Azi

0

@Deraxium Ale zdajesz sobie sprawę że Rodrigo nie jest naszym zawodnikiem a de Jong będzie dopiero od przyszłego sezonu?
Ponawiam pytanie: kto Twoim zdaniem miał grać w tym sezonie jak nie Busi i Rakitic?

Azi

0

@MaFCB możesz sobie oceniać FdJ jak chcesz. Ale co ma piernik do wiatraka? Możesz też sobie założyć że Valverde wymyśli Leo na stoperze albo Pique na skrzydle. To mniej więcej ten sam poziom logiki.

Azi

0

@Deraxium A kim mamy grać skoro nie mamy nikogo innego? Możemy postawić na zawodników np. Barcelony B ale - patrząc choćby po wynikach rezerw - efekt może być tylko gorszy.

Azi

0

@SuperGamon w kontekście powyżej dyskusji (i moich wypowiedzi) rodzina jest to mąż + żona + dziecko/dzieci.
Małżeństwo to mąż i żona
Związek partnerski: np. dwie kobiety albo dwóch facetów.

Jeszcze słowo o adopcji dzieci przez osoby homseksualne. Nie podoba mi się ten pomysł z jeszcze jednej prostej przyczyny: na świecie jest prowadzonych wiele badań w takich właśnie "związkach". Nie wnikałem bardzo w temat ale w ogólnych dyskusjach dowiedziałem się, że badania naukowe które mogą wykazać dysfunkcje dzieci wychowywanych w takich "domach" są bardzo mocno blokowane przez środowiska lgbt - i jestem skłonny w to uwierzyć patrząc na siłę przebicia tego środowiska. To bardzo naturalne dla tego środowiska - negować wszystko co może być anty. A mnie nie interesuje co ktoś uważa albo co by chciał - na świecie - również w normalnym modelu rodziny - jest bardzo, bardzo dużo wszelkiej maści patologii. Tak dużo, że tworzenie kolejnej fikcji opartej na tuszowaniu wyników - jest dla mnie krzywdą dla kolejnych pokoleń.

Azi

0

@mcsarna powiedziałbym że wręcz przeciwnie. Cichy i niekłótliwy Valverde jest najlepszym możliwym trenerem do temperowania takich zawodników.

Azi

0

@kkbarca bo wchodził na LR gdzie czytał tylko o swoich wrzutkach. I mu się znudziło. LR rządzi, LR radzi, LR nigdy Cię nie zdradzi :)

Azi

0

@MaFCB FdJ jeszcze nie zdążył wyjść na trening a Ty już wiesz. No proszę. Jakich mamy zdolnych polaków-rodaków :)

Azi

0

@AmigoBlancos Pogba powiedział "tak"? A co? Bartomeu dzwonił zapytać czy był już kiedyś zwiedzać miasto?

Azi

0

@Deraxium Jakie decyzje? O.o
Masz rację że następcą Busiego powinien być Rodrigo - na dziś nie widzę innych kandydatów.

Azi

0

@Ghotti Udało nam się jednak kupić Dembele czy Cou nie? Nie powiem że wszystko było super etyczne ale efekt jest.

Azi

2

@Nigaki nie wiem jak jest z małżeństwami homoseksualistów u nas w kraju. Nie interesowałem się nigdy tematem. Mnie osobiście by nie przeszkadzały. Ale jeżeli oczekujesz przyznania praw do adopcji to nie będę ukrywał że dla takich małżeństw jeszcze zaostrzyłbym kryteria (które i tak są u nas gigantyczne - i w swojej rodzinie i od strony żony mamy przypadki starania się o adopcję oraz takie gdzie była zgoda - wiem jak jest ciężko).
Co do szpitala i innej biurokracji - przepisy są tak durne że nawet - wybacz określenie - normalni nie mają dużo lepiej.

