Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ile lat ma Di Maria? Czemu nie chcemy go sprowadzić? ;)
1
Uuu kibice PSG już zaczęli płakać.
Co jak co ale Lewy złożył się do tego strzału fantastycznie.
0
@dafik85 Taką miał klauzulę.
1
Ale się Neymar odbił od Lewego :D :D :D
0
@FranzMaurer Neymar by to strzelił :P
1
@Encore bardziej czytelnie nie dało się tego zagrać
0
@Herato ze 100 razy odświeżałem aż się strona załadowała. Potem drugie tyle aż udało się odpalić transmisję.
0
@Herato odświeżaj do skutku
0
@rayan_7 mnie nie działa
e: po 100 odświeżeniu strona się załadowała ale transmisja już nie
0
Czy działa Wam strona TVP sport?
0
@MesQueUnClub96 To finał LM więc jednak odrobinę się dziwię. Ale tylko odrobinę.
0
Na eFortuna kurs że Lewy strzeli jest niższy od tego że nie strzeli. Spoko :D
0
@VenoM Do Ciebie takie wnioski spływają już kilka sezonów a nadal nas raczysz swoimi sentencjami :D
1
Wymiana za Garcie to byłoby marzenie. Ale nikt w City nie jest na tyle naiwny aby pójść na taki układ.
1
Ciekawe zestawienie zawodników z którymi w składzie zdobywaliśmy najwięcej pkt. na mecz (dla uproszczenia podaje tych, którzy przynajmniej 5 razy pojawili się na boisku - w nawiasie liczba spotkań i minut). Dotyczy tylko spotkań ligowych!
- Araujo (6 - 235) 3 pkt na mecz
- Firpo (17 - 1010) 2,53 pkt
- Dembele (5 - 356) 2,4 pkt
- Umtiti (13 - 946) 2,38 pkt
- Busquets (33 - 2.492) 2,33 pkt
- Arthur 2,29 pkt (21 - 1.185)
- Messi (33 - 2.879) i Puig (11 - 507) 2,18 pkt
- MatS (36 - 3.240), Griez (35 - 2.558) i S. Roberto (30 - 2.341) - 2,17 pkt
- Suarez (28 - 2.428) i Lenglet (28 - 2.428) 2,14 pkt
- Rakitic (31 - 1.583) 2,13 pkt
- Vidal (33 - 1.663) 2,12 pkt
- Frankie de Jong (29 - 2.120) 2,10 pkt
- Braithwaite
(11 - 403), Pique (35 - 3.096) i Semedo (32 - 2.093) 2,09 pkt
- Alba (27 - 2.189) i Fati (24 - 1.024) 2,04 pkt
- Perez (10 - 473) 1,9 pkt pkt
Warto zwrócić uwagę na kilka elementów:
- z zawodników pierwszego wyboru najwyżej jest... Busi! I ja wiem że statystyka lubi ludzi oszukiwać ale gadanie że trzeba pozbyć się Busqetsa uważam za przejaw skretynienia. Pozbyć to się trzeba Bartomeu. A Busi ma czasem grać a czasem siedzieć na lawie.
Wyniki w meczach bez Busiego: Bilbao (0:1); Granda (0:2); Atletico (1:0); Real (0:0); Vigo (2:2). Bez Busiego udało się wygrać tylko jeden mecz. Dwa zremisowaliśmy i dwa przegraliśmy.
- na drugim biegunie Alba - tak słabego poziomu dorobku punktowego w Barcelonie jeszcze nie miał (najniżej 2,27 pkt na mecz). Ciężko szukać tutaj usprawiedliwień. Miał mniej się kłócić a bardziej grać fair play a jednak aż 5 kartek zarobił znowu za to samo. W zasadzie najbliższy sezon powinien być jego ostatnim w klubie (chyba że wróci na poziom sportowy) - problem tylko w tym, że nie ma w zasięgu klubu nikogo kto byłby w stanie go zastąpić.
- Pique nie grał tylko z Eibar, Betisem i Alaves. Do tego tylko 4 razy zmieniany w trakcie gry. Naprawdę trudno sobie wyobrazić dziś Barcelonę bez Pique. Przydałby się ten Garcia. Oj bardzo.
- zaskakująco niską pozycję na liście zajmuje de Jong.
- Warto też zerknąć na nory z WhoScored. Wiadomo że Leo demoluje to zestawienie (8,71 - w poważnych ligach tylko dwóch zawodników przekroczyło 8,00: Ziyech 8,19 i Lewandowski 8,13). Dalej Suarez 7,33, Busi 7,07 i Pique 7,03. Nikt więcej nie dostał noty 7,00 i wyższej, choć blisko był Griezmann 6,97.
Powyższe zestawienie nie ma na celu negowania potrzeby ewolucji kadry. Ta jest potrzebna jak wymiana oleju w silniku. Przejechaliśmy zdecydowanie za dużo km bez wymiany i teraz trzeba zapłacić za ten błąd bo silnik się sypie a kasy na wymianę nie ma.
