Azi

0

Chciałbym aby zagrał w pierwszym składzie nawet jeżeli Semedo wróci.

Azi

2

Cucu był chyba rozważany jako lewy obrońca. Nie grał (może z jakimiś pojedynczymi wyjątkami) raczej na innych pozycjach. A na lewej obronie przegrał rywalizację z Mirandą.

Dobrze że odszedł. To doświadczenie jest mu bardzo potrzebne. Alena mógłby zrobić podobnie - u nas ma marne szanse na grę a pokazując się z dobrej strony w nawet słabszym klubie mógłby się wypromować.

Azi

0

PSG to może sobie wołać i miliard. Ale zawodnik jest tyle wart ile ktoś chce za niego zapłacić.

I czymś zupełnie innym jest płacić kupę $ za zawodnika pierwszoplanowego - nawet w przeciętnym zespole. A czymś zupełnie innym jest płacić taką kasę za zawodnika nie grającego i z potencjalnie groźnym urazem.

Azi

1

Suarez 60? Umtiti 90? :D
To nie football manager. Suarez ma 32 lata. Umtiti nie grał prawie cały sezon a jego problemy zdrowotne są powszechnie znane. Nikt nie zaryzykuje prawie 100 baniek za zawodnika, który być może nie będzie mógł grać.

Azi

0

Zdecydowanie. Powinien zająć miejsce Malcoma. W dodatku Cucu rozwiązuje też problem zastępstwa dla Alby. Same plusy.

Oby tylko ktoś chciał nam za Malcoma zapłacić tyle ile my na niego wydaliśmy.

Azi

0

Oddanie Rakitica i sprowadzenie kogoś na jego miejsce nie zmieni absolutnie nic. Druga linia jest zbyt obciążona a nie można liczyć że nikt nie złapie urazu. Nawet po transferze de Jonga powinien być wakat dla Rodrigo bez żadnych ubytków.

Pamiętaj że podstawowym celem naszej drugiej linii nie jest tworzenie bezpośrednich zagrożeń bramki - choć oczywiście jak nadarza się okazja (jak w ostatnim meczu Rakitica) to należy okazje wykorzystać. Nasza druga linia ma dostarczyć piłkę w wolną strefę z której może wyjść atak.

Na tą chwilę jest to bardzo trudne. Gramy w zasadzie na 2/3 powierzchni boiska (realnie tylko odrobinę szerzej) co bardzo ułatwia rywalom obronę. Praktycznie nie mamy prawej strony. Semedo nie daje nic, a S. Roberto niewiele. Wague wczoraj wyglądał na przerażonego ale mimo wszystko widać było w tych nielicznych akcjach że coś drgnęło. Tylko (moim zdaniem) nie ma sensu wystawiać przed nim S. Roberto bo oni tylko sobie przeszkadzają a brakuje ognia w środku.

Azi

0

Nasza gra nie jest idealna - szczególnie wizualnie ale na pewno jest dużo lepsza niż to co prezentowaliśmy za Lucho.

Bardzo brakowało nam zmiennika w środkowej strefie a sam fakt, ze Vidal dostał tak dużo minut świadczy o tym jak słaba jest nasza druga linia. To powinien być przecież zawodnik, który wchodzi na boisko kiedy trzeba docisnąć rywala.

Bardzo przydałby się jeszcze Rodrigo. Arthur ma ciągle powracające problemy z mięśniami, Busi się starzeje, Rakitic wprawdzie trzyma się dobrze ale to nie jest zawodnik z DNA Barcelony. Jeden de Jong to trochę za mało. Puig nie jest jeszcze gotowy na więcej niż kilka spotkań w sezonie. Alena jest zbyt ofensywny - dobrze mieć go w zespole ale będzie musiał poczekać na swoje szanse.

Azi

2

Ja też nie. Ale nie ma go i nie ma pucharów :P

Azi

0

Żeby w pełni wykorzystać jego potencjał musielibyśmy odejść od naszego stylu. Nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Azi

18

Nie ma Teodorczyka nie ma pucharów :)

Azi

0

Ludzie jesteście tacy naiwni...

Azi

4

https://www.transfermarkt.pl/fc-barcelona/leistungsdaten/verein/131/reldata/%262018

Posegreguj według wieku. I policz. Na górze możesz przeskakiwać między sezonami.

Nie zapomnij wstawić wyników!

Azi

3

Kogo? Mbappe? Genialna skuteczność, mega szybki. W zasadzie niewiele więcej.
Po co nam on? Miałby zastąpić Suareza? To zupełnie inny typ zawodnika. U nas nie ma "piłek na dobieg" do napastnika, więc po sezonie krzyczałbyś jak to zmarnowaliśmy taki talent.

