Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@barteq "(...) z tymi pilkarzami nie bedziemy grac szybkiej tiki taki(...)"
Dlaczego nie? O.o
"Z drugiej strony czesto Barca gra tak wolno i tak spowalniaja akcje ze przeciwnik na luzie sie zdazy wrocic ustawic i zaciesnic szeregi."
Gra wolno to jedno. Gra na 2/3 szerokości boiska to drugi problem. Należy wyeliminować oba i żaden autobus nie będzie przeszkodą bo nie ma takich ludzi, którzy zdążą się przestawić całą drużyną z lewej na prawą stronę. Piłka zawsze będzie szybsza od zawodnika. Więc szybkie przeniesienie piłki (to nie musi być przerzut, bo dwa-trzy podania też są ok, pod warunkiem że to będzie gra z pierwszej piłki) na drugie skrzydło zawsze spowoduje lukę w obronie rywala.
"Ale Valdes, Iniesta, Puyol? co to za eksperci? "
Pomijasz drugą część wypowiedzi. Byli piłkarze to są ambasadorzy - ktoś kto daje nazwisko. Za nimi stoi cały sztab ludzi, którzy im mówią gdzie, z kim i o czym mają rozmawiać. I za ile. Tak samo prezes nie jest od negocjowania transferów, choć to on na końcu w blasku fleszy podpisuje umowę.
0
@Gall a gdzie ja tak napisałem?
2
@Messinio82 I od jego "odejścia" z Portugalczyków naprawdę na plus wyróżnił się tylko Deco. Tyle że on urodził się w Brazylii ;)
3
@itmustbejoke Złoty but pewnie też nie będzie przyznany bo Francja poddała się zamiast dograć ligę do końca. Ale cóż - taka narodowa tradycja :D
0
@barteq "Nie rozumiem co jest trudnego w zrozumieniu ze ta gra nie wroci przez najblizsze x lat."
Ja np. nie rozumiem co jest takiego trudnego w zrozumieniu faktu, że ziemia nie jest płaska albo że szczepionki nie są stworzone po to aby zabijać ludzi. A jednak są ludzie którzy tak uważają. Ich prawo. Ty masz prawo uważać że przez X lat nie wróci tiki-taka. I nie wróci jeżeli nikt nie spróbuje - to dość oczywiste.
"Powod jest bardzo prosty: przystosowanie sie przeciwnikow do takiego stylu oraz stara kadra. Busi Messi czy Suarez juz nie sa tak mobilni jak za Pepa czy Luis za Lucho."
Wyobrażenie sobie Barcelony bez Suareza a nawet Leo nie jest dla mnie wielkim problemem. Oczywiście w przypadku Messiego jest to na razie bez sensu - ale z czasem stanie się to faktem.
"Kto ostatnio gral tak porywajaco? Mlodziutki i pelen energii Ajax. Tak 30+ o ile kojarze to byl tylko Tadic i Schöne i tyle. A reszta to glodne wilki."
Trend na piłkę defensywną zapanował mniej więcej od sukcesów Mourinho. Ale to już mija. Zespoły stawiające na ofensywę nie dość że są to jeszcze zaczynają odnosić sukcesy. Patrz nie tylko Ajax ale też np. Atalanta. Moim zdaniem trend się odwraca i jest spora szansa że już MŚ w 2022 (a na pewno najdalej w 2026) wygra ekipa grająca piłkę radosną a nie taką defensywną porażkę jak ostatnio Francja.
"Przestanmy wymagac gry jak za Pepa i przestanmy wszystko do tego porownywac. Trzeba nowych swiezych pomyslow a nie odgrzewanych kotletow"
Nie wymagam gry jak za Pepa. W ogóle nie ma sensu powtarzania starych schematów. Ja chcę grać tiki-takę a nie grę wzdłuż boiska. Ok - na dziś nie mamy wykonawców a zarząd skutecznie blokuje wprowadzenie takich do zespołu. Trzeba więc zacząć od pozbycia się zarządu a potem za trenera dać kogoś, kto nie będzie się bał zrobić czystki w szatni (czytaj Xavi). Do klubu muszą wrócić Puyol, Valdes i Iniesta - w nowych rolach oczywiście. Bo to są charaktery, które robią różnicę. Trzeba ich otoczyć ludzmi znającymi się na fachu, którzy poprą ich umiejętnym zarządzaniem i doświadczeniem. I to zacznie pykać.
0
@LuisSalvano A ja coś pisałem o kupowaniu kogokolwiek? O.o
Nie dość że nie umiesz obronić swoich racji to jeszcze sobie wymyślasz co ktoś inny uważa?
