Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dużo zależy od tego czy odejdzie Umtiti. Jeżeli tak to Todibo zostanie.
A jeżeli nie to albo zostanie jako 5 stoper albo pójdzie na wypożyczenie - oba warianty uważam za równie prawdopodobne bo Umtiti ma problemy zdrowotne. To trochę tykająca bomba. Jeżeli się ich pozbędzie to znikną też powody dla których Todibo może zostać. Ale raczej nie znikną...
0
Daj Valverde sensownego prawego obrońcę a zobaczysz kreatywny środek pola - obiecuję :)
Wierz mi, żaden Sane nie jest nam potrzebny. Cou w gruncie rzeczy też nie jest skoro mamy Dembele. Ale skoro już mamy obu to jest fajnie.
0
Zastanówmy się nad tym fenomenem :)
Proponuję abyś prześledził kilka spotkań to wyłapiesz różnicę. Otóż Semedo idzie do przodu ZAWSZE kiedy tylko ma przed sobą wolne pole. To znaczy że nie interesuje go czy ktokolwiek idzie za akcją. Ma wolne pole = wychodzisz na pozycję. Efekt jest taki że albo dostajesz piłkę i nie masz komu podać albo nie dostajesz piłki (dużo lepsze rozwiązanie).
Alba ma trochę inaczej. Owszem może wejść za plecy obrońcom ale wtedy ścina do środka na strzał (jak w rewanżu z LFC) ale skupia się jednak na wyczuciu momentu kiedy ma wyjść na pozycję. Jest cierpliwy. Bez sensu jest bieganie pod pole karne rywala jeżeli nie będziesz miał komu podać/wrzucić. Dlatego cierpliwie czeka aż rywal odsłoni swoją strefę (głównie kiedy piłka jest bliżej naszej prawej strony) i wtedy wychodzi na pozycję. To dlatego Leo ma tak dużo podań do Alby - bo rywal skupia się na naszej prawej stronie. Ale jest to moment kiedy koledzy są zdecydowanie bliżej pola karnego a co za tym idzie Alba zwykle ma komu podać.
To jest gigantyczna różnica w grze. Jeden to łapie i dlatego lewe skrzydło śmiga. Drugi tego nie rozumie i dlatego nie zalicza kluczowych podań a co za tym idzie asyst.
1
Nie zastanawia Cię jeden aspekt? Jeżeli ktoś nie gra u Pepa a MC gra piłkę - ogólnie rzecz biorąc - zbliżoną do Barcelony, to taki transfer jest trochę bez sensu? Dlaczego sądzisz, że ktoś kto nie jest ważnym zawodnikiem w City będzie ważny u nas?
0
Na ipla bodaj możesz mieć wszystko
1
Nie sądzę aby bał się rywalizacji. A jeżeli jej się boi to przecież i tak nie ma u nas czego szukać.
0
Mylisz się. Boczny obrońca to nazwa bardzo myląca. Grając na jego pozycji jesteś rozliczany bardziej za grę do przodu niż w obronie - patrz Alba.
I te biegania Semedo są właśnie totalnie bez sensu i dlatego nie ma sensu go trzymać. My nie gramy szybkiej piłki do boku aby zaraz ja wrzucić w pole karne. Jeżeli jedyna osobą na boisku która próbuje tak grać jest Semedo to dlaczego się Dziwisz że nie dostaje podań? To on dostosowuje się do drużyny a nie odwrotnie.
8
Kluczowych podań też nie ma, więc trudno aby miał asysty.
0
A_Gomesinho_21 juz CI odpisał. Może nie 15 ale 7. Efekty? Brak.
Fajnie że wierzysz w Semedo ale... to już nie ma sensu. Miał mnóstwo możliwości żeby się pokazać, udowodnić swoją wartość. Multum zawodników oddałoby nogę za samą możliwość wejścia w jego buty.
Barcelona to nie jest klub gdzie można dawać zawodnikom szansę się rozwijać. Tutaj nie ma miejsca na błędy. Te 15 spotkań o których piszesz to jest zawalony sezon. Dwa kolejne mecze bez zwycięstwa to totalny kryzys. Nie zaślepiaj się więc miłością do Semedo. Trzeba być racjonalnym.
0
Semedo gra w miarę regularnie od 2 sezonów i jakoś postępów wielkich nie zrobił. W tym sezonie grał więcej niż S. Roberto. 0 asyst i śmieszna liczba kluczowych podań. Nie dał żadnej podstawy do tego aby dostawać kolejne szanse.
0
Grimaldo jak najbardziej tak. Ale nie sądzę aby był zainteresowany. Za to z pewnością dałbym mu sygnał o zainteresowaniu bo Alba tez ma swoje lata. Może nie w następnym ale jeszcze po kolejnym sezonie trzeba będzie realnie myśleć o następcy (a nie zastępcy).
5
Już lepiej jakbyś zaklną zamiast bluźnić.
4
Zaspokojenie mojej ciekawości :)
Bardziej serio: mniej więcej taki jak podania innych statystyk. W zasadzie z miejsca dowiedzieliśmy się jaki % użytkowników uważa taki transfer za dobry a jaki wręcz przeciwnie. Ja np chciałbym to wiedzieć.
