10

@ArdoFCB Nie ma najmniejszych szans żeby Platforma stworzyła większościowy rząd. To Trzaskowski zbiera duże poparcie elektoratu przeciwnego Dudzie, samo PO/KO ma jakieś 20%. I tu znów Konfa byłaby pierwsza do koalicji, bo wyrasta na poważną partię opozycyjną.

51

@FC1899Barca 2020 rok i dalej nie wiecie, że Prezydent nie ma mocy sprawczej i obietnice prezydenckie to tylko chęć zdobycia wyborców xD
Wybór jest następujący -> Duda to jednowładztwo i kolejny krok w stronę autorytaryzmu
Trzaskowski -> szansa na szybsze wybory parlamentarne i zwiększenie udziału partii opozycyjnych (tak tak, Konfy też i może przede wszystkim w przypadku utraty poparcia przez pis)

2

@FC1899Barca mocno cierpiał wizerunkowo przy Cristiano, ale dawał drużynie więcej niż ktokolwiek inny w ataku pomijając liczby.
Sam wolałem Higuaina od Benzemy, ale czas zweryfikował kibicowskie teorie i preferencje

88

@bary sam zacząłeś bełkot więc kolega @SeeleyBooth po prostu kontynuuje

0

@Colon niesamowicie zabolała mnie śmierć Artura - był jednym z ostatnich czynnych i pamiętających złote polskiego himalaizmu. Wspinał się z Kukuczką, sam osiągnięcia i plany też miał wielkie.

7

@Danny Gaucho Jaro...nie no, bez ujawniania tajemnic państwowych xD

2

@Comentateiro odmówiłbym tak samo jak kobiecie bo jestem w szczęśliwym związku - kompletnie bym się nie zdziwił, nie przyszło by mi do głowy wyśmianie takiego kolegi :)

5

@Elisan12 Trzaskowski ma więcej za uszami? Nie kojarzę żeby to on dehumanizował część społeczeństwa, dzielił ludzi na "elyty" jak za komuny...

4

@DonMatteo901 tylko różnica między nimi jest taka, że Trzaskowski musi zebrać głosy od lewej, przez centrum aż po prawą, więc jego postulaty się zmieniły.
Duda sprzedał swoje wartości niewypełniając obietnic sprzed 5 lat i szczując na siebie społeczeństwo

4

@ProMILs Kaczyński kiedyś powiedział, że "na prawo od nas tylko ściana". On po prostu Konfederację będzie chciał zniszczyć przy pierwszej okazji

3

Wiem, że jest tu sporo wyborców Konfederacji. Sławomir Mentzen ma dla Was ciekawą informację
https://facebook.com/story.php?story_fbid=3131865546874627&id=1002104843184052

1

@tomono aktualnie inżynierskie, za rok magisterskie, zaklepany doktorat...co wyjdzie to zobaczymy

17

@dasouzar11 @Mathew86 widzicie koledzy...czasami ludzie patrzą dalej niż tylko na własny portfel, np na poszanowanie trójpodziału władzy, praworządności czy wolności mediów (która według Ziobry po wyborach ma zostać ograniczona)

1

@arkasath proponuję prześledzić czasy przywilejów dla szlachty, jak szło odwoływanie tego i powstrzymywanie rozdawnictwa i do czego to doprowadziło. A za czasów królewskich obdarowywano szlachtę, której było mniej a teraz rozdaje się...no dość sporemu elektoratowi, który mobilizowany jest przez 500+, kolejne emerytury, 500+ na wakacje...

