Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@IronSanHybrid
1
@Cochise Brakowało Suareza i to bardzo. Leo miał 9 razy piłkę przed lub w okolicach ich pola karnego i 8 razy został zblokowany. Zabrakło kogoś kto odciągnąłby choć 1-2 rywali tak aby zrobić mu wyrwę. On (Suarez) może się potykać o piłkę przez cały mecz ale jeżeli dzięki jego obecności Leo rozstrzela rywala to ja nie mam nic przeciwko. Dziś tej obecności zabrakło.
0
@KingKahuka może idź już spać? :)
0
@Momalsino co ma Rakitic do straty pierwszej bramki?Przy pierwszej bramce to stoper rywali zagrał nam piłkę za plecy. Można mieć pretensje do S. Roberto, że za późno się zorientował żeby gonić rywala. Ale to Semedo był w tym momencie prawym obrońcą. To on miałby najbliżej do tej piłki - pod warunkiem, że pilnowałby abyśmy nie dostali piłki za plecy. Ale on postanowił pobiec sobie w dokładnie przeciwnym kierunku - dosłownie zapraszając rywala do podania za kołnierz...
Bez jaj. Valencia rozklepała nas w tym ataku dosłownie dwoma podaniami. DWOMA. I nie w kontrataku ale w ataku pozycyjny. Jak to jest możliwe że dostajemy w takiej sytuacji piłkę za plecy i to w momencie kiedy najbliżej do niej ma nasz obrońca? To jest kryminał.
0
@BigShaq super. Dzięki!
Piękna piłka za plecy...
0
@Gall Chłopino :)
Miałeś dać przykład jakiegokolwiek obrońcy, który odpuszczałby swoją strefę (a w efekcie dostawał zaraz piłkę za kołnierz) i byłaby to dobra decyzja tego obrońcy. A Ty mi tutaj wyjeżdżasz z wyimaginowanymi zagraniami Abidala. Nawet nie próbujesz podać choćby jednego przykładu tylko opisujesz mi jakieś abstrakcyjne sytuacje.
Dostajemy piłkę za plecy. W boczny sektor. Nie w kontrataku rywala ale w ich ataku pozycyjnym.Masz link do całej sytuacji
Sorry bardzo ale jeżeli chcesz mi powiedzieć że to zawodnicy z drugiej linii mają pilnować strefy tak abyśmy nie dostawali piłek za plecy to gratuluje intelektu.
0
Ma ktoś link do pierwszej bramki w dobrej jakości? Ale tak aby był widoczny moment podania (najlepiej nawet chwilę przed)?
0
@ViscaBarca123 Nie przeczę. Dobra wrzutka. Choć dużo większą zasługę przypisałbym jednak Lengletowi i Leo, który znalazł się tak gdzie trzeba.
Do tego muszę przyznać że jeżeli ktoś rozciągał grę to właśnie Malcom. Aczkolwiek liczyłem na to że będzie wychodził do ewentualnych okazji a nie rozciągał grę (tyle dobrego). Nie oceniam jego występu źle, choć te wrzutki za dużo pożytku to przynieść nie mogły.
1
Dzisiaj wrócił bohater. "Dani wrzutka" Malcom...
0
@Gall Obrażasz Abidala. Nigdy nie zachowałby się tak kretyńsko jak Semedo (oby już nigdy nie założył naszej koszulki). Daj mi link choćby do jednej sytuacji w której Abidal zachowałby się tak głupio...
I jeszcze te teorie o S. Roberto. Ciekawe czemu to Semedo zszedł z boiska. I czemu w ciągu tego sezonu taka zmiana miała miejsce często kiedy trzeba było gonić wynik? I dlaczego to S. Roberto grał na prawej obronie jeżeli tylko był zdrowy lub nie był potrzebny w drugiej linii.
