Amigo_Blanco
Dołączył/a: grudzień 2014
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@D_Myrdal Nie, bo Biedroń gejem jest. A użyłem słowa "prawdopodobnie" :)
I jego wyborców za dużo nie ma, także natrafienie na nich to prawie szczęście XD
Miłego dnia :)
16
Ktoś w środku nocy napisał na plakacie (wisi na moim płocie) reklamującym Trzaskowskiego - "GEJ"
I tu jest kilka smaczków - wyzywanie kogoś od "geja" to śmieszne nie było nawet na początku podstawówki.
Kompletnie nie rozumiem, w którym momencie bycie gejem jest powodem do bycia szykanowanym. To przecież nie jest nawet wyzwisko.
Trzaskowski ma żonę i dwójkę dzieci - to raczej na bycie gejem też nie wskazuje.
I domyślam się, który z sąsiadów to zrobił - wyborca partii, której przywódca prawdopodobnie jest gejem. Ale to kompletnie tak naprawdę nie ma znaczenia, bo znaczenie ma jakim jest człowiekiem. A parafrazując polsatowy kultowy serial - "jest mendą".
EDIT: a przy okazji za niszczenie materiałów wyborczych jest dość wysoka grzywna a w ekstremalnych przypadkach nawet więzienie. Także jeden zniszczony baner wymienię na dwa nowe i chyba zamontuję kamerę :)
13
@inViNcibl3 musi i ma - przecież ochrania go prywatna firma ochroniarska. Ochronę w razie zagrożenia nad posłami sprawuje też SOP.
Ochrona przez policję za nasze pieniądze, stały posterunek koło jego domu wraz z regularną zmianą warty i wielotygodniowe zaprzeczanie policji co do tego procederu to nic innego jak plucie w twarz obywatelom.
4
@DonMatteo901 no to jak do Ukraińców jest uprzedzenie przez mordowanie Polaków to z czym masz problem, że Afroamerykanie obwiniają białych za rasizm po 200 latach? (vide Twój post)
Wykonałeś takiego fikołka że strzałem w kolano, że aż sobie zescreenuję na pamiątkę
3
@Kusco15 argument naprawdę na poziomie "homoseksualiści mają takie same prawa bo osoba hetero też nie może wziąć ślubu z osobą tej samej płci."
Kompletnie nie masz pojęcia jak ciężko jest wyrwać się z wielopokoleniowej biedy. Gdy otaczają Cię gangi, szkoła nie gwarantuje poziomu, a na studia dostaniesz się tylko za odpowiednią opłatą a utrzymanie tam kosztuje.
Jeśli twierdzisz, że wszystko kwestia chęci, to po prostu nie wiesz jak wygląda rzeczywistość.
4
@DonMatteo901 zapytaj Belgów i to nie tych sprzed 200 lat, Wikipedia pomoże.
Co mają biali? Może i tak - jesteśmy niepotrzebnie obwiniani. Ale kompletnie niepotrzebnie negujemy istnienie problemu i sami rasizm potęgujemy. Wystarczy przypomnieć co się działo w temacie uchodźców albo nawet jak pogardzani są u nas obywatele Ukrainy - nikt nie jest święty jeśli chodzi o tolerancję
1
@mr_robot a czy ja coś takiego stwierdziłem?
Po prostu "obie strony" tego konfliktu kompletnie zatraciły problem, który ciągnie się od lat i będzie ciągnąć jeszcze długi czas.
Jedna strona uważa że teraz może wszystko bo są pokrzywdzeni
A druga neguje istnienie jakichkolwiek problemów i udowadnia że nam dzieje się to samo.
Prawda jest taka, że społeczność afroamerykańska jest w znacznym stopniu przez swoją majętność (a przez to dostęp do edukacji, otaczającą kulturę, brak bezpieczeństwa, większą przestępczość) zdegradowana do niższej klasy. A zamiast zastanowić się nad rozwiązaniem to walczą ze sobą w prymitywny sposób - siłą
19
@DonMatteo901 "żelazna" bierze się chyba od twardości mózgu autorów takich populizmów.
