Azi

15

@arasz1819 koalicja PSL z PiSem będzie końcem PSLu. Tak samo było z LPR i Samoobrona (tutaj nawet skoczyło się samobójstwem - taką jest oficjalna wersja - Leppera). PiS niszczy każdego kto nie jest nimi. Zupełnie jak Stalin.

Azi

1

@barteq prognozy są ważne bo wskazują kierunek działań podejmowanych albo planowanych.

Jeżeli np. jasno wskazują że w tym roku recesja a w przyszłym wzrost to spodziewam się że będą dalej pompowali kasę w banki z nadzieją że przełoży się to na inwestycje (nie przełoży się bo przedsiębiorca w przeciwieństwie do polityka myśli przyszłościowo i jest raczej negatywnie nastawiony do nadmiernego ryzyka).

Zresztą już teraz próbują różnych sztuczek które mają zachęcić do inwestycji (przykład w linku) ale to nie ma racji bytu. Jeżeli się przez 4 lata walczyło z przedsiębiorcami to nie należy teraz oczekiwać że Ci będą podejmowali nieracjonalne dla siebie działania.

https://businessinsider.com.pl/finanse/rekomendacje-ksf-to-za-malo-potrzebne-sa-zmiany-stop-i-podatku-bankowego/tc1w7nv?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider_viasg&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Azi

0

@barcowy1899 Ale o czym Ty dokładnie napisałeś? Jakie to odszkodowanie i za co? I kto je dostaje - osoba fizyczna?

Azi

1

@DonMatteo901 dobra zmiana okazała się nie być zmianą. Cóż za zaskoczenie...

Azi

1

@KamilZ wyjdzie na to że ona od początku z nimi współpracowała.

Azi

0

@Franek95 jakieś Xiaomi?

Azi

2

@kerouac Di Stefano, Figo i Pepe ;)

Azi

1

@kerouac Puyol, Xavi i Iniesta

Azi

3

@LuisSalvano już myślałem że jakieś fajne dziewczyny na plaży a tutaj paskudne męskie giry...
Zaherbowałem tylko żeby odherbować!

Azi

2

@Odesseiron ten gość nie ogarnął postaci Geralta...

Azi

1

@klemens100 nawet podobny :D

Azi

1

@BarcaInfo Zacznijmy od pozbycia się Bartomeu i jego amigos...

Azi

1

@Trojanek23 są w ogóle takie fora nie będące ukierunkowane pod konkretną opcje polityczną?

Azi

0

@msmsms zróbmy szpaler dla ich ludzi w najbliższym meczu ;)

Azi

0

Sprzedajecie im Semedo a Wague niech wraca do nas.

Azi

0

@Keson ja myślę o aucie za około 10 tys. Bardziej dla fanu niż z potrzeby. Takie auto na przejażdżkę i rezerwowe w razie potrzeby.

Azi

0

@bialagora poproszę bez agitacji politycznych ;)

Azi

0

@Coronado @Odcinkowy @AduŚ07
Tak mi się zdaje że jest dużo negatywnych opinii o Volvo i cenach serwisu (pewnie część nie przesadzonych) ale sąsiedzi moich rodziców mają 3 Volvo i jak kiedyś ich pytałem i koszta to mówili że nie są wyższe niż w innych markach. Wiadomo że jak się trafi na wadliwy model to mogiła ale też nie ma co rezygnować z dobrego auta tylko dlatego że ktoś kiedyś musiał coś naprawić. Przynajmniej tak mi się wydaje :D

Azi

0

@Keson a kiedy się to działo?

Azi

0

@kaladin Nie obserwuję dużych nieruchomości (cokolwiek przez to rozumiesz). I interesują mnie nie tylko ceny ofertowe ale również transakcyjne.