Przestań mi wciskać kit chłopie. Próbujesz usprawiedliwiać kolesia który dosłownie spartolił nam ten mecz. Druga bramka to kontra jaka mogła wejść - taki urok naszej gry. Ale pierwsza? Gdzie boczny obrońca odpuszcza sobie swoją strefę i robi dosłownie hektar wolnej przestrzeni do podania za obrońców? A Ty szukasz dla niego usprawiedliwienia. Genialne...
0
@robsesh pisz sobie. Co mnie obchodzi Twoja opinia o mnie? :D
0
@robsesh on wyleci w lecie. Nie nadaje się do tego klubu. Oby Semedo wyleciał razem z nim.
0
@robsesh a kogo ma wpuścić? Vermaelena? Widziałeś naszą ławkę geniuszu?
0
@Gall kurde chłopie. Pokaż mi drugiego obrońcę który zachowuje się w ten sposób. Czy Wass albo Gaya odpuszczają strefę jak Cou/S. Roberto schodzą do środka? Oczywiście że nie. To byłby przejaw kretynizmu. Kretynizmu jaki Semedo przejawia wielokrotnie. I dlatego w najważniejszych meczach gra S. Roberto (też nie jest dużo lepszy).
0
@Gall Dlatego właśnie Semedo nie jest podstawowym prawym obrońca. Gdyby to były założenia taktyczne (iście kretyńskie!!) to tak samo zachowywał by się S. Roberto. Ale jakoś nie robi takich baboli. Boczny obrońca który odpuszcza swoją strefę. I teoria że trener mu tak każe. Litości.
0
@mauerinho bo żaden normalny obrońca nie zachowuje się w takiej stylizacji tak jak Semedo?
0
@BarcaInfo ile razy Pax pisał że Semedo wychodzi za kimkolwiek zostawiając autostradę za sobą :(
Ale w podsumowaniu będzie że to S. Roberto zawalił.
Bez jaj. Jaki obrońca odpuszcza tak swoją strefę?
0
Czuję że Semedo dziś wreszcie zaliczy asystę :)
Vamos Barca!
0
@monsterrize chłopie bardzo chętnie podyskutuję na naprawdę wiele tematów. Ale jeżeli zarzucasz mnie teoriami spiskowymi albo próbujesz wmówić że żyjemy w matrixie to sorry. Nie umiem się powstrzymać żeby z takiego kogoś nie zakpić. Zły człowiek jestem.
Serio: przeczytaj co mówią zawodnicy. Oni mówią szczerze. Nie próbują niczego ukryć za ironią albo przemilczeć. Takie są fakty. Jeżeli nie zgadzają się z Twoją wizja świata to dużo lepiej zastanowić się dlaczego i wyciągnąć wnioski. Na drugi raz popełnisz mniej błędów. Potem jeszcze mniej. Itd.
Wmawiając sobie że jest inaczej, szczególnie jakieś wymyślne teorie, oszukujesz tylko i wyłącznie samego siebie. Po co?
0
@Yoshi94 proszę bardzo.
Cytat: "Nie oszukujmy się, Valverde nigdzie nie odejdzie. Nikt go też nie zwolni, bo po prostu Bartkowi to na rękę, że cała wina za styl, porażki leci na trenera."
Zapytałem czy czytałeś co mówił Leo. Chciałem wiedzieć czy zdajesz sobie sprawę że przyjąłeś błęde założenie. W Barcelonie raczej nikt nie zwala winy na EV skoro zawodnicy sami mówią że to ich wina a nie trenera. Leo powiedział to tak jasno jak tylko się da.
Dalej chyba powinno być już jasne. Sorry ale spodziewałem się że oo przeczytaniu odpowiedzi Leo nie da się uważać czegoś innego niż on mówi. Chyba że chcesz mu zarzucić że ściemnia. Tylko po co miałby to robić?
2
@cooen Vidal gra - źle. Nie gra - też źle.
0
@monsterrize faktycznie. Słuchać wybuch w 4 minucie konferencji. To wszystko jest ustawione!!! Dobrze że jesteś przytomny i trzymasz rękę na pulsie.