To co się teraz dzieje w USA to przesada, ale niewolnictwo nie zniknęło w USA 200 lat temu i nie zostało automatycznie zastąpione zrównaniem praw i szacunkiem do drugiej osoby
5
@Mesi12 wygląda na to, że w tym roku minister Sasin zorganizował też matury
2
@capoN tzn system edukacji ogólnokształcący jest zmuszony do takiego spłaszczania. Wyobrażasz sobie, że ludzie w wieku 12 lat wybierają swoje "specjalizacje"? Doprowadzenie do pewnego momentu wiedzy ogólnej jest po prostu potrzebne.
Proste naprawy? U mnie to była "technika" ale dużo zależy od nauczyciela - te przedmioty to głównie zapychacze, które prowadzą nauczyciele o innych specjalizacjach.
I ja broń Boże nie twierdzę, że ten cały materiał się nie przydaje - po prostu nie można negować wszystkiego tylko dlatego, że się tego nie używa. Ja na studiach technicznych poznałem wiele zależności, których nigdy w praktyce nie wykorzystam, ale sama świadomość istnienia pewnych zjawisk pozwala na rozwinięcie instynktu i wyobraźni
14
@capoN sprowadzając tak wszystko do "czy było wam potrzebne" można dojść do smutnych wniosków - bo po maturze ani razu nie wykorzystałem rozkładu zdania na okoliczniki, przydawki itd, ani razu nie wykorzystałem wiedzy o dynastii Tudorów i nigdy nie miałem okazji rzucać piłeczką palantową.
9
@Jordi10 Sasin to jest ewenement na skalę wręcz światową - czego ten chłop nie powie to powie coś idiotycznego. Czego się nie dotnie - zepsuje na amen
2
@pax będzie jak z elektrownią Ostrołęka C - powstanie za wszelką cenę, z ciągłymi zmianami, milionami koncepcji i zrzutką wszystkich możliwych spółek skarbu państwa żeby poukrywać dochody przed opinią publiczną.
3
@tadzik447 kupić rzadki zestaw lego i poczekać parę lat xD
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
22
@Shapiro oho, widzę, że z centrali przyszedł nowy zestaw tekstów do rzucania na prawo i lewo bez większej refleksji
0
@Barca1992 osoby z fcbarca PREMIUM
2
@Kurkmen witaj w społeczeństwie
9
@tomono nawet się już nie starają kłamać
"Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie"
1
@kerouac hola hola, najpierw stwierdzasz
"Licze przypadki korelacji homoseksualizmu z pedofilią również." i, że na statystyce zjadłeś zęby, a teraz prosisz o statystyki na ten temat i mówisz, że strzelałbyś w ciemno w tym temacie?
To na jakiej podstawie zabrałeś głos? Własnych wyobrażeń...czyli dokładnie zrobiłeś to przed czym przestrzegam w pierwszym poście...
0
@Triv44 rzeczywiście, ciężko jest dyskutować w tak sprzecznych opiniach.
Dla Ciebie małżeństwa homoseksualne są sprzeczne z naturą (natura określa w którymś miejscu definicję małżeństwa?). Ale już podtrzymywanie ciąży zagrożonej przez uszkodzenia płodu w celu urodzenia dziecka Ci nie przeszkadza jeśli chodzi o niezgodność z naturą. Kiedyś natura dość sprawnie radziła sobie w takich przypadkach, często też zabierając ze sobą niedoszłą matkę.
1
@kerouac problem w tym, że wśród pedofilów miażdżący procent stanowią osoby heteroseksualne.
Dlatego też, ogólnie rzecz ujmując, nie można wychodzić z założenia, że jeśli mężczyzna gwałci chłopca, to jest homoseksualny - pedofilia to pociąg stricte do osób bez całkowicie rozwiniętych cech płciowych.
9
Za uprzedzeniami pod względem światopoglądowym przede wszystkim stoją mylne wyobrażenia i brak znajomości tematu.
Aborcja? Najczęściej pojawia się argument dziewczyn na klubach i możliwości swobodnej zabawy i szybkiego pozbycia się "skutku ubocznego". Niewielu myśli w kontekście aborcji o trudnej sytuacji rodzinnej, chorobach, nieuleczalnych uszkodzeniach płodu, braku możliwości zapewnienia bytu czy po prostu braku gotowości psychicznej.
