0

@kodi77 Ktoś przyjdzie bo, żeby zarejestrować Olmo, wystarczyło wypożyczyć Roque i sprzedać Faye.

0

@tbas Przecież Barcelona, musiała go wypchnąć, żeby zarejestrować zawodników. To my mieliśmy nóż na gardle, więc o czym ty piszesz? W jaki sposób miałby zostać? Messi też w kontrakcie, miał klauzule, która aktywowała pieniądze i Barcelona do dzisiaj musi mu płacić. Wystarczy przeczytać dwa artykuły, żeby sie zagłębić w temat.

Dziennik "El Espanyol" poinformował, że Blaugrana jest winna byłemu już piłkarzowi... 39 milionów euro. Skąd wzięła się ta kwota? To suma klauzul, które zostały zapisane w ostatnim kontrakcie Messiego.

Sprawa jest skomplikowana. Gdy piłkarz podpisywał ostatni kontrakt, został zawarty w nim zapis o premii lojalnościowej. Argentyńczyk występował w Barcelonie przez całą dotychczasową karierę. Łącznie zapracował na 78 milionów euro.

Odroczone pieniądze na kontrakcie Messiego, to całkiem inny temat. Płacą mu też za spełnienie wymagań w kontrakcie, które spełnił też Gundogan, ale zdecydował sie pomóc Barcelonie.

1

@tbas
Rozwiazanie umowy za porozumieniem stron w przypadku umowy zawartej na czas okreslony oznacza, że obie strony musza sie porozumiec w kwestii wyplaty naleznego przez ten okres wynagrodzenia. Gundogan mogl sobie zażyczyć całość , połowe czy jakąś część wynagrodzenia, ale nie wziął ani złotówki, bo poszedł klubowi na rękę.

Identyczny przypadek jest ze Szczęsnym. Juventus chciał sie go pozbyć, ale zawodnik zgodził sie na odejście, tylko wtedy kiedy zapłacą mu pieniądze do końca kontraktu. Szczęsny nie jest już zawodnikiem Juventusu, a klub z Włoch będzie mu płacił jeszcze rok lub dwa, zależy jakie były wymagana Wojtka. W przypadku Gundogana sprawa jest jeszcze bardziej klarowna, bo mial klauzule o liczbie rozegranych minut.

0

@kanver_ Gundoganowi też wiszą zaległe pieniądze. Rozegrał ponad 60% spotkań, więc automatycznie aktywował pieniążki w kolejnym sezonie. Mial taka klauzule w kontrakcie i gdyby nie zrezygnował Barcelona musiałaby mu wypłacić. Wszystko przez liczbę rozegranych minut w pierwszym jego sezonie.

0

@Faro No właśnie nie, często zawodnik przed odejściem dostaje pieniądze, które miał wpisane do końca kontraktu. Wszystko przez klauzule w kontakcie, o liczbie rozegranych minut czy spotkań.


7

1

@Zoker Wiadomo, że nie. Liczyłem na kolejne wypożyczenie.

1

Ostatni Włoch w naszym składzie to Zambrotta? Było ich bardzo mało w Barcelonie. Chiesa może być kolejnym po prawie 20 latach posuchy.

0

@Zoker A moim zdaniem Felix był bardzo fajnym jokerem. Zrobił bodajże 9 bramek i 8 asyst we wszystkich rozgrywkach, bardzo fajne liczby, patrząc na liczbe minut, które zagrał.

4

Bardzo przyszłościowe te transfery Laporta.


13

To niezłe szkolenie, pewnie jeszcze płatne.


1

@chavez Kim jest Pique, żeby konkurować na prezydenta klubu? Nie masz dosyć, byłych piłkarzy bez doświadczenia na stanowiskach w Barcelonie? :D

6

@Coutinho007 W ostatnim sezonie Chiesa opuścił mniej spotkań od Nico, którego chciał każdy kibic Barcelony i nikt nie zwracał uwagi na jego kontuzje.

0

@Klimach fan Flick go nie chciał, ale 2 dni temu dał taki wywiad. Jaki to ma sens?


39

Smutno sie na to patrzy. Gundogan był tylko rok, a człowiek już się do niego tak mocno przywiązał, przez to, że był bardzo ambitny i oddany naszym barwom. Swoją postawą i umiejętnościami w pierwszym sezonie, zasłużył na drugi sezon w barwach Barcelony. W nagrode został wyrzucony z klubu swoich marzeń, tylko dlatego, bo zarząd wiedział, że nie będzie robił pod górkę jak inni zawodnicy, którzy piłkarsko nie mają podjazdu do Niemca.


6

De Jong, spójrzcie na daty.






0

@D10SLEO City złożyło ofertę za Olmo, wiec on też jest klasy światowej piłkarzem?

2

Sytuacja Gundogana to idealny przykład, że jak sie zaufa i pomoże złym ludziom to zostanie sie wykorzystanym. Jak to mówią, daj palca, to wezmą rękę.

1

@Sulimo Przecież to my- podatnicy, będziemy musieli to spłacać.

0

@abram3k A ty kolego ile zarabiasz, że jak popijesz to chcesz wszystkich kupować na la rambli? Po czym lecisz na Twittera i prosisz o blika patusów z freak-fightów.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

18

Teraz sobie wyobraźcie, że taki Yamal ma klauzule 300 mln euro i np City ją wpłaca, a sam zawodnik decyduje sie na odejście, po sezonie bez pucharów. Nie chce wiedzieć, jak szybko Deco i Laporta wydaliby te pieniądze na transfery i kogo by kupili, oni niczym sie nie różnią od Bartomeu i jego zarządu. Dać im pieniądze, to tak jak dać małpie pistolet. Dobrze, że Barcelona nie jest bogata, bo skończyłoby sie to tragicznie.

2

@MesQueUnClub96 Już myślałem, że przebiegłes 8 km i chcesz sie nam pochwalić.

11

To jak jakaś symulacja, brakuje tylko powrotu Inigo do Bilbao i Roque do Brazylii.


0

@Lucyfffer Nie ma nic takiego u Romero. Skąd ten news?

1

@Pnog37 Bramkarz przede wszystkim jest od bronienia, gra nogami to tylko dodatek.

1

@Misiusessi Piękny transfer. Od 2 lat był moim marzeniem na zastąpienie Ter Stegena.

1

@partymaker Miałem to samo. Nigdy nie widziałem, az tak podobnych do siebie piłkarzy.

3

Mahrez czy to ty? Savinho wygląda identycznie, patrząc na umiejętności piłkarskie.


10

jakie to jest piękne i prawdziwe


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?