Amigo_Blanco
Dołączył/a: grudzień 2014
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Ratamahatta Czy zmieni się tak wiele? Obecnie inne kraje są zajęte ogarnianiem swojego podwórka, aktualne wylewanie szamba u sąsiada jest znośne, bo jeszcze wiatr nie wieje w ich stronę.
O wiele więcej smrodu narobiły nam "strefy wolne od LGBT" - sporo zagranicznych samorządów pozrywało porozumienia o partnerstwie z naszymi gminami. Za granicą w gazetach i na portalach sporo się o tym pisało. I się nie dziwię.
Eh, odbudowa zaufania i swojej pozycji na zachodzie potrwa wieeele lat.
7
@draxidox Kolego, to uważaj jak Ci się zepsuje lodówka. Bo nowe są o wiele bardziej energooszczędne. Według Twojej logiki nie powinny już chłodzić, a może nawet będą grzać XD
Naprawdę, nie trzeba mieć inż przed nazwiskiem żeby ogarnąć, że moc silnika niekoniecznie przekłada się na sprawność ssania urządzenia XDD
2
@Shapiro Dlatego usunąłem komentarz zanim napisałeś, gdyż zauważyłem, ze odnosimy się do innych fragmentów - mea culpa :)
Jednak zacytuję coś innego:
"Ogółem polska tarcza antykryzysowa, której wartość szacuje się na około 11,3 proc. PKB, jest mniejsza od węgierskiej (13,6 proc. PKB) i czeskiej (12,3 proc. PKB), ale wielokrotnie większa niż rumuńska (3,2 proc. PKB) i rosyjska (3 proc. PKB)."
Twój komentarz jest nieprecyzyjny, gdyż odnosi się do "walki z koronawirusem" przez co można mylnie zaliczyć np wydatki na służbę zdrowia.
A co do samego zadłużenia - tutaj ostatnie inwestycje przez nasz rząd są "ukrywane" przed długiem publicznym przez poboczne finansowanie np przez obligacje.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@Kurkmen To już kompletnie inny temat :) niemniej mam nadzieję, że TS za kilka lat dość prężnie zacznie obradować
EDIT: I o tym też mówił Giertych w 2007 roku - przed kamerami wrogowie, za kulisami razem popijają winko
1
@FranzMaurer siedział, już zdążył wyjść
8
Tak swoją drogą, to PiS wygrażał się, że poprzedni rząd to złodzieje i przestępcy a mając wszędzie swoich prokuratorów i sędziów do tej pory udało im się do więzienia wsadzić swojego Misiewicza i swojego Agenta Tomka XD
9
@kerouac ale co ma makroekonomia do rozbicia praworządności?
No i tak, staliśmy się pośmiewiskiem tej części Europy, do której przez lata staraliśmy się dołączyć i nadgonić stracone lata PRL. Chyba, że jara nas stanie na poziomie Węgier, ale to wtedy za bardzo nie ma o czym rozmawiać i do czego dążyć.
Pisząc z telefonu ciężko mi rozwinąć te hasła, ale jak sobie życzysz - to chętnie porozmawiam :)
12
@kerouac ale w jakiej sferze brak efektów?
Efektem nie jest stanie się pośmiewiskiem postępowej części Europy? A może kompletna degradacja praworządności do poziomu szamba i praktycznie rządzenia dekretami?
Może rozbicie władzy sądowniczej? Szczucie na senatorów i opozycję? Fabrykowanie "dowodów" korupcyjnych, przypadkowo z okresu przedawnienia żeby nie można było użyć argumentu "skoro macie dowody to złóżcie sprawę w sądzie"?
A może dowodem nie jest pustka w rezerwach finansowych po dwóch miesiącach kryzysu i nawoływanie przez rządzących do niepobierania zasiłków bez potrzeby?
A może dowodem nie jest dalszy brak sensownej infrastruktury elektroenergetycznej? Albo gospodarki wodnej?
Ewentualnie co z nieposzanowaniem praw obywatelskich i prawem kobiet?
16
@Cochise w Polsce po 1989 nie było dobrego, demokratycznie wybranego rządu. Ale były fatalne i jest jeden tragiczny w skutkach - przy pisie każdy inny wydaje się być dobrym, a przynajmniej nieszkodliwym.
18
@Shapiro Jakieś 30 sekund licząc od początku czytania komentarza. Reszta zgodna z odpowiedzią kolegi @Kompletny
0
@jordus100 Cytując artykuł
– Zlecenie druku kart do głosowania odbyło się na podstawie decyzji premiera, wydanej zgodnie z ustawą antycovidową. Nie ma tutaj żadnego złamania prawa — przekonuje.
Jest jednak kilka poważnych wątpliwości. Po pierwsze, Morawiecki może zlecać przedsiębiorstwom działania niezbędne w kwestii zwalczania epidemii, a organizacja wyborów ma się do tego nijak. Po wtóre, rząd tych pism Morawieckiego pokazać nie chce.