@Coutinho007 Jemu atak pozycyjny nie leży. To jest typowy zawodnik do wyjścia na wolne pole, minięcia rywala, dośrodkowania. A u nas? Powolne budowanie przewagi. Wykorzystanie okazji do stworzenia przewagi. Taka gra mu nie leży - to widać w każdym meczu. A ostatnio zamiast trzymać się linii i robić miejsce Leo to zaczął ścinać do środka, gdzie jest i tak tłok.
3
@LuisSalvano Co roku? On tutaj gra 3 sezon. Wymyśl coś sensownego wreszcie a nie takie bzdury.
Gdyby napastnicy lepiej grali to by Semedo wymiatał - ciekawe że Ci napastnicy strzelają najwięcej bramek w lidze. Widać to nadal dużo za mało na umiejętności Semedo...
Co sezon wymieniać zawodnika - o zawodniku, który gra w klubie 3 sezon i nadal gra bardzo słabo.
1
@LuisSalvano Bardzo ładna naiwna retoryka. Zuch!
"gdyby chłopaki z ataku lepiej się sprawiali, to i Semedo miałby lepsze liczby."
"Gdyby babcia miała wąsy, toby została wojewodą." cytując Sapkowskiego.
1
@Pilka_jest_okragla Semedo sprzedać jeżeli ktoś chce kupić (wątpię). Wystarczy ściągnąć Wague - słabiej od Portugalczyka nie zagra.
1
@NeroTFP Które ucho? Na której nodze skakałeś? Jakie morze? Która plaża? Woda ciepła? Co pijesz? Czy jest ratownik? A może gorąca ratowniczka? Po co Ci ten parawan? Po ile rybka z frytkami i surówką?
4
To nie boty tylko normalni kibice :D
"(...) ataki mające na celu zniszczenie wizerunku i reputacji klubu oraz jego zarządu." - to da się jeszcze pogorszyć reputację zarządu? O.O
"Pojawiały się też opinie, że kibice broniący obecnego prezydenta są nienormalni." - są tacy? Bo w tym zdaniu jest dużo racji...
0
@Chwytliwy mam taki plan:
1. Pozbyć się Bartomeu
2. Dopiero wtedy zajmować się transferami
2
@Bobo25 Morawiecki: "Barcelono! Jak ty mnie zaimponowałaś!!"
3
@macio_944 Studio, które potrafiło z tak fatalnego silnika jaki miał Fallout 3 zrobić tak dobrą grę jak Fallout New Vegas? To może być fajny pomysł. Oby tylko nie bazowali na silnikach od Bethesdy...
0
@patrykzmc2000 Masz rację! Nowa rzeczywistość może się okazać bardzo interesująca :)
0
@barteq Nie obrażaj gry za Pepa. Valverde nawet nie próbował tak grać - faktem jest że nie bardzo miał możliwość z uwagi na kadrę. Pomysłów Setiena nie będę oceniał bo trafił nie na ścianę ale na dwie: zarząd i zawodnicy.
0
Jak mi się zdaje to będzie biedne transferowe lato. Dlatego czytanie jak to ktoś ma zapłacić 100 baniek + jest dla mnie niewiarygodne.
Top 10 transferów z transfermakrt na seozn 20/21:
https://www.transfermarkt.pl/transfers/saisontransfers/statistik/top/plus/1/galerie/0?saison-id=2020&transferfenster=sommertransfers&land_id=&ausrichtung=&spielerposition_id=&altersklasse=&leihe=
1-2: Arthur i Pjanic :D
3. Morata (transfer był zaklepany zapewne już w zeszłe lato)
4. Werner
5. Icardi (zapewne tak jak Morata)
6. Sane
7. Hakimi
8. Ziyech (mogę się mylić ale wydaje mi się że ta transakcja była dopięta już jakiś czas temu)
9. Lo Celso (chyba tak samo jak Morata i Icardi)
10. Trincão
Najdroższy Werner za 53 mln euro. Zdaje się ze ceny wreszcie poleca w dół. Nie obrażę się jeżeli wydatki na pensję również. Bo to jest przerażające jak klub z obrotami powiedzmy 1 mld. euro wydaje ponad 70% na wypłaty zawodników...
Nie będzie Neymara. Nie będzie też Martineza. Ale co gorsza nie będzie łatwo sprzedać Cou (niech wraca) choć może uda się go wypożyczyć. Oznacza to też że kolejny sezon będziemy się męczyć z Semedo (sic!).
Pozostaje kwestia Dembele i Umtitiego. Obaj są nam bardzo potrzebni i obaj mogą połamać się w każdej chwili.
Kontrakty kończą:
- Messi - zapewne będzie zwlekał ile się da z podpisaniem nowego bo to bardzo osłabia pozycję Bartomeu.