Adopcja dzieci przez pary homoseksualne albo chociaż małżeństwa CYWILNE (serio, raczej takie osoby o kościelnym nawet nie myślą)? I tu znów kreowana jest opinia na podstawie osób widywanych na paradach równości. Niewielu ludzi myśli o tym, że takie osoby odnajdują po prostu miłość w drugiej osobie. Taką samą jak wasza. To są normalni ludzie, z normalnymi zawodami, wśród nas. Często z obawami o reakcję społeczeństwa, potępieni przez własne rodziny, całe życie nieszczęśliwi bo żyjący w strachu gdyż wmawia im się, że są chorzy.
Ludzie...więcej tolerancji, empatii...chociaż spróbujcie się czasem postawić w innych niż skrajnych przypadkach i trochę pomyśleć.
7
@Mns21 Kolejny raz - skoro tych afer było tyle, to gdzie są ludzie skazani?
Jedynym skazanym jakiego kojarzę to Arabski, który odpowiadał za organizację lotu do Smoleńska. Nic innego nikomu innemu pis przez lata szczucia, posiadania swoich sądów, prokuratorów i sędziów NIE JEST W STANIE udowodnić ani nawet postawić zarzutów.
pis zbudował swoją siłę polityczną na rozdmuchanej aferze podsłuchowej (w której największe głupoty wygadywali politycy pis), strachu przed uchodźcami (bo to były lata zamachów w UE) oraz socjalu, bo trafili swoją narracją do ludzi społecznie wykluczonych lub uprzedzonych.
12
@tomono symetryzm w postrzeganiu rządu pis i PO to nic innego jak narracja prowadzona przez Konfederację i ich zwolenników. I ja się nie dziwię - w końcu chcą uchodzić za "nową" siłę w polskiej polityce.
Ważne jest tylko to żeby w drugiej turze nie przyszło im do głowy głosowanie na Dudę. A niestety światopoglądowo te dwie formacje są do siebie dość zbliżone.
7
Troszkę teorii z rana:
Efekt Streisand – rodzaj internetowego zjawiska, w którym na skutek prób cenzurowania lub usuwania pewnych informacji (plików, zdjęć czy nawet całych stron internetowych) dochodzi w krótkim czasie do rozpowszechnienia ich wśród jak najszerszej grupy odbiorców.
W myśl tego efektu zapraszam do przesłuchania piosenki Kazika, której wygrana w liście przebojów została unieważniona i usprawiedliwiona pokrętnym tłumaczeniem. Proszę Państwa - w kraju mamy już cenzurę. Polska jest na drodze do autorytarnych rządów. Musicie sobie uświadomić, że władza autorytarna to nie są czołgi na ulicach ani reżim na zasadzie Korei Północnej. Władza autorytarna to przede wszystkim brak poszanowania wolności, własności, praworządności, niezawisłości rządów, skupienie władzy wokół jednego ośrodka, utrudnianie funkcjonowania opozycji.
Po wczorajszych wydarzeniach współpracę z radiem zawiesił m.in. Dawid Podsiadło i Organek, a Pan Niedźwiecki odszedł z radia.
A przede wszystkim zapraszam Was do zapoznania się z inną piosenką Kultu.
Miłego dnia :)
3
@Shapiro sprzedawać godność za kilkadziesiąt groszy to naprawdę trzeba mieć duże samozaparcie. Wtedy głosowanie na pis "bo dali +500" staje się nawet nie takie żałosne
2
Nie polecam oglądać jak ktoś jeszcze leży w łóżku. Ja to zrobiłem i musiałem wstać żeby rozchodzić tę żenadę
0
@MarioVeB! Oczywiście :p
0
@Stoiczkow Chłopie, coś Ty się tak odpalił.
Kolega @Ratamahatta wspomniał o odbiorze naszego kraju, to wypowiedziałem się o wizerunku naszego kraju i co na niego najbardziej wpływa.
A Ty wyjeżdżasz ze sprawami gospodarczymi...spokojnie, zachowaj tę wypowiedź na inną okazję :D