0

@Mazeri no tak, nie ma to jak w sprawach społecznych i gospodarczyk wytykać kto jest za jakim klubem, koronny argument, chyba rzeczywiście skończę dyskusję XDDD
/szczególnie, że ja o piłce właściwie już nie rozmawiam bo nie mam na nią czasu XD
@NemeZis93 Brawo, mamy to. To rząd przez swoje posunięcia paraliżuje służbę zdrowia, a nie wirus sam w sobie. Gdy dało się przygotować do drugiej fali - politycy woleli urządzać sobie kampanię i obiecywać zamiast realnie działać

0

@Mazeri no, to teraz sprawdźmy ile z zakażonych wirusem HIV zmarło z powodu "innych objawów". HIV też nie ma? Czy może jest, ale niegroźne?

Ja rozumiem, że większość z Was ze statystyką na poziome wyższym niż dodawanie i podzielenie przez liczbę składników sumy się raczej nie spotkała, ale jakieś korelacje wypadałoby dostrzegać.

0

@NemeZis93 o tak, mówienie do mnie że oglądam tvp XDDD jak już walić na oślep, to chociaż się postaraj nie walić samobója
Ja tylko nadmienię, że rodzajów nowotworów są dziesiątki

1

@SuperPatsonFCB Winny jest system oraz rządzący, którzy przespali całe wakacje i kampanię wyborczą pod hasłem "wirus w odwrocie".
Dało się przygotować dziesiątki szkół (ba, te budowane za PRLu są zaplanowane na szpitalne w przypadku wojny) jako szpitale "polowe" (ale szpital na narodowm brzmi dumniej, pamiętajcie). Dało się przeszkolić kadrę, znaleźć nową na transport medyczny i wprowadzić nowe prawo dotyczące ich lokowania...ale nie, idźmy na wybory :)

1

@NemeZis93 mmmm 300 osób zmarłych dziennie, wcale nic groźnego

3

4

@Kaka111 "Także wszystkim obecnie protestującym szczerze życzę jak najgorzej"
Wow, ale popłynąłeś.

A to nie głównie przedsiębiorcy wnioskowali o brak lockdownu i jak najszybsze wyrobienie odporności stadnej poprzez szybkie przechorowanie covida przez znaczna część społeczeństwa?

56

Obrzydliwe jest posługiwanie się dziećmi z Zespołem Downa jako przykładem, że niepełnosprawne dziecko też może być super! Obrzydliwe, bo jako argument używają tego ludzie, którzy kompletnie nie mają pojęcia jaka jest prawda - a prawda nie wygląda tak, że są to uśmiechnięte dzieci w kwiatach - jak podczas sesji zdjęciowej.
Osoby z Zespołem Downa mają zaburzenia w przewodnictwie dopaminy - coś podobnego do głębokiej depresji - co często prowadzi do prób samobójczych, szczególnie w obliczu świadomości swojej odmienności.
Od wieku nastoletniego rozwija się u większości osób dotkniętych ZD - zespół objawów choroby Alzheimera - z wiekiem pogłębiające się.
Ze strony osób z ZD występuą bezintencjonalne (co należy podkreślić!!) pobicia osób bliskich z otoczenia, często gwałty na rodzeństwie, matkach...
Nieumyślne, ale "na przekór" załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych na środku pokoju, w towarzystwie
Ciężkie wady serca, brak samodzielności, brak możliwości przeżycia bez ciągłej opieki - a po śmierci rodziców czekanie na własną śmierć w domach opieki.
...a nawet brak możliwości osiągnięcia takiego średniego, społecznego szczęścia i zadowolenia, co dla nas wszystkich jest normalne.
Do tego często dochodzi do sytuacji, w której pozostałe rodzeństwo jest wręcz wychowywane na przyszłe opiekunki - co prowadzi do rozpadu rodzin.

Do tej pory kobiety i rodziny miały wybór - mogli wspólnie ocenić swoje siły, czy są w stanie poświęcić swoje życie na opiekę nad osobą niepełnosprawną. Aktualnie zmusza się rodziny do heroizmu, niepotrzebnego. Bo urodzone dzieci z ZD, będą - bardzo brzydkie stwierdzenie - omijane w procesach adopcyjnych i w większości nie znajdą nawet ciepła rodzinnego. Zmuszamy kobiety do wydania na świat ludzi, których życie przepełni tylko samotność, cierpienie i czekanie na własną śmierć.

2

@Nano22 wynik retoryki "a za pełoooo"
Tak, za PO było źle i się pogarszało, ale nie doceniliśmy jak było wtedy dobrze. Zmieniliśmy na gorsze na własne życzenie.