1

@Barwindg tylko, że Sikorski mówił wtedy, że jak PiS dojdzie do władzy to będziemy "robić Amerykanom laskę"
Przedstawiasz zmanipulowane słowa przez pis :p

0

@Veb1233 jakby nadepnął umyślnie to by się jeszcze czerwona znalazła xD
Eh Boże Boże, czasem trochę wstyd

9

@AmigoBlancos tłumaczenie błędów sędziowskich w taki sposób to po prostu nieśmieszny żart, po prostu odpuść i spójrz prawdzie w oczy

0

@busquets5 osobiście praktycznie przestałem oglądać mecze piłki nożnej - zwyczajnie brak mi czasu przez studia i życie prywatne. Raz za czas obejrzę mecz reprezentacji w barze ze znajomymi

14

Mój Boże - doszło do tego, że w imię polityki stwierdzamy, że ułaskawienie pedofila nie jest haniebne.
" Fakt, który dotarł do wyroku sądu apelacyjnego w tej sprawie. Z jego treści wynika, że sprawca wykorzystywał swoją córkę przez pięć lat. Robił to „wielokrotnie i ze znaczną częstotliwością”. Pod wpływem alkoholu używał także przemocy fizycznej, zarówno wobec córki, jak i nad swojej konkubiny."
Co do wnioskowania rodziny:
"Sprawa jednak niekoniecznie musi być taka oczywista. Wielu komentatorów wskazuje, że w grę może wchodzić zarówno współuzależnienie ofiar, bądź wręcz syndrom sztokholmski, oraz presja ze strony społeczeństwa. Okoliczności sprawy przedstawione przez Fakt czynią taki obrót sprawy dość prawdopodobnym.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt wspólnego zamieszkania przez sprawcę i ofiary w jednym mieszkaniu. Zarówno przed, jak i po odbyciu przez niego kary pozbawienia wolności. Zakładając, że zakaz pozostałby w mocy: co miałyby ze sobą począć ofiary? Cała sprawa w istocie stanowi rodzinną tragedię. Jest jednak także niewątpliwą porażką instytucji naszego państwa, które nie raczyło zabezpieczyć w porę potrzeb bytowych ofiar. Czy mają w ogóle wybór inny, niż tkwienie w potencjalnie patologicznej relacji?"
Źródło: https://bezprawnik.pl/andrzej-duda-ulaskawil-pedofila/

Wstydźcie się. Jesteście obrzydliwi. Jednocześnie bagatelizujecie taką sprawę, a z drugiej kategorycznie sprzeciwiacie się związkom partnerskim czy adopcji dzieci przez pary homoseksualne bo Wam się definicje homoseksualizmu i pedofilii mieszają. Opieracie się na chłopskim rozumie i wymyślonych danych i tak zaadoptowane dzieci NAPEWNO BĘDĄ GWAŁCONE BO TO PRZECIEŻ HOMOSEKSUALIŚCI

1

@Seba_89_ serio masz nadzieję na samodzielną politykę Dudy bo druga kadencja? W potwory pod łóżkiem też wierzysz? Kaczyński i Duda stoją w jednym szeregu, najbliższe wyłamanie w Zjednoczonej Prawicy może pójść ze stronnictwa Ziobry.
A wybór między dżumą a cholerą...nie, w tej chwili symetryzm jest szkodliwy. To wybór między dalszym jednowładztwem i kolejnym krokiem w stronę autorytaryzmu a przynajmniej częściowym powstrzymaniem procesu legislacji rządu pisu

3

@A_Gomesinho_21 Plot twist: Andrzej Duda i PiS łamie Konstytucję którą sam chce ustanawiać, także bym powstrzymał radość xD

5

@Kapitan hawk Myślałem, że już dawno skończył karierę a tu proszę - dogrywał do końca w Baniku Ostrava

2

@Szicek10 Raaaaaasizm xD
Szkoda, ale i tak - miłego dnia :D

0

@Kluivert_P TVPiS tylko w drugą stronę?
Przecież tutaj zdecydowaną większość stanowią sympatycy Konfederacji, to chyba dla nich "lekka" obraza

8

Dzień dobry :)

Cóż, dzisiaj znów zapraszam do dyskusji, wymienienia się poglądami (nie muszą być zbieżne z moimi, nie musimy się poklepywać po plecach) - byleby z kulturą :)



