2

@qbsonFCBarca pierwszy od marca do końca czerwca. I teraz podzielono nas na grupy - jedna w biurze, dwie w domu i rotacja...także ten tydzień w szlafroku :P

27

W temacie aborcji - zawsze mnie zastanawiało dlaczego ZEZWOLENIE na aborcję w przypadku chorób, uszkodzeń płodów, zagrożenia życia matki - niektórym jawi się jako NAKAZ usuwania dziecka i wyrzucania go do kosza wraz ze skórką z bananów. Nikt nie rozpocznie holocaustu i żadne dziecko nie będzie z macicy wyrwane bez zgody rodziców.
Konserwatyści moi drodzy - jeśli osoba wierząca, zdolna udźwignąć ciężar dożywotniej opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, zdolna skazać go na tułaczkę i śmierć w zapomnieniu w domu opieki po własnej śmierci - nikt Wam nie zabroni tych dzieci rodzić!
Tu chodzi o wybór - wybór godnego życia dla rodzica i samego dziecka. Bo urodzenie się z podwójną twarzą, rozlanymi oczyma, mózgiem poza czaszką...to nie jest godne życie.

Pamiętajcie też, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem to często też piekło dla pełnosprawnego rodzeństwa - bo dzieci te pozbawiane są podświadomie dzieciństwa przez rodziców. Są opiekunkami i wychowywani na przyszłych opiekunów. Poczytajcie wywiady i zwróćcie uwagę jak często padają słowa "nienawiść".

8

@D1OS w takim razie trzeba zniszczyć wszelkie inkubatory oraz sposoby podtrzymywania ciąży - jeśli dzieci mają umierać to niech umierają.

0

@dzagos ale tak na poważnie - to PO suchą stopą przeprowadziło nas przez kryzys. Ok, było zaciskanie pasa i mniejszy socjal ale o wiele więcej inwestycji publicznych i lepsze relacje z każdym.
To co robi pis to kurs na górę lodową ale takim stateczkiem rybackim

1

@dzagos zestawianie pisu jako takiego samego zła jak PO to jest żart...może w 2015 roku to jeszcze działało.
Sugerujesz jakąś alternatywę?

1

@ArdoFCB Aborcja na życzenie nie jest możliwa.
TK stwierdził dzisiaj, że aborcja w wyniku ciężkiego uszkodzenia/upośledzenia płodu jest niekonstytucyjna.

2

@ArdoFCB Ok, ale słyszysz i mówisz tu o skrajnościach, które są najgłośniejsze i są popularyzowane w Twojej bańce.
A Twoje podejście do kobiet i tematu aborcji, powodów jej dokonywania...jest obrzydliwie skandaliczne. Współczuję kobietom w Twoim otoczeniu.

8

@ArdoFCB Ty to tak na serio mówisz czy nie?
Zdajesz sobie sprawę, że niechciane ciąże to nie są do końca i przede wszystkim te spowodowane zbyt długą piątkową zabawą w klubach? XD
Odpowiedz, bo nie wiem czy mam traktować to serio

0

@NeroTFP Katotaliban :P

65

To tak przy okazji zamieszania chciałbym przypomnieć, że kilka osób aktualnie psioczących na pis pisało tutaj przed wyborami #MimoWszystkoDuda bo wiecie, śpiewa hymn, ładnie krzyczy na paradach i nie lubi gejów, tak jak w kościele powiedzieli XD
Nawet mi was nie żal

1

@Chaoss spokojnie, Polak gdy zobaczy 500zł albo dodatkowy socjal ma nagle pamięć złotej rybki :D I klasyczny tekst "kradną, ale się dzielą" ewentualnie "plują w twarz, ale to przynajmniej polska ślina".
Cóż, ten kraj cyklicznie musi upadać z powodu własnej głupoty.

4

@Kurkmen nie wiem dlaczego wszyscy interpretują to w stronę zwiększania liczby zmarłych na COVID-19.
Brak w tych waszych donosach "tła" całej sytuacji.
Równie dobrze to może być pójście "na rękę" ze strony lekarza, gdyż z osobami zmarłymi na COVID-19 postępuje się inaczej niż ze zwykłymi nieboszczykami.
Czyt. według GIS nie ma mowy np o "ostatnim pożegnaniu" zmarłego

4

@Quavosk podziwiam dość lekkie podejście do śmierci jak do liczby. No ale takie myślenie najczęściej się zmienia w momencie, w którym choroba dotyka kogoś bliskiego.

