13

@Ghotti i właściwie to jest najważniejsze - nie będzie przechodzić każda ustawa, nie będzie zapychania opinii publicznej np ustawą antyaborcyjną, bo każdy wie, że Trzaskowski ją odrzuci. A teraz obserwujemy powtarzający się schemat afera - temat aborcji - afera - temat aborcji.

Usilnie wpychanie nas w ręce USA przy jednoczesnym oddalaniu się od najbliższych sąsiadów też za wiele nie ma wspólnego z logiką. Bo za sprzęt militarny i tak płacimy ceny rynkowe, a w przypadku konfliktu nikt tu nie przybędzie z odsieczą.

65

Obserwując zarzuty wobec każdego z Kandydatów w drugiej turze łatwo wysnuć wniosek, że ludzie głosują, ale chyba nie za bardzo zdają sobie sprawę z możliwości Prezydenta RP.

Przede wszystkim - ponowny wybór Dudy na Prezydenta będzie przedłużeniem jednowładztwa i przejadania pieniędzy przez TVP (ważny punkt, wrócimy do niego przy Trzaskowskim). Będzie dalszym spychaniem Polski na ubocze w polityce międzynarodowej (przykro, ale nawet Grupa Wyszehradzka się od nas odsuwa). Będzie również gwarancją podpisania kolejnych pakietów socjalnych przed następnymi wyborami - to jest pewne, bo władzę będą chcieli utrzymać za wszelką cenę. A już teraz pieniędzy brakuje - spółki skarbu państwa są wypompowane do granic możliwości (polecam zapoznać się ze stopniem inwestycji choćby Orlenu), LOT przeprowadza kontrolowany upadek, miasta muszą wycofywać się z inwestycji bo brakuje na nie pieniędzy - a pamiętajmy, że Unia również zmniejszy nam dotacje.

Wybór Trzaskowskiego będzie wiązał się z brakiem możliwości przechodzenia dosłownie każdej ustawy PiSu. W tej chwili Senat może jedynie opóźniać ich wprowadzenie (właściwie tylko jako manifest), a Sejm ponownie veto Senatu odrzuci. Na odrzucenie veta Prezydenta nie ma w tej chwili szans.
Wszystkie śpiewki o LGBT, gender, seksualizacji dzieci możecie sobie odłożyć na bok - Trzaskowski nawet jakby chciał, to nie ma mocy sprawczej, nie rządzi dekretami - może złożyć jedynie projekt ustawy, której i tak nie przegłosują.
Wybór Trzaskowskiego to również możliwość przejęcia kontroli nad telewizją publiczną wraz z Senatem - a przypominam, że 10 miliardów złotych przekazano na tę stację żeby produkowała jedynie propagandę Dudy i PiSu.

Dlaczego Trzaskowski ani KO nie mówią o wycofaniu się z 500+? Bo to by było polityczne samobójstwo. My żyjemy tutaj w bańce dyskusji politycznej - ścierają się różne poglądy, dyskutujemy, zastanawiamy się. Większość ludzi (co pokazały wybory) głosują zero-jedynkowo - odbiorą-dadzą. Dlatego pomimo deklaracji o niezabieraniu 500+ - PiS nadal pompował teorię, że wybór RT na Prezydenta oznacza odebranie świadczeń socjalnych. Polityka strachu wiecznie żywa.

18

@draxidox może dlatego, że zdecydowana większość wyborców pis to ludzie z wykształceniem zawodowym, którzy nie prowadzą godzinnych dysput politycznych i myślą prostą zasadą: pis dał to zagłosuję.
Gdyby KO wyszło z propozycją usunięcia 500+ to poszedłby prosty przekaz: PO zabierze. Domyśl się z jakim skutkiem.

A czy są pieniądze na 500+? Od zeszłego roku w moim mieście wygasza się inwestycje z budżetu miasta. Zgadnij dlaczego i na kim ciąży wypłata 500+.