Azi

2

@Ghotti Który z wymienionych zawodników stanowi element kręgosłupa drużyny? Żaden nigdy do niego nie wszedł. Co więcej 3 z wymienionych w zasadzie nie ma już w klubie (nie ma dwóch a trzeci odejdzie na dniach). Nie napisałem nigdzie że robimy same złe transfery. Ale zadziwia tak długi okres bez choćby jednego kluczowego.

Azi

7

@Nigaki a jakie to prawa i przywileje ja Ci odbieram?

Azi

0

@Ghotti ostatnie transfery które wypaliły to MatS, Suarez i Rakitic (jeżeli mnie pamięć nie myli to wszystkie w jedno lato). Dodałbym jeszcze Bravo ale nie ma go już w klubie.
Arthur jest dopiero opcją na przyszłość - ma co poprawić i nie jest to niezbędny element kręgosłupa drużyny. Vidal odstaje umiejętnościami i choć dużo nadrabia walecznością to ciężko mi sobie wyobrazić go jako podstawowego zawodnika. Lenglet jest w klubie ledwie sezon. Dobrze wszedł ale Umtiti nie jest zdrowy - nie ma więc konkurencji. Pożyjemy zobaczymy.

Azi

0

@MarioVeB! Ten pion to pierwsza rzecz którą trzeba zmienić.
1. ustalić jasne zasady awansów dla dzieciaków (najpierw do składu B a potem do pierwszej drużyny)
2. od 5 sezonów nie było żadnego wartościowego transferu - znaczy że ktoś musi za to odpowiedzieć

Azi

31

@Nigaki Proponuję nie iść ze skrajności w skrajność. Jeżeli ukrywanie się Ci nie pasuje to tego nie rób. Ale jak robisz coś co prowokuje innych to nie dziw się że dostaniesz w mordę. Tak wygląda życie.

Nie przeszkadza mi co robisz ze swoim życiem. Ale przeszkadza mi że próbujesz mi mówić co ja mam uważać. A już bardzo mi przeszkadza jak próbujesz wartości które są dla mnie ważne - podciągnąć pod siebie. Jeżeli związek dwóch gejów nazywasz rodziną to już jest to powód do zdecydowanego przeciwstawienia się. Nie próbuj więc wchodzić tam gdzie Cię nie chcą.

Azi

1

@mcsarna pełna zgoda

Azi

0

Serio - jak chcecie wierzyć w kłamstwa i dyplomację Pepa - proszę Was bardzo. Ale ja radziłbym wszystkim jednak się zastanowić - co jeżeli Leo i Pep nie kłamią albo nie udzielają dyplomatycznych odpowiedzi tylko zwyczajnie mówią prawdę. Może jednak całe zło które od kilku lat przytrafia się Barcelonie to jednak nie wina Valverde? Może problem leży gdzieś indziej a zmiana trenera to tak jakbyśmy nie robili nic?

Azi

1

@kkbarca Człowiek orkiestra :)
Teraz należy zacząć się modlić aby jego dzieciaki odziedziczyły choć połowę talentu ojca :)

Azi

2

@Bambus150400 Jasne że nie powiedzą. Szczególnie Leo. Wszyscy przyklaskują bo uwielbiają patrzeć jak ich ukochany klub idzie w ruinę.

Weź Ty pomyśl zanim coś napiszesz. Zastanów się czy Leo i Pep wyrażaliby poparcie Valverde gdyby to on był problemem Barcelony.

Azi

5

@normasubiektywna @Piotr,1985 Czy ktokolwiek (Leo, Pep, ja, ktokolwiek inny) powiedział że w Barcelonie dzieje się dobrze? Przeciwnie - dzieje się źle i nikt nawet nie udaje że jet inaczej. Tyle że niektórzy mają prostą metodę leczenia: wywalić Valverde. To nie jest metoda. EV jest jaki jest (nie jest ideałem) ale to nie trener jest problemem - wystarczy pomyśleć chwilę a wtedy słowa Pepa i Leo okazują się tak oczywiste i prawdzie, że bardziej się nie da.

