0

@nwchades to tak jakby działy książki - polecam zapoznać się z całością.
Niemniej masz oczywiście rację, wiele z tych punktów można podporządkować pod swoją wizję świata

0

@AlexDark00 tak, będę wspierać ruchy dążące do równości i tolerancji i wybrałem dokładnie to

A co Tobie nie pasuje? Pytam poważnie, rozmawiajmy jak dorośli, nie będziemy się przerzucać głupotami a możemy rozmową dojść do jakichś wniosków, bo w żadną stronę nie jestem skrajny

1

@pt9 w czasie badań prenatalnych powiedzmy, że otrzymuje się "procentową" szansę na upośledzenie - bo na 100% nie stwierdzisz, więc de facto zawsze otrzymuje się podejrzenie

0

@eydem lekarz rodzinny

9

Wiecie...jestem centrystą. I sam protestuję od kilku dni. Ludzie dziwią się, że wywieszam flagę Polski w święta narodowe i jawnie wspieram LGBT - ale tak normalnie w życiu, a nie tylko w internetowych kłótniach. Zaczyna się ciężko żyć w kraju, w którym trzeba jednoznacznie opowiedzieć się za "jedną stroną konfliktu" - bo dla jednych jesteś lewakiem, a dla drugich prawakiem.
Ale pis niszczy Polskę, niszczy ostatki jedności w tym kraju. Nawet na tej stronie zaczynają wypełzać konta założone w okolicach ostatnich wyborów - by siać propagandę. Więc ja dla Was mam 20 lekcji z XX wieku, który był straszny dla ludzi na całym świecie. Ile z tych punktów pasuje do tego kraju...
1. Nie bądź z góry posłuszny
2. Broń instytucji
3. Strzeż się państwa jednopartyjnego
4. Weź odpowiedzialność za oblicze świata
5. Pamiętaj o etyce zawodowej
6. Miej się na baczności przed organizacjami paramilitarnymi
7. Jeżeli musisz nosić broń, bądź rozważny
8. Wyróżniaj się
9. Dbaj o język
10. Wierz w prawdę
11. Bądź dociekliwy
12. Nawiązuj kontakt wzrokowy i prowadź niezobowiązujące konwersacje
13. Uprawiaj politykę w sensie fizycznym
14. Chroń swoje życie prywatne
15. Wspieraj słuszne sprawy
16. Ucz się od ludzi z innych krajów
17. Nasłuchuj niebezpiecznych słów
18. Gdy nadejdzie niewyobrażalne, zachowaj spokój
19. Bądź patriotą
20. Bądź tak odważny, jak potrafisz

0

@Mns21 to teraz szukamy czy Pan Rola pisał coś o przyjeździe Forza Nuova jakiś czas temu...:)

A Twitt ma na celu mobilizację "obrońców kościoła"

2

@Janiama Ogórek, Jakimowicz, Najman...sprzedajne pieski, które korzystają ze swoich pięciu minut i zarabiają jak mogą, bo wiedzą, że w nowej rzeczywistości znajdą się na celebryckim cmentarzu i nikt już nie będzie o nich pamiętać

1

@kerouac Widziałem, Białystok ogólnie jest dość sensownym antypisowym bastionem.
Martwi mnie jednak, że coraz więcej osób dołącza się do manifestacji szukając powodu do bójki - niemniej udaje się nad tym jeszcze zapanować

1

@kerouac co ciekawe - wczoraj spotkałem sporo kibiców Piasta, którzy brali udział w manifestacji, którzy często brali udział w bardziej "prawackich" manifestacjach.

symulacja roku 2020 zepsuła się na dobre xD

12

Katowice i najprawdopodobniej Gliwice zmieniają swoje trasy dzisiejszego marszu - aby nie prowokować, nie dać się sprowokować i zmniejszyć szansę na akty wandalizmu ze strony osób biorących udział w manifestacjach

Prezes swoim wezwaniem nie doprowadzi do walk :)

3

@sebasek99 i czas uderzyć się w pierś - sam z postulatów KODu i formy protestów się podśmiechiwałem, zresztą wystarczy przegrzebać stare komentarze

10

@MESSIah16 w USA się skumulowało
A w Polsce od 5 lat się nie kumulowało?
Ten wyrok był tylko punktem zapalnym, taka jest prawda. Ludzie są wściekli na rządy PiS
Przy czym uważam, że te protesty nie są ostateczne - za jakiś czas dojdzie kolejna sprawa, która poruszy kolejną część społeczeństwa