4

@masq to zależy gdzie oglądasz - na TVP robią mu specjalne przestery żeby właśnie odnosić takie wrażenie - nie żartuję XD
Niemniej fakt, raczej stara się wypowiadać w taki sposób żeby sprawiać wrażenie jakiegoś wodza

3

@ArdoFCB też możesz zwiedzić XD
A tak bez przerzucania się durnymi tekstami z których nic nie wyniknie - po prostu ciężko patrzeć na to jak propaganda utrzymuje bańkę wokół wyborców Konfederacji - bo tak naprawdę wobec Trzaskowskiego zarzuty są czysto światopoglądowe, których jako Prezydent nawet nie ma jak wprowadzić w życie. A każdy ma swoje zdanie na różne tematy, a to co dociera do Was to tyło i wyłącznie partyjny przekaz jednych albo drugich

1

@ArdoFCB a ci geje ze swoich podatków sponsorują kościoły, chyba sytuacja win win

16

@sidzej o przez pół kampanii jego zwolennicy mówili że Bosak jest dla nich genialny gospodarczo wraz z Mentzenem ale w drugiej turze grzecznie na Dudę zagłosują bo się o gender i LGBT na facebookowych grupach naczytali xD

1

@Avada Kedavra tylko ostrzegam, że ten serial nie nadaje się do puszczenia w tle. Trzeba się skupić bo w pewnym momencie już nie wiadomo kto jest kim :D

0

@koksik2700 No a w sumie co to takiego?
Dla wszystkich ten wynik był szokiem, patrząc na sondaże kilka tygodni przed wyborami.

A do filmów, w których PIS nie szanuje absolutnie nikogo to musiałbyś brać całe wydania wiadomości i całą ramówkę TVP Info

2

@Zip to przeskocz to trzeciego akapitu od dołu :D

13

Zaraz cisza wyborcza, także kilka słów ode mnie, zapraszam chętnych.
Przepraszam. Przepraszam za siebie 5 lat temu.
W 2015 roku, a zatem w roku poprzednich wyborów prezydenckich uzyskałem prawa wyborcze. Właściwie dorastałem w latach, w których rządziła PO, a cały mój młodzieńczy bunt, dość duże przywiązanie do wartości narodowych, wywyższanie swojego kraju na tle innych znalazło też ujście w poglądach politycznych.
Z perspektywy czasu widzę, że dałem się zmanipulować politycznej propagandzie uderzającej w nuty czysto patriotyczne. To wtedy miejsce miały burdy na Marszu Niepodległości, to wtedy Jaok MASAKROWAŁ LEWACTWO na marszach i protestach, to wtedy Max Kolonko jeszcze jako tako kontaktował z rzeczywistością. Pojawił się też Paweł Kukiz (który dał się wciągnąć w polityczne gierki, ale w sumie jako jeden z niewielu pozostał ideowcem, większość jego polityków przeszło do pisu), który na fali buntu ludzi przeważnie młodych zdobył spore poparcie. I pojawił się też Andrzej Duda. Reklamowany jako nowa jakość polityczna. Płomienne przemówienia, podkreślanie narodowości, dużo nowomowy. Zagłosowałem na niego w drugiej turze - przepraszam. Nie wierzycie? Poszukajcie moich komentarzy z tamtych lat - często czysto antyimigranckich.

Co się zmieniło przez te 5 lat? Skończyłem szkołę i poszedłem na studia - naturalnie zwiększyły się moje perspektywy środowiskowe - poznałem ludzi z innych miast, z innymi poglądami, z innych krajów. Stałem się otwarty na inności. Zrozumiałem, że inności to są tak naprawdę normalności tylko w innych barwach niż moja codzienność.
I tak - szczerze wolę powrót do czasów rządów PO - często kojarzonych z wywyższaniem się (dalej to stanowisko reprezentuje Sikorski), pogardą, ale przede wszystkim był to rząd otwarty na współpracę zagraniczną, bez chorej propagandy za moje pieniądze i mimo wszystko - szanowali swoich przeciwników politycznych.

Odpowiadając na główny zarzut - dlaczego znów wspieram partię głównego nurtu, a nie np Bosaka?
Gdyż przede wszystkim jestem za państwem świeckim, z jasno oddzielonym wpływem Kościoła Katolickiego (czy jakiegokolwiek innego ruchu religijnego). Wspieram osoby LGBT oraz jestem za zwiększeniem swobód obywatelskich, nie mam nic do osób zza granicy. I na tej płaszczyźnie Pan Bosak jest zdyskwalifikowany.