Azi

0

@Bobo25 Nie obraź się ale wiem "troszeczkę" o bankowości i nie musisz mi tłumaczyć podstaw, w tym bazy monetarnej :D

I twierdzenie:
"Ale to działanie (likwidacja lolkat dla firm) tego jednego banku (PKO BP) miało wymiar bardziej wywierania nacisku na NBP i zaakcentowania ich sytuacji. Chcą pokazać i zaakcentować że oni też są częścią systemu gospodarczego i decyzje o obniżkach stóp wpływają na wyniki sektora finansowego."
jest całkowicie błędne z tego prostego powodu, że decyzje co zrobi PKO i NBP podejmują w zasadzie ci sami ludzie.

Ale masz rację że tam jest więcej niż napisali w tym artykule. PKO nie ma wyjścia i próbuje zmusić przedsiębiorców do wydania tych środków zgodnie z przeznaczeniem (czyli ochroną miejsc pracy) co się nie może udać bo efekt będzie taki, że te przedsiębiorstwa przeniosą tą kasę na konta w innych bankach.

Azi

0

Volvo s40 (II generacji) lub S60 I (po face liftingu). Silnik 5-cylindrowy (inne mnie nie interesują.

Ktoś ma/miał? Jak koszty serwisowe? Polecasz/nie polecasz?

Azi

2

@Kengo Gość ma talent nieprzeciętny. Głowa nie nadąża(ła?) ale jest szansa że się ogarnie. Może te urazy sprawią, że zacznie dbać o siebie a może tak go rozbiły, że już nic z niego nie będzie? Zobaczymy.

Azi

0

@Bobo25 np. tutaj jest artykuł o działaniach PKO dla firm i nadpłynności sektora bankowego.

https://businessinsider.com.pl/finanse/pieniadze-z-tarczy-antykryzysowej-zalegaja-na-firmowych-kontach/vwbr0em?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

To nie jest wiedza tajemna :)
Wystarczy obserwować rynek. Jeżeli chodzi o lokaty dla osób indywidualnych to każdy kto ma trochę oszczędności, nie ma nastu lat i robił kiedyś lokatę ten widzi że oprocentowanie tejże jest zerowe.
Np. https://direct.money.pl/lokaty
Najlepsza lokata to 0,8% i to pod spełnieniem pewnych wymogów? A inflacja prognozowana 3,3? Czyli 2,5% (zakładając że nie ma podatku;) jesteś w plecy tak czy inaczej.

Ja np. oglądam często rynek nieruchomości bo chcielibyśmy z żoną kupić sobie domek pod miastem (oczywiście nie teraz kiedy ceny są w szczycie). Mam wybrane kilka ofert i obserwuję jak się zmieniają ceny. I tak np. w maju ta sama parcela kosztowała powiedzmy 700 tys. to teraz potrafi zejść poniżej 600. Jest to o tyle ciekawe że ja spodziewałem się jednak trendu zwyżkowego z uwagi na to, że sporo osób z obawy przed wirusem będzie chciało się wynieść z zatłoczonych osiedli na spokojną okolicę podmiejską. Ale widać tutaj przyjąłem złe założenie.

Azi

0

@escarabajo Na tą chwilę jesteśmy na etapie gdzie kredyt jest bardzo tani (choć banki przeczuwając co się szykuje wprowadzają np. wymóg 30% wkładu własnego). Dlatego ludzie naiwnie kupują teraz nieruchomości myśląc sobie że nawet jak kredyt wzrośnie im z 1500 do 2000 to dadzą radę. Pytanie co zrobią jak wzrośnie do 3500 a jest to bardzo prawdopodobne.

Azi

37

Nie no spoko. Jeszcze nie ma tygodnia po wyborach a szambo (jak się należało spodziewać) już wywala.

NBP zmienia prognozy. Nagle okazuje się że będzie recesja i to dość mocna. Żeby było zabawnie to będzie jej towarzyszyć nie deflacja a wysoka inflacja. Prognozowane 3,3% ma się nijak do przewidywanej rzeczywistej inflacji (na produkty faktycznie powszechnie nabywane), która wynosi u nas (wedle szacunków) od 6 do 10%.