- Suarez - w dzisiejszej rzeczywistości lepiej aby przedłużył umowę tak ze dwa lata. Bo zwyczajnie nie ma go kim zastąpić (sic!)
- Pena - chyba dogaduje nową umowę
- Rakitc, Vidal i Rafa - klub zapewne mocno pracuje nad ich sprzedażą bo za pół roku pożegnają się za free. O ile z Rakiticem nie będzie to problemem po tylu sezonach i jego wkładzie w zespół a do tego kosztował klub 18 baniek, to Vidal powinien już przynieść przynajmniej 10 mln. euro. Za Rafę jak dostaniemy cokolwiek to będzie super.
0
@barteq Jakbyśmy próbowali grać to samo co 10-12 lat temu to bym się z Tobą zgodził. Ale już Lucho odszedł bardzo daleko od stylu Barcelony. Teraz to już jest masakra.
0
@lucca87 Ciężko określić czy dobry czy zły bo nie prowadził do tej pory seniorów. A praca z juniorami to coś zupełnie innego. Na pewno jest dobrym trenerem młodzieży bo robi to już ze 20 lat i ma niezłe wyniki. A czy jest dobrym trenerem seniorów? To się ewentualnie przekonamy.
9
@Kamilos84 Krzysio wyraźnie ma tutaj konto. Ciekawe które? :)
Kiedyś dziennikarze byli merytoryczni. A dziś takich ze świecą szukać...
0
@messi564 Ja nie mówię że to jest dramat. Ja uważam że to jest bez sensu i jeżeli Garcia nie będzie mógł z nich skorzystać, to będzie to dla mnie jak najbardziej logiczne a zatem do przyjęcia. A decyzję i tak podejmie Setien po konsultacji z Pimienta
1
@Coutinho007 To ja już wolałbym Wague. Chłopak ma dryg do ofensywy. I choć potrafi być nieokrzesany i zapewne częściej wpakowałby nas na minę niż dał realną korzyść, to dla mnie lepsza taka "jakość" niż nijakość Semedo.
0
@messi564 proponuję abyś sprawdził na którym poziomie ligowym grały rezerwy kiedy prowadził je Guardiola i ilu zawodników przeskoczyło niemal z miejsca z nim do pierwszej drużyny ;)
e: nie ma takiej zasady że z 2 poziomu jest łatwiej o awans. O tym czy ktoś dojdzie do pierwszej drużyny decydują umiejętności i radzenie sobie z presją. Nie musisz nawet zaliczyć dużo występów w rezerwach aby trafić do pierwszej drużyny (patrz Fati czy Messi).
1
@Coutinho007 jestem ciekaw czy na stronie City Cancelo ma tylu fanboyów co Semedo tutaj? I wymyślają teksty w stylu "Aguero go nie lubi", "Pep każe mu źle grać" albo "de Bruyne mu nie podaje" :D
0
@bartekvisca 2000 minut w City. 1 bramka i 1 asysta. No nie wiem :D
1
@Barney Zamienił stryjek... Może tak sprzedać Semedo albo oddać go za Garcie? (żaden normalny klub nie pójdzie na taki układ)
0
@messi564 Czy Araujo zostanie włączony na stałe do 1 zespołu to dopiero zobaczymy - chyba że jakieś info mnie ominęło. A ilu zawodników trafi do pierwszej drużyny tego nie wie nikt. I szybko się nie dowie jeżeli na trudniejsze mecze będzie się ściągało zawodników pierwszego zespołu.
0
@Suzu ale po co miałby to robić? Fati jest praktycznie cały sezon zawodnikiem pierwszej drużyny. Puig chyba wreszcie też dołączył. Po co ich cofać? Niech swoją wartość udowadniają kolejni. Talentów nam nie brakuje.
1
@rasta212 Jeżeli nie są w stanie ograć 3 ligowca i awansować to będą w stanie sensownie rywalizować z trudniejszymi rywalami? Jakoś to nielogiczne. Tutaj nie ma musu w stylu: nie awansujemy nie będzie kasiorki na pensje. Tutaj jest stawianie na młodzież żeby dali sobie radę w pierwszej drużynie. Cofanie kogoś kto już udowodnił swoją wartość tylko po to żeby wygrać awans - jest bez sensu.
0
@Crakitic Recepta na dobrą grę Barcelony? Wywalić zarząd.
Ktoś teraz powie: ale zarząd nie gra! No nie gra. Ale blokuje zmiany, które jasno wskazałyby że ostatnie lata to jedna wielka masakracja tego klubu. Ale za rok są wybory więc to wyjdzie i tak. Dziś zmiana trenera czy nowatorskie taktyki nie zmienią nic. Tutaj potrzebne jest odświeżenie zespołu w stylu tego co zrobił Pep po przejęciu pierwszej drużyny.