie w Europie - są dobre drużyny do gry.
Ancelotti też jest winny, zawodnik z dolegliwościami jest wystawiany na mecz o złote kalesony Sołtysa.
Flick ? Ma swoją cegiełke, bo można lepiej zarządzać minutami przy dobrym wyniku.

5

Jeszcze tylko dodam, że zdrowo myślący człowiek mając świadomość jak dzisiaj wygląda futbol ile gra się spotkań, nie pcha się najlepszą kadrą na zwykły mecz. Przykład reprezentacji Anglii, widzieliście składy na Urugwaj ? Przecież tam wyraźnie Tuchel sobie testuje zawodników, grają rezerwowi, a nawet i głębsi rezerwowi. Po to się gra mecz towarzyski, a nie żeby wygrać z Francją, z którą jak się przegra to i tak nikt nic złego nie powie. Normalny szkoleniowiec i ludzie z federacji Brazylii planują mecze towarzyskie w Europie i już jest o niebo lepiej dla wielu piłkarzy.

1

Serio Undav na ławce a gra Havertz ?

0

@APTAPT ale prosze Cie... ten problem jest wszędzie, w Hiszpanii nie jest ? A co było z Gavim ? To ja nie mam świadomości czy może trenerzy kadry ? Czy może prezydent FIFA ustalając taki kalendarz ? To był mecz towarzyski, można sobie sprawdzać innych zawodników, można sobie próbować różne warianty taktyczne, a nie samemu sobie kopać dołek przed nosem. To właśnie zrobił Carlo.

46

Raphinha miał już dolegliwości przed mecze, a mimo to został wystawiony. To pokazuje, że trenerzy kadry nie liczą się ze zdrowiem piłkarzy, jedyne na co liczą to dobry wynik w meczu o nic. Czas położyć temu kres. Właśnie spada nam szansa na jakiekolwiek trofea w sezonie. Finanse również. Wszystko dlatego, że FIFA nie może rozdzielić sezonu klubowe od kadrowego, a wystarczy jedna prosta decyzja i kluby kończą granie w kwietniu. W maju mogą sobie już jechać na kadrę i się zgrywać przed turniejem czy eliminacjami, które również są de facto turniejem.

0

@Kapitan9 Gvardiol, Grimaldo, Yeremay Hernandez

0

@Pedri16Future ale u siebie graliśmy

3

Ja po locie na Dominikane, to dochodziłem do siebie jeszcze kolejny caly dzień - długi lot, zmiana klimatu i czasu. Szczerze nie wiem jak to się dzieje, że piłkarze jeszcze dają radę, oczywiście inny poziom regeneracji, ale zmęczenia także. Wyloty poza Europe powinny odbywać się wyłącznie poza sezonem.

1

No i sami widzicie i niepotrzebnie się kłocicie z innymi. Rapha wychodzi na mecz z dolegliwościami. Co powinien zrobić trener ? Oczywiście zadbać o zdrowie zawodnika, grać kimś zdrowym, tym bardziej w meczu kontrolnym.

0

@Pedri16Future chodziło mi o mecze z Atletico. Jeden z nich przegraliśmy 1-2, ale zagraliśmy na najwyższym poziomie.

3

@Pedri16Future dwa mecze, które mieliśmy za Flicka na Camp Nou uważam na podobnym poziomie, tylko nie zawsze była ta skuteczność pod bramką.

1

@ViscaelBarca2007 W pierwszej kolejności Grimaldo max 15 mln, Virgili + Napastnik

0

@Danny Gaucho to jest takie proste, ale ludzie lubią komplikować wiele rzeczy. Być może nikt na to nie wpadł. Nie wiem. Ale ma to wiele zalet i chyba żadnych negatywów. Podobnie rzecz ma się z doliczaniem czasu gry. Wystarczą identyczne zasady jak w futsalu. Znika robienie zmian w ostatnich minutach, powolne schodzenie z boiska, przedłużenie wyrzutu z autu, niesprawiedliwość i wiele innych.

1

@Danny Gaucho byłby odstęp czasu, dokładnie taki sam, jaki zabiera ta cała przerwa na kadrę. Dajmy na to jest przerwa na reprezentacje 2 tygodnie, to na koniec sezonu klubowego jest + 2 tygodnie. Czyli sezon klubowy kończy się gdzieś w kwietniu. Jest czas wtedy na kadrę.

0

@draxidox dlatego ludzie przychodzą wcześniej

0

@Herbert wystarczy zatrzymać czas, tak samo jak w każdej innej sytuacji gdzie zawodnicy nie grają.

17

@Tridente2015 obrona przez centrale - czyli rząd, są chronieni, mogą robić co chcą bez konsekwencji

0

@Herbert Jeśli zatrzymasz czas w trakcie zmiany, to nie ma powolnego schodzenia z boiska i grania na czas, nie ma zmian w 89 minucie, żeby ukrasc cenne sekundy, ponieważ gramy co do sekundy.

0

@Rifek Miałby rok na obserwacje i analize, więc dlaczego miałby kogoś w ciemno powołać ? Wręcz przeciwnie, miałby jasne po całym sezonie, kto się nadaje do kadry, kto jest w formie, kto miał tylko dobry początek sezonie, a później zgasł. Każdy by dostawał sprawiedliwe powołanie. Ja myślę, że piłkarze mają podobne zdanie, ponieważ myślę jak piłkarz. Jedziesz do koszar na 6 tygodni tak samo jakbyś jechał na turniej.

0

@FCB24 no mam podobne zdanie, tylko zobacz na ten filmik, ja mam wrażenie, jakby oni wszyscy tam ledwo co biegali

0

@Rifek Tak. Dlaczego tego nie widzisz ? Ja to widzę jak najbardziej. Można to też rozdzielić. Rok 2027 lato - eliminacje do Mistrzostw Europy. 2028 - ME. 2029 - eliminacje do MŚ. 2030 - MŚ.

0

@Ghandi Można na to patrzeć z dwóch stron jak zawsze. Z jednej strony mógł dostawać więcej odpoczynku od Flicka, szczególnie przy dobrym wyniku, a z drugiej strony mógł się bardziej oszczedzać. Tym bardziej, że nie każdy presuje tak jak on. Ciężko jednak nad tym zapanować znając jego charakter i osobowość. Dla mnie to crack, kapitan, najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu. Dlatego mówię, że wina leży po obu stronach, w tym przypadku wielu stronach - FIFA i jej kalendarz, Ancelotti i jego decyzje, Flick i jego decyzke, Raphinia i jego decyzje. Życie to sztuka wyboru. Można pewne rzeczy skorygować. Jak? O tym już pisałem, rozdzielić sezon klubowy od kadrowego. W pełni wykonalne. Wtedy kontuzja w klubie leży tylko po stronie stronie trenera klubu. Kontuzja na kadrze leży po winie trenera kadry. FIFA zrobiła co mogła.

0

@Rifek Tak, dlatego mówię, że zamiast zarządzać teraz przerwę na kadrę, to można te przerwę przenieść na koniec sezonu. Wtedy Ty dogrywasz wszystkie mecze w klubie i zaliczasz sezon klubowy, a po nim wchodzisz w sezon kadrowy.

5

Może Raphinia ściemnia albo lekarze stwierdzą, że to jednak noga Viniciusa jest kontuzjowana ?

0

@CLS63AMG jedyne wyjaśnienie to brak sił

1

@Lionel_Messi10 liczyłem na transfer do nas, szkoda to młody i ambitny zawodnik

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?