Azi

1

Widzę dwie opcje:
1. z PSG wycofują się szejkowie
2. Mbappe chce podwyżkę :)

Pierwsza opcja jest zarówno korzystna jak i niekorzystna. Oznacza wyprzedaż składu na zasadzie: kto da więcej. Ale też nie będzie takiego sztucznego tworu bez ładu i składu.

Próbę wymuszenia podwyżki uważam za dużo bardziej realną. Verratti szykował nawet konferencję ;) Ale dostał co chciał. Tylko szantaże (Rabiot) nie działają na szejków.

Azi

0

Kiedy Valverde tak powiedział? Poprosiłbym link do tej wypowiedzi :)

Azi

20

Brzmi jak wycofane się szejków z PSG. To by oznaczało wyprzedaż.

I powrót do 1,5 pkt za bramkę ;)

Azi

0

https://www.fcbarca.com/83452-riqui-puig-poinformowal-za-posrednictwem-twittera-ze-zostaje-w-fc-barcelonie.html

Tam było w tym coś więcej. Jakaś zadyma z ojcem? Nie pamiętam już teraz dokładnie.

Azi

0

Puiq też miał odejść. Z tego co czytałem to nawet nie chcieli słuchać kolejnych propozycji. Dało się dogadać? Zawsze się da jak są chęci.

Azi

0

Pewnie że dobry. Nie ma takiej presji wyniku, więc mogą stawiać na młodych. Ale to nie znaczy że będzie mu łatwo.

Słyszałem o tym chłopaku już ze 3 czy 4 lata temu. Miał mega pecha z tym urazem ale nie sądziłem że może odejść. W Barcelonie konkurencja na tej pozycji jest żadna skoro nadal gra tam głównie S. Roberto. Może Wague coś wniesie ale równie dobrze może być kolejnym Semedo.

Oni nie grał pełen sezon? Zerkam na transfermarkt i widzę że nawet drugi poważny uraz się trafił... Pechowiec.

Czuje że skończy się jak z Grimaldo. Poważny uraz to nie ma sensu walczyć o gościa. A teraz co? Patrzymy jak śmiga w Portugalii.

Azi

0

Bez jaj! Przecież to był najbardziej obiecujący obrońca :(

Wague zapewne idzie do pierwszej drużyny. Robi się miejsce w rezerwach. Pewnie dawno by trafił do składu B gdyby nie uraz. Jak można było zaniedbać podpisania nowego kontraktu. Zaklną bym ale ban nie jest wart wyrażania swojej złości :(

Azi

0

Kluczowe podanie jest? Jest. W czym więc problem? :)

Azi

1

W którym miejscu można mieć rację pisząc coś takiego? :D

Azi

0

Kto to El Jarek?

Azi

0

Chciałbym wiedzieć kto ma największy wpływ na decyzję.

Azi

1

8/21 punktów. Pora na rewolucję w Legii. Najlepiej nie najwyższego szczebla.

Azi

1

Więcej niż Malcom przez pozostały czas.

Ale i tak najlepszy był Cucu. Malcom jest nam absolutnie zbędny skoro można mieć zawodnia lepszego i wychowanego u nas. Tylko niech go nie sprzedadzą.

Azi

0

Co to za przedszkole? O czym Ty do mnie piszesz?
Dlaczego miałbym się skupiać na sobie? O.o
Weź się chłopie ogarnij. A jak nie potrafisz to nie marnuj mojego czasu. Jak chcesz ze mną rozmawiać to naucz się dwóch rzeczy:
1. pisać z sensem
2. nie atakować osób które mają inne zdanie niż Ty

Pozdrawiam

Azi

0

Tyle że Sarabia to ofensywny pomocnik lub skrzydłowy a nie środkowy pomocnik. Trochę się nie znasz na piłce jeżeli nie widzisz różnicy :D

I dałeś trochę zły link:
https://www.transfermarkt.pl/scorer/topscorer/statistik/2018/plus/0/galerie/0?saison_id=2018&art=top&land_id=0&altersklasse=&ausrichtung=&spielerposition_id=7&yt0=Poka%C5%BC

posegreguj sobie według asyst. Vidal jest na 10 pozycji. Rakitic ma 5 asyst i mieści się w pierwszej 30. Fatalnie trzeba przyznać ;)

Tyle że jak otworzysz profil Pogby i wybierzesz tylko te mecze w których grał jako środkowy pomocnik to okaże się, że asyst ma 7. Tyle co Vidal.

Fatalna ta nasza druga linia... :D

Azi

1

Wague. I pięknie :)

Azi

0

Nikt nie traktuje nas jako średniaki. Ale też nie jesteśmy dziećmi żeby uważać że jesteśmy tak wspaniali że wygramy wszystko co sezon. życie tak nie wygląda niestety.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?