Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@marcin62 Kto z Ukraińców mógł przypuszczać że komendant główny policji jest takim debilem żeby odbezpieczać i strzelać w biurze?
10
@kynio302 Nie wiem ale chyba od teraz jestem za Argentyną
8
@tristan87 u nas można natomiast bez konsekwencji strzelać z granatników w biurze. Który kraj jest bardziej normalny?
0
Kolejna dobra informacja :)
5
@Janiama co za Izzem?
1
@Lionel_Messi10 2023 się jeszcze nie zaczął a już faworyt jest!
5
Przykład nowoczesności - zamiast rozliczać za głupotę to ucisza sie tych, którzy mówią niewygodną prawdę...
1
@Jacu327 u nas też oszołomów nie brakuje niestety. Np. ostatnio pisał do mnie typ, który próbował mi wmówić że ruskie świetnie sobie poradzą a UE będzie biedowała. Pytam o jakieś argumenty a ten mi tylko swoje bajki opowiada. Na koniec okazało się, że koleś nie widział nawet o tym, że na ruską ropę nałożono cenę maksymalną (o tym co z tego wynika to chyba nawet nie trzeba wspominać). Gdybym miał porównać to do czegoś to mniej więcej tak jakby o wyścigach dyskutował ktoś kto nie wie do czego służy kierownica :D
0
@Pedri16Future masz na myśli mecz w którym VAR nie zauważył że linię spalonego wyznacza inny zawodnik i przez to nie uznali bramki? Co to ma wspólnego z wbieganiem rezerwowych na boisko?
1
W russlandi źle się dzieje? Ojej! Jak mi przykro... :D
12
@david89 chciałbym zobaczyć jak jakiś sędzia nie uznaje w takim meczu bramki z takiego głupiego powodu :D
3
Ciekawostka - Enner Valencia
33 lata, 77 występów w reprezentacji Ekwadoru dla której strzelił 38 bramek. Obecnie występuje w Fenerbahce.
Co w nim ciekawego? Dwa razy grał na MŚ. Dwa razy Ekwador nie wyszedł z grupy ale Enner zaliczył 6 spotkań w których strzelił... 6 bramek! Ma najlepszy współczynnik liczby bramek w odniesieniu do liczby spotkań na mundialach w tym tysiącleciu (dla zawodników którzy zagrali min. na 2 turniejach).
Facet strzelił 86% bramek Ekwadoru na mistrzostwach w 2014 i 2022 roku.
Lewy niech się schowa ;)
Źródło: https://www.transfermarkt.pl/enner-valencia/profil/spieler/139503
2
@Rewolucja123 Messi ma 13 a Pele 12. Przy czym Pele nimal połowę mniej spotkań.
https://www.transfermarkt.pl/weltmeisterschaft-2022/ewigetorschuetzenliste/pokalwettbewerb/WM22
1
@tbas No właśnie. Facet jest bez formy. Czy Ty byś wpuścił Torresa w takiej sytuacji? :)
0
Pszeprasam bardzo alem dopukim Dembeluś był na boisku, to Francusy były nadal w grzem!
11
Czy wczoraj też straciliście nadzieję na sukces Argentyny, kiedy zobaczyliście, że na boisko wchodzi Lautaro?
Przed 4 karnym: "Tylko nie Lautaro! Tylko nie Lautaro! TYLKO NIE LAUTARO!!!"
1
@Janiama i cyk kontrola. Dmuchanie w balonik i strata prawka ;)
1
@Cule1234 Nieźle się Adrian na tych wczasach sfajczył :D
0
@Awtameok_Klana strasznie się blaznisz z każdym zdaniem :D
Zakończmy w tym miejscu. Mam dość czytania bezsensownych i pozbawionych treści opinii kogoś kto nie ogarnia rzeczywistości. Jak chcesz żyć w fikcji to z dala ode mnie.
0
@Awtameok_Klana Widzę że kolega jest bardzo na bieżąco :D
Chłopie Ty nie ogarniasz co się na świecie dzieje a chcesz dyskutować? Weź się chłopie doedukuj, doczytaj, ogarnij to wtedy porozmawiamy. Bo teraz to tak się ośmiszyłeś że to głowa mała.
https://energia.rp.pl/ropa/art37540911-ue-ustalila-limit-cenowy-na-rope-z-rosji-60-dolarow-za-barylke
0
@Awtameok_Klana "A gdzie ja pisałem o przywódcach? Czy muszą mówić przywódcy, aby kształtować opinię publiczną? Nie muszą. Robią to za nich media. Powtórzę, wszystkie media trąbiły o tym pod koniec lutego jak blokowano Rosję w SWIFT. Obojętnie jaką gazetę nie weźmiesz czy to brukowiec, czy poważną ekonomiczno/prawną."
Dajesz te linki.
" Natomiast można przesunąć odbiorców. I to się dzieje. To jest ta niewygodna prawda, o której się nie mówi głośno ludziom. Rosja nadal sprzedaje surowce. Nie ma z tym problemu."
