11

Jakieś pół roku temu któryś z użytkowników wyśmiewał moje i kilku innych argumenty przeciwko polityce socjalnej i rozdawnictwu - przede wszystkim ten o zbliżającym się kryzysie finansowym: "już kilka lat mówicie, że kryzys przyjdzie, a nic się nie dzieje".
No i mamy - w wyniku wirusa wszystko poleci w dół. Najlepszy okres ostatnich dekad zmarnowaliśmy na rozdawnictwo, socjal i kupowanie głosów od mas aby tylko utrzymać się przy władzy. Marnowanie pieniędzy, wpompowywanie ich w propagandę i reanimację trupów pod postacią niektórych gałęzi przemysłu. Żadnych długofalowych inwestycji, które za kilka lat zaczną przynosić zyski (nie, przekop mierzei wiślanej nic nie da), tylko doraźne rozwiązywanie problemów. Zerowa poprawa gospodarki wodnej w kraju, przestarzała energetyka, brak działającej służby zdrowia. Brak przede wszystkim poduszki finansowej, którą dałoby się wykorzystać w czasach kryzysu...chude lata nadciągają, a my nie mamy (jako Państwo) z czego chudnąć.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Morgan-Stanley-PKB-Polski-spadnie-o-3-6-proc-7841794.html

1

@Mankind Podstawowe prawo giełdy - sprzedawaj w spadkach, kupuj na górkach. Z tą wiedzą jesteś już gotów na poważne inwestycje

0

@hazo428 i musiałeś zrobić to akurat tutaj?

11

@Karlik08 to też jest złe podejście - typowy syndrom anioła. Dojdź do wniosku, że jak Ci się ktoś spodoba, to też jest to człowiek - z wadami, czasem z krzywą przeszłością, z masą swoich własnych małych dziwactw i kompleksów. Nie ma co traktować innych jak cudu zesłanego przez samego Boga.

5

@Geble ale szon z jakiego powodu? Coś sobie obiecali? Każdy jest wolnym człowiekiem, dobór partnerów życiowych nie zależy od ilości rozkręconych mebli i godzin rozmów XD


5

@Karlik08 sam sobie robisz pod górkę zakochując się i tak mocno angażując uczucia gdy tak naprawdę nie ma nic. Zmień podejście, to będzie łatwiej

7

-> Na zwiększoną ilość mszy i ich odbywanie się psioczą ludzie, którzy do kościoła nie chodzą.
No może i nie chodzą, ale przede wszystkim nie chcą być wystawieni na kontakt z osobami, które przez uczestniczenie w Eucharystii (znak pokoju, przyjęcie komunii, spowiedź w konfesjonale do ścianki którego przykłada się twarz, ścisk w ławkach, woda święcona) zwiększają swoją szansę na infekcję kilkukrotnie.

1

@Uukasz_93 no i tyle w temacie różnic w wykrytych przypadkach. My badamy objawowo (i to też praktycznie wcale), Niemcy przesiewowo. Realnie w Polsce jest znacznie więcej zachorowań

1

@Jacek770 Wikingowie i obowiązkowe Peaky Blinders

0

@Janiama połączenie myśli w takim razie :D Jak tam minął urlop?

7

@Janiama przepraszam :D miło Cię widzieć :D

https://zapodaj.net/3be8912eb5b72.jpg.html

37

@LuisSalvano Idź Pan do lekarza a nie pytaj o porady na stronie z seriami o aktorkach porno.
To może być wszystko. Zwapnienie, węzły chłonne. Nikt Ci tu nie pomoże, a najprędzej zrobi to lekarz podczas osobistej wizyty.

40

@GeraltzKatalonii I to jeszcze czytane przez Krzyśka Hołowczyca

0

@Nano22 ba, w piątek wieczorem na gliwickim rynku nie ma nikogo, jak studenci wyjeżdżają, to miasto wymiera :D

0

@Nano22 zły przykład, w centrum Gliwic nie znajdziesz kibiców Piasta, a co dopiero kiboli xD

0

@jeyx77x w sumie? Tak. Z tego co pamiętam planuje się rozszerzenie listy o właśnie zabójstwo, ale jak to u nas...z jednej strony przepis o przedawnieniu jest narzędziem mobilizującym organy ścigania. Z drugiej ogranicza możliwość wytropienia sprawcy dzięki rozwojowi techniki dochodzeniowej. Perspektyw jest naprawdę wiele.

"Dziś jedyne przestępstwa, które są ścigane bezterminowo, to zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości i zbrodnie wojenne, a także określone kategorie czynów (m.in. zabójstwo) popełnionych przez funkcjonariusza publicznego podczas wykonywania obowiązków służbowych."

0

@SonBarcaGoku ale o czym Ty ogólnie mówisz? Wszystko można, równie dobrze można się powiesić zaraz po daniu się sfotografować przez fotoradar. Też unikniesz kary.
Oko za oko sprawiedliwe? Rozumiem, że godzisz się na zostanie katem i wykonywanie kary wielokrotnego gwałtu wraz z pogryzieniem miejsc intymnych na mężczyźnie skazanym za taki sam czyn? Bo tacy zwyrodnialcy też się zdarzają.
Kara więzienia przede wszystkim ma służyć resocjalizacji i umożliwić skazanemu powrót do funkcjonowania w społeczeństwie na zasadach zgodnych z funkcjonującymi. Czynnik ludzki i patologie systemu więziennictwa to zupełnie inna sprawa. Kult samosądów jest po prostu idiotyczny.

