Amigo_Blanco
Dołączył/a: grudzień 2014
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@msmsms Dlatego ważne jest uświadomienie sobie, że możliwa jest wiara w Boga bez pośrednictwa kościoła katolickiego
4
@FCB24 Są, w rozporządzeniach widnieje zapis "miejsce kultu religijnego"
4
@pele1282 I w sumie dziś też moje urodziny :D
0
@Katalończyk 99 Przy poprzednim zamykaniu galerii było info, że od progu 30k mają zamknąć wolnostojące sklepy w tym budowlankę - według przecieków dziś ma być 33-34k zakażonych. Więc jeśli się to potwierdzi to znów wrzucą od soboty albo poniedziałku
9
@Rust_Cohle Zdecydowanie sypialnia - miejsce do płaczu w poduszkę jest wymagane
44
Zgadnijcie kto zaczął generalny remont mieszkania i pewnie zaraz zamkną wszystkie sklepy budowlane ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
0
@Dany_boy Nie chodzi mi o to, że tragiczne wydarzenia są wymyślane na rzecz propagandy, ale zdecydowanie są one myślą przewodnią każdego etapu edukacji, każdej kampanii reklamowej zahaczającej o tematy historyczne. Muzea, wystawy, wierszyki - ba, nawet filmy o zabarwieniu historycznym powstają głównie o tym, że cierpimy.
Brak nam polityki grubej kreski. Każdego sąsiada postrzegamy przez pryzmat wojenny - ten nas mordował, ten nie pomógł, tamten wystawił.
Budowanie syndromu oblężonej twierdzy jest po prostu przytłaczające.
1
@VamosRakieta wygląda całkiem podobnie xD
1
@Szpenser No właściwie musiało to się tak skończyć. Mariusz nie rozumiał, że jak nabył 50% nieruchomości bez podziału to nie oznacza, że może sobie wparować na 2 piętra z 4 i wynieść stamtąd wszystkie meble zakupione przez właściciela xD
5
@Ojciec5tkidzieci kult Powstania Warszawskiego istnieje ze względu na okres jaki minął od tego wydarzenia - jest to historia nowej, odrodzonej Polski. Przy okazji samo Powstanie Warszawskie jako niewyobrażalna tragedia ludzi i błąd dowództwa wpisuje się w dość cierpiętny, propagandowy wizerunek Polski jaki budowany jest w nas już od wczesnych lat podstawówki.
Do zrozumienia insurekcji i innych porozbiorowych powstań należy przeprowadzić jednak dość rozbudowaną analizę tła historycznego, nie były spektakularne i nie kończyły się aż takimi masakrami - więc dlatego są spychane na dalsze tory. A jak słyszę, że insurekcja kościuszkowska była niepotrzebna, bo "wystarczyło poczekać kilka lat na Napoleona"...to już nawet nie ma co podejmować dyskusji :D
1
@regatta52 niemniej by być uczciwym należy wspomnieć, że całą swoją wiedzę i wykształcenie zdobył za granicą, bo z kraju wyjechał w wieku 5 lat
1
@Ojciec5tkidzieci Przestaliśmy aspirować do miana państw zachodnich w momencie dojścia do władzy przez pis. Można się śmiać, ale politycy jak Tusk czy Sikorski to międzynarodowe marki, traktowano ich na zachodzie i wschodzie jak równych i ważnych polityków.
A teraz z czego znamy ministra spraw zagranicznych? Kojarzę poprzednika Waszczykowskiego z "San Escobar". A aktualnego, aż wstyd przyznać - nie znam.
PiS sprowadził nas do grona państw głębokiego wschodu.
5
@Ojciec5tkidzieci oczywiście, dlatego też Nowak został zdymisjonowany.
Afery pisu nie kończą się żadnymi konsekwencjami, aktualny rząd śmieję się w twarz Polakom, karmiąc socjalem tych mniej zainteresowanych
4
@Azi ale nie daj Bóg zegarek Nowaka o wartości 10 tysięcy złotych...to wtedy po 10 latach dalej jest to koronny argument, że PO to złodzieje.
Niestety, przeciętny wyborca łatwiej wyobrazi sobie skalę 10 tysięcy niż 70 milionów czy 2 miliardów na TVP
1
@Quavosk Do opisu proponuję dodać cytat, w którym Premier Mateusz Morawiecki wyraził swoją radość z wypadków Roberta Kubicy, "dzięki" czemu nie musiał on sponsorować Polaka w startach w F1 (jako prezes banku BZ WBK, który miał związek z bankiem Santander, który to jest sponsorem Ferrari)
"Na szczęście złamał rękę, raz, drugi - mówił Morawiecki. - Ja nie chcę, k...a, co roku pięć dych płacić - tłumaczył się."
