Azi

6

Nie trzy lata tylko jakieś 6-8 m-cy :D

Azi

1

@VamosRakieta Po co tak nerwowo? ;D

Azi

1

@kakusus Semedo i Neymar.........................

Azi

0

@barcelonaLM Taaa na pewno tak będzie. Jeszcze zacznie pierwszą konferencję od powiedzenia że Bartoemu to idiota...

Azi

1

Te wielkie zmiany Bartomeu to już były czy jeszcze na coś czekamy? :D

Azi

1

@BarcaInfo w tych czapkach ciężko ich rozpoznać :/

Azi

1

@VamosRakieta boję się że w końcu tak :P

https://www.transfermarkt.pl/marco-verratti/verletzungen/spieler/102558

Dobrze pasuje do klubu ;)

Azi

2

@BarcaInfo Cooo? O.o

Azi

0

@YoNoEntiendoNada Co to za różnica gdzie pójdzie Wszołek? Nie jest związany z Legią emocjonalnie więc pójdzie tam gdzie mu więcej zapłacą. Jak każdy normalny człowiek.

Azi

0

@YoNoEntiendoNada Szczerze wątpię aby tacy zawodnicy byli zainteresowaniu dłuższym wiązaniem się z Legią. Raczej jest tak jak napisał @Janiama - Legia to dla nich zapewne odskocznia do wyższej umowy w lepszym klubie.

Azi

14

@buddy 400 mln ale to w walucie z Monopoly

Azi

0

@chudymc Skąd mam znać zapisy jego umowy? Ja się nie bawię w gdybanie - tylko zastanawiam się na podstawie tych informacji które są ujawnione...

Azi

0

@Janiama Domyślam się że tak to działa. Zastanawiam się tylko czy to jest na dłuższą metę opłacalne dla klubu? Z jednej strony to są bardzo dobrzy zawodnicy dający większą szanse na dobry wynik ale z drugiej strony klub mało na nich zarobi (o ile zarobi) a Legia to jest jednak klub żyjący z transferów.

Azi

2

@Lordzi Bo zna doskonale klub i co by nie ukrywać - tanio wychodzi. A po wyborach i tak będzie nowy trener, więc potrzebujemy kogoś kto poprowadzi klub przez góra jeden sezon.

Azi

0

Zastanawia mnie polityka transferowa Legii. Z jednej strony robią fajne transfery (Wszołek, Kapustka) a z drugiej podpisują z nimi krótkie umowy (Wszołek na umowę jeszcze na ten sezon a Kapustka na dwa). Wiadomo że nic na tych zawodnikach nie zarobią. Jeżeli nadal będzie nieźle się prezentował to za pół roku Paweł podpisze umowę z nowym klubem. W takim wypadku jeżeli Legia ma dostać za niego choćby symboliczną kwotę to będzie musiała osłabić się zimą. Kapustka zanim (jeżeli) wróci do formy to też zostanie mu rok umowy.

Do tego Gvilia z umową do końca sezonu. Kontrakty kończą też Astiz (37 lat rocznikowo), Lewczuk (35), Remy (29), Vesovic (29), Luis Rocha (27), Stolarski (24), Kante (30), Cholewiak (30). No i Boruc (40 - swoją drogą wiekowy Artur jest wyceniany drożej niż wszyscy pozostali bramkarze razem wzięci...).
Chyba tylko Gvilia i Kante są warci tego aby przedłużać z nimi umowę. Ale obaj z pewnością będą chcieli podwyżkę. Wyraźnie trzeba też poszukać bramkarza. Dawno nie interesowałem się młodzieżą Legii, więc ciężko mi powiedzieć czy w klubie jest ktoś warty uwagi.

Wyraźnie widać że Legia nadal będzie musiała promować młodzież bo wpływy ze sprzedaży Karbownika raczej nie starczą na pokrycie budżetu w czasie pandemii. Natomiast jest to okazja do wykupienia zdolniejszych zawodników z innych klubów, które przecież też muszą łatać budżet.

Azi

2

@BarcaInfo To niech jedzie do Madrytu :P

Azi

1

@Dave2411 Raczej format rozgrywek jest tutaj kluczowy.

