Azi

2

@Faro www.uefa.tv

Azi

0

@okiemtypera_lucaxx95 A uważasz że ktoś z wymienionej 3 powinien być kluczowym zawodnikiem Barcelony?

Azi

4

@AdiKingu96 a nie jest? Tobie się wydaje że zawodnicy Barcelony to idioci i sami tego nie widzą? Albo nie potafią sprawdzić np. kursów przed meczem? O.o

Azi

2

@Kondziubarca @Faro zawsze miło popatrzeć na wasze irytacje skoro tego nie rozumiecie :D

Azi

1

Christensen w akcji bramkowej 2 razy przegrał pojedynek ze strzelcem bramki. Najpierw dał się przestawić a potem dał mu uciec

Azi

1

@Emhyr No i Xavi miał 100% rację. Pressing zawodził i rywal co chwila wychodził z kontrą w pierwszej połowie. Tyle że pretensje należało kierować bardziej w stronę Kessiego a nie Busiego (który tez nie grał dobrego meczu).

Azi

0

@Coutinho007 Ty po prostu nie rozumiesz stylu Barcelony. Wymiana pierdziliarda podań ani posiadanie piłki nigdy nie były celem samym w sobie. Tak jak wysokie obroty są zawsze tam gdzie jedziesz z dużą prędkością, tak samo wymiana ogromnej ilości podań i wysokie posiadanie jest konsekwencją gry w naszym stylu. Konsekwencją - nie celem. Celem zawsze jest dostanie się pod bramkę rywala. Jak najszybciej. Jeżeli rywal gra otwartą piłkę to dostajemy się tam szybciej. Jak się muruje to wolniej. Ale cel zawsze jest ten sam: dostać się pod bramkę. A jeżeli jest strata to natychmiast odebrać rywalowi piłkę.

Wiele osób pisze tutaj, że pierwsze miejsce w tabeli to efekt wysokiej formy MatSa i jakiejś niesamowitej gry w obronie. Gówno prawda. My dobrze bronimy tylko i wyłącznie wtedy gdy pressing dobrze działa. Bo wtedy jedyne co może zrobić przeciwnik to dzida do przodu, gdzie nasi obrońcy spokojnie zgarniają piłki. Owszem MatS ma kosmiczną formę i uratował nam parę punktów ale bez przesady. Taka jest jego rola. Fatalni bramkarze puszczający wszystko jak leci po prostu nie grają a siedzą na ławce.

Dlaczego nie idzie nam w pucharach? Bo tam rywale łatwiej wychodzą z pressingu. Dodajmy do tego niesamowitą presję powodującą nerwowość (patrz np. na ilość niecelnych zagrać w pierwszym meczu z MU) i wychodzi jak wychodzi. A patrząc na szerokość składu MU i nasz to 4:3 naprawdę nie jest złym wynikiem. Biorąc pod uwagę że w drugiej linii musi grać Kessie nie rozumiejący kompletnie naszej piłki i S. Roberto wytrzymujący kondycyjnie może 60 minut.

Azi

0

@Coutinho007 Chłopie jak ja zaczynałem kibicować Barcelonie to jakikolwiek trofeum trafiał się raz na kilka sezonów. O wygrywaniu w pucharach to nikt specjalnie nawet nie myślał. Potem przyszła złota dekada. Pojawiło się multum mega zdolnych zawodników a chwilę potem jeszcze Leo i Busi i mieliśmy złote czasy. Ale to minęło. I nie wróci. A zmienianie filozofii klubu bo Ty masz takie widzimisie jest dla mnie największą głupotą jaką mogłaby zrobić Barcelona.

Azi

0

@Coutinho007 Nie interesuje mnie co robi Bayern. Nie jestem kibicem Bayernu... Jestem kibicem Barcelony. Jeżeli podoba Ci się to co robi Bayern to przecież możesz iść im kibicować? Czemu kibicujesz zespołowi, którego styl Ci się nie podoba? O.o

Azi

2

@LS na ślepo najwyraźniej odpisał ;)

e: a Ty jak odpisałeś jak nie widzisz nowych komentarzy?

Azi

2

@gumaz rodzinna firma ;)

Azi

0

@Coutinho007 mięso armatnie jest winne czego? :D

Azi

0

@Coutinho007 jak się rozpierdziela klub przez wiele lat to efekty są takie a nie inne...