3
@barcowy1899 myślę że griez będzie grał za Leo. I będzie tyrał za dwóch. Cou nie wróci do drużyny a Fati i Dembele będą mieli wiele zadań w defensywie.
Więc to będzie dla mnie 4411 a nie 4231. Ale to kwestia nazewnictwa i rozpisania na kartce.
0
Patrząc po historię ostatnich kilku sezonów i sprzedaż zbędnych graczy z wielkimi sukcesami - taaak. Będzie ekstra :D
1
@BartqRKO tak to jest jak się balansuje na granicy kiczu i nagle przestaje się zauważać że zbytnio wychyliło się w złą stronę.
0
@badej60 i cyk skopiowane :)
1
Jak czytam pierwsze wypowiedzi Koemana to tracę wiarę w powodzenie tego projektu. Ja naprawdę rozumiem, że de Jong w Ajaxie i w kadrze grał inaczej niż w Barcelonie. A Griezmann w Atletico grał na innej pozycji. Ale Barcelona to nie jest ani Ajax ani Atletico ani nawet reprezentacja Holandii. To pięknie brzmi: "wystawić zawodnika na jego pozycji" ale nie da się w sensowny sposób połączyć stylów np. Ajaxu i Atletico, nawet jeżeli pozornie grały czasem np. 4231. Przecież nie ma żadnego znaczenia jaką pozycję wpiszesz sobie na karteczce dla danego zawodnika, bo gdyby to było takie proste to pierwszy lepszy trener mógłby prowadzić taki klub jak Barcelona.
Mam nieodparte wrażenie że Koeman przychodzi do klubu ze swoją wizją "jak chciałby grać" i w ogóle nie przejmuje się tym jakich zawodników ma do dyspozycji. Z tego nie może wyjść nic dobrego jeżeli próbuje się w zespole dobrać ludzi do taktyki a nie odwrotnie.
Ale może się mylę? Bardzo bym chciał za rok odszczekać swoje słowa ale naprawdę nie wierzę aby jakikolwiek pomysł Bartomeu mógł okazać się trafny w tych warunkach jakie mamy po 6 i pół roku jego rządów.
1
@messiandiniesta ja się nie odnoszę do poziomu sportowego. Zauważam tylko że to co tutaj się wypisuje to czyste widzi-mi-się LR a nie logiczne argumenty. Jak inaczej wytłumaczyć że ten sam powód działa do odejścia jak i pozostania kogokolwiek w klubie? To może Busi, Pique, Alba i Suarez honorowo zostaną a Leo honorowo odejdzie?
7
@Kurkmen ten 33-latek zjada całą ligę nawet będąc w słabszej formie.
1
@kkbarca Jedne dziadki (Suarez, Alba, Busi i Pique) powinny honorowo odejść a Leo honorowo zostać?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcSHtFB0WT7UKU2MtLOFySFAUHjk81t0Gb2yag&usqp=CAU
0
@Ghotti Ok. 4231 (dla mnie to bardziej 442 lub 4411 ale mniejsza o nazewnictwo) z de Jongiem i Puigiem w drugiej linii ciężko sobie wyobrazić. Ale w takim schemacie (z Leo na 9) Cou mógłby grać tam gdzie lubi. Aczkolwiek dużo lepszą opcją byłoby za Leo wystawić Griezmanna, który nie ma problemów ani z pressingiem ani z szybkim powrotem do defensywy.
Potencjalny skład wygląda mniej więcej tak: MatS - S. Roberto, Pique,* Lenglet, Alba - FdJ, Busi** - Dembele***, Griez, Fati - Messi
*Albo Garcia o ile uda się go ściągnąć
** Pjanic pasuje tutaj idealnie
*** Albo Trincao
1
@Ksavix bez obrazy dla Portugalczyka (ja naprawdę lubię tego gościa) ale jego gra i obecność w klubie jest symbolem nieudacznych rządów Bartomeu.
1
@Kuracjusz Kolega @Ksavix zapewne lubi tą nutkę emocji kiedy prawy obrońca ani nie wspiera ataku ani nie pomaga kolegom w obronie :D
1
@Ksavix a gdzie prawy obrońca?
0
@rust spoko spoko. Inflacaja jest tak wysoka że prędzej czy później będą musieli podnieść stopy procentowe (ku rozpaczy wszystkich z kredytem).
0
@Cochise Pique, Busi, Alba i Suarez zostaną - chyba że jakiś klub z egzotycznej ligi zapewni im jeszcze wyższą umowę. Odejdzie zapewne Rakitic i Vidal.
0
@22_LR Ty popatrz że w Realu czy Bayernie nie mają takich problemów. Musi jakaś magia być skoro to (Twoim zdaniem) jest takie LOGICZNE a dzieje się w Barcelonie a w innych klubach już jakoś nie bardzo. Chyba że Twoja logika nie jest logiczna...