A do Was? Nie zmarnujcie swoich głosów. Przemyślcie, przede wszystkim w drugiej turze - nie wybierajcie dalszego jednowładztwa, bo tym razem puszczą im już wszelkie hamulce. Senat może spowalniać ile się da, ale na odrzucenie veta Prezydenta nie uzbierają posłów.

Przepraszam za siebie sprzed 5 lat. A Wam życzę wreszcie spokojnego weekendu na La Rambli :)

18

@ksobi za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego (a wtedy Duda przecież był wtedy w kancelarii prezydenta) w Rosji spadały polskie samoloty.

To jest dokładnie ten sam poziom idiotycznego porównania. Musi im się naprawdę palić grunt pod nogami, bo to co się dzieje w TVP i jaki leci przekaz od rządzących jest wręcz żenujący.

Tak samo jak Morawiecki krytykujący decyzje gospodarcze za czasów Tuska, a sam był wtedy w radzie gospodarczej przy Radzie Ministrów xD

1

@MESSIah16 od lat, naprawdę wielu lat Sergio Ramos.
Fatalna opinia na zewnątrz ale wewnątrz klubu to definicja prawdziwego Madridismo, kluczowy piłkarz, kapitan, dał nam naprawdę wiele.
I zawsze się podnosił po porażkach.

A wcześniej to Fernando Torres, Raul, Redondo...

0

@juliacicha jestem w tej samej sytuacji co Ty. I jestem przerażony.
Pracę zawodzie podjąłem już na studiach, do tego mam stypendium Rektora - tak naprawdę większość pieniędzy odkładam albo w miarę bezpiecznie lokuję bo wiem, że na sensowną emeryturę nie mam co liczyć. A jeśli zostanę w kraju i doczekam wieku emerytalnego, to na emeryturę nie przejdę a przepracuję jeszcze kilka lat. Lecz szansy na pozostanie raczej nie widzę.

4

@blazeq promowanie oszczędzania? Jak sobie to wyobrażasz?
Już był kiedyś premier, który po klęsce żywiołowej powiedział prawdę, że "trzeba się było ubezpieczać" i poleciał ze stanowiska szybciej niż powiedział to zdanie.

Polskie społeczeństwo jest zakochane w rozdawnictwie. Od średniowiecza. Wszystko ma być podane, wszystko finansowane. A praca? Wystarczy spojrzeć jak traktowani są ludzie po 26 roku życia bez dzieci - niedługo przywalą bykowym i na tym się skończy.

6

@Janiama ot, pojęcia "vatowskiej mafii" i kradzieży VATu przez PO weszło jedynie do pisowskiej nowomowy jako dowód na to, że PO to rządy burżuazji kradnącej pieniądze dla siebie. Stąd też polityka rozdawnictwa ze strony pis znalazła tak podatny grunt.
Niestety, ale większość ludzi się na to złapało, bez jakiegokolwiek rozeznania w temacie.

3

@draxidox tak, ale ja się z tym nie kryję :D
Niemniej dziwny wydaje się wysyp kont w ostatnich dwóch - trzech tygodniach które prowadzą dość agresywną agitacje, nie sądzisz?

PS no nie wszystkie, kilka kojarzę na inne tematy XD

1

@D_Myrdal mylę Ci się z @AmigoBlancos funkcjonariuszu partyjny :p

4

@D_Myrdal konto 13 dni i komentarze głównie polityczne...oczyyyywiście

0

@Barca_Big_Moment wybór Trzaskowskiego na prezydenta to prawie pewne wcześniejsze wybory parlamentarne, w których Konfederacja na fali poparcia zwiększy ilość posłów w Sejmie