4

Obrońcy partii rządzącej jeszcze cicho, nie dotarła instrukcja jaki fikołek wykonać tym razem próbując bronić kolejnej idiotycznej decyzji władzy

2

@AlexDark00 na pewnym etapie życia te międzyklubowe wojenki trochę powszednieją :P

16

@AlexDark00 Nic oprócz ośmieszenia się

0

@DonMatteo901 a kiedy Orlen sfinalizuje cichy zakup wydawcy kilkunastu lokalnych dzienników w ramach "repolonizacji" mediów? :)

16

@Pianist00 przecież Stano śmieje się z tego jak Najman wrzucał film, że jedzie na Jasną Górę "bronić" bo dostał info że są jakieś ataki a później odwołał bo się przekonał, że nikogo tam nie ma xD
Najman stał się stałym ekspertem XD TVP, także no, kończą nam się w kraju eksperci

0

@chudymc luzik, miłego dnia :)

1

@Gwyn zdrowia kolego, oby bez poważnych objawów i zero powikłań! Trzymaj się :)

2

@ArdoFCB już Ci odpisałem gdzie indziej - Retoryka wielu organizatorów jest skandaliczna, również części protestujących.
Niemniej protesty to ruch oddolny

1

@vota tacy sami jak ja? Gdzie?
Generalizujesz - ja w poprzednich komentarzach odniosłem się również do takiego samego podejścia wobec Marszu Niepodległości. Więc jak już rzucasz oskarżeniami, to nie na oślep

Poza tym przywołujesz policjantów - czyli konkretną instytucję, która ma chronić i pilnować porządku a nie sama prowokować i bić protestujących bez uzasadnienia.
Także jakby co, to oskarżenia kieruj w inną stronę. Przepraszać nie musisz

17

W moim rodzinnym mieście - w Gliwicach - na jednym z kościołów pojawił się obraźliwy napis po manifestacjach.
Niemniej spieszę z informacją, osoby na jednej z "protestujących" grup na fb zwołują się aby napis zmyć - gdyż go nie popierają i nie chcą dawać amunicji przeciwnikom.
Pamiętajcie, wandalizm i zaczepki jednostek nie mogą przysłonić frustracji jaka nagromadziła się w społeczeństwie.

25

@MemphisDepay00 dokładnie - wandalizm jednostek nie może przysłonić frustracji społeczeństwa

0

0

@AV0CAD0 czyli...w sumie się zgadzamy - tylko dlaczego skoro "muszą" atakować to nie kierują agresji w kierunku konkretnych osób?
I dlaczego agresję podsyca i właściwie nawołuje do walk - wicepremier Polski?

3

@Shapiro Jasne, tylko wiesz, semantyka słów ewoluuje przy czym tak - w wielu przypadkach "strajk" jest nadużywany.
Policja powinna ochraniać wszelkie osoby i miejsca mogące stać się celem ataku - z obu stron konfliktu

I jeśli mówimy o języku polskim - to czemu osoby "broniące" kościoła atakują niewinnych ludzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@ArdoFCB czyli typowy patus, widziałem też podobnych na manifestacjach, w których uczestniczyłem - szukali głównie zaczepki i powodu do rozwalenia czegoś
Dzięki

3

@Shapiro zadanie na przyrodę nie zostanie odrobione XD
Ale serio, też zluzuj swoje bycie anty- bo widzę po komentarzach, że popierasz występienie Kaczyńskiego, który wzywa do obrony "za wszelką cenę" - czyli wystawia naród przeciwko narodowi.
Więc zachowaj rozum o po prostu nie bądź skrajny. Piszę to do Ciebie, bo wiele razy rozmawialiśmy na wysokim poziomie i fajnie by było ten poziom zachować

9

@Shapiro oh God, trochę niski poziom czepiania się.
Przy okazji wiesz, że wczoraj odbył się np strajk studentów i w gruncie rzeczy są to słowa stosowane zamiennie?

0

@ArdoFCB oczywiście - w każdej grupie są zadymiarze - nie można jednak podważać ile setek tysięcy ludzi wyszło na ulicę żeby pokazać swoje niezadowolenie.
Retoryka "przywódców" obu stron też jest skandaliczna - tu racja.
A możesz podesłać link do tej napaści? Przez nawał pracy nie spotkałem się z tym, a chcę być na bieżąco z takimi skrajnymi wydarzeniami :)

3

@AV0CAD0 ah, czyli stosujesz typową narrację, która również była stosowana wobec Marszu Niepodległości - czyli rozumiem, że Antifa według Twojej logiki może lać rodziny z dziećmi na MN bo skrajni narodowcy krzyczą o niszczeniu lewactwa?
Protesty już od dawna nie są demonstracją lewej strony - na ulicę wyszedł naród - ludzie starzy, młodzi inżynierowie, wykładowcy, zwykli pracownicy fizyczni, często kibice i "kibole" - połączyła ich nienawiść do pisu i to jest skandowane. Przelała się czara goryczy.

Atakowani są przez "obrońców kościoła i polskości"...to skoro taki ma być kościół i polskość, to popieram reformy jednego i drugiego jeszcze mocniej

8

@AV0CAD0 Twoje poparcie przemocy wobec ludzi jest obrzydliwe.
"Wojnę" wypowiedziano pisowi
- partii rządzącej, która krok po kroku zniewala naród.
Ale tak, na wezwanie obrony "za wszelką cenę" stawili się ograniczeni kibole, brawo, gratuluję, że stoisz z nimi w jednym szeregu

W innym komentarzu mówisz o ludziach atakujących kościoły - tego zaprzestano i potępiono, omijano kościoły - i ich obrońcy rzucili się na tłum niepodejmujący się niszczenia mienia kościelnego. I co, teraz zmiana frontu tłumaczenia?

4

@Barca1992 mieli bronić przed uchodźcami - ale ich nawet nie było
Mieli bronić kościołów - marsze ominęły kościoły - więc polecieli okładać bezbronnych ludzi, często już po zakończeniu manifestacji żeby uderzyć w małe grupki

"kto będzie was bronić jak uderzy wróg" to już wiemy, że nie oni XD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?