Bo na pewno nie chodzi o to że to Ty masz paranoję. Skąd! :D
0
@Yoshi94 przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Odnoszę wrażenie że doszukujesz się w moich wypowiedziach więcej niż tam jest.
0
@Yoshi94 Nie. Ale myślę że nie udzielałby otwartego poparcia gdyby tak nie myślał. Nie przypominam sobie jakiejkolwiek jego wypowiedzi gdzie łgałby w żywe oczy. Myślę, że gdyby myślałby inaczej to udzieliłby dyplomatycznej, krótkiej odpowiedzi. A co powiedział? "Myślę, że Valverde wykonał znakomitą pracę. W przypadku porażki z Liverpoolem i odpadnięcia z Ligi Mistrzów trener nie ponosi żadnej winy. To my, piłkarze, jesteśmy winni."Jaśniej nie da się wysłać przekazu.
0
@Colon masz jakieś informacje czy Barcelona współpracuje z jakimś psychologiem? Szukałem (na szybko) w googlach ale nic nie znalazłem.
4
@chavez nie zdziwiłoby mnie gdyby Valverde był tutaj krytykowany nawet gdyby wygrał tryplet. To gdybanie oczywiście. Ale każdy ma możliwość przeczytać jak Leo mówi, że te wyniki to nie wina Valverde. A oni i tak wiedzą lepiej bo wiedzą swoje.
3
@Nano22 to jest właśnie nasz problem i nasze możliwości. Możemy przegrać 0:4 i wygrać 6:1 w rewanżu. Pozwalając rywalom wymienić 5 podań w ostatnich 10 minutach meczu (w tym 3 wznowienia ze środka boiska). Możemy tez przegrać 0:7 i szukać wymówek. odpadamy też z Romą i Liverpoolem. Nie dlatego że zespół jest źle przygotowany, przemęczony czy słabszy od rywala. Problemem jest nasza głowa i nasze nastawienie. Dwa razy uwierzyliśmy w naszą siłę i dwa razy rywal nas znokautował. My nie umiemy bronić. A jak nie atakujemy to leją nas po mordzie aż żal patrzeć :(
6
@Cochise No przecież 0:7 jest lepsze niż 0:4! ;)
Sprawa wygląda tak: zawodnicy głośno mówią że te wyniki to nie jest wina trenera - że to oni zawalili. Mówi o tym nawet Leo, który nie chodzi na konferencje i prawie nie udziela wywiadów. Ale społeczność fcbarca.com i tak wie lepiej co będzie dobre dla klubu.
0
@Yoshi94 czytałeś w ogóle wypowiedzi Leo?
1
Skoro i tak musi w wystąpić Malcom to lepiej żeby zagrał na prawej stronie. Pozostaje pytanie czy w takim wypadku nie opłaca się postawić na Semedo w obronie? Powinien czuć się lepiej mając przed sobą typowego skrzydłowego. Z drugiej strony ich dwójka totalnie zaburzy postawę całej drużyny.
Widzę dwie opcje: zagrać składem:Cillessen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Rakitic, Vidal - Malcom, Alena, Cou - Messi i odpuścić trochę posiadania piłki na rzecz bardziej bezpośredniej gry. Nie wierzę aby dało nam to wielką przewagę nad rywalem. Ale możemy skorzystać z ich zaskoczenia bo takiej taktyki z pewnością się nie spodziewają.
Albo: Cillessen - S. Robero, Pique, Lenglet, Alba - Busi, Rakitic, Vidal - Malcom, Messi, CouTeż nie jest idealnie. Brakuje jak ręki klasycznego rozgrywającego. Ale Arthur zapewne nie da rady zagrać. Druga linia z Vidalem jest zbyt słaba aby zdominować totalnie rywala. Tym bardziej, że Malcom nie umie grać w ataku pozycyjnym. Gra będzie więc rwana. A wynik jest niepewny. Ewentualnie pomyślałbym nad wystawieniem Alena w miejsce Malcoma. Choć znając Valverde to wystawi S. Roberto na prawej i Semedo za jego plecami.