Azi

7

Już dziś:
- Zwolnienie Setiena
- Wykopanie Abidala
- Pożegnanie Oscara Grau
- I Bartomeu mówiący "nie martwcie się kochani - ja zostaje"

Azi

10

@FC1899Barca Kup go sobie w footbal managerze i daj normalnym ludziom spokój...

Azi

0

@Coutinho007 Żeby zająć 4 miejsce trzeba zdobyć czasem i 70 punktów czyli niecałe 2 pkt na mecz. To jest dobra konieczna, dobra równa gra przez cały sezon.

Azi

1

@Coutinho007 O LM nie myślę w ogóle. Dla mnie jest to sezon przejściowy i jestem z tym pogodzony. To ma być rok gdzie pojawi się nowy trener z nowym pomysłem na zespół i rok gdzie "dziadki" oddają pole młodym. Ale nie może być tak, że nagle zawalamy też ligę. Zajęcie 5 miejsca w lidze to byłaby porażka jeszcze większa niż piątkowa wtopa. I katastrofa finansowa. Dlatego rewolucja pod wpływem emocji jest dla mnie złym pomysłem.

Azi

2

Zastanówmy się - tak na chłopski rozum - czy opłaca nam się pozbywać "dziadków" z klubu już teraz:

Na plus takiego działania można na pewno zaliczyć znaczny spadek wydatków na pensję i trzeba przyznać że jest to argument niebagatelny.
Tylko ewentualną korzyścią może natomiast być pewne odświeżenie gry. Może się tak stać ale wcale nie musi. Kto zagwarantuje, że nowi/młodzi zawodnicy wypalą? Nikt. Dlatego mając ten fakt na uwadze trzeba myśleć o ewolucji a nie rewolucji składu. Bądź co bądź "dziadki" gwarantują walkę o majstra i mając taki skład ciężko spodziewać się że np. wypadną po za ewentualny awans do LM. A robiąc rewolucję w składzie - na wariata - różnie być może.

Pewne zmiany zajść jednak muszą.
Po pierwsze - zmiana zarządu. Im szybciej tym lepiej.
Po drugie nowy trener nominowany przez nowy zarząd. Do tego czasu niech drużynę prowadzi choćby Garcia Pimienta.
Po trzecie każdy zawodnik (absolutnie każdy) musi się pogodzić z tym, że nie ma miejsca w składzie. Tutaj mam na myśli nawet Leo, który jako kapitan powinien dawać przykład, zagrzewać do gry a jak jest ciężko to Leo często gaśnie pierwszy. Już tak chętnie nie wychodzi do pressingu - odpuszcza nawet ustawianie się na linii ewentualnego podania co jest dla mnie zbrodnią na rzecz kolegów. "Dziadki" mają być uzupełnieniem składu a nie kręgosłupem zespołu - za wyjątkiem Leo.
Po czwarte - trzeba pogodzić się z tym, że nie ma kasy na transfery. Jeżeli nie sprzedamy Cou i Griezmanna to nie kupimy nikogo sensownego.

Zawodników trzeba (mówiąc brzydko) podzielić na dwie kategorie:
I - mogą odejść teraz
II - mogą odejść po najbliższym sezonie

Do I grupy zaliczyłbym: Neto, Umtiti, Semedo, Rakitica, Vidala, Rafe i Braithwaite
Do II grupy: Pique, Alba, Busi i Suareza + ewentualnie S. Roberto

Czemu tak? Cóż - nawet zakładając transfer Garcii z MC potrzebujemy kogoś doświadczonego do obrony, kto nie spanikuje w trudnym momencie. Postawiłbym na wyjściowy duet Garcia - Lenglet ze zmiennikami Araujo/Todibo i Pique.

Na prawą obronę niestety S. Roberto z Wague jako zmiennik. Darujmy sobie czarowanie, że Semedo nagle zacznie grać w piłkę. S. Roberto jest daleki od ideału ale nie strzela nam w nogi tak często jak Portugalczyk. Wague może wypalić a może nie wypalić. Za rok ewentualnie dołączy Emerson i jeżeli zagra on naprawdę dobry drugi sezon w Betisie to nie powinien mieć problemów z wygraniem rywalizacji z Roberto.