0

@Cvzx wiatr kończący się stratą piłki, niecelne podania, głupie decyzje, brak chłodnej głowy...no ogólnie średnio

0

@AV0CAD0 eh no tak, bo pod tym słowem w dzisiejszym odniesieniu musi się znaleźć wyprawa na Jerozolimę.
Zapomniałem, że jak ktoś jest przeciwnikiem to trzeba dać 10 wyjaśnień prostej metafory, bo trzeba przede wszystkim kogoś ośmieszyć :p

0

@Barca1992 prowokacja uzasadniająca użycie siły.
Ewentualnie odleciał i już myśli, że jest papieżem, jakby nie patrzeć - nawołuje do krucjaty

1

@abram3k dokładnie tak samo Vini grał w Klasyku, dramat

0

@ksobi taki rząd, że prawa ręka nie wie co robi lewa

0

@cosinus90 Jasne, rozumiem Twoje podejście :) Niemniej nie mogę się zgodzić z nazywaniem tego "tematem zastępczym" skoro jest to temat tak kontrowersyjny i ograniczający wolność.

0

@Chaoss Tzw skrót myślowy, ale rozumiem, że trzeba uszczypnąć - aborcja nie będzie legalna jeśli poród zdeformowanego dziecka będzie mógł zwiększyć prawdopodobieństwo komplikacji przy porodzie.

0

@Toretto W czasie ciąży tak, w czasie porodu już niekoniecznie.

15

@Jersi Czyli uważasz, że kobieta powinna być zmuszana do urodzenia dziecka bez mózgu, z rozlanymi narządami, martwego. Często zdeformowanego co zniszczy drogi rodne kobiety lub też spowoduje komplikacje po porodzie i jej śmierć.
Nawet nie chce mi się podejmować dalszej polemiki z tak obrzydliwym porównaniem jakie zastosowałeś, po prostu przemyśl i módl się żebyś nigdy nie musiał spotkać się z ww sytuacją.

24

@cosinus90 odebranie prawa do wolności i decyzji przez kobiety nie jest mniej znaczącym tematem niż te które wymieniłeś. To nie temat zastępczy a punkt zapalny społeczeństwa.

11

2

@Thomas99PL Co innego demokratycznie wybrać władzę a co innego sprzeciwić się władzy nieprzestrzegającej zasad demokracji, wolności i prawa.

Tak - kościół ma realny wpływ na wyborców niejednokrotnie wprost mówiąc z ambony na kogo zagłosować.

8

@Thomas99PL Kościół od lat wtrąca się w politykę, ma na nią realny wpływ. Zaraz po orzeczeniu TK episkopat wydał oświadczenie popierające je. Gdyby Kościół stał tam gdzie jego miejsce - nie byłoby problemu. Niech nie udają niewiniątek, siejąc propagandę i nienawiść są współwinni aktualnej sytuacji w Polsce i to również przeciwko nim wymierzone są protesty.

6

@Thomas99PL "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie"
Podaj rękę swoim zamordystycznym idolom.

Kulturalne strajki zaczął KOD, przez lata kontynuowali je inni. Byli opluwani i zbywani. Kultura się skończyła.

2

Komentarz usunięty

12

Służby porządkowe w tym kraju bronią tylko jednej strony.
I przypominam, że taką Polskę wybrało nam też wielu użytkowników tej strony, wyborców konfederacji, a później Dudy w drugiej turze.
Zamordyści.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/123026042_10215168748087039_5303598711603805959_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=BaMmpTI-XxcAX-t2q3Q&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=431fc7e7a354d3f1b00088b8f78819fb&oe=5FBC53C7

2

No cóż, ktoś w centrali propagandy oparł się przypadkowo o guzik publikujący i po dwóch dniach protestów znaleziono winnych rosnącej liczbie zakażeń - to protestujący :)

Współczuję, szczerze współczuję osobom, które mają dostęp tylko do TVP i czerpią z tej telewizji "wiedzę" o świecie...

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=KKo8LtX1cWE

0

Jakby tak za Viniego wstawić Joela Valencię z Legii (a kiedyś z Piasta) to by się na boisku niewiele zmieniło i nikt by zamiany nie zauważył

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?