Do tego rośnie bezrobocie. Na dziś nie jest wysokie bo nie wlicza się do bezrobotnych ludzi, którzy dostali świadczenia pomocowe. Czyli jak zostajesz BEZ-ROBOTY to nie znaczy że jesteś bezrobotny... Logiczne nie? Cyferki dla rządu muszą się zgadzać, nawet jeżeli nie mają nic wspólnego z prawdą. Wedle szacunków ma być 9% więc nie zdziwi mnie jak dojdziemy w zimie do 15%...

A najzabawniej będzie jak wreszcie się dowiemy jak bardzo źle wygląda budżet. To że nie ma kasy na 13/14 emeryturę to było wiadome jeszcze przed pandemią. Nawet kreatywna księgowość rządu ma jakieś granice. Ciekawe że gdyby przedsiębiorcy prowadzili księgowość tak jak rząd to KAS posłałby ich pod szafot. A jak robi to rząd to nazywa się to "zrównoważony budżet" :D
https://memytutaj.pl/uploads/2015/11/29/565abeb89aebb.jpg

Czy będzie kasa na 500+? Nie. To znaczy - będzie musiała być, bo inna opcja oznacza bunty i zamieszki. Ale należy się spodziewać że będzie się to wiązało z dodrukiem a więc jeszcze większą inflacją i jeszcze większą...

... nadpłynnością finansową w bankach. Bankach, które już teraz nie mają co robić z gotówką. To że nie chcą trzymać oszczędności przeciętnego Kowalskiego - to rzecz powszechna od lat. Ludzie przestali nawet robić lokaty bo to nie ma sensu. A teraz nie pozwalają nawet robić lokat dla przedsiębiorców, którzy przytulili kasę z Tarczy i nie mają z nią co zrobić (ciężko się dziwić skoro przez 4 lata tępiło się w kraju inwestycje, to teraz jak zaczyna się kryzys to nikt nie będzie się pozbywał gotówki kosztem ryzyka). W bankach leżą więc pieniądze i nie ma z nimi co zrobić a rząd planuje kolejne dodruki. Przynajmniej papieru toaletowego nie zabraknie...

Jeszcze się o tym nie mówi ale powoli pada też rynek nieruchomości. Ci którzy posiadają mieszkania pod wynajem skarżą się na brak chętnych. Nierozłącznie wiąże się to z niższym popytem na nowe mieszkania. Do tego stopy procentowe są zerowe a inflacja wysoka co MUSI w dłuższej perspektywie doprowadzić do ich zwiększenia (stóp %). To spowoduje wzrost raty kredytów (i to duży) a jeżeli połączymy to z wysokim bezrobociem to wyjdzie na to że spora część społeczeństwa nie jest w stanie zapłacić raty za swoje lokum.

"Ale przeca rząd pomoże...". No nie pomoże. Po pierwsze raczej już teraz jesteśmy zadłużeni bardziej niż w ciągu ostatnich 30 lat. A dalszy dodruk kasy tylko spotęguje negatywne skutki dla ludzi w najgorszej sytuacji. Tej kasy na pomoc nie będzie z skąd ściągnąć. Obłożenie podatkami przedsiębiorców będzie wiązało się z jeszcze większym bezrobociem - ta opcja więc odpada. Pozostaje jedynie podnieść składki - w tym przede wszystkim ZUS. Idę o zakład że stanie się to najdalej jesienią.

Azi

4

@kazbychu w sensie że Niemcy rękami Amerykańskiej telewizji uprowadziła niewinnego człowieka będącego mężem premiera Polski?

Azi

2

@Coutinho007 Pewnie ktoś zaraz napisze że Alves to nie musiał ubezpieczać Leo albo coś jeszcze głupszego. Dlaczego Ci ludzie mają taki problem z pojęciem, że Semedo jest zwyczajnie mierny w ofensywie? W dodatku w obronie też nie jest wybitny...

Azi

0

@Ksavix prowadzenie wojny Polsko-Polskiej nie świadczy za dobrze o Waszej inteligencji. Podobnie jak nie świadczy dobrze o politykach.

Azi

1

@Coutinho007 byłby sukces - średnia asyst z gry na sezon równa 1. Nie dziwię się że nikt nie chce go wykupić

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?