Azi

0

100 % racji. Tylko czemu tak się samozaorałeś? :)

Azi

0

Ten temat też już był wałkowany. Cou może zagrać jako ofensywy pomocnik w ustawieniu 4231 ale to jest absolutnie inne pozycja i zadania niż gra jako środkowy pomocnik w systemie 433. To jest typowa rola z zadaniami głównie ofensywnymi - a przypisując Cou takie zadania możesz go ustawić też na prawej stronie. Tylko że w Barcelonie nie ma takiej pozycji bo my gramy zupełnie inna piłkę.

Serio - możecie czasem sami pomyśleć żeby nie trzeba wam było tłumaczyć najprostszych rzeczy...

Azi

0

Semedo ma umowę do 2022. Przyszedł za 35,7 mln. W takim wypadku żeby nie być stratni (a na to nie możemy sobie pozwolić) musielibyśmy go sprzedać za ponad 20 mln - realnie ponad 25 baniek. Marna szansa. Za mniejszą kwotę można dostać porównywalnego obrońcę. A zważywszy na jego mierne statystyki ofensywne - jest raczej po za zainteresowaniem największych klubów. Realnie będzie można go sprzedać po kolejnym sezonie, kiedy sprzedaż za 20 baniek będzie już oznaczała zysk w bilansie. O ile ktoś tyle zapłaci.

W tym wypadku w grę wchodzi chyba wyłącznie wypożyczenie. Podobnie jak z Gomesem w poprzednie lato. Oczywiście z nadzieją, że w nowym klubie poradzi sobie dobrze i ktoś będzie zainteresowany wykupieniem kontraktu.

Azi

1

Ciekawe że jest 4 stoperów. Chyba że Todibo policzymy jako pomocnika ale zakładam że tak nie będzie. Z tego można wywnioskować, że S. Roberto będzie grał w drugiej linii.

Obstawiam skład: Cillessen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - S. Roberto, Busi, Rakitic, Cou/Vidal - Messi, Ruiz/Malcom

Azi

0

Oczywiście. Tak samo Leo. A MatS powinien grać na stoperze. Vermaelen na skrzydle a Semedo w ataku. Dokładnie!

Azi

1

Gdyby Cou miał błyszczeć w środku pola to by tam grał. Ale nie bawmy się w "gdybanki".

Azi

1

Myślisz że czemu Valverde go nie ustawia w środku pola? Bo to nie jest jego pozycja. Tak samo nie wystawiasz Pique na boku obrony albo Busiego w ataku.

Azi

1

Cou nie jest pomocnikiem... Facet jest półtora sezonu w Barcelonie i nie zagrał tak ani razu. Może grać jako boczny pomocnik w systemie 442 ale na pewnie nie jako jeden z trójki w ustawieniu z trójką pomocników. Co jest takiego trudnego w zrozumieniu tego prostego faktu, że ciągle ktoś sobie wymyśla Brazylijczyka w środku pola?

Azi

6

Bo to nie ta pozycja.

Azi

8

Jeżeli Boateng nie daje nic to Ruiz w najgorszym wypadku zagra na tym samym poziomie. Ale warto dać mu szansę debiutu.

Azi

1

Samper, który łapie kontuzje częściej niż Vermaelen?

Bez obrazy ale Samper był - dla mnie - większym talentem niż Puig. A na pewno dużo większym niż Alena. Wprawdzie porównania są trudne, bo każdy z nich zajmuje inną pozycję na boisku i ma inne zadania. Ale patrząc na sam talent to Samper zapowiadał się najlepiej.

Azi

0

My nie mamy żadnego defensywnego pomocnika. I kto tak nas spycha do defensywy.

Tobie się wydaje że wszystko jest proste. Dać szanse młodzieży. Kazać im grać ofensywny football. Która drużyna tak chętnie daje szansę młodzieży i jest topową drużyną w poważnej lidze i europie? Nie ma takiej. Real chciał odmłodzić skład i przegrał absolutnie wszystko a młodzież już jest na wylocie. Może więc problem jest bardziej złożony niż Ci się wydaje.

Zaraz mi napiszesz że Ajax mógł. Tyle że Ajax odnosi jakiś mniejszy/większy sukces w europie raz na dekadę a może rzadziej. A od nas się wymaga walki o każde trofeum co sezon. Tego młodzieżą nie zdziałasz.