PiS dostosował propagandę swojej kampanii wyborczej do cech swojego elektoratu. Właściwie nie rozmawia się już o gospodarce czy pomyśle na następne kadencje, a szuka się (zupełnie jak w autorytarnych rządach) wroga narodu, który ma zespolić i zmobilizować elektorat do głosowania. PiS opiera swoją kampanię na:
- straszeniu, że jak przyjdzie Trzaskowski i PO to zabierze 500+ i inne programy socjalne (co prawdą nie jest, RT postuluje utrzymanie 500+)
- naturalny wróg - ostatnio zaczęto mówić o Niemcach próbujących wybrać nam Prezydenta - bo przecież Niemcy to nasz najstarszy wróg, więc z tej propagandy łatwo zebrać korzystne żniwo
- nietolerancja wobec osób homoseksualnych - tu ukłon w stronę swojego elektoratu reprezentującego profil bardziej konserwatywny i tradycjonalny. A przy okazji obrzydliwa dehumanizacja osób homoseksualnych, straszenie ludzi odbieraniem dzieci itd itp
- kolejne socjalne obietnice - czyli dalsze kupowanie głosów.

Niestety (z mojej perspektywy) elektorat prawa i sprawiedliwości a więc i Andrzeja Dudy jest tym najbardziej zabetonowanym. Dlaczego? I dlaczego ciężko będzie wygrać najbliższe wybory?

Trzeba przyjrzeć się profilom poszczególnych grup społecznych popierających PiS:

- osoby starsze - i tu się właściwie nie dziwię. Są to osoby pracujące lub nie w czasach PRL, które aktualnie mają stosunkowo niskie emerytury. Rząd PiS to chyba pierwszy rząd, który dosłownie DAŁ tym ludziom pieniądze (to, że odebrał przez podatki to inny temat). Starszym ludziom nie zależy na praworządności, wolności w mediach, jakimkolwiek poziomie dyskusji w mediach czy tolerancji - po prostu "jest co włożyć do garnka"

- osoby ze wschodu Polski i wsi - umyślnie nie używam stwierdzenia Polski B, bo to, że są to ludzie o bardziej tradycjonalnych poglądach czy gorzej wykształceni nie robi z nich automatycznie ludzi gorszych, drugiej kategorii - te osoby są bardziej przywiązane do tradycjonalizmu, z natury niechętni do postępowości, złagodzenia swoich poglądów. Jak w przypadku osób starszych - w tych rejonach społecznych dominuje wielodzietność więc program 500+ (który swojego zadania nie spełnił, bo ani dzieciom nie żyje się lepiej - wszak przy edukacji zdalnej okazało się, że dzieci nie mają nawet swoich komputerów, a dzietność nie wzrasta) jest tutaj motorem napędowym elektoratu. Niestety w tej kategorii pojawiają się skrajne poglądy nietolerancji wobec uchodźców (czy to ukraińskich czy arabskich) oraz homofobii - ale to temat na inny wpis.

8

@D_Myrdal ooo i o opłacanych komentarzach znów mówi konto założone chwilę przed wyborami XD wy się nawet nie staracie

PS moje poglądy nie zmieniają się w zależności od tego czy i kto płaci, otwarcie przyznaję kogo popieram, więc nawet się nie staraj udowadniać, że robię coś za pieniądze XD

3

Komentarz usunięty

80

@Szpenio XDDD
Tak tak, homokomando już czekają na granicach żeby zaatakować polskie katolickie rodziny

2

@hoeniker a to dopiero koniec czerwca, ten 2020 to same kataklizmy XD Aż strach pomyśleć co będzie w LM w sierpniu

8

@joloskyy KO przy tej sytuacji nie będzie miało większości, nie ma szans nawet najmniejszych.
Najbardziej realna będzie większościowa koalicja KO - Konfederacja, Lewica to za mała siła, PSL szkoda nawet mówić.
Koalicja KO - Konf będzie koalicją trudną, ale może uda się przeforsować te najbardziej centrowe ustawy. Marzenie, ale aktualnie w sferze marzeń nierealnych, patrząc na wczorajsze wyniki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?