1
@olsen aaa...ale to jest co innego. A za pełooo...
16
@tobiasson92 Jest inny - dużo gorszy niż każda poprzednia władza od 89 roku.
16
"Jest także zjawisko powszechne, które można traktować jako swego rodzaju matkę innych niesprawiedliwości. Tym zjawiskiem jest korupcja, nepotyzm i kolesiostwo, które rozlało się dzisiaj po kraju, w rozmiarach przedtem nieznanych."
"Nie znam osobiście. Może raz go widziałem. (...) Przyznaję, po mojej rekomendacji został zatrudniony. Uważam, że zachowałem się przyzwoicie."
Te słowa wypowiedział Daniel Obajtek o synu Beaty Szydło (który został zatrudniony w "zaprzyjaźnionej firmie"). Jego księgowa z czasów wójtowania w Pcimiu jest Prezesem Lotosu. Koleżanka ma wielomilionowe zyski z (bagatelizowanego tutaj) biznesu, który dostarcza parówki do Orlenu.
Pierwszy cytat to słowa Jarosława Kaczyńskiego. Wypowiedział je w 2013 roku.
1
@kamilo0066 Nie, nie boli, ale wymieniłem tylko te punkty, bo innych argumentów nie macie. Jak nie zawyjecie "a za pełooo" to ktoś rzuci o wyprzedawaniu Polski (w sumie ciekawy temat, teraz możemy porozmawiać o fuzji Orlenu i Lotosu czego efektem będzie wyprzedanie w prywatne ręce znacznej części tych koncernów)
4
@Bykunn Chciałbym się dziwić tym, że niektórzy nie rozumieją skali przekrętów i że na byle parówce z Orlenu kręci się lewe miliony...ale wydarzenia z ostatnich miesięcy mi pokazały, że w tym kraju wszystko jest bagatelizowane póki "bronią przed homokomando i niemcem Tuskiem"
6
@tobiasson92 Czyli w sensie krzyczący tłum "uwolnić Barabasza" w wersji polskiej 2000 lat później?
27
@tobiasson92 a no to luzik, pora na CSa
1
@norbercik2006visca Oceniasz jego gust na podstawie jednej piosenki, która mu się nie spodobała? Twoją opinią może być, że macie inny gust muzyczny, a ocenianie jego jako "słaby" to jakiś niezrozumiały wyskok
/Już pomijając dziwne poczucie elitarności przy ekhm...takim "kawałku"
16
@norbercik2006visca ah, czyli jak komuś się nie podoba to co Tobie, to już pogarda i "współczucie gustu muzycznego". Myślenie mentalnego 15-latka
0
@Mow_mi_Douglas wszystko to tak naprawdę "zależy". Chłopak, któremu udzielam korepetycji jest w podstawówce o profilu dwujęzycznym (część języków jest prowadzona po angielsku) i tam angielskiego jest naprawdę sporo + dodatkowy język obcy. Ale co z tego skoro chemia nauczana jest po angielsku, a podręcznik mają ten sam, po polsku, z którego ja się uczyłem kilkanaście lat temu. Problem edukacji i rozdysponowania godzin jest już na poziomie systemowym i organizacyjnym, niemniej tam gdzie podejście jest masowe - ciężko spodziewać się podejścia jednostkowego.
/Swoją drogą mam kontakt z wieloma ofertami pracy. Osoby z choćby B1 (bez żadnych pierdołowatych certyfikatów, weryfikacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej) z francuskiego, niemieckiego bez problemu mogą dostać jakieś 6 tysięcy na rękę, bez większego doświadczenia w zawodzie. Więc na początek, dla młodej osoby to warunki świetne.
9
@patry295 albo piaty raz zaczynać od nauki o codzienności w Mezopotamii
14
Klask Klask Klask Klask
1
@Gregsky10 mogę Cię zapewnić, że jest im to kompletnie wszystko jedno czy rekord należy do Niemca czy Polaka
2
Taki idealny mecz na porę poobiadową, można przymknąć oczy i niewiele się straci
0
@regatta52 i swego czasu te petycje "kibiców" Realu o odwołanie go z roli komentatora za stronniczość xD