Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@DonMatteo901 Panowie - jest szansa że nasze zespoły będą grały w pucharach jeszcze we wrześniu - jest co świętować :D
15
@DonMatteo901 poziom głupoty potrafi zgwałcić mózg normalnego człowieka...
2
@BarcaInfo Od razu łzy są mniej słone :P
1
@Odesseiron Nieorawdziwa nieprawda!! Jak idę na kasę samoobsługową to wszystkie są oznaczone w kategorii "warzywa". Szach mat!!!! ;)
5
Ciekawe ilu chorych będzie po weselu u Kurskiego? ;)
0
@lukas10 taaaak. Herby najważniejsza sprawa. Spoko kolego :D
Neymar nie nawiał dla kasy i herbowanie. Co będzie dalej? Płaska ziemia?
0
@lukas10 skąd wiesz że rower potrzebuje kół żeby jechać? Powtarzasz sobie te historyjki...
1
@xVENUMx to jest kolejny już dowód na to, że prawo jazdy nie powinno być wydawane jak leci.
6
@FioletoweOczy No co ty? Auto nie odpala? Wymieńmy opony - może to coś pomoże :P
1
@DanielOOL Czyli Cornella UD nie jest z Barcelony a Espanyol jest?
1
@lukas10 Może nie robił z tego cyrku i nie nawiał dla kasy z tekstem że chce wyjść z cienia Messiego?
0
@lukas10 Tylko o stopień lepiej niż Figo w koszulce Barcelony...
25
Bo ludzie podejmujący w tym klubie decyzje to kretyni? No i łatwo sterują kibicami - dlatego bez problemu udaje się przepchnąć wizję że wszystkie problemy w tym klubie to wina trenera albo najbardziej doświadczonych zawodników. A to że te same problemy ciągną się 6 sezon? Tego masa nie widzi. Łatwo było pisać #ValverdeOut a teraz zwalniać Setiena.
0
@blazeq nie odpowiedziałeś na tą ważniejszą część mojej uwagi. Czyżby dlatego że nie ma sensownej odpowiedzi?
0
@blazeq Nie mam wiedzy ani o ekonomii Hiszpanii ani o ich rządach, wiec nie będę się wypowiadał. Nie wiem tylko co to ma wspólnego z tym co napisałem w pierwszym poście. Bo jak mi się zdaje bardzo chcesz znaleźć jakikolwiek przykład na to że gdzieś-tam jest gorzej niż w Polsce co ma być niezbitym dowodem na to że u nas jest wspaniale. Jeżeli nie to wyprowadź mnie z błędu co właściwie chcesz mi udowodnić tą Hiszpanią.
I tak - ignorowanie WYBRANYCH wskaźników jest zupełnie logiczne. SZCZEGÓLNIE jak nie są wystarczająco miarodajne. Już raz to napisałem: mnie nie interesuje ani statystyka ani propaganda. To że napiszesz Czechowi że może kupić więcej niż np. Francuz (albo odrotnie) to nic w jego życiu nie zmieni. Jeżeli zmienia w Twoim - super. Tylko co z tego?
e: muszę iść pilnować syna. Piszcie - odpiszę wieczorem
0
@inViNcibl3 To będzie miało sens jeżeli weźmiesz pewien konkretny koszyk dóbr i spróbujesz go kupić w Polsce i np. w Niemczech. Ale i tak nie bierzesz pod uwagę tego że koszt wyprodukowania tego dobra może być skrajnie różny u nas i w Niemczech. A na sam koniec będziesz mógł wysnuć wnioski tylko i wyłącznie dla tego jednego koszyka dóbr.
Tymczasem proponujesz mi wskaźnik, dla którego przyjęto pewne kryteria (a dlaczego akurat takie?) i próbujesz na tej podstawie wyciągać ogólne wnioski negując np. pkb per capita. Sorry ale dla mnie to jest śmieszne i naiwne.
0
@blazeq Czyli chcesz mi powiedzieć że skoro Niemcy płacą więcej za wynajem podobnego standardu to Polacy są bogatsi? Bo jakoś nie załapałem tego przykładu...
Tutaj masz np. atykuł o mieszkaniach w Polsce i w Niemczech. Nie wiem tylko jak jest z jego wiarygodnością.
https://natemat.pl/139825,pracuj-w-polsce-mieszkaj-w-niemczech-jest-duzo-taniej-przekonuje-polak-ktory-sprzedaje-niemieckie-mieszkania
0
@inViNcibl3 O to mi właśnie chodzi żeby nie kierować się takimi jednostkowymi zestawieniami jak jakiś wskaźnik albo artykuł o długu publicznym. Nie tędy droga. Bardzo łatwo jest rzucić jakieś cyferki - np. wskaźnik bezrobcia w danym kraju, gdzie często jest zupełnie inna definicja bezrobotnego (z tego co słyszałem [nie sprawdzałem tego] w Polsce ostatnio osoby które w czasie pandemii straciły pracę ale dostały zasiłek - bezrobotne nie są...).
Gospodarka tak nie działa. Tak samo przedsiębiorcy nie siedzą przed tv i nie myślą sobie: "o kurcze Morawiecki mówi że u nas kryzys najmniejszy to zaryzykuje oszczędności i kupimy nową maszynę do firmy. Może uda się zwiększyć sprzedaż".