Azi

0

@LS wybaczenia prosimy!

Azi

0

@Bagsik88 widać wypadek przy pracy ;)

Azi

10

@LS naiwni są Ci "niektóży"

Azi

0

@Coutinho007 od czasów wymienionych panów football zmieniał się wiele razy. Nie ma to żadnego znaczenia w odniesieniu do naszego stylu.

Azi

0

@ShawnC MatS - Araujo, Kounde, Christensen, Balde - Busi, Frankie, Kessie, Gavi - Raphinha, Torres.
Innej opcji po prostu nie ma. Ewentualnie S. Roberto za Kessiego ale zdziwię się jeżeli Xavi się na niego zdecyduje.

Azi

1

@Coutinho007 ale Barcelona nie zaczęła się od wymienionych przez Ciebie zawodników. Nasz styl powstawał na lata przed tym jak zaczęli w ogóle grać w piłkę. Wychodzi z Ciebie taki kibic sukcesu a nie Barcelony. Chcesz zmieniać tradycje klubu bo jej nie rozumiesz. I ja nie mówię że stara kadra musi grać - nie musi. Jest mi obojętne kogo wybierze trener. Ja chcę tylko iść dalej ta samą drogą na jaką weszliśmy gdy w klubie pojawił się Cruyff (czy może raczej Michels).

Azi

0

Podchodzać filozoficznie do pytania z tematu: to nie wiem kiedy. Na boisko faktycznie pewnie wróci z Athletikiem ale kiedy wróci do gry? Od MŚ mu się nie zdarzyło więc nie wiem czy nagle złapie formę po tym urazie.

Azi

1

@Coutinho007 ja w ogóle nie rozumiem jak można być fanem Barcelony i nie być miłośnikiem tiki-taki. Wiem że Barcelona zebrała multum fanów z przypadku nakręcanych sukcesami klubu w ostatnich 20 latach ale dla mnie kibicowanie Barcelonie bez miłości do naszej tradycji jest trochę upośledzeniem (nie chcę tutaj nikogo obrazić - po prostu chce podkreślić że miłość do stylu jest dla mnie tożsama z miłościa do Barcelony).

Azi

0

@Coutinho007 jak się ma kiepskich wykonawców to nie ma się co dziwić że styl daje średnie efekty. Ale nawet Ci kiepscy wykonawcy w ostatnim meczu z Realem pokazali bardzo fajna piłkę.

Azi

1

@Coutinho007 bo klub jest fatalnie zarządzany a to wpływa na zawodników. Bo nie ma żadnego wieloletniego planu budowy drużyny a w efekcie robimy transfery z łapanki i potem jesteśmy bardzo zdziwieni że się nie sprawdzają i że grają ciągle Ci sami zawodnicy.

I obyśmy nigdy nie zmienili naszego stylu gry.

Azi

1

@Coutinho007 nie jestem fanem żadnego zawodnika. Jedyny którego naprawdę lubiłem dawno nie gra zawodowo w piłkę i możesz go zobaczyć na moim avaterze. Ja po prostu uważam że trener wie co robi. Nawet Koeman nie był tak beznadziejny żeby nie wiedzieć. Może jego wizja była daleka od mojej ale to nie znaczy że nie mógł podejmować takich decyzji jakie uważał za słuszne.

Azi

1

@Coutinho007 a który z zawodników nie zawodził? Nawet Leo był dla LaBamby hamulcowym, więc sugerowanie się opinią ludzi tutaj nie ma najmniejszego sensu.

Azi

1

@Coutinho007 zwolnić zawodnika bo kibic na LaBambie wymyślił sobie że jest złym talizmanem. Tego jeszcze nie grali :D

Azi

0

@Chaoss współczuję. Kto Cię torturował że wiadomości musiałeś oglądać?

Azi

0

@NatanekFCBarca mnie! I dała wysoka pensyje ;)

Azi

3

@tomek8756 wyraźnie wina Tuska! ;)

Azi

1

@TheCaptainVeB Aston Martin mi totalnie nie leży akurat. Jeszcze a Alpine mogłem Alonso zrozumieć ale iść do Strolla? Nieeee... Ciekawe też jak Gasly poradzi sobie we francuskim zespole. W sumie lepiej trafić chyba nie mógł?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?