Azi

0

@tomek8756 nie ma cycków nie ma okejki! :(

Azi

0

@Donnie_Darko cytując klasyka: a gdzie tutaj są dociągnięcia.

Mimo wszystko nie patrzyłbym na same wyniki aż tak krytycznie. Tak naprawdę to zaliczyliśmy wtopę z Eintrachtem ale też każdy wie jak wyglądał poprzedni sezon. Trzeba było zadbać o top 4 ligi a puchary były tylko dodatkiem. A kadra daleka była od choćby dzisiejszej jakości.

Liga Mistrzów w tym sezonie okraszona jest czystym łajdactwem sędziów. Pierwszy mecz z Bayernem to niepodykotwanie dla nas karnego przy stanie na 0:0, kiedy byliśmy w gazie. Potem oczywiście nas wypunktowali ale też nikt normalny nie oczekuje, że Barcelona po tylu latach wtop będzie od tak ekipą na poziomie Bayernu.
Potem przyszedł pierwszy mecz z Interem, gdzie sędziowie też robili wszystko aby nas wydupczyć. Nie oszukując się - tak to właśnie wyglądało. Rewanż to popis Pique i drugi mecz z Bayernem był już o nic.

No i zostaje mecz z MU. Ja nie mam osobiście poczucia klęski. Wynik 4:3 w dwumeczu to nie jest jakaś wtopa. Obie ekipy pokazały się z dobrej strony. Obie miały problemy z kontuzjami a wygrał ten kto miał szerszą kadrę. W dodatku oni są teraz w topowej formie a i tak wynik to 4:3 a nie np. 5:1.

Jeżeli uda się choć odrobinę wzmocnić kadrę kimś do środka pola i może znajdzie się ktoś na lewe skrzydło, to nawet przy braku klasycznego prawego obrońcy kolejna edycja LM powinna już być o niebo lepsza. O ile sędziowie znowu nie będą nas chcieli gwałcić bezczelnie...

Azi

9

Jest szansa że afera posłuży temu żeby choć odrobinę poprawiła się jakość sędziowania w hiszpanii. Kasa, kasą ale to co odwalają hiszpańscy sędziowie to jest taki dramat, że pole do korupcji jest wręcz niewyobrażalne. A jak dodamy do tego ich całkowitą bezkarność i kary dla zawodników (za wyjątkiem Realu - patrz na przykład ostatnio Vini) za wyrażanie swoich - często słusznych - opinii o kiepskiej jakości pracy, to mamy wręcz perfekcyjne warunki do nadużyć.

Mówiąc krótko: to nie football, to LaLiga...

Azi

0

@masq pytanie ile czasu zajmie demontaż osłon i sprzętu NATO?

Azi

0

@Rhaan kolejna bezsensowna na pewno nic nie rozjaśni :D

Azi

0

@Emhyr w planach na lato to jest przedłużenie umowy z zawodnikami żeby mieć jakąś kadrę na kolejny sezon. O zakupach nowych zawodników to nawet nie myślę

Azi

0

@tristan87 to dopiero byłaby porażka gdyby nie dało się tam zagrać

Azi

0

@Rhaan to zrób to z sensem proszę

Azi

2

@an_di przecież oni w jeden sezon wydają 100 baniek więcej niż my. Przy czym my musimy stosować jakieś dźwignie i walkę z Tebasem żeby kogoś zarejestrować a oni robią co chcą. Do tego z ich szaf trupy nie wypadają z bo nie zarządzał nimi nikt pokroju Bartomeu. A jedyny trup rozwiązał umowę i gra teraz w jakiś Emiratach czy innych Ligach Miszczów Azji.

Azi

0

@masq czyli dostał wszystkich poza sensownym zmiennikiem do środka pola, prawym obrońca i zastępstwem dla Lewego. Do tego na lewej stronie możesz wystawiać Ansu choć niewiele z tego wynika. Torres dopiero zagrał pierwszy mecz dobrze i to na prawej stronie a nie na lewej. No i jest Torre ktory nie wiem co robi w pierwszym zespole. Powinien grać w rezerwach bo teraz tylko traci czas. Jeżeli na treningu nie jest w stanie udowodnić swojej wartości to za chwilę będzie to Puig w wersji 1.1

Azi

0

@Gaz i dostał Lewego, Raphinhie i Kounde. Do tego Kessie, który pasuje do Barcelony jak Real do trypletu. Alonso i Bellerina. Nadal pozostaje wielka dziura w środku pola pomimo wyprowadzenia FdJ na ludzi. Nie ma nikogo sensownego na lewe skrzydło. Można niby dawać bez końca czas Asnu ale co z tego wynika?

Azi

0

@Rhaan no i? To pisz do tych ludzi. Po co mnie oznaczasz w takim wypadku?