0
@blazeq Powiedz mi jakie ma znaczenie ten wskaźnik? Weź 100 zł i idź do Biedronki. Potem weź drugie 100 zł i idź do np. Auchan. Kupuj to samo i porównaj czy zapłaciłeś tyle samo. Daj znać czy podjąłeś próbę zrobienia takiego badania. Według Twojego wskaźnika powinno wyjść to samo. Pytanie czy wyjdzie? ;)
No nie wyjdzie. Właśnie dlatego że to jest fikcyjny wskaźnik. Możesz przy jego pomocy zrobić pewne założenia ale opieranie się tylko na tym jest - przepraszam za szczerość - przejawem naiwności społecznej.
e: już pomijam tak oczywisty fakt ze musiałbyś kupić dokładnie te same produkty a nie np. markowe biedronki albo auchan, dla których mogą być skrajnie różne koszty wytworzenia...
0
@inViNcibl3 Napiszę teraz z pamięci ale z tego co pamiętam to u nas prawie 10% budżetu to są same odsetki od długu - czyli spłacamy same odsetki a kapitału nie naruszamy. Nie wiem jak jest z długami Niemiec, USA czy Chin więc się nie będę wypowiadał. Ale wiem że u nas jest źle :(
0
@blazeq powiedz mi po co miałbym sprawdzać pps? To jest sztuczny wskaźnik. Tak samo jak też kiedyś popularny wskaźnik big maca. Musisz przyjąć pewne założenia żeby zrobić porównania rzeczy nieporównywalnych. Czyli masz podwójny błąd. Tak można wykazać absolutnie wszystko.
Sorry bardzo ale ja wolę pracować na liczbach a nie wirtualnych wskaźnikach. Bo potem jadę na wakacje i wskaźnik mówi mi że tam kupię za 100 PLN o 31% więcej niż u nas a na miejscu okazuje się że to 3 rodzaj prawdy.
1
@blazeq PKB Grecji - 218 mld. $
PKB Czech - 245 mld $
PKB Polski - 585 mld $ (wszystko dane wikipedia bo nie chce mi się szukać)
PKB Węgier - 157 mld $
PKB Chorwacji - 60 mld $ (wszyscy słabsi! WOW!)
Ale popatrzmy na per capita:
Grecja - 21600
Węgry - 19600
Czechy - 20152
Chorwacja - 11785
Polska -14900
Proszę o wybaczenie. Chorwaci faktycznie są biedniejsi. Ale zarówno Węgrzy jak i Czesi są tak o 1/3 bogatsi od nas (z tym bogactwem to takie uproszczenie).
A co do długu: to chyba wiesz że Niemcy mają dług publiczny % większy niż Polska? Rozumiem że jest u nas tak dobrze że zaraz ich wykupimy? Pewnie zaraz po tym jak wykupimy Hiszpanię i Włochy :D
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najbardziej-zadluzone-kraje-swiata-7786319.html
e: o naiwności. Kupujcie dalej propagandę serwowaną w tv i łudźcie się ze za 30 lat to będziemy bogaci jak Niemcy. Ciekawe że 30 lat temu też tak mówili. Widać nie o to 30 lat chodziło...
1
@blazeq chcesz mi powiedzieć że PiS nie uprawia skrajnego socjalizmu? :D
Hiszpańskie PKB jest 3x wyższe niż polskie. Nie chcę mi się teraz tego sprawdzać na tel. ale zapewne ich wzrost jest też szybszy niż nasz.
1
@SelloutCrowd kolega ma problemy z przeliczaniem tych procentów na faktyczne wartości po prostu ;)
1
@Shapiro zastanów się. Jeżeli mamy też najsłabsza gospodarkę to też najsłabszy będzie spadek. Tak samo jak porównujemy gospodarkę nasza i niemiecką to dla nas wzrost o powiedzmy 5% to ogólnie mniejszy wzrost niż u nich wzrost o 1%.
Będąc najsłabszym bardzo łatwo jest wykazać "najmniejsze" spadki
Dam Ci taki przykład: Ty zarabiasz 1000 zł a sąsiad 10000. Ty dostajesz 5% podwyżki a on tylko 1%. Teraz Ty zarabiasz 1050 a on 10100. Kto dostał ostatecznie większą podwyżkę?
3
Miłościwie nas opodatkowujący premier był łaskawy w UE skrytykować pomysł zgodnie z którym kraje najlepiej radzące sobie z kryzysem miałyby dostać mniej euro niż te, które radzą sobie gorzej. Pytanie dlaczego "nasz premier" takimi wypowiedziami szkodzi interesom Polski? Mało jest krajów w UE, których gospodarka jest w gorszym stanie niż nasza. W zasadzie szacuje się że to może być wyłącznie Rumunia. Jak rozumiem jemu chodzi o to ze przez ostatnie 4 lata tak popsuli naszą rodziną gospodarkę że nawet kryzys nam nie zaszkodzi bardziej niż PiS?
0
@MichVeB co robią??
0
@MarFan jeżeli testy dają pozytywny wynik u osób które nie są chore (a sam Szumowski mówił że odsetek takich przypadków jest dość duży) to testując wszystkich z wesela znajdziesz chorych nawet jeżeli ci chorzy nie są.
Załóżmy że ten odsetek to 5-10%. Na weselu jest 150 + obsługa. Dla ułatwienia powiedzmy że 200 osób. Czyli jak przetestujemy wszystkich to wyjdzie na to że chorych będzie od 10 do 20 osób. Tadam - czary mary. Kwarantanna dla wszystkich.
3
@MichVeB jakże mnie cieszy zero lajków dla tego pomysłu :D
1
@ShinobiQWE na wiecach wyborczych schodziło się tysiące osób i jakoś nikt się nie zaraził. Ale wesele złe!! Pogrzeb też!