Od 5 sezonów nie kupiliśmy nikogo, kto wszedłby do kręgosłupa zespołu - od czasu jak do klubu dołączyli MatS, Suarez i Rakitic (oraz Bravo). 5 lat...
Chcąc - nie chcąc nasz kręgosłup musiał się więc zestarzeć. Nie mówiąc o stracie Neymara. Dopiero ostatnio pojawił się Arthur ale też potrzebuje jeszcze czasu. Cou chyba jednak ma za słabą głowę a Dembele jest jeszcze dzieckiem i w dodatku ma problemy z urazami. Teraz jest de Jong. Ale to mało - dużo za mało. Za to kupiliśmy takich zawodników jak Arda, Vidal, Paco, Digne, Gomes i inni - za słabi aby choć podjąć rywalizację.

Teraz mając tą wiedzę warto pomyśleć czy to Valverde jest problemem. Może warto zastanowić się czemu do klubu są sprowadzani zawodnicy, którzy nie wnoszą nic (wymienieni) albo prezentują piłkę wręcz sprzeczną z założeniami (Malcom). 5 sezonów nieudanych transferów. Można być głupkiem i napisać że to wina Valverde - zmienić trenera i za rok znowu dostać łomot w LM z jakimkolwiek trenerem. Nie trzeba być prorokiem żeby przewidzieć tak oczywistą przyszłość.

Azi

19

Patrząc po komentarzach ludzie wyprą wszystko co kłóci się z ich wyobrażeniem Barcelony i Valverde. Najwyraźniej najłatwiej uważać że wszyscy kłamią bo w ogóle im nie leży na sercu dobro klubu.

Sorry ludzie - dla słów Leo i Pepa mam nieskończenie większe zaufanie niż kolegów z kółeczka #ValverdeOutKurła!

Azi

3

@ksobi albo ktoś jest a nie powinien być ;)

Azi

0

@Chwytliwy Rakieta niech zostanie. Jeżeli de Jong faktycznie już teraz jest takim kozakiem to nie sądzę aby Chorwat utrzymał miejsce w 11-stce. Ale taki zawodnik jest nam potrzebny. Nie możemy zakładać że w kolejnym sezonie Arthur przestanie mieć problemy z mięśniami. W dodatku to Rakitic najlepiej zastępuje Busiego. Liczę też na Puiga - oby pokazał się w presezonie i został włączony do pierwszej drużyny. Za to ograniczyłbym zadania Vidala - przykro mi ale powinien pogodzić się z rolą jaką pełnił Paulinho. Jego waleczność jest bardzo przydatna ale metody siłowe to nie nasza droga.

Azi

1

@Katalonik97 nie tylko w tym sezonie ;)

Azi

4

@Bagsik88 Pewnie tak. A Leo kłamał na konferencji. Tylko LR zna prawdę :)

Azi

0

@Avada Kedavra ale w drodze do i z roboty w komunikacji jest na kim zawiesić oczko ;)
Dobrze że nie opłaca mi się jeździć autem do roboty :D

Azi

1

Pep wspiera Valverde: "Barça jest wierna swojemu stylowi". Pep popsuł właśnie dzień tyłu malkontentom :D

Azi

0

@konkwistadore Taki zawodnik niewątpliwie by się nam przydał. Nawet Paco jak grał to coś tam od siebie wnosił. Pozostaje jednak pytanie ile opłaca się wyłożyć $ na zawodnika, który nie stanowi realnego wzmocnienia zespołu a jedynie jest alternatywą dla podstawowej 11?

Azi

3

Potrzebowali 5 sezonów żeby dojść do tak błyskotliwych wniosków? W zasadzie na następny sezon wystarczyłyby transfery/powroty Cucu, de Ligta i de Jonga. Nie obraziłbym się też na Rodrigo z AM. Ewentualnie jakiś doświadczony zawodnik na 9, np Llorente. A w dalszej perspektywie przyglądałbym się takim zawodnikom jak Joao Felix.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?