2

@HK23 to mniej więcej tak jak kupa przyklejająca się do statku krzycząca "płyniemy!"

0

@LuisSalvano a najprostszym rozwiązaniem wszystkich problemów tej strony jest naprawa i wprowadzenie rzeczywistej opcji "Ignoruj użytkownika", halo, @Moderacja ?

0

@FC1899Barca już już, uspokój się, rok temu z BATE też się cieszyliśmy pod koniec

0

@RomanHoffer nikt nie mówił, że życie jest proste
Dużo łatwiej zasilić grono martwych, także wybierz czy wolisz iść na łatwiznę czy jednak się trochę postarać

1

@Chinaski to ja jeszcze dodam link do opisu bitwy. Dużo czytania, ale jak ktoś chce rzetelnie podejść do tematu i rzeczywiście dysponować argumentami innymi niż "husaria stronk bo skrzydła" to zapraszam
https://www.facebook.com/108383257215122/posts/353697026017076/

0

@Rewolucja123 @puyol_presidend5 uważajcie żebyście nie tracili za dużo masy mięśniowej bo wyjdzie Wam to jeszcze gorzej niż te dodatkowe kilogramy

0

@Jaca27 artykuł z końcówki sierpnia. Wcześniej trafiłem na informacje o ponownym zakażeniu w Chinach, ale chce mi się głębiej kopać.
Także "mówili" działa jak zwykle

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,pierwsze-przypadki-ponownego-zakazenia-koronawirusem-w-europie,artykul,18960882.html

3

@Jaca27 >"kilka faktów"
>dwa
>z czego jeden zawiera kłamstwo XD

7

@KamilZ w filmie ciężko stworzyć ciekawą i logiczną fabułę?
Trzymajcie mnie bo nie wyczymie

1

@Mesi12 Ciężko wytyczyć jasne granice, bo poglądy ewoluują z czasem, więc równie dobrze można postawić granicę 30 lat a i tak podejmować decyzje z perspektywy czasu głupie.
Osoba w wieku 18 lat odebrała już praktycznie całą edukację obowiązkową państwową, WOS był jaki był, więc według mnie - głosować może według własnych przekonań. Może też robić prawko, kupować alkohol, brać ślub...to też można zrobić głupio, a podnoszenie wieku nic nie zmieni

1

@Mesi12 nie, nie kontrowersyjna tylko dziurawa, bo dziury można Ci tak wytykać do końca dnia
Kontrowersyjne to by było gdybyś napisał "Rząd kupuje głosy przez sponsorowanie i uzależnianie od siebie osób biedniejszych i słabiej wyedukowanych". No i wtedy można rozmawiać...

0

@Mesi12 osoby do 26 roku życia są zwolnione z podatku dochodowego

2

@Mesi12 czy uważasz, że ludzie są ludzie powyżej 21 roku życia nie płacą podatków? Kto robi za nich zakupy?

1

@BarcaInfo a jest jakiś sensowny powód, dla którego Thiago miałby przyjść do Barcelony czy "ludzie w klubie" nadal uważają, że Barcelona jest klubem, któremu się nie odmawia?

2

@arasz1819 Setien jak przychodził też miał być zbawicielem z DNA Barcelony
Problem z Leo jest taki, że owszem - bramek nastrzela, asyst nabije, wiele punktów uratuje - ale niesmak pozostanie. Szczególnie pamiętając jego deklaracje o kończeniu kariery w FCB.
Prawda jest taka, że cała ta sytuacja zwiększa poparcie Bartomeu - bo pokazuje, że nie chłop nie da się szantażować i chce konkretne pieniądze.
To, że Bartomeu tu i w wielu miejscach jest kwestionowany nie oznacza, że tak samo sytuacja wygląda "na miejscu"

2

@Trojanek23 w wersji angielskiej brzmi lepiej, ale niech będzie: nie jesteśmy na lotnisku w Ty nie jesteś samolotem żeby zapowiadać Twój odlot xD

2

@mistermajkel dość

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?