Owszem ruskie sprzedają. Są jednak pewne ale, które decydują o wszystkim:
Pierwsze - nie mogą dyktować ceny. A wręcz przeciwnie - mają narzuconą górną cenę (i tak za wysoką) od której i tak muszą odjąć koszty wydobycia i działkę dla pośrednika. Co ostatecznie prowadzi do tego, że z ich ropy może korzystać kto tylko chce a ruskie na tym zarabiają tyle co nic. A sprzedać muszą bo wyłaczenie wydobycia jest równoważne z całkowitym zamknięciem szybu.
Drugie - nie mogą sprzedawać komu chcą bo nie mają jak jej przetransportować. Już nie mówiąc o tym, że nawet gdyby jakieś chińczyki czy inna korea chciała od nich kupować tą ropę to i tak nie zapłacą więcej niż reszta świata - bo to by znaczyło że są frajerami.
Przestań więc bredzić o tym jak ruska gospodarka sobie świetnie radzi. Już teraz widać że sobie całkowicie nie radzi. I bardzo dobrze.
" tak, Rosja radzi sobie nadspodziewanie dobrze w tak niesprzyjających warunkach. Takim najlepszym pośrednim przykładem jest liczba bezrobotnych. Nie rośnie im."
A może dlatego że:
A. fałszują statystyki
B. kilka milionów ludzi uciekło przed zaciągiem do wojska?
0
@Awtameok_Klana "To odśwież sobie pamięć z artykułów na koniec lutego. Jak to Rosja miała paść bez dostępu do SWIFT. Na koniec roku mieli mieć inflecję minimum 30-40%, spadek PKB 20-25%, itd. Jak masz krótką pamięć, to internet pomoże."
Linki podaj a nie odwołujesz się do mojej pamięci. Linki do wypowiedzi przywódców USA i UE bo sam napisałeś że oni tak twierdzili.
"A jakież to są inne źródła? Będą statystyki na koniec 2022, to będziemy wiedzieli o ile wzrosło wydobycie ropy i gazu na świecie. Ale tutaj cudów nie ma i w trybie pilnym, to można zwiększyć o 5%. A więc, zmienia się dostawca a towar pozostaje ten sam (*). A pośrednicy zawsze kosztują. Póki co my jako UE płacimy największe koszty tej wojny, właśnie z powodu zmiany dostawców."
Mówimy o budżecie rosji a nie innych krajów. Co Ty się innymi zasłaniasz skoro temat dotyczy ruskich? Sam zacząłeś pisać że sobie świetnie radzą a teraz nagle udajesz że tematu nie było? :D
2
No i koniec! Kubacki na 2 miejscu ;)
0
Zagrał główną jak nic - Marokański karny powinien być podyktowany!! ;)
1
@Janiama Chorwacja 2:0 Maroko
0
@Awtameok_Klana "Ja chciałbym ci przypomnieć, że wg USA i Komisji Europejskiej, że Rosja miała paść w pół roku po sankcjach nałożonych na początku wojny. "
Jestem bardzo ciekawy gdzie żeś znalazł takie cuda :D
"Rosja zmieniła kupujących i ma się całkiem nieźle, jak na obostrzenia, które na nią są założone."
To znaczy kupujących czego i na jakich? I w jaki sposób dostarcza ten towar do tych kupujących?
"A całość oznacza, że wziąłby pod uwagę "reorganizację Świata gospodarczego" w której my UE wypadamy z głównego nurtu, a Rosja przyklejona do BRICS będzie sobie spokojnie reorganizowała gospodarkę. A będzie mogła to robić, bo ma towary, które są potrzebne na świecie."
Bardzo ciekawa teoria. Tylko dlaczego 50% ruskiej gospodarki to przychody z ropy i gazu, dla których najwięksi dotychczasowi odbiorcy znaleźli sobie inne źródła? Jakież to inne towary są tak drogocenne że zastąpią przychody z ropy i gazu? Jestem bardzo ciekaw :D
"Pamiętaj, że pieniądz taki jak dolar czy euro to paciorki, które są warte tyle ile możesz za nie coś wymienić. Jeśli spadnie możliwość wymiany tych paciorków na potrzebne towary, to ludzie będą używali kamyków, a nie paciorków. Najlepszy przykład umowy Chin z Państwami Arabskimi po ostatnim szczycie. Oni już nie chcą paciorków."
Rubli w sensie? :D
Ja tam bardzo chętnie przygarnę $. Jak masz wyrzucać to nie rób tego - ja chętnie wezmę.
0
@Awtameok_Klana gadasz o faktach a do tej pory nie przytoczyłes absolutnie nic. Czysta gadka o niczym.
0
@Awtameok_Klana napisane w stylu typowego ruskiego trolla :D
0
@Kazragore raczej wesoło właśnie :)
8
Kolejne świetne wieści z rosji! :)