6

@masq Co z rozliczeniem za Amber Gold? Nie wiem, zapytaj komisję PiSu która rozlicza, przesłuchuje, ale w sumie nic konkretnego nie potrafi nikomu zarzucić z całej grupy podejrzanych - pomimo, że oskarżeniami w mediach rzucali na prawo i lewo.
Dlaczego mamy najmniej zamachów w UE? Trochę niekonkretne stwierdzenie, bo w innych krajach też ich nie ma. Ale odpowiedź raczej oczywista.
Ilość zakażeń - bo Polska jest krajem mimo wszystko o charakterystyce ludności dość rozsianej (stąd w dużym zagęszczeniu - Śląsk i Mazowsze - dalej nie udaje się tego opanować), nie tak transferowej (podróże i główne europejskie huby komunikacyjne) i jednak karnej - jak wszystko zamknięto to ludzie siedzieli w domach.
Przy czym nie mam pojęcia jak to wszystko ma się do tego co napisał @Janiama że Polacy kolejny raz dają sobie wcisnąć temat zastępczy - jak nie LGBT to aborcja

3

@`Sin Ale Wy wiecie, że wygrana Trzaskowskiego prawdopodobnie będzie oznaczała przedterminowe wybory do sejmu, a to prawdopodobnie oznaczałoby wzrost udziału posłów Konfederacji w sejmie? Wygrana Dudy będzie oznaczała dalsze niszczenie Polski. Wygrana Trzaskowskiego pozwoli na nowo rozłożyć siły partyjne i zakończyć władzę jednej partii

2

@Shapiro Tak na szybko, bo mieszkańcem Warszawy nie jestem (i daleko mi do niej), więc sobie przypominam co słyszałem:
- podpisanie umowy na zakup ponad setki zeroemisyjnych autobusów
- poradzenie sobie z brakiem możliwości wypłacenia nauczycielom pensji za zeszłoroczny strajk
- i coś tam z metrem kombinowali, ale to zasługi poprzedników
Swoją drogą trzeba być w miarę obiektywnym i dziurę budżetową łatają w Warszawie poprzez podniesienie chociażby opłat za wywóz śmieci.
Niemniej - Trzaskowski objął urząd w stolicy w dość trudnych dla niej i Polaków czasach - obowiązek 500+ i reszta socjału spada przecież na samorządy, do tego doszła awaria Czajki (nie z jego winy, choć to jeden z głównych argumentów przeciwko niemu, niech ktoś wyjaśni dlaczego?), strajki nauczycieli, teraz pandemia.

3

@Ghostface Tym razem ja się minąłem z konkretnym pytaniem, wybacz :D

Tak, spotkałem się zainteresowaniem w takim kontekście o jakim wspomniałeś i to w relacjach jednopłciowych i różnopłciowych. Przy czym te pierwsze raczej są przez rodziny i otoczenie (i jedną ze stron tej relacji) odbierane jako bliska przyjaźń.

2

@Ghostface Do pewnego wieku (często nawet 12-13 lat) dzieci raczej łączą się w grupy jednopłciowe ze względu na podobne upodobanie co do zabaw, ubioru czy używanych zabawek, gier itd

14

@pax dzisiaj Duda podkreślił, że LGBT to nie są ludzie.
Takie zdanie powinno go dyskwalifikować z jakiejkolwiek funkcji społecznej w normalnym, demokratycznym kraju.
Niestety, retoryką zmierzamy coraz bardziej na "wschód", to jest właśnie czysty bolszewizm.

14

@IronSanHybrid Wyciągnięcie w tym momencie tematu LGBT jest niczym innym jak próbą ostatecznego odwrócenia elektoratu Konfederacji od głosowania na Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów.
PIS wie, że tylko zjednoczona opozycja może ich pokonać.

1

@lukaszbarca15 Za darmo, po banery można się zgłaszać dobrowolnie i na prywatnych posesjach nie otrzymuje się za nie wynagrodzenia.
Za wywieszenie polskiej flagi w święta narodowe też nie pobieram opłat, a niejako podkreślam nią swoje przekonania.

7

@tristan87 Nie wylewam żali, dzielę się jedynie anegdotką i punktuję pewne spostrzeżenia. Szczególnie, że życie polityczne jest tu dość ważną częścią całościowej debaty.

20

@kamilo0066 Nie ma w sumie czego, ale dziękuję za wyrażenie wartościowej opinii jak zwykle popartej merytorycznymi komentarzami.
I przy okazji gratuluję minięcia się z sensem posta.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?