0

@SonBarcaGoku równie dobrze może tak zrobić w przypadku przestępstw, które się nie przedawniają, musi się po prostu ukrywać do końca życia a nie przez 10 lat.
Jeśli ustalony jest podejrzany i jest nieuchwytny, to zostaje wystawiony list gończy. W przypadku podejrzenia, że nie przebywa w kraju wystawia się międzynarodowy list gończy i wtedy podejrzany figuruje w światowych bazach danych, wpadasz nawet przy kontroli drogowej, następnie odbywa się standardowa procedura deportacyjna.
Przedawnienie stosuje się w przypadku niemożności ustalenia sprawcy czynu zabronionego.

1

@jeyx77x w przypadku przedawnienia nie ma mowy o wyroku, a więc o jakimkolwiek winnym.
A dlaczego? Ze względu na nietrwałość dowodów, uciążliwości z dotarciem do świadków i rekonstrukcji wydarzeń, niewspółmierności ewentualnego wyroku i podjętych działań do okresu, który minął od przestępstwa lub wykroczenia.
No i są przestępstwa, które się nie przedawniają. W jakim kontekście pytasz?

0

@czosnekfcb te słowa zostały źle przetłumaczone. Tłumaczący do zaorania w polu za robienie sensacji.

4

@FC1899Barca Jurek równy gość, odpowiedział kiedyś na nasze zaproszenie i przyszedł z nami do baru obejrzeć mecz Realu :D

3

@IronSanHybrid dobrze, że Pan Prezes może czuć się niezagrożony, bo słodkie kotki nadal będą legalne

1

@Avada Kedavra @Rewolucja123 no mylenie mnie z tamtym zabolało w serduszko bardziej niż powinno :(

10

Po prostu Krzyś potrzebował jakiegoś młodego perspektywicznego zmiennika żeby poczuć presję i zacząć grać na poziomie

0

@SeeleyBooth jak długo wytrzymuje dobrze zrobiony?

0

@Puyolex I Wikingowie i Narcos, zupełnie różne, ale i świetne seriale :P

4

@Kapitan hawk dla tego kraju z tą władzą nie ma przyszłości. Niszczona jest jakakolwiek praworządność, inteligencją się pomiata, a patologia i bieda umysłowa jest nagradzana za swoje przyjmowanie kurskiej papki bezkrytycznie przy akompaniamencie zenka martyniuka...dramat

3

@Showman Serio nie widzisz, że rząd w przypadku nauczycieli uruchomił najpodlejszą opcję walki z nimi? Wsparł mowę nienawiści wręcz obrzucając łajnem ludzi, którzy całe życie w tym zawodzie przepracowali. Tak samo było w przypadku lekarzy rezydentów - zaczęto mówić o kaście, grupie uprzywilejowanej, a lud zaczął klaskać.
Nauczyciele podwyżek nie zobaczyli, dlatego chcą kolejnych strajków. I ja się nie dziwię. Wolę to niż podniesienie płacy minimalnej.
Nauczycieli jest za mało i nie przynoszą zysków samorządom żeby wywrzeć odpowiednią presję na rządzie, dlatego ich prośby są ignorowane.

6

@Showman Oczywiście, ze inne zawody mnie obchodzą, nie wiem dlaczego zakładasz, że nie. Pojawił się temat nauczycieli - mówię o nauczycielach.
Tak, pozostałe zawody w budżetówce zasługują na podwyżki, szczególnie w obliczu inflacji, wzrastających cen oraz kolejnych programów socjalnych, które wynagradzają bardziej leniwych.
Inne zawody? Gdy wprowadzali niedziele niehandlowe nikt nie dbał o studentów, którym zabrano spory rynek pracy, który był ich okazją na dorobienie. Nikt nie dba o pracowników gastronomii, którzy tych wolnych niedziel nie mają. Ale lud się cieszy, bo nałożono kolejne kajdanki i prowadzi się społeczeństwo za rączkę.
Oczywiście, wybierając zawód nauczyciela wiedzieli na co się piszą - chodzi tu głównie o obciążenie psychiczne z jakim ta praca się wiążę. Ale chyba ani oni ani nikt zdroworozsądkowy nie spodziewał się, że wzrastać będzie tak dynamicznie pogarda dla ludzi, którzy znaczną część swojego życia poświęcają na dzielenie się wiedzą i wychowanie kilkuset dzieciaków rocznie. Szczerze? Gdybym był tak rozczarowany swoją pracą to też zgasłaby we mnie pewna iskra...

3

@Showman To jeszcze dowiedz się ile papierów i ciągłych szkoleń musi ogarniać nauczyciel :)
Nie, nikogo nie mam w środowisku nauczycielskim. Potrafię natomiast oddzielić niepotrzebne emocje od opinii i nie dewaluować czyjejś pracy na podstawie własnych doświadczeń.
Tak, wiem jak inni ciężko pracują i jak zarabiają. Sam pracuję i dodatkowo się uczę, łatwo nie jest, ale daleko mi do pogardy dla ludzi pracujących. Mam kontakt i z "klasą" inteligencką jak i fizyczną - i do głowy mi nie przyszło kogokolwiek obrażać za sposób na swoje życie o ile nie jest pijawką na wiecznym socjalu będąc zdolnym do pracy :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?