Na lewą obronę postarałbym się powalczyć o Grimaldo. To byłby dla mnie cel transferowy na kolejny sezon i wyzwanie dla nowego zarządu. Do tego czasu pomęczymy się z Albą i Firpo/Mirandą. Chyba że ktoś ma lepszy pomysł.

W środku pola ewolucja powinna postawić na czele de Jonga do którego dobierze się zawodników - np. Puig i Pjanic. A może Pedri pokaże fajną piłkę? Nie skreślałbym ostatecznie Busiego ale nie budowałbym drugiej linii w oparciu o niego. Są takie mecze gdzie trzeba uspokoić grę - do tego Busi się nadaje a np. Puig już średnio.

No i atak. Po pierwsze przestawiłbym Leo na fałszywą 9 i wymusiłbym na nim nie cofanie się do drugiej linii. Leo chcesz zmian? To pogódź się z niewygodnym faktem. Niech sobie szuka miejsca między obroną a pomocą rywala. Za jego plecami mogą działać Griezmann (taka pozycja powinna mu odpowiadać najbardziej) oraz Dembele (zakładając że jest zdrowy). Ewentualnie można często wychodzić też z Fatim i Trincao. Suareza wpuszczałbym w końcówkach spotkań - tam gdzie trzeba strzelić bramkę. Na zmęczonego rywala wypoczęty Suarez nadaje się idealnie.

Skład wyglądałby mniej więcej tak (około 22 zawodników w kadrze):
MatS/Pena
S. Roberto/Wague - Garcia/Pique - Lenglet/Araujo*/Todibo* - Alba/Firpo*/Mirnada*
FdJ, Puig, Pjanic, Busi, Monchu*/Alena, Pedri
Messi, Griezmann, Dembele, Fati, Trincao, Suarez

* - jeden do wyboru
** - Jest jeszcze Cou - do rozważenia szczególnie wtedy, gdy Leo gra na czubie

Azi

1

@Rewolucja123 to jest moim zdaniem nieistotne czy źle przyjął czy podawał. Takie podanie nie miało żadnego sensu. Kto normalny podaje do kolegi, który nie ma żadnej opcji oddania piłki?

Azi

0

@Janiama wow. Dwa zdjęcia!! Tam wyżej masz całą akcję na filmie.

Azi

3

@VenoM nie rozumiem jak można być tak naiwnym żeby pisać takie teksty

Azi

2

@skakun95 sprzedałbym Leo tylko wtedy gdyby on sam tego chciał. A jeżeli nic się nie zmieni i za tydzień Bartomeu nadal będzie prezesem a do wyborów będzie bardzo, bardzo daleko to myślę że taka opcja jest bardzo realna.

Azi

2

@Cochise do drugiej bramki gra z naszej strony jeszcze jakoś wyglądała.

To co zrobił Semedo woła o na pomstę do nieba (nie mówię że tylko on źle grał). Przy pierwszej bramce wracał truchcikiem (jak zwykle) a przy drugiej miał możliwość podania do Busiego a postanowił podawać do nie spodziewające się S. Roberto.

Azi

1

@VenoM za dużo football managera jeżeli wydaje Ci się że po takim meczu nagle zapadną decyzję o transferach w kilkanaście godzin. To tak dziecinna wiara że nic tylko się załamać.

Mamy ponad 1,5 dnia po meczu a oni jeszcze oficjalnie Setiena nie zwolnili. A Ty oczekujesz jakiś wielkich zmian w klubie? Litości..

Azi

3

@Janiama zaczynasz gdybać żeby znaleźć usprawnienie dla Semedo.
"Być może Semedo na ułamek sekundy stracił Busiego z widoku"
To i tak podanie do Busiego byłoby mniej ryzykowne niż oddanie piłki S. Roberto.

"pytam się gdzie on został wsadzony na konia"
A komu miał oddać piłkę Roberto? Ewentualnie mógł ją tylko próbować wypiera... wybić w kosmos.

Azi

3

@Janiama zadziwiające jest zatem to że Alba zalicza asysty a Semedo nie. Nawet Alba w słabej formie z tego sezonu zaliczył w lidze 6 asyst a zagrał nieco ponad 2/3 spotkań.

Jest sens wspominać że Liverpool czy Bayern grają inną piłkę niż my?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?