Po trzecie wreszcie, według portalu OKO.PRESS, Morawiecki skierował pisma do poczty i PWPW dwa dni przed wejściem w życie ustawy antycovidowej, na którą się powołuje. Fundacja prowadząca ten portal skierowała doniesienie na Morawieckiego i Sasina do prokuratury.
65
@Shapiro czy myślicie, że jak Duda zostanie na kolejną kadencję to będzie już tak ubezwłasnowolniony, że zamiast "Duda" to zacznie pod ustawami podpisywać się "Kaczyński"?
0
Ktoś tam dzisiaj pisał, że przede wszystkim musi być POLSKIE a Tusk to nas tylko Niemcom sprzedawał.
No, to minister Sasin kłamał. Karty wyborcze nie są drukowane w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych a w firmie Samindruk, która kontrolowana jest przez niemiecką firmę.
Legalność tych wyborów to będzie żart. Niestety już nieśmieszny.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-a-wybory-prezydenckie-prywatna-firma-drukuje-karty-wyborcze/c7m65wy?utm_source=t.co_viasg_wiadomosci_viasg&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
6
@NeroTFP ciekawostką jest, że nawet operacja plastyczna nie przywróci prezydentowi twarzy.
26
@Shapiro "Tusk był giermkiem Merkel, potem został lokajem Junckera."
Dziękuję, przez chwilę chciałem porozmawiać jak z normalnym człowiekiem na argumenty ekonomiczne, może polityczne, ale z propagandystą nie mam zamiaru marnować czasu. Wam znaleziono i wpojono w głowę wrogów. Jesteście po prostu zatruci nienawiścią. Oprócz Tuska, który jednocześnie dla was jest nikim i największym złem świata trzymającym wszystkie sznurki - nie potraficie podać żadnych argumentów.
Kończę. Miłego piątku i weekendu.
23
@alegre84 Norwegia jest bogata bo mają i eksploatują złoża ropy naftowej i gazu.
Szwajcaria, cytując:
"Bogactwo Szwajcarii to rezultat bardzo wielu czynników, które idealnie się ze sobą zgrały: neutralności i pokoju, zdywersyfikowanej struktury przemysłu, imigracji, otwartych granic, braku prawa patentowego na początku XX wieku, niskiego cła, konkurencji podatkowej między kantonami, systemu demokracji bezpośredniej i oczywiście bezspornie mentalności Szwajcarów."
Czy w przypadku wystąpienia z UE Polska zacznie wydobywać ogromne ilości ropy? A może gazu? Może polecimy w kosmos? A może - najbardziej nieprawdopodobne - stworzymy raj podatkowy dla kogokolwiek? Skoro nie potrafimy przestrzegać własnego prawa na szczeblu prezydenckim.
30
Komentarz usunięty
42
@Shapiro oh no tak, rozbite państwa narodowe w Europie to coś czego potrzebujemy żeby powrócił chaos na kontynencie.
Ale warto. Przynajmniej na konferencjach prasowych za politykami nie będzie flagi UE.
Inwestycje, dotacje, wymiany...niepotrzebne!
6
@AdiKingu96 >w piku śmiertelności po tysiąc osób dziennie umiera w Hiszpanii i Włoszech
>nic się nie dzieje
Kolego, wyśpij się
6
@tobiasson92 no cóż, widocznie czerpią inspiracje z negocjacji między naszym Prokuratorem Generalnym a Ministrem Sprawiedliwości.
Kraj z rozmokniętej tektury
2
Komentarz usunięty
4
@Explode oho, witamy symetrystę uważającego, że za PO tak samo jak za PiSu doszło do takiego samego rozkładu sceny politycznej, państwowości, suwerenności organów państwowych, sądownictwa, praworządności, rozwoju szczucia i chamstwa. Jak tam się siedzi okrakiem na płocie?
7
@Nano22 wymagasz ode mnie wstania do laptopa i uzasadniania tego w tak piękną pogodę czy uznamy, że jak ktoś przy dyskusji o szkodliwości pisu podaje stronę z:
-jedną nocną próbą zmiany konstytucji
-wydłużeniem wieku emerytalnego (sensownego, dodajmy)
-zmniejszeniem zasiłku pogrzebowego XD
-aferą taśmową (podczas której Morawiecki bardziej się kompromituje niz resztą, tak naprawdę nic tam nie było szokującego oprócz tego że LUDZIE PRZEKLINAJĄ)
to możemy uznać, że tak naprawdę nie wie nic?
11
@Nano22 NIEZLICZONA
No, jedzenie ośmiorniczek takie straszne XD
No i bezrobocie podane akurat z lat światowego kryzysu XD ale taaak, my jesteśmy młodzi, my weryfikujemy dane, RESEARCH lewaku
31
A za pełooo...
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1586595920MzTnxCxIvutxzFmejaH2Up.jpg
4
@Bykunn ciiiicho, muzułmańskie Niemcy chylą się przecież ku upadkowi XD
5
@FC1899Barca przy czym ten "billion" to nasz miliard :P
2
@Criss18Barca znów konto przejął znany haker o pseudonimie Johny Walker
0
@cchesterr43 jeśli masz nick typa, to zgłoś na policję :) niemiło się zdziwi, bo traktują sprawę poważnie