Azi

3

@MesQueUnClub_87 nom. Już niedługo "w Bravo Lewandowski krzywo się uśmiecha z plakatu, więc nie chce go w Barcelonie!!" ;)

Azi

1

@Rhaan cos strasznie próbujesz iść że skrajności w skrajność. Kto napisał że ktoś jest dnem i porażka?

Azi

2

@Rhaan Niestety w przypadku Lewego i Raphinhi statystyki trochę zakłamują rzeczywistość. W obu meczach z MU nie generowali takiego zagrożenia jakie powinni. W dodatku Brazylijczyk bardzo mocno przyczynił się do straty dwóch bramek.

Po meczu można napisać w zasadzie tyle że po Barcelonie widać że są trybiki które układają się w miarę fajna machinę. Problem w tym że nie ma części zamiennych a widać że część trybików jest już po prostu zużyta i wypadałoby je poddać regeneracji.

Jakim klubem jest dziś Barcelona? W zasadzie po odejściu Bartomeu powinna nastać era spokoju ale tak nie jest. Z jednej strony toczymy jakaś kretyńska wojnę z Tebasem a z drugiej co chwila z szaf wypadają kolejne trupy. I nikt mi nie powie że zarząd o tym nie wiedział. Wiedział ale ma wyraźnie powody aby nie chcieć oczyścić się całkowicie. Znaczy też są umoczeni w niektóre sprawy. Normalności więc na horyzoncie nie widać...

Azi

1

@pyra92 wniosek? MU ma o wiele bardziej wyrównana kadrę a ich rezerwowi stanowią realna wartość

Azi

1

@sebo939 nie lubię typa ale faktem jest że to zarąbisty transfer MU. Niestety

Azi

0

@Benz różnica jest taka że jedne ma na tyle szeroka kadrę że ma kogo wstawić jak wypada mu ważny zawodnik a drugi musi wstawiać S. Roberto w różne miejsca...

Azi

3

To co mi się bardzo podobało w grze MU to bardzo agresywny odbiór. Może ich pressing nie jest tak dobrze zorganizowany jak nasz ale bardzo, bardzo dużo nadrabiają agresywnym odbiorem w środku pola. No i organizacja gry też na bardzo wysokim poziomie. Ile razy stoperzy wychodzili za Lewym wysoko? Multum! A naprawdę ciężko było ich złapać na jakiś szybki atak.

Z całym szacunkiem dla Kloppa ale wolałbym zdecydowanie bardziej trafić na Liverpool niż na taki MU. Pozycja w tabeli ligowej nie jest tam przypadkowa a warto mieć na uwadze że pierwszych kilka miesięcy drużynę rozbijał mentalnie taki jeden typek...

Azi

0

@pyra92 brak w kadrze Gaviego, Pedriego i Dembele to zmniejszenie wartości kadry - dosłownie - można sprawdzić ma Transfermarkt - o 1/3 :D

To tak gdyby ktoś miał wątpliwości jaka wartość prezentują nasi rezerwowi i dlaczego praktycznie nie ma rotacji ;)

Azi

0

@arasz1819 gości i Koeman i Xavi. Bedz proszę precyzyjny :)

Azi

0

@skakun95 w jakim sensie sabotując? W pierwszym meczu straciliśmy 2 bramki w drugim też dwie. W obu meczach rywal miał porównywalna liczbę okazji.

Azi

2

@arasz1819 wejdź czasem na LaBambe. Jakieś posty krytykujecie Xaviego się znajdą ;)

E: btw - zajechanie Pedriego:
Koeman - 1
Xavi - 1 :)

Azi

0

@Messibestplayerintheworld to się kurde zdziwisz :D

Azi

0

@Kidd wymagało przyjęcia piłki co się nie udało na tyle dobrze żeby obrońcy nie zdążyli z interwencja. A np. Od Viniego piłka się po prostu dobiła. Wielkich umiejętności to nie wymaga ;)

Azi

0

@pyra92 dla kogoś kto opiera się na swoich racjach-gdybaniach i tak nie dociera bardzo prosta logika.

Azi

0

@AduŚ07 dokładnie. Xavi mógł ich przecież nie wystawiać :D

Azi

0

@Kidd a przeca S. Roberto to zawodnik półkę lepszy niż jakiś Salach czy Vinicjusz

Azi

0

@Janiama trochę poraża nasza niemoc w ofensywie niestety :(

Azi

3

@kuczyniak zastanawiam się czy nie powinien wylecieć za to kopnięcie w de Jonga. Jeżeli Lewy dostał kartkę za to że poślizgnął się na piłce i trafił czystym przypadkiem w rywala to celowe kopnięcie w rywala należy chyba ocenić ostrzej. No chyba że ktoś uważa że akurat w tej sytuacji podawał z całej pary...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?