Pokaż mi też tą młodzież, która jest gotowa aby poradzić sobie ze stawianymi wymaganiami? Ja takiej w naszych rezerwach nie widzę. To są talenty ale to nie są talenty na miarę poprzedniej generacji. Nie żyj więc złudzeniami. Owszem możemy postawić na wychowanków ale to będzie oznaczało że bardzo prawdopodobnie przegramy ligę z Realem a w LM też nic nie ugramy.

Azi

0

Puig nie jest gotowy. Lepiej żeby grał w rezerwach niż siedział u nas na trybunach. Spotkań w których może wejść na boisko jest zbyt mało aby marnować możliwość grania w rezerwach.
Za to Wague należy się szansa w pierwszej drużynie bo nie mamy prawego obrońcy. S. Roberto powinien grać w drugiej linii gdzie wygląda dużo lepiej. Semedo nie daje absolutnie nic w ofensywie więc - chcąc nie chcąc - kaleczy naszą prawą stronę.

Azi

0

No tak. Jak się dostaje od PSG 4:0 albo od Juve 3:0 w pierwszym meczu to to jest norma i powinniśmy klaskać.

To jest zwykłe uprzedzenie i szukanie rozwiązania problemu nie u jego źródła. Przypominam że kręgosłup zespołu jest praktycznie ten sam przez te 4 lata. Trenerów było dwóch a wyników nie było żadnych. To raczej skłania do myślenia że akurat nie trener jest tutaj największym problemem.

Azi

0

4 rok. No chyba że kibicujesz dwa lata.

Azi

9

W sensie kup dwóch a trzeci jest gratis? :P

Azi

2

Dokładnie. Valverde powinien wprowadzić nieograną młodzież, grać otwarty radosny football, wygrać wszystko i nie przegrać żadnego meczu. To takie proste. Wywalić go!

Azi

0

A co oni takiego niesamowitego osiągnęli?

Azi

0

I kto ma być tym cudownym zbawcą?

Azi

1

A idź Pan! W robocie muszę siedzieć :(

Azi

2

Dzisiejsza sytuacja przypomina mi tą z 2008 roku. Niby pierwszy zespół był mocny, światowe gwiazdy ale coś przestało grać. Dziś jest podobnie tylko trwamy dłużej w takim zawieszeniu. Pora się pogodzić z tym, że część z tych zawodników już nie da nam sukcesów. Co gorsza obawiam się że Leo nie powinien być kapitanem. Owszem jest genialny, najlepszy w historii. Ale to nie jest typ charakteru, który w trudnej chwili da przykład walki do ostatka sił i ostatniej kropli krwi. Lider z prawdziwego zdarzenia.

Puyol zakończył karierę w 2014 roku i od tego czasu wygraliśmy tylko raz LM. I to za sprawą MSN, którego też już nie mamy. A przypomnę że za czasów Lucho wcale tak różowo nie było.

Azi

3

Tylko że fatalne granie zaczęło się już w sezonie 15/16 kiedy Valverde w klubie jeszcze nie było. Początki nie były tragiczne (pamiętne 0:2 z Atletico) ale dalej 0:4 z PSG i 0:3 z Juve i to w pierwszych meczach.

Na siłę szukasz winy trenera podczas gdy problem wyraźnie leży w zupełnie innym miejscu (to nie znaczy że Valverde jest cudowny i nic nie mógł zrobić lepiej). Myślisz że kolejna zmiana trenera pomoże? "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów".

Azi

2

"Porażka z Liverpoolem" brzmi jak mała, drobna wtopa i nie oddaje wagi zdarzenia.

Azi

0

Tym się chyba temat nigdy nie znudzi...

Azi

38

Zdecydowanie powinien zostać ale musi przejść taką drogę jak Leo, który też miał problemy mięśniowe w pierwszych sezonach. A to oznacza ostrą harówkę i dużo wyrzeczeń. Ciekawe czy głowa Dembele jest na to gotowa. Oby była :)

Azi

2

Ty masz prawo domagać się np. podwyżki.

Tylko to czy dostaniesz jest zupełnie inną kwestią :P

Azi

0

I od przyszłego sezonu Suarez będzie mijał rywali jak tyczki :P

Azi

0

22 lata.

Azi

1

A które to te nie ryzykowne? :D

Azi

0

Weź nie żartuj nawet. Pochettino? To brzmi jak kiepski dowcip.

Erik Ten Hag?
Ten gość nie ma nic wspólnego z Barceloną. W dodatku nigdy nie prowadził klubu z top. Nie ma pojęcia jak się pracuje z zawodnikami, którzy już dużo osiągnęli. Był asystentem w Bayernie ale to mało znaczy. W dodatku rozegrał jeden dobry sezon.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?