0
To nie problem gotówki jest ważny. Kapitał zawsze można pozyskać w takim wypadku. Problem stanowią przepisy finansowego fair play. Obawiam się że przy takim transferze koniecznością będzie sprzedaż Cou aby spełnić wymagania.
1
Z chęcią zamieniłbym go z Semedo. Ale jeżeli ktoś ma wejść do pierwszej drużyny to postawiłbym na Wague.
15
Spodziewam się raczej ruchów na linii
Antek -> Barcelona
Cou -> PSG
Cavani -> Atletico
1
Jak przeczytałem drugi raz to zacząłem się zastanawiać czy nie była to ironia ale już nie chciało mi się zmieniać tego co napisałem ;)
0
Wymień proszę wszystkie mecze gdzie grali razem na prawej stronie. Potem sprawdzimy jaki był wyniki. Potem jaki był ich wkład w ten wynik. Wtedy zaczniemy się zastanawiać czy masz rację.
Ale... nie masz racji ;)
Skąd to wiem? Bo Semedo nie zaliczył ani żadnej asysty (te przy rzutach karnych nie liczę) ani nawet nie zaliczał kluczowych podań. A skoro nie ma kluczowych podań to trudno mówić o "klepaniu między sobą".
0
Zobacz ile spotkań ma rozegranych Semedo i ile minut zaliczył. On na prawej obronie zagrał albo więcej albo porównywalny czas co S. Roberto (ten dodatkowo grał tez w drugiej linii). A statystyki w ofensywie ma nieporównywalnie gorsze.
Możesz sobie wmawiać że Semedo nie gra bo trener go nie lubi. Ale to jest fikcja nie mająca żadnego pokrycia w faktach. Na tej samej zasadzie możesz sobie wmawiać że ziemia jest płaska a szczepionki mordują społeczeństwo. Ten sam poziom absurdu.
Jeżeli chcesz aby Twoja teoria miała ręce i nogi to znajdź jakiekolwiek argumenty, które pozwalałby ją obronić. Bo na ten moment wszystko wskazuje że Semedo przegrał rywalizację.
44
Może przy takich artykułach warto dodawać małą ankietę typu:
Czy chciałbyś aby ten zawodnik trafił do Barcelony?
A. Tak
B. Nie
C. Nie mam zdania
0
To jest zupełnie inna sytuacja. Wszystko wskazuje na to, że Alba nawtykał Lucho albo przynajmniej za głośno wyraził swoją negatywną opinię. To się nazywa powód do podjęcia decyzji.
W tym przypadku ktoś nie rozumie czemu Malcom/Semedo nie gra więc wymyśla iście kretyński powód i uparcie się go trzyma. Tyle że powód wymyślony to nie to samo co powód realny.
Semedo nie gra bo jest dużo słabszy od S. Roberto. Widać to choćby w statystykach.
Malcom nie gra bo nie dopasował się do gry zespołu. Nie ma w tym żadnej filozofii ani złośliwości. W poważnych zespołach ZAWSZE zagra ten kto jest lepszy, chyba że trener ma REALNY powód jak w przypadku Lucho.
1
Jak Dembele sprawiał problemy wychowawcze to 90% chciało go wywalić. W takim świecie żyjemy.
0
"Decyzje kadrowe były dyktowane tym czy kogoś Valverde lubi czy też nie"
Dalej nie czytam. Ale przyznaje - u mnie w podstawówce nadal brało się do drużyny tych których się lubiło a nie tych którzy byli lepsi. To w sumie oczywiste że takim przedsiębiorstwie jakim jest Barcelona działa ta sama zasada ;)
2
I zaliczył dwie asysty. A nie, jednak nie ;)
0
Chcesz mi powiedzieć że tutaj działa zasada typu: "Jak pogłaszcze kotka to będzie słonecznie a jak nie pogłaszczę to będzie padać"? :D
Wszystkie "Raki" będą miały jutro szczęście. I tym podobne bzdury...
2
Z RSSS - schodził przy 0:1 (2:1 wynik końcowy)
Valencia 1:2 (2:2)
Sevilla 1:2 (4:2)
Alaves 0:0 (3:0)
Wnioski wyciągnij sam ;)
12
Bo jeżeli zaczynał od początku to był zdejmowany w przerwie aby ratować wynik :D
Wymienię Ci nawet mecze: RSSS, Valencia, Sevilla. Dodałbym też Alaves, choć tam był fatalny remis. Zagrał w 25 ligowych spotkaniach i w 4 schodził z boiska aby drużyna ratowała wynik. Nie świadczy to o nim za dobrze ;)
0
Nie wiem czy miło. Ale to nie ja mam problem z ogarnięciem tego co się dzieje :)
Powodzenia
0
Malcom to ten sam problem. Nie daje nic więcej niż ten beznadziejny Cou.
Możecie sobie być wielbicielami Semedo czy Malcoma ale patrząc na ich wkład w grę drużyny - oszukujecie samych siebie na siłę próbując ich wciskać do składu. Oni nie pasują do Barcelony - to nie ich wina. Nie oni pierwsi i nie ostatni.
0
Ty pisząc takie teksty sam nie widzisz jakie są dziecinne? "Przegrywa z trenerem który go nie lubi". To nie jest przedszkole. Jeżeli masz więcej niż 6 lat to pora zacząć myśleć inaczej.